Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Lurdyfeld napisał:

nie da rady tym kopać ETC

cos mi w tym nie pasi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETC nie ma tego samego algorytmu co ETH.

33 minuty temu, krzysztoft30 napisał:

Moim zdaniem nie ma lepszego sposobu na ucieczkę przed inflacją, niż właśnie kryptowaluty, a więc w czasach zbliżającej się nawet hiperinflacji BTC  powinien trzymać dobrą pozycję.  Czytałem ostatnio kilka artykułów z których wynika, że w BTC inwestuje coraz więcej instytucji i zdaje się, że one nie mogą pozwolić sobie na spadki większe niż 20%, a więc raczej będą pilnować kursu.

Tyle,że państwom oraz instytucjom bankowym kryptowaluty zdecydowanie nie są im na rękę.Prędzej czy później wprowadzą,o ile nie prześpią regulacje podatkowe.Delegalizacji raczej się nie spodziewam,gdyż samo krypto stało się kurą znoszącą złote jaja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spl97 napisał:

regulacje podatkowe

a powiedz mi jakie regulacja podatkowym podlega obrót dolarem amerykańskim?

... żadnym

jedynie dochód z nich podlega opodatkowaniu w ramach istniejących już przepisów

no i ta osławiona ustawa z 1950 roku zniesiona u schyłku komunizmu

zabawę w spekulacje dolarem bawiłem się zanim z czeluści "internetów" wyłonił się BTC

już absolutnie nie wspominając że co niektóre kopalnie wypłacają urobek w EURO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Auberon napisał:

cos mi w tym nie pasi ...

 

Godzinę temu, Rafalxxx napisał:

przeciez etc i eth to ten sam algorytm..... musi sie dac

Na przełomie lata i jesieni Ehhereum Classic miało kilka ataków 51%, zmienili algorytm ( można kopać np kartami do 3gb), mieli też wyrzucić Asici. Zaznaczam, że się nie upieram i nie mam żadnego asica żeby to sprawdzić. Natomiast kalkulator internetowy dla A10 Pro nie pokazuje ETC

https://minerstat.com/hardware/innosilicon-a10-pro

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lurdyfeld napisał:

 

Na przełomie lata i jesieni Ehhereum Classic miało kilka ataków 51%, zmienili algorytm ( można kopać np kartami do 3gb), mieli też wyrzucić Asici. Zaznaczam, że się nie upieram i nie mam żadnego asica żeby to sprawdzić. Natomiast kalkulator internetowy dla A10 Pro nie pokazuje ETC

https://minerstat.com/hardware/innosilicon-a10-pro

OK jak widać cos nam umknęło

https://etc.2miners.com/pl/help

Cytat

lolMiner.exe --algo ETCHASH --pool etc.2miners.com:1010 --user YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID

wiec był fork ETC

ale nadal pozostaje sporo walut na Ethash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysztoft30 napisał:

Moim zdaniem nie ma lepszego sposobu na ucieczkę przed inflacją, niż właśnie kryptowaluty, a więc w czasach zbliżającej się nawet hiperinflacji BTC  powinien trzymać dobrą pozycję.  Czytałem ostatnio kilka artykułów z których wynika, że w BTC inwestuje coraz więcej instytucji i zdaje się, że one nie mogą pozwolić sobie na spadki większe niż 20%, a więc raczej będą pilnować kursu.

PS. X-kom w przypadku kart RTX  prowadzi reglamentacje rodem z komuny.  Możesz kupić tylko jedną kartę RTX, a każde następne zamówienie jest anulowane.

 

Nawet jak masz tylko zamówienie na RTX, a nie kupioną kartę to już kolejne anulują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 FE po modzie. BP - wycięta folia. Oryginalnie na BP tylko jeden thermopad i to bez wycięcia w folii. Dyletanci. Pamięci były lekko przepocone tak jak w Gigaszrocie.

