Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Diesel_Wawa napisał:

Właśnie przed chwilką sprzedałem mojego GTXa 970 za prawie 1k

A to ci się udało na świadomego klienta trafić :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, qrek1 napisał:

A to ci się udało na świadomego klienta trafić :)

Ten człowiek będzie miał przynajmniej bardziej niż pewną kartę która podziała na pewno jeszcze bardzo długo ze względu, że mało co używana była. Właściwie to od 9 miesięcy wyświetlała neta jak nie siedziała wgl poza budą, wcześniej też nie była mocno wykorzystywana.

Moje pytanie jest aktualne jako, że siedzicie w krypto. Spadki będą jeszcze mocne i na razie wstrzymać się czy kupować? Rozważam coś niezbyt "drogiego", coś ala 1070 ewentualnie 1080 z komputera oczywiście domowego a nie z kopary ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Ten człowiek będzie miał przynajmniej bardziej niż pewną kartę która podziała na pewno jeszcze bardzo długo ze względu, że mało co używana była. Właściwie to od 9 miesięcy wyświetlała neta jak nie siedziała wgl poza budą, wcześniej też nie była mocno wykorzystywana.

Moje pytanie jest aktualne jako, że siedzicie w krypto. Spadki będą jeszcze mocne i na razie wstrzymać się czy kupować? Rozważam coś niezbyt "drogiego", coś ala 1070 ewentualnie 1080 z komputera oczywiście domowego a nie z kopary ^^

to spekulacja, ale sądze, że zobaczymy jeszcze w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy 3300-3500 na ETH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs jest slabiutki. Zawsze w weekendy dodatkowo sporo spada, ale urobek caly czas jest u mnie w normie. Ja jeszcze nie panikuje ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam czy urobku nie wrzucić na lewar x10 na longa... kuszące zwłaszcza że solidnie odbiło od dna . Oczywiście to już hazard :D

Edytowane przez Predix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, akslow napisał:

to spekulacja, ale sądze, że zobaczymy jeszcze w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy 3300-3500 na ETH.

Dobrą masz swoją szklaną kulę ?
Chyba,że lipcowe EIP 1559 spełni swoje założenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Dobrą masz swoją szklaną kulę ?
Chyba,że lipcowe EIP 1559 spełni swoje założenie.

niemal zawsze po silnych spadkach przychodzi silne odreagowanie. Popatrz na historyczne wykresy.

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiadomo jakie karty 3060Ti i 3080 pojawiły się już w Polsce z LHR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3080 były na Morele kilka dni temu Gaming Z Trio LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shoque88 napisał:

No to mam problem...

Wygląda na to, że kabel zasilający się spalił:

Capture.JPG.474be313e8a4dd87142d8314789214fa.JPG

Wywaliło korki. Na innym kablu też wywala korki. 
@duniek Jak myślisz? Zasilacz padł? Coś grubszego? A może coś z instalacją?

Jedna koparka (500 W @ the wall) była włączona od 4 dni, druga (300 W @ the wall) tak samo. Druga teraz działa w tym samym pomieszczeniu bez problemu.

wada psu ze zrobił zwarcie, przy takich mocach (500W) to jest lekko ponad 2A to na 0,5mm by dzialalo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego, że może być połowicznym trupiszczem? A jak będzie, to niska cena na fakturze będzie niezłym gwoździem do tej trumny.

Nie, nie, środki produkcji niech sobie lepiej pozostaną już w rękach klasy robotniczej...

BTW, na te Stolce wszystkie były pochodne, czyli pewnie także opcje. Powiedzmy, że ktoś kupił puta (czyli prawo do sprzedaży po określonej cenie). Kto w ogóle wystawiał te opcje i w jaki sposób teraz (czyli w sytuacji okołokrachowej) zmusić tego kogoś do jej wykonania? To w ogóle działało jakoś (ten rynek pochodnych) czy tak samo jak cała reszta (jak gra to działa, jak nie gra, to się zawijamy)?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, krzysztoft30 napisał:

Karta kopała 6 miesięcy i co z tego?  Ma jeszcze 2.5 roku gwarancji, tylko trzeba pamiętać o cesji, bo gwarant  nie musi zrealizowac gwarancji na cudzą fakturę.

Kupiłbym jakby były 3 wentylatorowe. W moim odczuciu żaden  2 wentylatorowy RTX nie nadaje się do kopania w domu, w którym nie ma klimatyzacji.  Przykładowo u mnie  3 wentylatorowe RTX 3060 bez problemu utrzymują temeratury do 50 C, a 2 wentylatorowe często przekraczają  65. 

 

kupioną na fakturę VAT w 95% nie ma rękojmy. kupowanie od górników to najbardziej głupi pomysł w większością przypadkowo to oszuści i krętacze. po poprzednim boomie jak kupowałem 1070, 5 górników bardzo kręciło przy zadawaniu pytań. ten od którego kupiłem przed zakupem przesłał mi zdjęcie faktury jako dowód. ale po zakupie karty oryginału już nie wysłał i kontaktu się urwał. karta padła po 3mc na szczęście evga nie robiła problemów. kupowanie od górników jest głupotą. Co najwyżej można rozważać za 30% MSPR. Wtedy można ryzykować inaczej nie ma sensu robić interesów z oszustami.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kłaczkov napisał:

kupioną na fakturę VAT w 95% nie ma rękojmy. kupowanie od górników to najbardziej głupi pomysł w większością przypadkowo to oszuści i krętacze. po poprzednim boomie jak kupowałem 1070, 5 górników bardzo kręciło przy zadawaniu pytań. ten od którego kupiłem przed zakupem przesłał mi zdjęcie faktury jako dowód. ale po zakupie karty oryginału już nie wysłał i kontaktu się urwał. karta padła po 3mc na szczęście evga nie robiła problemów. kupowanie od górników jest głupotą. Co najwyżej można rozważać za 30% MSPR. Wtedy można ryzykować inaczej nie ma sensu robić interesów z oszustami.

