Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Petik 10 lat bezawaryjnej pracy pod obciążeniem 90% mocy nominalnej zasilacza 24h/dobę raczej już wtedy zostanie tylko marzeniem ;) 

Jak uda mu się dotrwać do końca 5-letniej gwarancji bez awarii to będzie już całkiem spoko wynik. Na pewno nie chciałbym takiego zasilacza w swojej budzie po latach tej niewolniczej pracy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, krzysztoft30 napisał:

Dwie karty 1160s pobierają ok. 200W

Jedna karta RTX 3070 pobiera ok. 130W

Kupując jedną kartę RTX 3070 oszczędzasz ok. 60 - 70W  w stosunku do dwóch kart  1160s.

Moje 1660s biorą po 75W czyli w sumie 150W za dwie a 3070 bierze 118W, więc różnica 32W.

Też chętnie poszedłbym w 3070 ale niestety nie mogę ich znaleźć w atrakcyjnej cenie. Najtaniej dostępne widziałem za 799e.

Czaje się na EVGA za 740e, która pojawia się czasem w niemieckich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć przyłączam się do tematu bo sam zacząłem kopać od początku maja.

Kopie na nicehash bo jest to chyba dla mnie najwygodniejsza opcja gdzie można dokonywać wypłaty bezpośrednio na konto bankowe z nieznacznie mniejsza efektywnością wydobycia

Uzywam evga 3090 xc3 niestety karta bez oc pamięci osiąga jak w dzisiejszym dniu 100 stopni na vram - jutro prawdopodobnie przychodzą mi termopady thermalrighta z Ali wiec to ogarne i jeszcze planuje moda z aluminiowym radiatorem dokręconym na backplate i na to wentylator. Wg YouTube efekty zadowalające a inwestycja około 70% niższa niż w przypadku custom loopa z blokiem na karcie. W tej chwili 105mhs przy 278w poboru.

Druga karta 3070 PNY xlr8 i z niej jestem bardzo zadowolony. 61.5mhs przy 117w. Backplate nie parzy jak przy 3090 normalna ciepłota wiec przy niej nie będę musiał nic majstrować.

Pobór prądu na watomierzu to 490w. Komputer z 3090 jest używany tez do rozrywki. 3070 jest 24/7 używana tylko do kopania. Zasilacz to silentiumpc vero m3 700w.

Skoro się już przedstawiłem to pytanie z mojej strony. Tez odnotowaliscie w ostatnich 2 dniach spadek w kopaniu? Przychód dzienny spadł o około 15% przynajmniej u mnie

 

Edytowane przez Strato
Nie dopisałem zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Strato napisał:

Cześć przyłączam się do tematu bo sam zacząłem kopać od początku maja.

Kopie na nicehash bo jest to chyba dla mnie najwygodniejsza opcja gdzie można dokonywać wypłaty bezpośrednio na konto bankowe z nieznacznie mniejsza efektywnością wydobycia

Uzywam evga 3090 xc3 niestety karta bez oc pamięci osiąga jak w dzisiejszym dniu 100 stopni na vram - jutro prawdopodobnie przychodzą mi termopady thermalrighta z Ali wiec to ogarne i jeszcze planuje moda z aluminiowym radiatorem dokręconym na backplate i na to wentylator. Wg YouTube efekty zadowalające a inwestycja około 70% niższa niż w przypadku custom loopa z blokiem na karcie. W tej chwili 105mhs przy 278w poboru.

Druga karta 3070 PNY xlr8 i z niej jestem bardzo zadowolony. 61.5mhs przy 117w. Backplate nie parzy jak przy 3090 normalna ciepłota wiec przy niej nie będę musiał nic majstrować.

Pobór prądu na watomierzu to 490w. Komputer z 3090 jest używany tez do rozrywki. 3070 jest 24/7 używana tylko do kopania. Zasilacz to silentiumpc vero m3 700w.

