Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kaczorex26 napisał:

Dziwnie to mówić, ale jak ETH przejdzie na POS to wtedy będzie można liczyć na duże wzrosty ceny. Skąd to wiem? Ze szklanej kuli :E

szklane kule są passe, fusy są modne w tym sezonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, psiak91 napisał:

Można coś jeszcze oprócz tesli (już nie) kupić za btc ?  albo były jakieś plany bądź przypuszczenia, że będzie można kupić za btc ? 

ale co ty chcesz kupowac?

sens kupowania czegokolwiek BEZPOSREDNIO za btc jest tylko wtedy gdy ktos chce przyjac ci to BTC po kursie srednim 1:1, ewentualnie z procentem takim jak w kantorze przy wymiane na FIAT

kiedys interesowalem sie tym i wertowalem rozne strony w necie co mozna za krypto kupic, w wiekszosci jak nie we wszystkich przypadkach kupno czegokolwiek za krypto nie bylo wogole oplacalne
bo kurs był duuuzo zanizony, wiec lepiej bylo jechac do kantoru i wymienic za gotowke i kupowac pierdoły za pobraniem/osobiscie w sklepie

o autach lub nieruchomosciach nie ma co nawet mowic bo jesli cie oficjalnie nie stac to kupno to sie US zaprosi na rozmowe i wiecej bedziesz miał problemow niz korzysci z tego
 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieja karty debetowe obslugujace krypto (na przyklad karta od binance). Dziala tak jak karta z banku tylko musisz na specjalne konto przelac kryptosy i jedziesz z zakupami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wymienial termopady w gigabyte vision 3080rtx? Przy kopaniu jest na nim 106C. Ja na swoim 3090 zwodowanym mam max na pamieciach 78C, na 3090 mam thermalright oddysey 1.5mm wszedzie. Jakie termopady dac na tego gigabajta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  wymienione  temopady chyba 2.5 mm ale nie chcę wprowadzac cie w błąd bo duniek mi wymieniał byl przejazdem  15 min i po sprawie , teraz 82c pamieci na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.952c7b1e73e3d49672417f329e472a8e.png

Ładnie poszła cena ERG. Zastanawiam się czy to ze względu na zainteresowanie wśród górników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, psiak91 napisał:

Można coś jeszcze oprócz tesli (już nie) kupić za btc ?  albo były jakieś plany bądź przypuszczenia, że będzie można kupić za btc ? 

Na alza.cz/alza.de kupowałem płacąc btc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 16.05.2021 o 19:05, Lurdyfeld napisał:

Kopię bezpośrednie na giełdę i od razu sprzedaję. Nie oszukujmy się jest to projekt, który był kopany w 2017, nie ma większej adopcji. Chwilowe wzrosty są podyktowane kaprysem rynku. Kopię ergo bo jest w tej chwili o 40% bardziej opłacalne niż eth - przerzucenie 1th z ethera na ergo spowoduje wzrost mocy sieci o 2.5th czyli o 25% - w 200 czy 600 usd za sztukę też nie wierzę - proszę sobie pomnożyć ilość tokenów razy cenę i zobaczycie top 10 - mało realne. Patrz to co masz na teraz największą opłacalność i upłynniaj do btc/eth albo od razu do stable coina, cała reszta jest czystą spekulacją i wcale nie potrzebujesz do tego miningu. Od około tygodnia Ledger oferuje wsparcie dla ergo.

No i od 16.05 już poszło kolejne 100% w górę. Nie ma znaczenia, że był rozwijany od 2017 - teraz widać efekty (tak jak z wieloma innymi crypto). Coin ma ten sam ecosystem co Cardano, które już jest top 4 crypto a być może niedługo wyżej (potencjał technologiczny ma największy z wszystkich coinów + ogromna adopcja w Afryce). A oba projekty (ERGO i Cardano) ze sobą współpracują.

Niedługo duże zmiany + 4 giełdy i cena pewnie kolejne 100% w górę. 

2 godziny temu, shoque88 napisał:

image.png.952c7b1e73e3d49672417f329e472a8e.png

Ładnie poszła cena ERG. Zastanawiam się czy to ze względu na zainteresowanie wśród górników.

Wzrasta rozpoznawalność + niedługo kilka ciekawych projektów na tym blockchainie + 4 nowe giełdy w tym lub następnym tygodniu. W takim tempie to do końca wakacji 100USD easy :D

 

Edytowane przez FataIity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, shoque88 napisał:

image.png.952c7b1e73e3d49672417f329e472a8e.png

Ładnie poszła cena ERG. Zastanawiam się czy to ze względu na zainteresowanie wśród górników.

