Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Mar_S napisał:

Nie, na bazie czego miałoby wzrosnąć 10x? Elon Melon zatłituje że BTC będzie oficjalną walutą na Marsie kiedy założy tam kolonię?  :E 

Na kolejnej bańce. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek jest już chyba za bardzo przegrzany, najpierw musi być duży spadek i długa stagnacja, później będzie można kolejną pompę zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie na temat sparkpool -> bitbay. Rekreacyjnie chciałbym sobie zapuścić ETH hałupniczo wilczydół.

Konta założone zweryfikowane. 

Na sparkpool ->  Owner (przykładowo): sp_sialaxbabaxmak

adres dla nbminera winien być wg sparkpoola: 

Anonymous mining:

nbminer -a ethash -o ethproxy+tcp://eth-eu.sparkpool.com:3333 -u 0x*******.rigname   gdzie 0x***** to adres walleta wpłat ETH na bitbay. Natomiast .rigname -> sparkpool sugeruje sp_sialaxbabaxmak.1234

Czyli całość niby powinna wyglądać:

nbminer -a ethash -o ethproxy+tcp://eth-eu.sparkpool.com:3333 -u 0x*******.sp_sialaxbabaxmak.1234

 

Tak czy nie? Po cholere to .1234 sparkpool sugeruje? Że niby nazwa workera? Czy gdzieś indziej to powinno się ustalić? Bo na www sparkpoola (na koncie nie widze nigdzie jak dodac workera (zmienić nazwę). Ma to jakieś znaczenie jeżeli chcę od razu na bitbaya żeby szło?

Edit:

Sparkpool ma limit withdraw 0.1 ETH. dla 1 3080 to zajęcie na 5 tygodni@24h.  Coś robię chyba nie tak? Czy po prostu musi "poleżeć" do tresholda na sparkpoolu? To wtedy chyba lepiej w zwyczajnym trybie żeby APR wpadło? ->

 

"SparkPool has two mining modes. One is anonymous mining mode and the other is account mining mode.

No registration is required if you use anonymous mining, coins will be transferred automatically to your wallet when you reach the payment conditions.

There is not much difference between these two modes. The only difference is that account mining can use the coins you mined and hold to get current interest automatically (APR 2.3%)."

 

Edit2: T-rex/sparkpool

qram42J.jpg

102 share accepted na 2.5 h... - z czasem się rozkręca czy tak po prostu kapie ? Na NBminer więcej chyba było accepted/h. Jest różnica "kosmetyczna" między nbminer/t-rex/phoenix czy któryś/inny bardziej poleci ktoś?

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, aureumchaos napisał:

Czyli dalej masz szanse kupic i kopac i cieszyc sie zyciem zamiast lazic po foarch i marudzic... :E

Może jeszcze zdąży się nauczyć stawiać przecinki ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ku małej przestrodze - bo idą wakacje i  będziecie podkręcać wentyle kart ;)

Maiłem przez 6 miesięcy podpięte 2x3060 TI z 1x8-pin Seasonica  - do 280W teoretycznie powinno wytrzymać ( karty brały ok 240-250W) - niestety styk oraz kabel poszedł z dymkiem :E  

Powód -  podkręcenie wentylów i możliwy  wzrost poboru ;) 

Karty zdrowe :E  a kable od @duniek nawet nie są ciepłe w porównaniu  z tymi oryginalymi w SS  ? 

Edytowane przez Z3Z3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Mam 4 karty RTX 3080, każda innej firmy, ale każda ma hs/s 95+.  Dzisiaj odebrałem paczkę z nową karta RTX 3080 msi Gaming trio i okazuje się, że po podłączeniu hs wynosi tylko 83.56.

Wszystkie RTXy, które posiadam zasilane są dwoma 8 pinowymi łączami, a ta do zasilania potrzebuje trzech takich łączy . 

Dlaczego ta karta ma tak niski hs? Rozumiem, gdyby ona się przegrzewała, ale w stosunku do innych kart jej temperatura jest niższa, bo max. waha się między 84 - 90. Pobiera znacznie mniej prądu, bo tylko 202W, a pozostałe 220W+.

No to chyba zależy od tego jak ją ustawiłeś. Podaj power limit, podkręcenie pamięci, temperatury gddr6x. Jest tutaj zbyt wiele zmiennych by od strzała odpowiedzieć na takie pytanie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Mam 4 karty RTX 3080, każda innej firmy, ale każda ma hs/s 95+.  Dzisiaj odebrałem paczkę z nową karta RTX 3080 msi Gaming trio i okazuje się, że po podłączeniu hs wynosi tylko 83.56.