Skoro się już przedstawiłem to pytanie z mojej strony. Tez odnotowaliscie w ostatnich 2 dniach spadek w kopaniu? Przychód dzienny spadł o około 15% przynajmniej u mnie

 

Cena gazu bardzo niska i ruch w sieci slaby, niski urobek z blokow... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzysztoft30 napisał:

Na tyle na ile to możliwe to jednak staram się te Waty kontrolować, bo w przypadku, gdy cena BTC spadnie poniżej 15K  100 -160 W na koparce może robić różnice.

Niby racja, ale tak na szybko licząc 160W to ~75 zł miesięcznie. Jeśli to miałoby świadczyć o opłacalności lub nieopłacalności kopania to lepiej po prostu sprzedać kartę niż ciułać taką drobnicę. No, chyba, że mówimy o docieplaniu mieszkania zimą, ale wtedy te dodatkowe waty ne byłyby takie złe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dni lepsze, są dni gorsze. 
Co myślicie w o składaniu koparki w aktualnej sytuacji ? 
1- to chyba ostatni moment na zakup kart bez LHR (mowa o nowych ze sklepów dajmy na to że będą to 3070 z xkomu 4300/szt) 
2- niewiadoma sytuacja na krypto - w którą stronę to wszystko pójdzie.
Chciałem składać drugą i moim celem było by ROI +- 12 MSC (koszt koparki + prądu) 
Zapraszam do merytorycznych wypowiedzi z szansami i zagrożeniami :) Za posty typu "Nie kradnij kart graczom" i hejt dziękuję :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że liczysz na to że ktoś Ci tu odpowie czy krypto stanie na ileś miechów , spadnie na ryj czy poleci w górę ? Bo tylko cena krypto - która jest nieprzewidywalna (niektórzy analizują wykresy i próbują znaleźć podobne trendy jak w przeszłości żeby jak tak wróżka przepowiedzieć przyszłość :)  ) determinuje czy to wszystko ma sens..

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Predix napisał:

Chciałem składać drugą i moim celem było by ROI +- 12 MSC (koszt koparki + prądu) 
 

biorąc pod uwagę EIP-1559 4 sierpnia i przejście na POS koniec 2021/początek 2022 to chyba nie jest realne

Edytowane przez MisiuF1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważacie że po POSie na ETH nic więcej się już nie będzie opłacało kopać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to trudno cokolwiek doradzić. Opłacalność względem zużycia prądu nadal jest niezła, ale czas zwrotu inwestycji jest długi i niepewność przyszłości raczej działa dodatkowo na minus (choć oczywiście można liczyć na odbicie). Cen kart spadły, ale nadal są dość wysokie. Rzeczywiście to jest ostatnia szansa na zakup nowej karty bez LHR, ale to raczej będzie traciło na znaczeniu (obecnie kopanie ERG jest tylko nieznacznie mniej opłacalne niż ETH, a kopanie ETH wg planu twórców ma raczej zanikać).

Ja to raczej jestem tradycyjnie zwolennikiem alternatywnych rozwiązań, czyli np. zakup używanych RX Vega za ~2000 zł/szt (~45MH/s ETH, 160MH/s ERG przy ~130W) czy 4-gigowych Polarisów (niska cena, krótki czas zwrotu inwestycji i niezłe trzymanie ceny, ale z ryzykiem, że za niezbyt długi czas cena prądu zabije opłacalność kopania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Yedi napisał:

Miałem wrażenie że pierwzsze 3060 miały 8GB a dopiero nowsze 12GB .. wszystkie mają 12GB ? Pytam , bo widzę 3060 TI z 8GB VRAMu .. 

