Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Predix napisał:

ETH/BTC dna nie widać.. ale tanio nie oddam eth ???

Wygląda, że na ten moment dnem jest linia wyznaczona przez 50 dniową średnia krocząca dominacji BTC, już drugi raz pięknie się odbiła i w chwili obecnej kapitał znów leci z BTC do altów, w dużym stopniu do ETH

bNvia2u.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Yedi napisał:

Mam tu klimę i wszędzie gres powinno jakoś tam działać :) 

Które wersje 3080/3090nie wymagają na start wymiany termopadow na memkach ?

Wodowanie nie wchodzi na chwilę obecną w grę ..

Wszystkie wymagaja wymiany. Nowe rewizje sa LHR wiec eth raczej nie pokopiesz. 

3060 ti / 3070 z dobrym 3fan mogą sprawdzić sie w mieszkaniu. O ile nie będziesz do wrześmia korzystać z tego pokoju.  

LHR już powoli spływaja wiec zrobi sie mały totolotek górników ?.

No chyba że wersje FE, ale to wyjce są ?

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 3080 i 90 też już są LHR ? Gdzieś tam doczytałem że dotyczy to na razie wersji 3070ti i 3060ti ...

Chyba jednak wolę coś z gwarancją a nie nascie kart które za chwilę mogą zdechnąć ...

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O połowę w stosunku do kart bez LHR.Dodatkowo ponoć nie obejmuje tylko ETH,ale także inne krypto tj.RVN.

2 godziny temu, Yedi napisał:

To 3080 i 90 też już są LHR ? Gdzieś tam doczytałem że dotyczy to na razie wersji 3070ti i 3060ti ...

Pozostałe karty jak 3060,3060 Ti,3070,3080 też mają mieć LHR - w tym miesiącu miały już ujrzeć takie karty i trafić do sklepów,ale nadal brak informacji czy obecne karty w sklepach są już z LHR czy nie.
Jedynie 3090 nadal będzie bez LHR(w końcu 3090 nie jest stricte przeznaczona dla graczy,a bardziej do zastosowań półprofesjonalnych,gdzie potrzebna jest duża ilość Vram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Z3Z3 napisał:

Wszystkie wymagaja wymiany. Nowe rewizje sa LHR wiec eth raczej nie pokopiesz. 

3060 ti / 3070 z dobrym 3fan mogą sprawdzić sie w mieszkaniu. O ile nie będziesz do wrześmia korzystać z tego pokoju.  

LHR już powoli spływaja wiec zrobi sie mały totolotek górników ?.

No chyba że wersje FE, ale to wyjce są ?

Nope. Nie wszystkie ;)

Rtx3080 i 3090 gamerock działa bez problemu na standardowych termopadach z rdzeniem ok 55*C oraz pamięci 90*C

Jeszcze lepszy jest HoF 3090 - rdzeń też ok 55*C , pamięc 80-82*C (genialna karta )

No i oczywiście Kingpin 3090 xD

Temperatura otoczenia 24*C.  Z klimatyzacją na 20*C to już całkiem bajka :) 

Kwestia opłacalności to  inna sprawa :F 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Melon102 napisał:

Nie, 3080 Ti ma ścięte eth i etchash ofc, reszta jest w normie.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAx0nxgmmq1SXmuu0jJystp2eb3fLTDDiFkThRENYcc/edit#gid=786414380

Ja bazowałem na tym testach
https://twitter.com/I_Leak_VN/status/1401170438793826307/photo/1
https://twitter.com/I_Leak_VN/status/1400806609006206984/photo/1
https://twitter.com/I_Leak_VN/status/1401107929147744262/photo/1
https://twitter.com/I_Leak_VN/status/1401107929147744262/photo/2

Artykuł: https://ithardware.pl/aktualnosci/geforce_rtx_3080_ti_zwalnia_nie_tylko_podczas_kopania_eth_nie_jest_jednak_na_to_za_pozno-16482.html

Z chęcią zobaczyłbym więcej testów,które potwierdzą bądź zaprzeczą postawionej tezie.Owszem,link do arkusza kalkulacyjnego sporządzonego w dokumentach Google też może być wiarygodnym źródłem,ale takie arkusze kalkulacyjne może zrobić dosłownie każdy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, War_MachinE napisał:

Nope. Nie wszystkie ;)

Rtx3080 i 3090 gamerock działa bez problemu na standardowych termopadach z rdzeniem ok 55*C oraz pamięci 90*C

Jeszcze lepszy jest HoF 3090 - rdzeń też ok 55*C , pamięc 80-82*C (genialna karta )

No i oczywiście Kingpin 3090 xD

Temperatura otoczenia 24*C.  Z klimatyzacją na 20*C to już całkiem bajka :) 

Kwestia opłacalności to  inna sprawa :F 

Nope.

Podłącz 6x3080 w jeden stelaż ;) -  80 stopni na pamięciach tam nie zobaczysz, ilość ciepła która wygenerują GPU daje możliwość odpalenia SAUNY :D

Na pojedynczej FE to i ja mam 78-82.

________________________________________________________________________________________________________________________

Pytanie miningowe :

montował ktoś miernik  z WALLA ? Mam w  tygodniu  mała przeróbkę instalacji +30A i  chciałbym mieć  bezpośredni odczyt poboru na ścianie.

Ew do  tego potrzebowałbym dość solidny przedłużacz na ok 5 KW.

Takie USA :  https://nerdgearz.com/collections/crypto-mining-hardware/products/nerd-gearz-30a-240v-pdu?variant=29994115301424  ale na EU gorzej.