Zostałem zmuszony poniekąd do wymiany thermopadów (grubość 2mm) bo karta podczas kopania zawieszała kompa. Teraz 3DMarka TS zalicza bez problemu. Kopać kopie, ale zjechałem do 55  MH/s robi się gorąco. Nie chce mi się ponownie bawić w wymianę.

 

3070FE thermopady wymiana 01__.jpg

https://www.szybkiplik.pl/y7m2XV5F4W

https://www.szybkiplik.pl/sVyyFMBegU

 

Edytowane przez PT_TP
korekta
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co katowac kart teraz. U mnie w piwnicy jeszcze spoko wiatraki już ready ? Ale kopać w mieszkaniu to już ciężki temat bo jedną koparę z 3080 trzymam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Flik napisał:

Co Panowie myślą o tym?  Warto będzie w to wchodzić, jeśli np nie mam funduszy na koparkę a np chciałbym też...?

Norton zaskoczył wszystkich swoim pomysłem na biznes

W ogóle warto zaczynać w tym momencie?

 

do tego dalej potrzebujesz swój sprzęt. Ta aplikacja nic nie zmienia,  różnica taka, że 1% będzie ukopu będzie pobierał symantec zamiast dostawcy innej aplikacji.

Edytowane przez akslow
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daily Mail: Hacking group Anonymous issues warning to Elon Musk claiming too much power influence Bitcoin prices.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-9655941/Hacking-group-Anonymous-issues-warning-Elon-Musk-claiming-power-influence-Bitcoin-prices.html

Anonymous chce sie dibrac do tylka Elonowi za manipupacje bitcoinem... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcą dobrać do Elona,to potrzebują sprytnego planu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jak tak bardzo chcą dobrać do Elona,to potrzebują sprytnego planu :E

Obstawiam, że sporo brudów już mają i do wiekszej ilości mają dostęp. Raczej tylko czekają na reakcję Elona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Tejchman i Piotr Kuczyński w rozmowie faktów o świecie stwierdzili (jakiś czas temu to było, nie pamiętam daty), że E.Maska za to co wyprawia z Bitcoinem powinien już siedzieć.

Nie mam wykupionego dostępu, jak ktoś ma to chyba tu to byłohttps://tvn24.pl/go/programy,7/fakty-o-swiecie---rozmowa--odcinki,363713/odcinek-149,S00E149,518071

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez to,że krypto nie jest do końca uregulowane prawnie,wątpliwe,że Elona wsadzą za kratki,a jeśli już będą próbować,to Elon sypnie hajsem i dalej będzie robić swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien siedzieć, dobre sobie :E Za pisanie swoich przemyśleń o instrumencie finansowym nieregulowanym w żaden sposób :E

Jak napisze, że nie lubi jeść MC Donalda, to też powinien siedzieć, za manipulowanie kursu giełdowego? Albo jak powie, że nie lubi nosić czarnych butów, to też, bo komuś będzie to przeszkadzać jako dyskryminację rodzajów obuwia albo spadnie sprzedaż czarnych butów? :E

Obecna sytuacja tylko pokazuje jak bardzo krypto jest słabym narzędziem finansowym jak byle myśl znanego człowieka potrafi wpływać na kurs. Do tego człowieka nie mającego żadnego bezpośredniego wpływu na działanie i rozwój krypto.

Edytowane przez MaxaM
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Za pisanie swoich przemyśleń o instrumencie finansowym nieregulowanym w żaden sposób :E

Na poprzedniej bańce manipulował McAfee i jemu się dobrali do dvpy - https://wyborcza.biz/biznes/7,177150,26855860,john-mcafee-oskarzony-o-pranie-pieniedzy-na-kryptowalutach-i.html?disableRedirects=true

"Wykorzystując dużą popularność biznesmena na Twitterze, gdzie jego konto śledzi milion użytkowników, skutecznie udało im się naganiać kolejne osoby do zakupu reklamowanych tam kryptowalut, a gdy ich cena wzrastała, mieli sprzedawać je z dużym zyskiem.

