Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Jundori napisał:

Jak myslicie sprzedawac karty czy zostawic zeby kopaly? i kiedy sytuacja sie odwroci z krypto miningiem?

Tak się zastanawiam kto będzie chciał kupować te używane karty wiedzą że one WSZYSTKIE kopały...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, qrek1 napisał:

Tak się zastanawiam kto będzie chciał kupować te używane karty wiedzą że one WSZYSTKIE kopały...?

Tez sie nad tym zastanawialem... Ja nigdy uzywanej karty nie mialem i bym nie kupil... Ale w sumie jak sprzedawalem karty to zawsze sie znalazl ktos kto ja kupil nawet 3 letnia... Inna sprawa, ze wtedy nikt nie myslal czy to z koparki czy nie, po prostu grane bylo na niej i ewentualnie mialem pytania czy mocno ja krecilem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, qrek1 napisał:

Tak się zastanawiam kto będzie chciał kupować te używane karty wiedzą że one WSZYSTKIE kopały...?

Kupowalem kiedys dawno temu GTXa 1070 za 700zl po kopaniu w pelni sprawny, gdzie wtedy chodzilo chyba po 1k+ i nic sie nie dzialo, dalej sprzedalem za 800zl w grudniu tamtego roku. Ja nie mam zadnego z tym problemu zeby kupic uzywana karte po kopaniu w dobrej cenie na gwarancji.

5 godzin temu, Z3Z3 napisał:

Co ma się odwrócić ? Kurs w normie, ukop i zarobek ok.

Majowa anomalia przeszła do historii.

 

No na starcie jak bralem kopare to kopal mi 24 euro dziennie przy 270mhs. Teraz kopie 13-15 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aureumchaos napisał:

Tez sie nad tym zastanawialem... Ja nigdy uzywanej karty nie mialem i bym nie kupil... Ale w sumie jak sprzedawalem karty to zawsze sie znalazl ktos kto ja kupil nawet 3 letnia... Inna sprawa, ze wtedy nikt nie myslal czy to z koparki czy nie, po prostu grane bylo na niej i ewentualnie mialem pytania czy mocno ja krecilem... 

masz racje - TY BYŚ nie kupił i raczej jestes w mniejszosci, wiekszosc jednak głosuje portfelem i woli dac mniej, ja np kupuje tylko uzywane i to nie tylko gpu ale i inne rzeczy jesli cena jest uzasadniona

aktualnie trend sie troche zmienił bo jednak wolalbym 10-15% doplacic do nowej i miec na paragonie pełną kwote niz brac od janusza gdzei na paragonie jest kwota 2x mniejsza, dodoatkowo gwarancja krtósza o nawet pół roku

inna kwestia ze ludzie nie patrzą na to gdzie to było uzywane, przykladem dobrym są dyski hdd, 160zł za dysk z przebiegiem 50h wisiał mi 3 miesiace i nikt nie pytał, a taki z przebiegiem 5000-6000h był 10zł tanszy i mialem pare meili o niego i w ciagu 2tyg sprzedały sie 3 takie, i to nie wina kopania chia, bo pare lat temy było to samo, ludzie woleli 10k przebiegu za 80zł niz nowe po 90zł
paranoja

2 godziny temu, Jundori napisał:

No na starcie jak bralem kopare to kopal mi 24 euro dziennie przy 270mhs. Teraz kopie 13-15 euro.

ale sprawdzales przy jakim BR to było?

bo rownie dobrze mogles sprawdzic profit jak byly duze ruchy w sieci i BR oscylował na 8.0 - znajomy tak sam kupił karty bo zobaczył ze rtx za 6000 zarabia 3500 miesiecznie to czemu nie kupowac, 

po paru dniach BR spadł w okolice stabilnych 2.8-3.2 i był płacz bo miałobyc 3500 a wychodzi 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, duniek napisał:



bo rownie dobrze mogles sprawdzic profit jak byly duze ruchy w sieci i BR oscylował na 8.0 - znajomy tak sam kupił karty bo zobaczył ze rtx za 6000 zarabia 3500 miesiecznie to czemu nie kupowac, 

po paru dniach BR spadł w okolice stabilnych 2.8-3.2 i był płacz bo miałobyc 3500 a wychodzi 1200

też mam ziomka - 6 koła super, biorę 5 :D  30 tyś za 300 Mh/s - ostrzegałem, nie słuchał :D

kolejny sobie za 40tys.  NFT nakupował - upadł wybrany projekt :D ale najpierw mu wzrosło o 50% żeby spaść na psyk...

@duniek  w sumie GPU na lato  powinniśmy już wyprzedawać, ale widząc nawet to BR 2.0 to i  tak jest 4x tyle co za prąd, więc wizja EIP1559 nie taka straszna.

Szklana kula mi podpowiada 2-3 miesiące spokoju i ew pompa na jesieni znowu.