Górnicy nie kupują waluty. Albo wydobywają i chomikują, albo wydobywają i sprzedają. Górnicy nie zwiększają popytu. A wzrost ceny zawsze jest następstwem przewagi popytu nad podażą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, blue1920 napisał:

czy ktos wymienial termopady w gigabyte vision 3080rtx? Przy kopaniu jest na nim 106C. Ja na swoim 3090 zwodowanym mam max na pamieciach 78C, na 3090 mam thermalright oddysey 1.5mm wszedzie. Jakie termopady dac na tego gigabajta???

Mi na visionie po 2 min kopania 110 stopni na pamieciach i czarny obraz, zmienilem termopadt na gelide backplate 3mm przod 2mm i teraz mam 88 stopni na vramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wamak napisał:

Górnicy nie kupują waluty. Albo wydobywają i chomikują, albo wydobywają i sprzedają. Górnicy nie zwiększają popytu. A wzrost ceny zawsze jest następstwem przewagi popytu nad podażą.

Mało tego, jeżeli będzie więcej takich jak ja to tylko stale zwiększa się podaż. Jeżeli erg rzeczywiście ma wejść na poważniejsze giełdy to wzrost jest wysoce prawdopodobny. Tylko, że to już czysta spekulacja i co to ma wspólnego z miningiem? Kopię erg bo w tej chwili jest 40-50% bardziej dochodowe niż eth, to czy projekt ma sens i przyszłość jest dla mnie sprawą drugorzędną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Petik napisał:

Mi na visionie po 2 min kopania 110 stopni na pamieciach i czarny obraz, zmienilem termopadt na gelide backplate 3mm przod 2mm i teraz mam 88 stopni na vramie

Dzieki za info, 2mm caly przod ram i sekcja?a na backplate dam 3mm tez tak wlasnie gdzies przeczytalem, zamowilem thermalright oddysey 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania

Czy ERG da się wydobywać na kartach 2GB VRAM ?

Na jaki adres najlepiej kopać ?  Chodzi mi o łatwość wypłat lub przelewania na giełdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JF5ebastian napisał:

Mam dwa pytania

Czy ERG da się wydobywać na kartach 2GB VRAM ?

Na jaki adres najlepiej kopać ?  Chodzi mi o łatwość wypłat lub przelewania na giełdę.

1. nie wiem - musisz sam sprawdzić
2. dla łatwości można kopać bezpośrednio na giełdę np. CoinEx

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mati80 napisał:

Które giełdy wprowadzają erg?

Nie wiadomo. ale raczej jakieś mniejsze na ten moment.

Godzinę temu, shoque88 napisał:

dla łatwości można kopać bezpośrednio na giełdę np. CoinEx

Lepiej na yoroi wallet extension bo ta giełda czasem robi problemy i ma awarie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przetestuje to ergo na nanopool z ciekawości, na pewno 3060ti i 1660 super można ustawić na niższym power limicie, więc temperatury niższe na lato jak znalazł:)

Edytowane przez wrobel_krk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jeszcze tydzień temu ukop na ergo był kilka razy większy :e

Edytowane przez Melon102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poolu kopiecie ergo? Ustawienia gpu są podobne jak przy kopaniu eth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testuję na nanopool na razie pokazuje lepiej niż z eth, ustawienia podobne tylko dałem mniejszy minus do taktowania rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herominers - odniosłem wrażenie że na nanopool robią mnie w hu przynajmniej na 10-15 procent.

3060ti/3070 : -200 core, mem 2400 w hive = ok 168-169mh, podniesienie mem na 2600 nie daje już nawet 1% wydajności, coś tam daje zwiększanie pl, ale czy warto to każdy sam musi ocenić.

1660s ,3080 - nie bardzo opłaca się na ergo - lepiej trzymać na eth, ew. jak ktoś ma jakieś lepsze ustawienia do może się podzielić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też sprawdzam herominers ,ile mh/s masz na 1660s ?

Edytowane przez JERONIMO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lurdyfeld napisał:

Herominers - odniosłem wrażenie że na nanopool robią mnie w hu przynajmniej na 10-15 procent.

 

Ja dzisiaj zmieniam na hero. Od wczoraj kopię na nano i to co jest na whattomine nijak sie ma do urobku z poola. Z wyliczeń wynika, że brakuje prawie 20 procent urobku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...