 

-  RTX3060  RTX3060Ti  RTX3070  RTX3070Ti  RTX3080  RTX3080Ti  RTX3090
 GPU GA106-300-A1 GA104-200  GA104-300 GA104-400 GA102-200  GA102-225  GA102-300
 CUDA 3584 4864 5888 6144 8704 10240 10496
 RT 28 38 46 48 68 80 82
 Tensor: 112 152 184 192 272 320 328

 ROP

48 80 96 96 96 112 112
 Tranzystory 13 mld 17 mld 17 mld ? 28 mld ? 28 mld
 Rozmiar rdzenia  276 mm² 392 mm² 392 mm² ? 628 mm² ? 628 mm²

 Taktowanie

 bazowe

1320 MHz 1410 MHz 1500 MHz 1580 MHz 1440 MHz
     1365 MHz
1395 MHz

 Taktowanie

 Boost

1777 MHz 1665 MHz 1725 MHz
          1770 MHz
1710 MHz
     1665 MHz
1695 MHz
 Pamięć 12GB GDDR6 8GB GDDR6 8GB GDDR6
      8GB GDDR6X
10GB GDDR6X 12GB GDDR6X 24GB GDDR6X
 Magistrala 192-bit 256-bit 256-bit 256-bit 320-bit 384-bit 384-bit
 Przepustowość 15 Gbps 16 Gbps 16 Gbps 19 Gbps 19 Gbps 19 Gbps 19,5 Gbps
 TDP 200 W 200 W 220 W 290 W 320 W 350 W 350 W
 Cena MSRP 329 $ 399 $ 499 $ 599 $ 699 $ 1199 $ 1499 $
 Data Premiery Luty 2021 Grudzień 2020 Październik 2020 Czerwiec 2021 Wrzesień 2020 Czerwiec 2020 Wrzesień 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś trafnie uchwycił prawdziwy obraz padów montowanych w RTX-ach - :kupa:

Ostatnio ponoć plaga padających RTXów i to nie tylko 3080/3090. 

image.png

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Griszah napisał:

Ktoś trafnie uchwycił prawdziwy obraz padów montowanych w RTX-ach - :kupa:

Ostatnio ponoć plaga padających RTXów i to nie tylko 3080/3090. 

Gdzie padają? W sensie - na forum u nas? Czy coś bardziej na reddicie? Pytam, bo dawno nie zaglądałem w temat GPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaczorex26 napisał:

Gdzie padają? W sensie - na forum u nas? Czy coś bardziej na reddicie? Pytam, bo dawno nie zaglądałem w temat GPU. 

Tan kanałach Discordowych/Telegramowych o miningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o takim zasilaczu do 2x rtx 3080 (chciałem coś na 3sztuki ale jak patrzę na ceny to tragedia za mocniejsze) ? https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-750-80plus-gold-750w-p1401082

Chyba że w podobnej cenie można kupić coś z większą mocą i dobrymi parametrami ? Ten ładne promo.

Edytowane przez Predix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Predix napisał:

Panowie co myślicie o takim zasilaczu do 2x rtx 3080 (chciałem coś na 3sztuki ale jak patrzę na ceny to tragedia za mocniejsze) ? https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-750-80plus-gold-750w-p1401082

Chyba że w podobnej cenie można kupić coś z większą mocą i dobrymi parametrami ? Ten ładne promo.

dobry ale bedziesz musiał kabel/kable dokupic ;)

bo nie zaleca sie puszczania jednej 3080 na podwojnym kablu

tu masz 4 gniazda 8pin a jedno idzie na cpu, pusciłbym 8pin wszysktie do gpu, a z 6pin wyciagnał 4pin do cpu, no chyba ze zamierzasz kopac na cpu to mozna z dwoch 6pin puscic pełne 8pin do cpu

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Griszah napisał:

Tan kanałach Discordowych/Telegramowych o miningu.

O proszę, podeślesz link? Chętnie zobaczę jak to tam wyglądało, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wiem czy to dobry dział przyszedł dzis do mnie Riser 009S wpinam Rtx 2060 pod niego włączam kompa i świeci dioda +12 na niebiesko a od 3.3v świeci na czerwono Msi Afterburner jej nie widzi a w Gpu-Z mi ją wykrywa wiec dlaczego Msi jej nie wykrywa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kablach po ziemi za sobą ciągnąłeś power bank ? :) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh tyyy kopaczu tyyy, aby ci prądu w rowerku zabrakło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

na kablach po ziemi za sobą ciągnąłeś power bank ? :) 

to na ziemi to ładowarka

w galerii podładowanie 20min i powrot

img_8963zik4q.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hula

temperautry nic sie nie zmienily

img_8969uej07.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Griszah napisał:

