Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Griszah napisał:

Ostatnie 2 tyg. nagroda za blok wynosi ok 2.3 ETH, po Eip1559 będzie na stałym poziomie 2 ETH + "napiwki" które nie wiadomo ile będą wynosić, wiec urobek niewiele zmieni się wgledem ostatnich 2 tygodni. 

To tak nie będzie działać. W ramach całkowitego zarobku masz część dot. urobku za potwierdzenie bloku i obecnie to wynosi faktycznie ok 2.3 ETH. Ale na zarobek górników składa się też urobek od opłat transakcyjnych. EIP-1599 dot. tylko i wyłącznie części związanej z tymi opłatami za transakcje. W ostatnich miesiącach (od stycznia do maja 2021) ten urobek od opłat transakcyjnych był znaczącą częścią z całkowitego urobku górników - od 30% do nawet ponad 50%. 

j1x02e9.png

Niebieska część to te 2.3 ETH za blok - oczywiście w miesiącu dodawanych jest wiele set tysięcy nowych bloków więc na wykresie mamy całkowitą wartość urobku z górnictwa ETH w danym miesiącu. Czerwona część to urobek górników w opłatach za transakcjach płaconych przez inwestorów ETH.

EIP-1599 zmienia zasady działania w części opłat transakcyjnych - część tego urobku będzie po prostu spalana, nie będzie trafiać do górników. W jakim procencie - tego nie wiadomo. Będzie tzw. część stała (base fee) i napiwek (tip) dla górników. Base fee będzie po wdrożeniu EIP-1599 spalany i będzie się zmieniał się z bloku na blok w zależności od historii zapełnienia poprzednich bloków. Napiwek tak samo będzie zmienny - będzie zależał od tego jak duży napiwek inwestorzy będą w stanie zapłacić aby ich transakcja znalazła się w najbliższym bloku ETH.

Natomiast obecnie (w czerwcu) część urobku za opłaty transakcyjne jest faktycznie stosunkowo mała - stanowi jedynie ok. 14% całkowitego zarobku. Jeśli więc hipotetycznie założymy że opłata bazowa będzie stanowić połowę ceny kosztu transakcji to mamy jedynie 7% spadek zarobku. Gdyby EIP działał już w lutym tego roku gdzie urobek od opłat transakcyjnych stanowił aż 52% całkowitego zarobku górników to EIP miałby znaczący wpływ na urobek - przy tych samych założeniach byłby mniejszy o 26%.

Wszystko jest dość dobrze wytłumaczone na stronie https://uncommoncore.co/eip-1559/

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie gwei  już od jakiegoś czasu szoruje podłogę więc raczej (jak Griszah napisał ) po Eip urobek powinien być na podobnym poziomie jak teraz.  Rozpisałeś się, a na koniec jednak przyznałeś mu rację ?

Edytowane przez AlBundyXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Subman napisał:

To tak nie będzie działać. W ramach całkowitego zarobku masz część dot. urobku za potwierdzenie bloku i obecnie to wynosi faktycznie ok 2.3 ETH. Ale na zarobek górników składa się też urobek od opłat transakcyjnych. EIP-1599 dot. tylko i wyłącznie części związanej z tymi opłatami za transakcje. W ostatnich miesiącach (od stycznia do maja 2021) ten urobek od opłat transakcyjnych był znaczącą częścią z całkowitego urobku górników - od 30% do nawet ponad 50%. 

Niebieska część to te 2.3 ETH za blok - oczywiście w miesiącu dodawanych jest wiele set tysięcy nowych bloków więc na wykresie mamy całkowitą wartość urobku z górnictwa ETH w danym miesiącu. Czerwona część to urobek górników w opłatach za transakcjach płaconych przez inwestorów ETH.