Jakby górnik wystawił w MSRP to by się o nią zabijali, a co dopiero mówić o 30% ? Trzeba jednak rozdzielić życzeniowe myślenie od rzeczywistości.

Zobacz sobie zresztą jak licytują używane na lolegro :E No chyba nie chcesz mi powiedzieć, że to gracze sprzedają którzy wcześniej koczowali po ileś miesięcy żeby zdobyć jedną w dobrej cenie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DavePapaya napisał:

Jakby górnik wystawił w MSRP to by się o nią zabijali, a co dopiero mówić o 30% ? Trzeba jednak rozdzielić życzeniowe myślenie od rzeczywistości.

Zobacz sobie zresztą jak licytują używane na lolegro :E No chyba nie chcesz mi powiedzieć, że to gracze sprzedają którzy wcześniej koczowali po ileś miesięcy żeby zdobyć jedną w dobrej cenie.

Jak ktoś chce kupować złom to jego sprawa. Sporo kart z koparek miało zmienione termo pasty/pady co w większości przypadków anuluje gwarancje bo tylko nieliczni producenci pozwalaja na demontaż chłodzenia.  Oczywiście żaden górnik ci się nie przyzna że gwarancji już nie ma, że było wzięte na fakture vat więc rękojmy też nie masz. Podeślę ci fałszywy paragon/fakture (jeden z 5 od którego chciałem kupić grafike wział paragon z neta xD xd xD)  Myślenie życzeniowe? Raczej realna wycena to że ludzie się natna niestety to prawda. I oczywiscię w necie górnicy sa najbardziej aktywni "Tak kupuj, nie ma żadnych problemów etc."  a potem płacz że karta wali artefaktami, że kontaktu nie ma itd. Więc uważam że trzeba mówić głośno o tym jak ten rynek stoi. Zawsze może przynajmniej jedna osobę uchronić przed trefnym zakupem. Więc moja statystyka na 6 sprzedajcych 6 było nie wartymi zaufania gnojkami, Mnie tylko uratowała EVGA.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kłaczkov napisał:

Jak ktoś chce kupować złom to jego sprawa. Sporo kart z koparek miało zmienione termo pasty/pady co w większości przypadków anuluje gwarancje bo tylko nieliczni producenci pozwalaja na demontaż chłodzenia. 

W 3060ti i 3070 raczej nikt nie bawi się w wymianę padów, bo pamięci nie grzeją się na tyle by throtować, wiec mało prawdopodobne,  że z tego tytułu gwarancji nie będzie.
Reszta o czym napisałeś oczywiście bardziej prawdopodobne, podobnie jak przy kupnie każdej innej używanej elektroniki. Powiedziałbym więcej, aktualnie wyprzedawane są GPU głównie te przepłacone i nie dlatego że coś niepokojącego się z nimi dzieje, ale z powodu spadku opłacalności kopania, stygmatyzowanie górników jako kombinatorów jest mocno przesadzone. 
Jeśli załóżmy, że nówki w sklepach 3070 wrócą do ceny z premiery ok. 2.8k, a używki będą chodziły poniżej 2k to karty po koparkach będą schodziły pomimo potencjalnych zagrożeń.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywa spliterka do riserow? Zastanawiam sie czy nie wcisnac jeszcze jednego 1660 Superka. Takze czy warto w to wchodzic majac plyte MSI Z490 Unify? Aktualnie kopie na Asus RTX 3060 TUF (47 MH/s), MSI RTX 2080 Gaming X Trio (42 MH/s) oraz MSI GTX 1660 Super Gaming X (33 MH/s). Karty razem zuzywaja okolo 326W z gniazdka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kiedyś niektóre lubią nie działać, poniższy działał (przynajmniej na płycie MSI Z370) 

e7ded7aa4f3cb4b9acf2c0537449.jpg


 

Edytowane przez Griszah
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pablo-8511 napisał:

Kopiesz aktualnie jeszcze @Griszah?

Oczywiście, aktualnie cena prądu to ok. 25% urobku i wróżę na jesieni pompę na krypto. 
Sprzęt już mi się zwrócił 2 krotnie, nie spieszy mi się aby go w popłochu sprzedawać. 

W dniu 26.06.2021 o 12:25, Spl97 napisał:

Dobrą masz swoją szklaną kulę ?
Chyba,że lipcowe EIP 1559 spełni swoje założenie.

Zerknij na wielkość bloków, EIP 1559 niewiele zmieni jeśli chodzi o urobek w porównaniu do tego co jest obecnie. 
Dopiero pełne wprowadzenie POS zakończy kopanie ETH.

Edytowane przez Griszah
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełne wprowadzenie PoS chciałeś napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Pełne wprowadzenie PoS chciałeś napisać.

tak, tak - już przy-edytowałem - dzięki.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyszły rok, choć patrząc na EIP w 2022 to POS pewnie 2023 :D
Karty spłacone, poluje na kolejne ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIP 1559 będzie normalnie w lipcu,dokładniej 14 lipca.Z kolei EIP 3554 z tą słynną "difficulty bomb" jest przesunięte na grudzień.
Co do PoS,na razie wstępne plany się nie zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna pompka idzie od wczoraj :D dobrze że na weekendowym shorcie miałem stop lossa ustawionego XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...