Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, BladyPL napisał:

No to zapytam inaczej, przy jakim kursie obecnie wychodzi się na 0 w kopaniu ETH ;)

Policz sobie, to nie jest trudne.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salwador chyba kupuje Bitcoina :E, teraz zobaczyłem kurs i mi szczena opadła 

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kaczorex26 napisał:

Salwador chyba kupuje Bitcoina :E, teraz zobaczyłem kurs i mi szczena opadła 

Ehh wiedziałem, ze jak tylko sprzedam urobek to kurs odbije. :) 

Wczoraj sprzedałem swój domowy urobek po 125k zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BladyPL napisał:

No to zapytam inaczej, przy jakim kursie obecnie wychodzi się na 0 w kopaniu ETH ;)

Zalezy od tego czym kopiesz, jaki masz przelicznik wykopane etherium na pobrany prad. No i od Twojej stawki jaka placisz za prad. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Vorathiel napisał:

Zalezy od tego czym kopiesz, jaki masz przelicznik wykopane etherium na pobrany prad. No i od Twojej stawki jaka placisz za prad. 

ETHEREUM chyba... :E

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kopię i nie zamierzam, wątek śledzę hobbystycznie, dlatego nie bardzo wiem jak się zabrać do obliczeń. Kiedyś się mówiło, że 3070 kupione za 5k spłaci się w kilka miesięcy, teraz zapewne, z tego co mówicie, ten okres jest odpowiednio dłuższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, krzysztoft30 napisał:

 

No tak, masz 12K w kieszeni, ale musisz na nią wydać 100K.  Wychodzi, że koszt zwrotu FV to ok. 7 lat, a zwrot koparki rok lub max 2 lata.

55k-57k pierwsze lepsze oferty za 20kwp na gruncie

ja mam ugadane na 52k za 20kwp na gruncie, na dachu byloby taniej

na dachu ZESTAW 20kWp mozna kupic za 39k (montaz samodzielny)


do tego zawsze mozesz zalozyc tylko 10kwp z dotacją 5k, i rozbudowac o kolejne 10kwp pozniej


dodatkowo bierzesz pod uwage stała cene pradu, jak za 5-6 lat pojdzie na 1zł za kWh to bedzie płacz jeszcze wiekszy bo z 12k zrobi sie 18k

 

10 minut temu, BladyPL napisał:

Nie kopię i nie zamierzam, wątek śledzę hobbystycznie, dlatego nie bardzo wiem jak się zabrać do obliczeń. Kiedyś się mówiło, że 3070 kupione za 5k spłaci się w kilka miesięcy, teraz zapewne, z tego co mówicie, ten okres jest odpowiednio dłuższy.

https://whattomine.com/coins/151-eth-ethash?hr=60&p=130&fee=0.0&cost=0.175&hcost=0.0&span_br=1h&span_d=24&commit=Calculate

tu masz link PLUS MINUS z profitem dla jednej 3060ti/3070

aktualnie BR od tygodni jest bardzo niski 2,10-2,30 (wczesniej srednio utrzymywał sie na 3.5 a przy jakichs mega ruchach (szybkie spadki i wzrosty) 1-2 dni bylo czasami po 6-7.0 (rekordowo było kolo 12 ale to przez pare godzin tylko (z aktualizacja EIP1559 - BR ma byc 2.0 stały)

i przy takim BR 12.0 wychodziloby ze jedna 3070 ma profitu kolo 500-600$ MIESIAC 

wiec jak janusze sprawdzali profitu w czasach najwiekszych zyskow to potem przyszedł płacz bo mialo sie zwrocic w ciagu 3mcy, a teraz wychodzi o wiele dluzej

 

Edytowane przez duniek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, przy zachowaniu obecnych wyników i cen pradu, kurs powinien spasc z 2500$/1eth do ok 350+$/1eth dla jednej 3060ti by sie przestalo oplacac kopanie? 

Dobrze licze? ;)

Edytowane przez Vorathiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit..później wrzucę inną tabelkę. z testu 3080 ti kopania.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Vorathiel napisał:

Czyli, przy zachowaniu obecnych wyników i cen pradu, kurs powinien spasc z 2500$/1eth do ok 350+$/1eth dla jednej 3060ti by sie przestalo oplacac kopanie? 

Dobrze licze? ;)

nic nie musisz liczyc

wpisujesz w whattomine w odpowiednich rubrykach wartosci

exchange to btc value dajesz 1
wtedy w btc value wpisujesz wartosc eth -
przy  60mhash 130W i prad po 0,175$ - wpisanie 400$ eth - PROFIT wychodzi zerowy

trudnosci nie da sie oszacowac bo jak widac bardzo sie zmienia

jesli jednak kupiles PV pod kopanie to wtedy i tak oplaca bo szkoda marnowac nadwyzki energii



EDIT

20kWp - 12k rocznie oszednosci rocznie , za cene tych 20kWp zlozysz koparke na uzywanych radeonach 5700 - ktora miesiecznie lekko wychodzi 4k na plus

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma farmę 5000 RTX 3090 do tego ASIC do BTC i 1 mln BTC wykopane? :E  To drugie to ruska mafia miała. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 mln BTC ma również sam Satoshi :E Tylko nie wie,ile to jest warte $ xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany, pomożecie?