EIP-1599 zmienia zasady działania w części opłat transakcyjnych - część tego urobku będzie po prostu spalana, nie będzie trafiać do górników. W jakim procencie - tego nie wiadomo. Będzie tzw. część stała (base fee) i napiwek (tip) dla górników. Base fee będzie po wdrożeniu EIP-1599 spalany i będzie się zmieniał się z bloku na blok w zależności od historii zapełnienia poprzednich bloków. Napiwek tak samo będzie zmienny - będzie zależał od tego jak duży napiwek inwestorzy będą w stanie zapłacić aby ich transakcja znalazła się w najbliższym bloku ETH.

Natomiast obecnie (w czerwcu) część urobku za opłaty transakcyjne jest faktycznie stosunkowo mała - stanowi jedynie ok. 14% całkowitego zarobku. Jeśli więc hipotetycznie założymy że opłata bazowa będzie stanowić połowę ceny kosztu transakcji to mamy jedynie 7% spadek zarobku. Gdyby EIP działał już w lutym tego roku gdzie urobek od opłat transakcyjnych stanowił aż 52% całkowitego zarobku górników to EIP miałby znaczący wpływ na urobek - przy tych samych założeniach byłby mniejszy o 26%.

Wszystko jest dość dobrze wytłumaczone na stronie https://uncommoncore.co/eip-1559/

Dzięki za link.
W marcu, kiedy wyszło info o EIP-1599 opłaty transakcyjne stanowiły ok. 50% całej nagrody, dlatego też mówiło się, że jeśli będą one palone to urobek może spać o połowę, w czerwcu opłaty stanowią ok. 15%, więc spadek będzie automatycznie sporo mniejszy, a wygląda na to, że opłaty nie będą w całości palone. Finalna nagroda za blok nie będzie niższa niż 2 ETH (no chyba, że wymyślą jakiś Halving czy coś). Jeśli BTC nie będzie wykonywał nerwowych ruchów i do jesieni utrzyma się w konsolidacji $35-50k, to kurs ETH powinien się umocnić (choć wcale nie musi) w momencie gdy część opłat będzie palone i tu upatruję szansy na utrzymanie rentowności. Aktualnie cena prądu to ok. 20-30% urobku, ci co są w górnictwie dłużej życzyliby sobie,  aby zawsze profity tak wygalały.  Pytanie jak jeszcze będzie wyglądało Network Difficulty, póki co trochę wyhamowało. 

image.png

image.png

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Nic to nie daje. Nie wiem, ale wydaje mi się, że  karta RTX 3080 msi gaming trio ma jakieś ograniczenia. Może do grania jest ok. ale nie nadaje się do kopania  ( w każdym razie model, który posiadam jest jakiś trefny). Karta po podłączeniu pobiera ok. 216W i można zbić prąd nawet do 200W, ale niestety nie można osiągnąć hashrate  większego niż 85 - 87

W mojej sztuce jak dałem wentyle na 100% to dobijała do 95-100 MH/s, wiec pewnie było to problem temp. na pamięciach. 
Coś obiło mi się o uszy, że X trio miały też jakieś trefne biosy, próbowałeś robić aktualizację?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kaczorex26 napisał:

A spróbuj dać Power Limit na 61% (tak, żeby ciągneła w okolicy 225W, nie wiem jak tam jest), rdzeń na -300 i pamięci podnoś od +500 co +50. U mnie +1200 lecą na 221W dając przy tym 99,5MH/s. Idą dalej do 102,6MH/s, ale wolę zostawić mały bufor by karta się nie pociła. Temperatury to max 90'C na vram gdzie w pokoju 28'C ostatnio.

Kwestia karty i vbiosu. U mnie na Vision 3080 z ReBAR vbiosem przy AF lock 1095MHz@718mV core +1000mem ciągnie ok 242W przy 97 hashrate. I ni hu nie zejdziesz z W po spada hashrate. Przy "Twoich" ustawieniach - zchodze na około 225W co prawda ale hashrate spada do 83 i "szarpanie" core clockiem i V ? co ma delikatny wpływ na hashrate. Przy braku skoków zegarów hashrate utrzymuje się na praktycznie stałym poziomie co ma znaczenie o ile sie nie myle przy różnych poolach.  