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Z3Z3 napisał:

też mam ziomka - 6 koła super, biorę 5 :D  30 tyś za 300 Mh/s - ostrzegałem, nie słuchał :D

kolejny sobie za 40tys.  NFT nakupował - upadł wybrany projekt :D ale najpierw mu wzrosło o 50% żeby spaść na psyk...

@duniek  w sumie analogicznie GPU powinniśmy już wyprzedawać, ale widzać nawet to BR 2.0 to i  tak jest 4x tyle co za prąd, więc wizja EIP1559 nie taka straszna.

przy br2.0 przy tym kursie co dzis prad do profitu wychodz 1:5

przypominam ze wchodzilem w to w sierpniu jakbyło 1:1 a w pewnym momencie bylo 1:0,6 chyba nawet

teraz problemem jest niewiadoma co sie stanie z cenami gpu
ja kupowalem supery uzywane po 800 i zakladalem ze strace na nich po 200zł/sztuka, jak ktos skladał koparke miesiac temu i placił 10k ponad za 3080 to troche lipa, bo teraz za 7-8k do dostania

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, duniek napisał:

przy br2.0 przy tym kursie co dzis prad do profitu wychodz 1:5

przypominam ze wchodzilem w to w sierpniu jakbyło 1:1 a w pewnym momencie bylo 1:0,6 chyba nawet

teraz problemem jest niewiadoma co sie stanie z cenami gpu
ja kupowalem supery uzywane po 800 i zakladalem ze strace na nich po 200zł/sztuka, jak ktos skladał koparke miesiac temu i placił 10k ponad za 3080 to troche lipa, bo teraz za 7-8k do dostania

 

No tak, problem dla osób, które wybuliły 2x MSRP ;) 

Sam poczekam na 1:1 a nawet gorsze czasy -  aktualnie skupuje karty po MSRP sztuka po sztuce mozolnie wpada ( teraz mi uciekł 4 x 3080 FE i bym Cie przegonił z MH/S :E ) - ale sen spokojny.

 

 

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, duniek napisał:

inna kwestia ze ludzie nie patrzą na to gdzie to było uzywane, przykladem dobrym są dyski hdd, 160zł za dysk z przebiegiem 50h wisiał mi 3 miesiace i nikt nie pytał, a taki z przebiegiem 5000-6000h był 10zł tanszy i mialem pare meili o niego i w ciagu 2tyg sprzedały sie 3 takie, i to nie wina kopania chia, bo pare lat temy było to samo, ludzie woleli 10k przebiegu za 80zł niz nowe po 90zł
paranoja

Lol,ja ostatnio dla siebie kupiłem 2x1TB HDD 2,5' z niewielkimi przebiegami(jeden ~400h,a drugi gdzieś z 4100h) za 170 zł za szt.,gdzie mogłem mieć zajechane 1TB za połowę(lub trochę mniej niż połowę) taniej.
Oczywiście,mogłem dołożyć do nówek 1TB 2,5',ale najtańszy jest za 219 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETH/BTC dna nie widać.. ale tanio nie oddam eth ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Lol,ja ostatnio dla siebie kupiłem 2x1TB HDD 2,5' z niewielkimi przebiegami(jeden ~400h,a drugi gdzieś z 4100h) za 170 zł za szt.,gdzie mogłem mieć zajechane 1TB za połowę(lub trochę mniej niż połowę) taniej.
Oczywiście,mogłem dołożyć do nówek 1TB 2,5',ale najtańszy jest za 219 zł.

Ja kupiłem nówkę leżak magazynowany 3Tb Seagate w Grudniu ub.r za 210zł z kw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jundori napisał:

Kupowalem kiedys dawno temu GTXa 1070 za 700zl po kopaniu w pelni sprawny, gdzie wtedy chodzilo chyba po 1k+ i nic sie nie dzialo, dalej sprzedalem za 800zl w grudniu tamtego roku. Ja nie mam zadnego z tym problemu zeby kupic uzywana karte po kopaniu w dobrej cenie na gwarancji.

No tak, tylko to były inne czasy. to nie było to kopanie co teraz i to nie były te ceny co teraz, i to nie była ta dostępność kart jak teraz. Kiedyś mało kto kopał, jak kopał to przez pewien czas w przerwie w graniu. Jak teraz ci padnie karta która nie ma rękojmi ale ma jeszcze gwarancję, to ci zwrócą kasę po cenie zakupu i jesteś w czarnej du pie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, duniek napisał:

masz racje - TY BYŚ nie kupił i raczej jestes w mniejszosci, wiekszosc jednak głosuje portfelem i woli dac mniej, ja np kupuje tylko uzywane i to nie tylko gpu ale i inne rzeczy jesli cena jest uzasadniona

aktualnie trend sie troche zmienił bo jednak wolalbym 10-15% doplacic do nowej i miec na paragonie pełną kwote niz brac od janusza gdzei na paragonie jest kwota 2x mniejsza, dodoatkowo gwarancja krtósza o nawet pół roku

inna kwestia ze ludzie nie patrzą na to gdzie to było uzywane, przykladem dobrym są dyski hdd, 160zł za dysk z przebiegiem 50h wisiał mi 3 miesiace i nikt nie pytał, a taki z przebiegiem 5000-6000h był 10zł tanszy i mialem pare meili o niego i w ciagu 2tyg sprzedały sie 3 takie, i to nie wina kopania chia, bo pare lat temy było to samo, ludzie woleli 10k przebiegu za 80zł niz nowe po 90zł
paranoja

ale sprawdzales przy jakim BR to było?

