Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Kopiesz kupujesz ile chcesz, CMP 90/50/40/30HX, ja problemu nie widzę, możesz ich nawet 1000 kupić jak Cie stać.

https://www.msi.com/Graphics-Card/MSI-NVIDIA-CMP-50HX-MINER

 

Nie cena będzie podstawowym problemem ale  brak uniwersalności karty gry/kopanie przez co mocno zawęża się dalsza odsprzedaż. Druga sprawa to opłacalny czas  życia produktu  z powodu specjalizacji będzie bardzo krótki.  Trzecia sprawa to wydajność, MSI NVIDIA CMP 50HX MINER daje 45Mh/s przy 225 W ?  Panie to mój 3060 robi prawie 49 Mh/s przy 107 W.

Także podsumowując nie wiedze żadnych argumentów dla których by górnicy chcieli to kupić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RickiBB napisał:

Nie cena będzie podstawowym problemem ale  brak uniwersalności karty gry/kopanie przez co mocno zawęża się dalsza odsprzedaż. Druga sprawa to opłacalny czas  życia produktu  z powodu specjalizacji będzie bardzo krótki.  Trzecia sprawa to wydajność, MSI NVIDIA CMP 50HX MINER daje 45Mh/s przy 225 W ?  Panie to mój 3060 robi prawie 49 Mh/s przy 107 W.

Także podsumowując nie wiedze żadnych argumentów dla których by górnicy chcieli to kupić.  

Jak kopiesz to Cie powinno na prąd stać, tych co mają farmy po 1000 kart jakoś stać. W kopalniach złota, srebra, uranu itd też trzeba coś dać by zarobić, buldożery, wodźidła, ludzie kosztują, nie ma nic za darmo.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Jak kopiesz to Cie powinno na prąd stać, tych co mają farmy po 1000 kart jakoś stać. W kopalniach złota, srebra, uranu itd też trzeba coś dać by zarobić, buldożery, wodźidła, ludzie kosztują, nie ma nic za darmo.

Nie wiem ile masz lat ale prawa wolnego rynku oraz ekonomi nie są ci chyba znane. A tych co mają po 1000 kart to wszystkie tego typu farmy jakie wiedziałem na fotkach są zbudowane na kartach dla graczy. Chociaż ostatnio widziałem farmę opartą na koparkach profi (chyba w Anglii) to prąd ciągła nielegalnie z sieci :P i niebiescy ją zawinęli.

 

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, RickiBB napisał:

Nie cena będzie podstawowym problemem ale  brak uniwersalności karty gry/kopanie przez co mocno zawęża się dalsza odsprzedaż. Druga sprawa to opłacalny czas  życia produktu  z powodu specjalizacji będzie bardzo krótki.  Trzecia sprawa to wydajność, MSI NVIDIA CMP 50HX MINER daje 45Mh/s przy 225 W ?  Panie to mój 3060 robi prawie 49 Mh/s przy 107 W.

Także podsumowując nie wiedze żadnych argumentów dla których by górnicy chcieli to kupić.  

Potwierdzam moja 3060 Gigabyte 48,8MH/s przy 103,5 W. Memy +1207 w AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, RickiBB napisał:

Nie wiem ile masz lat ale prawa wolnego rynku oraz ekonomi nie są ci chyba znane. A tych co mają po 1000 kart to wszystkie tego typu farmy jakie wiedziałem na fotkach są zbudowane na kartach dla graczy. Chociaż ostatnio widziałem farmę opartą na koparkach profi (chyba w Anglii) to prąd ciągła nielegalnie z sieci :P i niebiescy ją zawinęli.

 

 

 

 

Koledzy, karty cmp nie sa dla mikro gornikow

https://www.google.com/amp/s/www.tomshardware.com/amp/news/bitcoin-mining-nvidia-cmp--gpus-30-million-order

Zamowionko na 30 mln... Ida te karty na pniu... 

https://www.google.com/amp/s/www.cnbc.com/amp/2021/05/26/nvidia-pc-gaming-still-more-important-than-crypto-for-revenue.html

155mln w kartach cmp nv zarobila i to tylko w maju... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RickiBB napisał:

Nie wiem ile masz lat ale prawa wolnego rynku oraz ekonomi nie są ci chyba znane. A tych co mają po 1000 kart to wszystkie tego typu farmy jakie wiedziałem na fotkach są zbudowane na kartach dla graczy. Chociaż ostatnio widziałem farmę opartą na koparkach profi (chyba w Anglii) to prąd ciągła nielegalnie z sieci :P i niebiescy ją zawinęli.

 

a doczytałeś, że w przypadku anglii chodziło o koparki ASIC (to nie karta graficzna) i kopanie BTC? Przecież kopanie ETH jest dalej opłacalne nawet płacąc rachunki.