chciałem w koparce podmienić system z pena na ssd, podłączyłem wszystko z powrotem i nie bootuje komp w żadnej konfiguracji, nawet na penie, bez kart, dysków tylko proc, z ramem - nic. Ciągle świeci się czerwony led na mobo - boot device led. Płyta Asus p8p67 pro

nic nie zmieniałem, po prostu wyłączyłem koparkę i nie wstała, działała z pół roku bez problemów większych

Edytowane przez hary_gee
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hary_gee napisał:

nic nie zmieniałem, po prostu wyłączyłem koparkę

sprawdź kartę na innym kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, hary_gee napisał:

pany, pomożecie?

chciałem w koparce podmienić system z pena na ssd, podłączyłem wszystko z powrotem i nie bootuje komp w żadnej konfiguracji, nawet na penie, bez kart, dysków tylko proc, z ramem - nic. Ciągle świeci się czerwony led na mobo - boot device led. Płyta Asus p8p67 pro

nic nie zmieniałem, po prostu wyłączyłem koparkę i nie wstała, działała z pół roku bez problemów większych

Kable Panie, Kable... ;)

Sprawdź wtyki styki i inne kabelki podłącz (podmianka). Wypnij wszystkie dyski i sprawdź. Jaki ssd? Ze starsza płyta różnie może być.

 

Edit:

Masz może Clonezillę na penie? Tak na szybko żeby sprawdzić czy zbootuje. 

Również nie każdego pena może chcieć płyta widzieć przy bootowaniu. Sprawdź czy bootuje na innym kompie.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2021 o 23:46, Doamdor napisał:

Dalej drążysz i nie rozumiesz co napisałem ? Daj sobie na wstrzymanie, to nie miejsce na tego typu rozmowy. ;)

Gdyby się nie dało, to bym nie poruszył tego tematu, ale jak widać, dla forumowicza _rdk_ to czarna magia i zaśmieca niepotrzebnie temat.

Gościu, piszesz bzdury w temacie o którym masz zerowe pojęcie. Niestety nie jesteś niezrozumianym geniuszem ?
Nie ja nie rozumiem tego co ty napisałeś, tylko ty nie rozumiesz że to co piszesz jest po prostu śmieszne dla każdego kto ma jakąś wiedzę na ten temat

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, _rdk_ napisał:

Gościu, piszesz bzdury w temacie o którym masz zerowe pojęcie. Niestety nie jesteś niezrozumianym geniuszem ?
Nie ja nie rozumiem tego co ty napisałeś, tylko ty nie rozumiesz że to co piszesz jest po prostu śmieszne dla każdego kto ma jakąś wiedzę na ten temat

Moim skromnym zdaniem, z pasywnym tematem domu też nie wypowiadał się merytorycznie.

Półsłowa i niedopowiedzenia to taki styl tego pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, _rdk_ napisał:

Gościu, piszesz bzdury w temacie o którym masz zerowe pojęcie. Niestety nie jesteś niezrozumianym geniuszem ?
Nie ja nie rozumiem tego co ty napisałeś, tylko ty nie rozumiesz że to co piszesz jest po prostu śmieszne dla każdego kto ma jakąś wiedzę na ten temat

Widzę, że tematy ci się pomyliły. W dodatku nie potrafisz uargumentować tego, że mylę się w tym, że można w pełni czerpać energię ze słońca i być niezależnym.

Jak masz coś do napisania, zapraszam na pw.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Doamdor napisał:

Widzę, że tematy ci się pomyliły. W dodatku nie potrafisz uargumentować tego, że mylę się w tym, że można w pełni czerpać energię ze słońca i być niezależnym.

LOL gościu - pokaż mi, gdzie ty tak wcześniej napisałeś?? ?

Teraz sobie próbujesz coś dorysować aby zmienić sens tego co tu bez ładu i składu wypisywałeś wcześniej??

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _rdk_ napisał:

LOL gościu - pokaż mi, gdzie ty tak wcześniej napisałeś?? ?

Teraz sobie próbujesz coś dorysować aby zmienić sens tego co tu bez ładu i składu wypisywałeś wcześniej??

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. 

Eot 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Doamdor napisał:

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. 

Eot 

Żeby coś takiego wywnioskować, czytając to co napisałeś to trzeba mieć twoje urojenia.

Skończyłeś stojąc na ulicy z opuszczonymi gaciami i udajesz że poważnie wyglądasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie sprzedawac karty czy zostawic zeby kopaly? i kiedy sytuacja sie odwroci z krypto miningiem? pewnie jakos wrzesien pazdziernik ruszy to wszystko lepiej bo teraz wszyscy na wakacjach itd i chca miec kase ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Jundori napisał:

Jak myslicie sprzedawac karty czy zostawic zeby kopaly? i kiedy sytuacja sie odwroci z krypto miningiem? pewnie jakos wrzesien pazdziernik ruszy to wszystko lepiej bo teraz wszyscy na wakacjach itd i chca miec kase ?

Co ma się odwrócić ? Kurs w normie, ukop i zarobek ok.

Majowa anomalia przeszła do historii.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, aureumchaos napisał:

https://www.energyaustralia.com.au/blog/better-energy/why-solar-panels-alone-cant-power-your-house

Tu piszą, ze obecnie nie ma opcji aby dom był całkowicie niezależny od dostawcy sieci kiedy używa się paneli i baterii... Jeszcze... 

Bo nie wiedzą, o jaki dom chodzi... W lepiance nie potrzebujesz żadnego dostawcy...?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...