Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Minciu napisał:

U mnie 21 to trochę zimno nawet..

Bez klimy 21*C? Przyjemnie. U mnie bez klimy 23*C od strony wschodnio-północnej. Od południowej pewno przebije 25*C. Temu trochę klima wspomaga do 21-22*C.

Klima chodzi dla mnie nie dla kart ;) Liczę się z kupnem prądu. Od  7:30 - 17:30 są min. 2 kW. To nie warto oddać darmo energetyce. I tak dostaniesz 80% max z tego co im dostarczysz.

Jak to jest? "tanio nie oddam niech zgnije"  XD

@mazi91 jak będziesz sprzedawał kary na alledrogo to zaznacz, że to Ty. Lepiej, aby nikt z nas ich nie odkupił ? Ja moje z czystym sumieniem mogę sprzedać nawet mają wymienione thermopady i nie są przegrzewane. Tylko kto to ewentualnie doceni ✔️  ...  no właśnie.

 

Dane dzisiejsze ok. 117 MH/s.  AF mem +504. Wentyle 88%, 266 W.

3090 FE bez klimy 23-24*C. Rdzeń 47*C, Vram 78*C,  HotSpot 60*C.

3090 FE klima 22*C w pokoju. Rdzeń 45, Vram 76(74), HotSpot 58,5*C.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pablo-8511 napisał:

No to dokupilem sobie malucha MSI GTX 1660 Super Gaming X do kopania :) £399 za nowke to dobra cena czy lekko przeplacilem biorac pod uwage aktualne ceny?

RTXy 3060 kosztują już poniżej 3000zl

 https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-12g-gv-n3060gaming-oc-12gd-2-0-5948081/

gtx1660 przy nim to śmieciuch ;) Więc ciężko powiedzieć.

1 godzinę temu, PT_TP napisał:

Bez klimy 21*C? Przyjemnie. U mnie bez klimy 23*C od strony wschodnio-północnej. Od południowej pewno przebije 25*C. Temu trochę klima wspomaga do 21-22*C.

No jak bez klimy 21*C jak na dworze po 30*C?

Od wsochu-północy bez klimy 23*C a od południa 21-22*C z klimą. hmmm i jak rozumiem drzwi szczelnie zamknięte, ściany zaizolowane itp? Przecież na wschodzie-pólnocy masz 23*C bo Ci chłod od klimy po pokojach się rozchodzi. 

Wyłacz klimę to 25*C zobaczysz jak świnia niebo ? Ale nie dzisiaj czy jutro. Poczekaj kilka dni aż ściany się jeszcze podgrzeją. 

A i wyłacz koparkę, bo z koparką, bez klimy trzy dyszki w lipcu pęknie jak nic. I to na początku jeżeli pogoda się nie zmieni. Do końca lipca z koparką bez klimy da się ukręcić ponad 35*C. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu

U mnie 3060 są między 550 - 619F. Oczywiscie ze sklepów. 

Przeliczając 1660 Super za 399F na PLN wychodzi okolo 800 PLN różnicy. Poza tym nie wiem czy warto porównywać MSI i jego Gaming X do tego Gigabyte jęsli chodzi o jakośc wykonania ;)

1660 Super ma fajny hashrate przy małym zuzyciu W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to, że ceny aktualnie spadają i nie opłaca się nic kupować. Za tydzień kupisz taniej (oszczędzisz) niż urobisz przez 7 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by te karty w ciągu tygodnia albo dwóch drastycznie spadły. Generalnie jakiekolwiek karty. Dla paru miedziaków nie będę czekać. Da się jednak zauważyć pewien spadek cen, nawet u spekulantów. Póki co kopię jesli to ciągle jest opłacalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Z3Z3 napisał:

u mnie kilkanaście RTX'ów robi małą saunę  w piwnicy, gdy okno zostaje zamknięte ;).

Ogólnie pytanko o wentylator przemysłowy, bo chce taki zamówić i przerobić nieco okno tj. zamontować w nim wentylator + mesh na wyciąg. Poleca ktoś jakiś ?.

 

Zależy jaką temp odniesienia masz w tej chwili. Na wywiewny mesh nie potrzebny, tylko zmniejszysz przepływ. Jeżeli masz okna 2-3 szybowe w piwnicy to bajka, demontujesz pakiet z szybą - wstawiasz w to miejsce płytę OSB z wentylatorem .