 

"Kaczorex26" setup:

PWy8mx6.jpeg

Mój "custom" setup (można zauważyć jak powoli wspina się  hashrate na +97 po zmianie z ustawień proponowanych przez Kaczorex26):

n3zguC2.jpeg

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, shoque88 napisał:

Jeśli to prawda, to znaczy że ETH będzie przynosiło podobne do dzisiejszych urobków aż do samego POS, który Vitalik zapowiedział na Q1 2022.

Q1 2022 jako przekształcenie ETH w sieć PoS  z PoW nie jest takie pewne.Jak to Vitalik określił - "to co miało zostać wdrożone w ciągu jednego roku,w rzeczywistości zajmie to 6 lat".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ogarnięte temperatury RTX3090 na bloku dwu-stronnym od BYKSKI :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, przepraszam że się wetnę w temat. Ile teraz realnie są warte RTXy 2060? :E Mam dostęp do paru sztuk Gigabyte'ów OC, z pudełkami ale bez GW - 1600zł/szt, ale nic mi to nie mówi bo trochę wypadłem z obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dudek970 napisał:

Szanowni Państwo, przepraszam że się wetnę w temat. Ile teraz realnie są warte RTXy 2060? :E Mam dostęp do paru sztuk Gigabyte'ów OC, z pudełkami ale bez GW - 1600zł/szt, ale nic mi to nie mówi bo trochę wypadłem z obiegu

1600 bdb cena, bier palete

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz duniek powiedzieć, że te oferty 1850zł na olx to wszystko wały i przewały? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny spadają, trzeba się dostosować.

Skoro można już w sklepie dostać nową 2060 za 2399zł to ile niby mają używane i bez gwarancji stać? 2k? Kto to niby kupi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skyline_ napisał:

Ceny spadają, trzeba się dostosować.

Skoro można już w sklepie dostać nową 2060 za 2399zł to ile niby mają używane i bez gwarancji stać? 2k? Kto to niby kupi?

 

W sumie masz rację, +1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dudek970 napisał:

chcesz duniek powiedzieć, że te oferty 1850zł na olx to wszystko wały i przewały? :E

jak niechcesz to ja wezme 4 sztuki ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, duniek napisał:

jak niechcesz to ja wezme 4 sztuki ;)

 

na razie łyknę dwie, jakbym nie miał wizji na ich zastosowanie to się dogadamy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny mocno lecą jak dziś nówki RTX3070 można bez problemu kupić po nieco ponad 5k, a jak ktoś nie kopie to 3070Ti tylko minimalnie drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskich sklepach na pewno nie za taką cenę,jak już takie ceny widziałem na Casekingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cclonline widzialem juz za ponad £900 MSI 3070 Suprim X. No ale wiadomo boty szybko dzialaja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie weryfikacji KYC na giełdach. Większość używa Onfido do potwierdzenia tożsamości dokumentu. Czy oni przetrzymują te dane po pozytywnej weryfikacji czy są kasowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

W polskich sklepach na pewno nie za taką cenę,jak już takie ceny widziałem na Casekingu.

W polskich
https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-rtx-3070-ti-x3-oc-dual-slot-8gb-gddr6x-n307t3-086xx-1820va45-5947969/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ti-gaming-x-trio-8gb-gddr6x-rtx-3070-ti-gaming-x-trio-8g-5948060/

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dudek970 napisał:

W sumie masz rację, +1

ja odpadam chyba
1660ti w morele nowa za 1999 z wys

biore na FV do kolege to troche vatu mi odejdzie wiec realnei 1800 zaplace

i mam nową i na gw
30,5mhash 75-85W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, duniek napisał:

ja odpadam chyba
1660ti w morele nowa za 1999 z wys

biore na FV do kolege to troche vatu mi odejdzie wiec realnei 1800 zaplace

i mam nową i na gw
30,5mhash 75-85W

 

@duniek Tylko inno3D i to za 2200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Prezes000 napisał:

@duniek Tylko inno3D i to za 2200

gigabyte za 1999 ;) wlasnie zamowilem ;)

tylko trzeba czytac ze zrozumieniem
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...