Wszystkie RTXy, które posiadam zasilane są dwoma 8 pinowymi łączami, a ta do zasilania potrzebuje trzech takich łączy . 

Dlaczego ta karta ma tak niski hs? Rozumiem, gdyby ona się przegrzewała, ale w stosunku do innych kart jej temperatura jest niższa, bo max. waha się między 84 - 90. Pobiera znacznie mniej prądu, bo tylko 202W, a pozostałe 220W+.

sprawdź jej temperatury na pamięciach to będziesz miał odpowiedź, bez wymiany termopadów nic z tym nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać sporą wyprzedaż w biznesie koparkowym - coraz więcej aukcji na Allegro / OLX

A Wy co robicie ze swoim sprzętem? Próbujecie sprzedać przed EIP 1559? Hodlujecie sprzęt i walutę? 

Widać również spadki cen kart graficznych w sklepach. To dobry moment, żeby teraz coś kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysztoft30 napisał:

Mam 4 karty RTX 3080, każda innej firmy, ale każda ma hs/s 95+.  Dzisiaj odebrałem paczkę z nową karta RTX 3080 msi Gaming trio i okazuje się, że po podłączeniu hs wynosi tylko 83.56.

Wszystkie RTXy, które posiadam zasilane są dwoma 8 pinowymi łączami, a ta do zasilania potrzebuje trzech takich łączy . 

Dlaczego ta karta ma tak niski hs? Rozumiem, gdyby ona się przegrzewała, ale w stosunku do innych kart jej temperatura jest niższa, bo max. waha się między 84 - 90. Pobiera znacznie mniej prądu, bo tylko 202W, a pozostałe 220W+.

Gigabyte ma ogromne problemy z przegrzewaniem się pamięci, trzeba termopady wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, shoque88 napisał:

Widać sporą wyprzedaż w biznesie koparkowym - coraz więcej aukcji na Allegro / OLX

A Wy co robicie ze swoim sprzętem? Próbujecie sprzedać przed EIP 1559? Hodlujecie sprzęt i walutę? 

Widać również spadki cen kart graficznych w sklepach. To dobry moment, żeby teraz coś kupić?

Zyski spadły. Temperatury wzrosły. Nie klimatyzowane mieszkania używające koparek jako ogrzewania będą teraz wyprzedawane jak zawsze. Na każdej bańce ;) 

Jak ktoś ma dziesiątki paneli na dachu i klimatyzację albo dedykowane pomieszczenia z mega wydajną wentylacją to będzie kopał dalej zapewne. 

Przy okazji niektórzy mogą próbować jeszcze myku kup taniej, nakop, sprzedaj drożej, odkup taniej jak za miesiąc cena spadnie. Może się uda niektórym ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysztoft30 napisał:

Mam 4 karty RTX 3080, każda innej firmy, ale każda ma hs/s 95+.  Dzisiaj odebrałem paczkę z nową karta RTX 3080 msi Gaming trio i okazuje się, że po podłączeniu hs wynosi tylko 83.56.

Miałem 3080 Trio była taka sama lipa, ale było to w czasie kiedy nie było jeszcze programu do odczytu temp. pamieci, sprzedałem ja dość szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shoque88 napisał:

Próbujecie sprzedać przed EIP 1559?

EIP 1559 nie pojawi się w przyszłym miesiącu,a najszybciej dopiero w grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shoque88 napisał:

A Wy co robicie ze swoim sprzętem? Próbujecie sprzedać przed EIP 1559? Hodlujecie sprzęt i walutę? 

Przy obecnej nagrodzie za blok w ETH EIP 1559 niewiele zmieni, bo będzie wówczas stała wartość nagrody w wys. 2 ETH, cały czas będzie się opłacać kopać, jeśli się mylę to mnie poprawcie, dodatkowo były jakies dziury w wejdzie z opóźnieniem. 

4 minuty temu, Spl97 napisał:

EIP 1559 nie pojawi się w przyszłym miesiącu,a najszybciej dopiero w grudniu.

ano właśnie, jak opłaty szybowały w kosmos to 2.0 miałby być w grudniu a teraz nie wiadomo czy eip1559 wejdzie w 2021

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Spl97 napisał:

EIP 1559 nie pojawi się w przyszłym miesiącu,a najszybciej dopiero w grudniu.