Na poddaszu mam zamontowany wyciąg 800m3/h, dziś 28 na zewnątrz, zamknięte okna, w pokoju 31C, karty na rdzeniu 47-52, koparka oddaje 820w ciepła. Musiałbyś przeszukać jakieś fora o wentylacji żeby znaleźć wzory, aby dopasować u siebie moc wentylatora. Przemysłowe, osiowe fi 250mm zaczynają się od 250?zł 1500m3/h

 

Dodatkowo bardzo fajnym, niedocenianym rozwiązaniem jest ramka z wentylatorami na stelaż koparki - zbija 3-4 stopnie

Edytowane przez Lurdyfeld
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-12g-gv-n3060gaming-oc-12gd-2-0-5948081/

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-aorus-geforce-rtx-3060-elite-12gb-gddr6-gv-n3060aorus-e-12gd-2-0-5948079/

obie wersje 2.0, oznacza to, że to są LHR?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 w dobrych wersjach (Suprim, Gaming OC) dostępne w niemieckich sklepach poniżej 1500e!
Ciekawe kiedy obniżki dojdą do 3070 lub 3060 ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o 3060ti pół roczna w cenie ok. 4500 aktualnie ? 
Niby karty mają tanieć ale głównie te LHR, produkcji normalnych raczej już nie będzie więc ciężko stwierdzić jak rynek się ułoży. Do miningu w 100% kartę chcę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Predix napisał:

Co myślicie o 3060ti pół roczna w cenie ok. 4500 aktualnie ? 
Niby karty mają tanieć ale głównie te LHR, produkcji normalnych raczej już nie będzie więc ciężko stwierdzić jak rynek się ułoży. Do miningu w 100% kartę chcę kupić.

Nie warto za 4950 w komputroniku byl wczoraj gigabyte gaming oc 3070 oczywiscie, zawsze to nowka pewnie jak dobrze poszukasz i taniej wyrwiesz 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, mam takie pytanko: kopie na rtx 3060ti aorus(3wentulatory), Gigabyte 1660 super(2wentylatory), Gigabyte 1660ti (2wentylatory)jakie są bezpieczne temperatury dla tych kart? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TL:DR - dalej się opłaca na dzień filmu był taki profit kopiąc inne coiny jak na 3060ti/3070 przy kopaniu eth.

Powoli zaczynam śledzić ceny kart w PL, nie jest to jeszcze moment do zakupu, ale zaczynam się przyglądać.

 

5 godzin temu, pdlugi10 napisał:

Elo, mam takie pytanko: kopie na rtx 3060ti aorus(3wentulatory), Gigabyte 1660 super(2wentylatory), Gigabyte 1660ti (2wentylatory)jakie są bezpieczne temperatury dla tych kart? 

Co górnik to opinia, ja bym powiedział że wszystko poniżej 55-60 stopni w upalne dni jest akceptowalne.

Edytowane przez Lurdyfeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też staram się trzymać poniżej 60 w upały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz sprawdziłem na oko. Zablokowany 3070 ti ravencoina kopie na podobnym poziomie co zwykła 3070 eth, przynajmniej na ten moment. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kopal ktos z was na RTX 2080. Nie moge ustawic krzywej zblizonej do 3070 (1200MHz i 0.7v) Jak obnizam to wraca do ustawien standardowych. 

Co ciekawe podobnie jest na 1660 Super, ale tam moge ustawic chociaz 1400MHz przy 0.750v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pablo-8511 napisał:

Panowie kopal ktos z was na RTX 2080. Nie moge ustawic krzywej zblizonej do 3070 (1200MHz i 0.7v) Jak obnizam to wraca do ustawien standardowych. 

Co ciekawe podobnie jest na 1660 Super, ale tam moge ustawic chociaz 1400MHz przy 0.750v.

Na Turingach zawsze tak było. Nawet jak ci się uda teoretycznie ustawić, to sterownik zawsze może to zignorować. Tutaj sterowanie jest właściwie tylko power liimitem - inne ustawienia sterownik może ignorować, i nie, nie jest to błąd, tak to sobie nV wymyśliła

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakimś cudem RTX 2080 załapał ustawienie na krzywej 1600MHz 0.75v. Karta zużywa teraz 119W przy 42.90 MH/s. Pamięci na +1000. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2021 o 13:20, pablo-8511 napisał:

No to dokupilem sobie malucha MSI GTX 1660 Super Gaming X do kopania :) £399 za nowke to dobra cena czy lekko przeplacilem biorac pod uwage aktualne ceny?

Jaki masz biznesplan na ta kartę ? Za ile planujesz sprzedać i ile pokopiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JF5ebastian napisał:

Jaki masz biznesplan na ta kartę ? Za ile planujesz sprzedać i ile pokopiesz ?

Kopać kopać i jeszcze raz kopać jak są zyski. Urobek nie jest jakiś mega wielki, ale zawsze to dodatkowy hashrate do pozostałych moich kart. Sprzedać? Nie planuje. Ta karta to będzie w przyszłości taka zapasówka. ile razy było tak, że sprzedawałem główną karte i nie było na czym pulpitu wyświetlić, czekając na dostepność nowej serii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Chinach już nie pokopią dzisiaj wystartował cyfrowy Yuan, Bitcoin i reszta zakazane.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Stjepan666 napisał:

W Chinach już nie pokopią dzisiaj wystartował cyfrowy Yuan, Bitcoin i reszta zakazane.

Źródło? O zakazach czytałem, ale o starcie yuana już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dópa blada z nicehashem, jak profity były po €4-5 dziennie z 2x RTX3000 Quadro tak teraz €1,90 i minimalna ilość jaką można wypłacić leci w górę, albo jestem ślepy :E

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiega się akurat z czasem,kiedy ETH leci w stronę 2000$ i niżej.Sam BTC też na chwilę obecną na sporym minusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...