Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy, ze 'cos sie dzieje', 'cos sie kroi'? Ceny gazu niskie, znaczy, ze ludzie wykonuja malo transakcji, tak? A jak wykonuja malo transakcji, to znaczy, ze ani nie skupują (co byloby zwiastunem wzrostu), ani sie nie sprzedaja (zwiastun spadkow)... Dla mnie to wyglada na stabilizacje. 

Jest juz lato, goraco, ludzie masowo wyłączają swoje male koparki, bo sie przegrzewaly, jezdza na wakacje, moc sieci spada. Taka mala teoria ode mnie. :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna teoria. Nie każdy jest hardcorem co wmawia sobie, że 30 stopni w pokoju to dobre warunki pracy dla kart i komfortowe warunki dla użytkownika.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to można pełną piersią oddychać. Koparki (amatorskie) jadą w PL pełną parą  ;)

Wygląda na ciszę przed burzą (ta stabilizacja) niedługo się dowiemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koparka (1karta) np jedzie, ale temp na rdzeniu maks 48,czyli tyle samo ile w zimie w nocy. 

Ale musialem rozchulac wentyle na 85% i otworzyc obudowe :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Vorathiel napisał:

Co to znaczy, ze 'cos sie dzieje', 'cos sie kroi'? Ceny gazu niskie, znaczy, ze ludzie wykonuja malo transakcji, tak? A jak wykonuja malo transakcji, to znaczy, ze ani nie skupują (co byloby zwiastunem wzrostu), ani sie nie sprzedaja (zwiastun spadkow)... Dla mnie to wyglada na stabilizacje. 

Jest juz lato, goraco, ludzie masowo wyłączają swoje male koparki, bo sie przegrzewaly, jezdza na wakacje, moc sieci spada. Taka mala teoria ode mnie. :v

Wlasnie co to znaczy, ze cos sie kroi? tzn na lepsze czy gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jundori napisał:

Wlasnie co to znaczy, ze cos sie kroi? tzn na lepsze czy gorsze?

Większe prawdopodobieństwo na kolejne ruchy w dół, co nie oznacza że będzie zupełnie odwrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie, ze urobek wzrosnie po wakacjach tak jak to bylo w przypadku poczatku tego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kopac cos innego oprócz eth? Na tych nowych kartach nvidii? 

Mialem plan aby wypłacać cash w bitomatach? Jak wy to robicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Griszah napisał:

Większe prawdopodobieństwo na kolejne ruchy w dół, co nie oznacza że będzie zupełnie odwrotnie. 

Dzisiaj kluczowy dzień dla ETH :E,a dokładnie przez wygasające kontrakty terminowe na ten kwartał.

1 minutę temu, graby0 napisał:

Czy opłaca się kopac cos innego oprócz eth? Na tych nowych kartach nvidii?

Ktoś tutaj wstawił filmik jakiegoś gościa,co testował karty z LHR pod kątem kopania innych krypto niż ETH i ponoć wyszło,że urobek jest mniej więcej na równym poziomie co dla kart bez LHR kopiące ETH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie niestety nie wygląda to za ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Spl97 napisał:

Dzisiaj kluczowy dzień dla ETH :E,a dokładnie przez wygasające kontrakty terminowe na ten kwartał.

 

Jaka konkluzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Tak dla rozluźnienia ;) Czasami niektórym się nudzi bardziej

 

a31cJ0i.jpg

 

 

 

Widze że na laptopie sobie czasem kopiesz. Nie masz throttlingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PT_TP napisał:

Jaka konkluzja?

Jak to co, ETH już zyskuje do BTC, szkoda że BTC leci do zera ;)

3Y8li40.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, graby0 napisał:

Widze że na laptopie sobie czasem kopiesz. Nie masz throttlingu?

Czasami - bardziej testowo i z ciekawości - oraz tylko jak jest w "miarę" chłodno :P - żal mi go trochę na stricte kopanie 100% max możliwości. Niby do 300Mhz dałoby zejść ale hashrate wtedy spada bardzo. Powyżej 645MHz na core słaby przyrost, prundu wincyj ciągnie więc cieplej. Przy obecnych ustawieniach ma w miarę chłodno (okolice 51 jak na lapka to chyba w miarę przy kopaniu) i - co mnie zdziwiło - hashrate stabilny jak skała. Na 3080 skacze  (po przecinku najczęściej chociaż czasami i przed w zależności od aktywności) a w maluchu praktycznie nie drgnie - zasługa radka mobil który zajmuje się pierdołami. Można 2060m podobno kręcić nawet do 45MH/s ale raczej trzeba by mieć zimę za oknem aby go nie zajechać. Lenovo Legion 5 15ARH05H (wersja z 4800H i matrycą 144Hz). Bez UV i bez OC szarpie przy miningu  do 1935MHz, prawie 120W dla gpu ? i temp +60/70. Nie mogę dorwać się do precyzyjnego ustawienia wentyli żadnym softem narazie :( Chodzą sobie na auto-lenovo. Dlatego nie chcę go "grzać" za bardzo.

3kk593E.jpg

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 MH/s na 2060m ? Bez szans - mam legiona z 2060 i max koło 29MH nim robiłem, ale nie używam go do kopania bo mi go szkoda :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy Legiona z 3060 130W, w życiu bym go do kopania nie zaprzągł. Toż to morderstwo ze szczególnym okrucieństwem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.068ac920385f8f7251a7041218dea0e4.png

Właśnie mi się udało coś takiego ogarnąć. Model nie najbardziej optymalny ale cena taka, jakiej nie widziałem od dawna. Przez mediamarkt.de , jeszcze są.

Edit: ciekawe czy przyślą :)

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem kupić u nich Google Pixela z uwagi na piękne ceny w naszym kraju, z tego co wyczytałem to tylko przez pośredników ? ale oby się udało, idealna do zajechania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ceny  CMP 50HX jak i tego czy w laptopach nVidia nie będzie wprowadzała lhr. Np. Rtx 3070, 3080 jak i w max-q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem...

Wygląda na to, że kabel zasilający się spalił:

Capture.JPG.474be313e8a4dd87142d8314789214fa.JPG

Wywaliło korki. Na innym kablu też wywala korki. 
@duniek Jak myślisz? Zasilacz padł? Coś grubszego? A może coś z instalacją?

Jedna koparka (500 W @ the wall) była włączona od 4 dni, druga (300 W @ the wall) tak samo. Druga teraz działa w tym samym pomieszczeniu bez problemu.

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni górnicy, patrząc na dołujące kusy "B" i "ETH" chciałbym zadać pytanie czy - "to już koniec, nie ma już nic... możemy iść"?

Właśnie przed chwilką sprzedałem mojego GTXa 970 za prawie 1k zł. I zastanawiam się teraz czy kupować w tej chwili jakąś inną kartę (a właściwie całego kompa z kartą graficzną). śledze ceny cały czas  i np. ostatnio wszystkie karty zaliczyły niezły zjazd, np. GTXy 1070  z okolic 1900zł do nawet 1400zł (ktoś na OLX wystawia takiego ASUSA kilka kilometrów ode mnie)

 

Czy to jest dobry czas na kupowanie karty czy spadki cen kart wraz z ewentualnymi  spadkami krypto powiększą się jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...