 

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Z3Z3 napisał:

Pytanie miningowe :

montował ktoś miernik  z WALLA ? Mam w  tygodniu  mała przeróbkę instalacji +30A i  chciałbym mieć  bezpośredni odczyt poboru na ścianie.

Ew do  tego potrzebowałbym dość solidny przedłużacz na ok 5 KW.

Takie USA :  https://nerdgearz.com/collections/crypto-mining-hardware/products/nerd-gearz-30a-240v-pdu?variant=29994115301424  ale na EU gorzej.

 

Jeżeli to jest ten rodzaj miernika jak ma np. Red Panda Mining to niestety taka listwa z Twojego linka, z dokładnie taką końcówką. Jest to standard dla gniazdek powyżej 16A. Niestety u nas nie ma zbyt dużego wyboru solidnych list przeciwprzepięciowych z tym typem gniazdka, musiałbyś przejrzeć amazon. W moim wypadku mam trochę miejsca w rozdzielni elektrycznej i po prostu puszczę 2 kable równolegle na dwóch różnych bezpiecznikach 16A. Jest pare zalet - nie przeciążąsz jednej fazy, bo możesz rozrzucić na dwie różne, łatwo dostępne solidne gniazdka, porównywalne koszty. Z minusów to mi przychodzi ew ograniczone miejsce w rozdzielni elektrycznej, no i niestety dwa mierniki energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wzrost BTC 9,5%?  Koś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Lurdyfeld napisał:

Jeżeli to jest ten rodzaj miernika jak ma np. Red Panda Mining to niestety taka listwa z Twojego linka, z dokładnie taką końcówką. Jest to standard dla gniazdek powyżej 16A. Niestety u nas nie ma zbyt dużego wyboru solidnych list przeciwprzepięciowych z tym typem gniazdka, musiałbyś przejrzeć amazon. W moim wypadku mam trochę miejsca w rozdzielni elektrycznej i po prostu puszczę 2 kable równolegle na dwóch różnych bezpiecznikach 16A. Jest pare zalet - nie przeciążąsz jednej fazy, bo możesz rozrzucić na dwie różne, łatwo dostępne solidne gniazdka, porównywalne koszty. Z minusów to mi przychodzi ew ograniczone miejsce w rozdzielni elektrycznej, no i niestety dwa mierniki energii.

No szukam i faktycznie w EU dość problematyczne.

Zasilanie koparek chce mieć całkowicie poza obwodem domu i 30A  załatwiłoby temat, ale widzę że będzie trzeba chyba się rozczulić na 2x16A i wtedy  dobre listy na 3KW są na spokojnie do ogarnięcia. 

Jutro mi elektryk podpowie co i  jak. No  ewentualnie puścić to 30A i na przeciwpożarówce 3fazowej rozdzielić 

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, PT_TP napisał:

Co to za wzrost BTC 9,5%?  Koś coś wie?

to mój szwagier wygrał w totka i postanowił zainwestować 300tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, PT_TP napisał:

Co to za wzrost BTC 9,5%?  Koś coś wie?

No jak to co, Elon tweetnął. "Musk tweeted stating only 10% btc sold and Tesla will accept btc again once the Energy is 50% renewable."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, qrek1 napisał:

to mój szwagier wygrał w totka i postanowił zainwestować 300tyś.

300 tyś. to zdecydowanie za mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, PT_TP napisał:

300 tyś. to zdecydowanie za mało

on dał impuls a tłumy za nim podążyły myśląc że to jakaś zorganizowana akcja

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, qrek1 napisał:

on dał impuls a tłumy za nim podążyły myśląc że to jakaś zorganizowana akcja

nawet na impuls, przestań śmiecić pls

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kaczorex26 napisał:

No jak to co, Elon tweetnął. "Musk tweeted stating only 10% btc sold and Tesla will accept btc again once the Energy is 50% renewable."

Ta,Elonek dostał plany od górników,o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii do kopania BTC i tym razem musiał powiedzieć,że BTC już nie jest "beee" :E
Jak tak dalej pójdzie,to ceny kart jak zaczęły trochę spadać tak przestaną i znów podrożeją :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Ta,Elonek dostał plany od górników,o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii do kopania BTC i tym razem musiał powiedzieć,że BTC już nie jest "beee" :E
Jak tak dalej pójdzie,to ceny kart jak zaczęły trochę spadać tak przestaną i znów podrożeją :E

Czyli dalej masz szanse kupic i kopac i cieszyc sie zyciem zamiast lazic po foarch i marudzic... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rochę zmiękłem i sprzedałem połowe ukopu z ostatnich 6 tygodni jak sie rano otarliśmy o 40k za btc (a zarzekałem sie że ponizej 48-50k nie puszczę nic ) .

Teraz juz będe twardy i do września hodl :E

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomcat napisał:

Ja rochę zmiękłem i sprzedałem połowe ukopu z ostatnich 6 tygodni jak sie rano otarliśmy o 40k za btc (a zarzekałem sie że ponizej 48-50k nie puszczę nic ) .

Teraz juz będe twardy i do września hodl :E

To wolisz we wrześniu sprzedać po 20k?  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja caly czas chomikuje. Nie wymieklem mimo ze urobek sporo w portfelu wzrosl. Nie mam na razie cisnienia. Licze, ze na wiecej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mar_S napisał:

To wolisz we wrześniu sprzedać po 20k?  :D 

zabrakło zera ? :devil:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Tomcat napisał:

zabrakło zera ? :devil:

Nie, na bazie czego miałoby wzrosnąć 10x? Elon Melon zatłituje że BTC będzie oficjalną walutą na Marsie kiedy założy tam kolonię?  :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...