W ten sposób wspomniana para miała wyłudzić 2 mln dol. Kolejne 11 mln dol. McAfee miał otrzymać od twórców kryptowalut, które promował na swoim koncie na Twitterze."

Brzmi znajomo?

Elon jest sprytniejszy i robi tak żeby było trudniej coś udowodnić typu emotki, memy i zmiany avatara. Ale cały fakt zmienia, że jego Tesla ma BTC i akceptowała płatności za BTC. Do tego później o zużywaniu energii przez Bitcoina, a później jak się okazało jego staraniami o kontrakty na energię odnawialną i prawdopodobnie późniejsze zachwalanie jak to teraz 'zielono' można kopać crypto to już jest sprawa do śledztwa.

Edytowane przez Skyline_
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Na poprzedniej bańce manipulował McAfee i jemu się dobrali do dvpy - https://wyborcza.biz/biznes/7,177150,26855860,john-mcafee-oskarzony-o-pranie-pieniedzy-na-kryptowalutach-i.html?disableRedirects=true

"Wykorzystując dużą popularność biznesmena na Twitterze, gdzie jego konto śledzi milion użytkowników, skutecznie udało im się naganiać kolejne osoby do zakupu reklamowanych tam kryptowalut, a gdy ich cena wzrastała, mieli sprzedawać je z dużym zyskiem.

W ten sposób wspomniana para miała wyłudzić 2 mln dol. Kolejne 11 mln dol. McAfee miał otrzymać od twórców kryptowalut, które promował na swoim koncie na Twitterze."

Brzmi znajomo?

Elon jest sprytniejszy i robi tak żeby było trudniej coś udowodnić typu emotki, memy i zmiany avatara. Ale cały fakt zmienia, że jego Tesla ma BTC i akceptowała płatności za BTC. Do tego później o zużywaniu energii przez Bitcoina, a później jak się okazało jego staraniami o kontrakty na energię odnawialną i prawdopodobnie późniejsze zachwalanie jak to teraz 'zielono' można kopać crypto to już jest sprawa do śledztwa.

 

W artykule jest napisane, że wyłudził 2 mln $ i za to odpowiada. To, że wykorzystał do tego krypto jest nieistotne. To było tylko narzędzie do popełnienia przestępstwa. 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic mu nie zrobia a szkoda fajnie jakby dostal pstryczek w nos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw komentarzy, gdyby Elon we wszystkich tweetach wychwalał krypto. Pewnie byłoby kółko wzajemnej adoracji do bicia pokłonów dla nowego boga :E A tak bicie piany, bo kasa się nie zgadza po rajdzie krypto paręset procent :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Znam człowieka, który kupił BTC po 55K, a sprzedał po 35K i myślę, że w tej kwestii najlepszą robotę robią właśnie tego typu artykuły. 

Załóżmy czysto hipotetycznie, BTC spada do 10K, i co? Każdy zaczyn robić zakupy :) 

 

 

masa czeka na spadki i zakupy. Nie wygląda to dobrze z punktu widzenia dalszych spadków.

Gdzie trzymacie swoje krypto? Metamask, Binance czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co psioczyć na Elona, gość nie robi nic nielegalnego, wpisy na tweetcie jeśli nie są groźbami lub obraźliwymi stwierdzeniami dla grup społecznych  czy ludzi albo nakłaniających do popełnienia czynu karalnego są dozwolone. A to że, krypto akurat reaguje na wpisy Elona to już słabość tego typu instrumentu finansowego. Jeśli komuś się to nie podoba to przecież nie musi handlować czy kopać krypto walut.

Kopanie czy handel krypto kusi łatwym i sporym zyskiem ale też jest związane z dużym ryzykiem. To jak  z hazardem można sporo wygrać ale jeszcze łatwiej wszystko stracić a Musk rozdaje swoje i nie swoje karty na tym stole.

Więc nie ma co psioczyć tylko kopać bo jest to dalej opłacalne, bawienie się w inwestycje jest bardziej ryzykowne. No ale jak to się mówi: Jest ryzyko, jest zabawa.

 

Edytowane przez RickiBB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...