bo rownie dobrze mogles sprawdzic profit jak byly duze ruchy w sieci i BR oscylował na 8.0 - znajomy tak sam kupił karty bo zobaczył ze rtx za 6000 zarabia 3500 miesiecznie to czemu nie kupowac, 

po paru dniach BR spadł w okolice stabilnych 2.8-3.2 i był płacz bo miałobyc 3500 a wychodzi 1200

Dosc dlugo utrzymywal sie ten ukop na mojej koparce 270mhs 24 euro. Gdzies od poczatku lutego do konca kwietnia.Gdzies kolo maja spadlo kolo polowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga znacie jakies polskie discordy o tematyce BTC, Mining, krypto itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aureumchaos napisał:

The ship is sinking... ?

A niech tonie?, tylko porządnie a nie jak teraz, bo jakoś BTC  ma spory problem z tym spadkiem.

A tak to bym kupiłbym jakiegoś pokoparkowego 3060ti na gwarancji w dobrej cenie.

 

Edytowane przez RickiBB
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany - jakie GPU i ile (zakładam powoli szukać 3080 i lub 3090) żeby przy aktualnym kursie mieć 2k pln co miecha do przodu na czysto ? 4x 3080, 3x 3090 ? Inne opcje ? Czy  3080 i 3090 działają z riserami ? Mam w sumie 3 zasilacze 2x550 i jedna 650w , brak płyt .. targetuje w 1/2 koparki ..

Patrząc na ceny GPU warto kupić teraz czy nadał czekać (np złożyć kilka zamówień gdzie np na evga) ?

Zakupy w Italii - zasiłki pewnie z pl targne :)

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował GPU mając kredyt na ten cel,to w ogóle sobie odpuść.Wystarczy że bańka pierdyknie i zostaniesz z długami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yedi napisał:

Pany - jakie GPU i ile (zakładam powoli szukać 3080 i lub 3090) żeby przy aktualnym kursie mieć 2k pln co miecha do przodu na czysto ? 4x 3080, 3x 3090 ? Inne opcje ? Czy  3080 i 3090 działają z riserami ? Mam w sumie 3 zasilacze 2x550 i jedna 650w , brak płyt .. targuje w 1/2 koparki ..

Patrząc na ceny GPU warto kupić teraz czy nadał czekać (np złożyć kilka zamówień gdzie np na evga) ?

Zakupy w Italii - zasiłki pewnie z pl targne :)

tez zalezy gdzie to trzymasz

jesli chcesz ciche to celowałbym w 1660 super/ti 2060 i 2070, ewentualnie 3060ti/3070 (3fanowe)

jesli glosnosc nie ma znaczenia to szedłbym w 3080-3090
 

12 x super vs 3090 wychodzi cenowo i mocowo to samo




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymać to to bede w mieszkaniu - zależy mi więc by było tego jak najmniej .. Może być srednio głośne .. nie ma cichych 3080/3090 pod obciążeniem ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Yedi napisał:

Trzymać to to bede w mieszkaniu - zależy mi więc by było tego jak najmniej .. Może być srednio głośne .. nie ma cichych 3080/3090 pod obciążeniem ? 

 

na superach taka jedna, albo rozdzielasz na dwie po 6 -8 kart jednopoziomowe - beda cichsze troche
ta z foto ma 47x49x22 - czyli 50 litrow (cos jak wieksza buda midi)


127225884_288359805840mjb4.jpg
 

3080 to jest 220-230W z karty a 3090 300-320W wiec nie ma opcji zeby były ciche, chyba ze walniesz bloki wodne + 2x MORA 360

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Yedi napisal zeby miec np na czystko 2k miesiecznie  to koparka orientacyjnie ile musi miec mhs w takim eth np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś koło 360mhs

Wszystko zależy jaki będzie stosunek mhs do poboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yedi napisał:

Trzymać to to bede w mieszkaniu - zależy mi więc by było tego jak najmniej .. Może być srednio głośne .. nie ma cichych 3080/3090 pod obciążeniem ? 

 

Więc weź na razie suszarkę i ja odpal, niech se leży i chodzi. Nie zwracaj uwagi na głośność ale na termometr w pokoju z suszarką. 

Daj jej chodzić 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tu klimę i wszędzie gres powinno jakoś tam działać :) 

Które wersje 3080/3090nie wymagają na start wymiany termopadow na memkach ?

Wodowanie nie wchodzi na chwilę obecną w grę ..

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...