Skąd takie info? Masz jakieś źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eip 1559 to nie ETH 2.0 PoS... To poprawka ktora zmniejszy teoretycznie dochod bo oplata za teanzakcje ma byc w formie napiwku... Ma wejsc w lipcu... PoS byl za to planowany na grudzien, potem na 2022 a dalej sie zobaczy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, aureumchaos napisał:

Eip 1559 to nie ETH 2.0 PoS.

To wiadomo, ale wykryli dziurę w EIP 1559 i ma to spowodować opóźnienie jej wprowadzenia, być może nawet na grudzień. W  miedzy czasie zwiększyli wielkość bloku, jest mniejszy ruch, więc nie ma ciśnienia na utrzymanie terminu lipcowego bo cena Gas-u ostro spadło.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia jak kontrakty terminowe na ETH których rozliczenie jest 25 czerwca wpłynie na kurs.
Marcowe kontrakty spowodowały spore wzrosty, mam obawy że teraz może być coś zupełnie odwrotnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, shoque88 napisał:

Skąd takie info? Masz jakieś źródło?

Pojawiła się poważna luka związana z difficulty bomb i dlatego EIP 1559 została przełożona z lipca na grudzień(możliwe,że ta aktualizacja zostanie wprowadzona jeszcze później)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Griszah napisał:

To wiadomo, ale wykryli dziurę w EIP 1559 i ma to spowodować opóźnienie jej wprowadzenia, być może nawet na grudzień.

Tzw. London fork w którym jest EIP-1559 jest wciąż planowany na lipiec 2021: https://cryptonews.com/news/full-list-of-ethereum-london-upgrade-changes-10662.htm

Na grudzień został przesunięty termin wdrożenia tzw. "bomby trudnościowej" ale to EIP-3554.

Trudno powiedzieć obecnie o ile zmniejszy się urobek górników przez EIP-1559 ale większość mówi od ok. 20 do 50%.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,to dlaczego wszędzie pisali,że EIP 1559 przez lukę przełożyli na grudzień :hmm:
Jeżeli tak piszesz o EIP 3554 oraz o zachowaniu terminu lipcowego na EIP 1559,to możesz mieć rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Subman napisał:

Trudno powiedzieć obecnie o ile zmniejszy się urobek górników przez EIP-1559 ale większość mówi od ok. 20 do 50%.

Ostatnie 2 tyg. nagroda za blok wynosi ok 2.3 ETH, po Eip1559 będzie na stałym poziomie 2 ETH + "napiwki" które nie wiadomo ile będą wynosić, wiec urobek niewiele zmieni się wgledem ostatnich 2 tygodni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://decrypt.co/72316/ethereum-devs-close-eip-1559-loophole-that-could-have-overwhelmed-blockchain?amp=1

Ta dziura loophole juz dawno jest zalatana a Eip 1559 dalej ma byc w London fork w lipcu... Na grudzien miala byc przesunieta difficulty bomb... 

 

Edit. Pclab mi sie zwiesil i nie widzialem, ze kolega juz naoisal to samo co ja... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

Ostatnie 2 tyg. nagroda za blok wynosi ok 2.3 ETH, po Eip1559 będzie na stałym poziomie 2 ETH + "napiwki" które nie wiadomo ile będą wynosić, wiec urobek niewiele zmieni się wgledem ostatnich 2 tygodni. 

Jeśli to prawda, to znaczy że ETH będzie przynosiło podobne do dzisiejszych urobków aż do samego POS, który Vitalik zapowiedział na Q1 2022.

Co oznacza, że możemy liczyć na podobny urobek przez kolejne 6-9 miesięcy?

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Może z tego modelu nie można wycisnąć więcej niż 85 mh/s?  Temperaturę GPU zbiłem do 44 C, temperatury pamięci wynoszą 89 -90, a więc powinno być 95hs/s, a jednak jest 85

A spróbuj dać Power Limit na 61% (tak, żeby ciągneła w okolicy 225W, nie wiem jak tam jest), rdzeń na -300 i pamięci podnoś od +500 co +50. U mnie +1200 lecą na 221W dając przy tym 99,5MH/s. Idą dalej do 102,6MH/s, ale wolę zostawić mały bufor by karta się nie pociła. Temperatury to max 90'C na vram gdzie w pokoju 28'C ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...