Ktoś trafnie uchwycił prawdziwy obraz padów montowanych w RTX-ach - :kupa:

Ostatnio ponoć plaga padających RTXów i to nie tylko 3080/3090. 

image.png

 

Poniżej pady po miesiącu kopania na 3080 (1095-1200core/+1000mem na średnio 0.725V - postanowiłem rzucić okiem bo mi nie dawało spokoju że temp memów siadła sobie podczas kopania w okolicach 94 stopni i średnio reagowała na % wentyli.

IMG-20210701-122225.jpg

 

IMG-20210701-122250.jpg

 

Pady z bardzo elastycznych zrobiły się bardzo kruche i sztywne. Trzeba bardzo uważać podczas ewentualnej ponownej "operacji". Na kościach nieco wyciekło z nich oleistego składnika padów (czyściłem wcześniej po oryginalnych za pomocą IPA 90% więc to nie  ze starych).

Na dolnym zdjęciu widać "lukę/miejsce" na 1 kość/pad - musiałem podmienić bo nie siadł w 100% na kości. Z drugiej strony rdzenia tak samo :/ Możliwe że podczas montażu "ruszyło/przekrzywiło" Pozostała część paska pada na styk :E. Na przyszłość zostawię ciut więcej - 0.5 do 1 mm jest miejsce w koło memków.

Po przepastowaniu przy użyciu DX1 chipa i podmiance w 2 miejscach prawdopodobnie siadło jak powinno - przy 20 stopniach w nocy i 65% fan trzyma 50 stopni core i 80 stopni mem. Przy 30 stopniach w pomieszczeniu w ciągu dnia :Esytuacja oczywiście jest gorsza  -   77% fan daje 54 stopnie rdzeń i 84-86 stopni mem przy kopaniu. 

 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

 

Poniżej pady po miesiącu kopania na 3080 (1095-1200core/+1000mem na średnio 0.725V - postanowiłem rzucić okiem bo mi nie dawało spokoju że temp memów siadła sobie podczas kopania w okolicach 94 stopni i średnio reagowała na % wentyli.

IMG-20210701-122225.jpg

 

IMG-20210701-122250.jpg

 

Pady z bardzo elastycznych zrobiły się bardzo kruche i sztywne. Trzeba bardzo uważać podczas ewentualnej ponownej "operacji". Na kościach nieco wyciekło z nich oleistego składnika padów (czyściłem wcześniej po oryginalnych za pomocą IPA 90% więc to nie  ze starych).

Na dolnym zdjęciu widać "lukę/miejsce" na 1 kość/pad - musiałem podmienić bo nie siadł w 100% na kości. Z drugiej strony rdzenia tak samo :/ Możliwe że podczas montażu "ruszyło/przekrzywiło" Pozostała część paska pada na styk :E. Na przyszłość zostawię ciut więcej - 0.5 do 1 mm jest miejsce w koło memków.

Po przepastowaniu przy użyciu DX1 chipa i podmiance w 2 miejscach prawdopodobnie siadło jak powinno - przy 20 stopniach w nocy i 65% fan trzyma 50 stopni core i 80 stopni mem. Przy 30 stopniach w pomieszczeniu w ciągu dnia :Esytuacja oczywiście jest gorsza  -   77% fan daje 54 stopnie rdzeń i 84-86 stopni mem przy kopaniu. 

 

No mi niestety nie siadło. 3090 xc3 podmieniłem pady pod backplate 2mm. Było między 94 stopnie w nocy a 100 w dzień. Jest 98-102 i mhs spadł o 2. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem czym to jest spowodowane bo stare pady nie pokrywały idealnie całej powierzchni vram wiec wyciąłem plastry idealnie pod wymiar. Na forum evga ludzie tez się wypowiadają ze dla tego modelu pod backplate podchodzi pad 2mm

Edytowane przez Strato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...