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 / 3070 / 3080 / 3090 jakie macie temp. na Hot Spot przy kopaniu ETH? Plus tem. rdzenia?

Lub lepiej tak, jak komuś się chce podzielić danymi.

 

karta  / rdzeń / HotSpot / Vram / went. // pomieszczenie

3090 FE / 47 / 60 / 78 / 88% // 24

3070 FE / 42 / 55 / - / 80% // 25.5

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, akslow napisał:

Przecież kopanie ETH jest dalej opłacalne nawet płacąc rachunki.

Opłacalne tylko dla większych graczy na tym rynku.Amatorzy kierują się w stronę wyjścia,co widać po wykresie hashrate ETH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Spl97 napisał:

Wiadomo,trochę mniejsza trudność jest,hashrate ETH dziś rano był na poziomie ~500 TH/s.

Ani to ani to, po prostu większy chwilowo ruch w sieci i tyle. 

2 godziny temu, akslow napisał:

Przecież kopanie ETH jest dalej opłacalne nawet płacąc rachunki.

Można kopać nie płacąc rachunków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, akslow napisał:

a doczytałeś, że w przypadku anglii chodziło o koparki ASIC (to nie karta graficzna) i kopanie BTC? Przecież kopanie ETH jest dalej opłacalne nawet płacąc rachunki.

Zgadza się masz racje, po prostu brakło mi tego słowa ASIC  dlatego napisałem zamiennie karty profi. Co nie zmienia faktu że sens mojego postu jest taki:  mając do wyboru RTX a CMP, każdy normalny człowiek weźmie do kopania RTX bo jego opłacalność jest znacznie wyższa od kart CMP i to pod kilkoma względami które przytoczyłem we wcześniejszych postach.

16 minut temu, Griszah napisał:

Można kopać nie płacąc rachunków ?

Pewnie że można ale po jakimś czasie przyjdą Panowie z ZE i odetną prąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzysztoft30 napisał:

Z nerefem, ale tym wcześniejszym, który można w prosty sposób ściągnąć.  Z dwóch kart hashrate 95.5 za 6400zł. Chyba taniej już nie będzie?

Jest duża szansa na to że jak się karty bez LHR skończą w sklepach to będą znacznie lepiej trzymały cenę od LHR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kaczorex26 napisał:

Można, tylko trzeba wstawać rano. Na tym polega odpowiedzialność.

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/policja-zamknela-kopalnie-kryptowalut-mysleli-ze-to-plantacja.html

Policja pewnie żałuje że to nie kopalnia ETH - w końcu weszliby w posiadania upragnionych GPU i to po kosztach ;) 

Edytowane przez Griszah
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Spl97 napisał:

Spodziewam się odbicia tak jak wczoraj w godzinach popołudniowych.

1923 zielonych, chyba ktoś Ci podmienił kryształową kulę ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PT_TP napisał:

3060 / 3070 / 3080 / 3090 jakie macie temp. na Hot Spot przy kopaniu ETH? Plus tem. rdzenia?

Lub lepiej tak, jak komuś się chce podzielić danymi.

 

karta  / rdzeń / HotSpot / Vram / went. // pomieszczenie

3090 FE / 47 / 60 / 78 / 88% // 24

3070 FE / 42 / 55 / - / 80% // 25.5

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, War_MachinE napisał:

 

Przegapiłem.

Teraz mamy czerwiec i 30*C za oknem. Nikt nie aktualizował nic ostatnio. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, PT_TP napisał:

1923 zielonych, chyba ktoś Ci podmienił kryształową kulę ;)

 

Wiesz,wejście na poziom wsparcia dotychczas kończyło się odbiciem kursu w górę.
Tym czasem ETH spadło pon.1900$,a BTC jest poniżej 32000$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Spl97 napisał:

Wiesz,wejście na poziom wsparcia dotychczas kończyło się odbiciem kursu w górę.
Tym czasem ETH spadło pon.1900$,a BTC jest poniżej 32000$

To nie jest "wycena" kontraktów terminowych? Chyba za 2 dni,  rynek z wyprzedzeniem reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PT_TP napisał:

To nie jest "wycena" kontraktów terminowych? Chyba za 2 dni,  rynek z wyprzedzeniem reaguje.

Kontrakty terminowe dla ETH kończą się w ten piątek.Po tym fakcie kurs może polecieć srogo albo do góry albo w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Kontrakty terminowe dla ETH kończą się w ten piątek.Po tym fakcie kurs może polecieć srogo albo do góry albo w dół.

no dobra za 3 dni, rynek wyczuwa co się stanie i temu dołuje już za wczasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu. No gorąco się robi nie tylko pogodowo :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie do zobaczenia za 3 lata  XD

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...