Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, xtn napisał:

Ja tam wierze w duże spadki w ciągu roku i ze nie wybije nowego ath :) 

hola hola - mi sie musi nowy oled spłacić, no i karty po roku kopania chciało by sie sprzedać drożej niż się kupiło :szczerbaty:
 :rotfl:

nowe ath za bitka 300k - 1mln $ tak myśle  :glodny:


;-)




 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Tomcat napisał:

hola hola - mi sie musi nowy oled spłacić, no i karty po roku kopania chciało by sie sprzedać drożej niż się kupiło :szczerbaty:
 :rotfl:

nowe ath za bitka 300k - 1mln $ tak myśle  :glodny:


;-)
 

nie płacz, mi plaid podrożała z 520 na 570

lipa panie  :(

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wielu interesujących analiz w tym wątku od największych znawców tematu (xD) myślę, ubicie rynku crypto jest mało prawdopodobne. Właśnie pojawiło się info, że Amazon może zacząć akceptować bitcoina i stworzy własną kryptowalutę, więc to całe pierdololo o śmierci jest w tym kontekście mocno zabawne. Górnicy, którzy kopią, co by się nie działo, wyjdą na tym dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BlindObserver napisał:

Pomimo wielu interesujących analiz w tym wątku od największych znawców tematu (xD) myślę, ubicie rynku crypto jest mało prawdopodobne. Właśnie pojawiło się info, że Amazon może zacząć akceptować bitcoina i stworzy własną kryptowalutę, więc to całe pierdololo o śmierci jest w tym kontekście mocno zabawne. Górnicy, którzy kopią, co by się nie działo, wyjdą na tym dobrze. 

dokladnie tak, w dodatku ostatnia bańka była słaba bo jak widac 4 lata pozniej dalej duzo osob niewiedzialo jak sie kopie i co to wogole jest krypto

w tym roku swiadomosc jest taka ze nawet sasiad ktory ma 80 lat wie co to bitcoin, w kopanie i ogolnie w krypto powchodziło duzo firm, jak i bardzo duzo prywantych osob, wg mnie nie ma porownania do tego co bylo 4 lata temu
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest obecnie i do końca roku będzie najbardziej opłacalna karta (cena do wydajności) do kopania jeżeli mówimy o zakupie nowej? 

Nie mam aktualnie dobrego stałego łącza netowego, w październiku kończy mi się umowa z rozłączającą się często neostradą do 10mb (ponad 3km do dslamu na starych kablach). Od kwietnia istnieje możliwość zainstalowania dobrego netu bo inna firma telekomunikacyjna poszła po rozum do głowy i pociągnęła światłowód po słupach oświetleniowych na ulicy i  jeżeli sytuacja bedzie dobra  to chyba wysupłam trochę zaskurniaków i kupię jedną może 2 karty aby postawić w piwnicy gdzie jest chłodno (10-12c ) taką małą kopareczkę aby sobie pracowała :)

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Jaka jest obecnie i do końca roku będzie najbardziej opłacalna karta (cena do wydajności) do kopania jeżeli mówimy o zakupie nowej? 

Nie mam aktualnie dobrego stałego łącza netowego, w październiku kończy mi się umowa z rozłączającą się często neostradą do 10mb (ponad 3km do dslamu na starych kablach). Od kwietnia istnieje możliwość zainstalowania dobrego netu bo inna firma telekomunikacyjna poszła po rozum do głowy i pociągnęła światłowód po słupach oświetleniowych na ulicy i  jeżeli sytuacja bedzie dobra  to chyba wysupłam trochę zaskurniaków i kupię jedną może 2 karty aby postawić w piwnicy gdzie jest chłodno (10-12c ) taką małą kopareczkę aby sobie pracowała :)

Po MSRP to 3060TI. Właśnie potwierdzili mi zakup drugiej na NBB i myślę czy z dwoma nie zacząć kopać. Potraktować to raczej jak inwestycję niż taki jednorazowy zarobek sprzedając kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Jaka jest obecnie i do końca roku będzie najbardziej opłacalna karta (cena do wydajności) do kopania jeżeli mówimy o zakupie nowej? 

Nie mam aktualnie dobrego stałego łącza netowego, w październiku kończy mi się umowa z rozłączającą się często neostradą do 10mb (ponad 3km do dslamu na starych kablach). Od kwietnia istnieje możliwość zainstalowania dobrego netu bo inna firma telekomunikacyjna poszła po rozum do głowy i pociągnęła światłowód po słupach oświetleniowych na ulicy i  jeżeli sytuacja bedzie dobra  to chyba wysupłam trochę zaskurniaków i kupię jedną może 2 karty aby postawić w piwnicy gdzie jest chłodno (10-12c ) taką małą kopareczkę aby sobie pracowała :)

non LHR w ethash
3060 48,5-49,5mhash 118-125W (3060 tylko windows + sloty o predkosciach x8 3.0 minimum wiec drozsze plyty (x79/x99 ewentualnie desktopowe z SLI)
3060ti 61-63mhash 130-140W
3070 62-64mhash 120-130W
3080 97-100mhash 225-245W
3090 123-125mhash 305-320W

1660 super samsung 31,5mhash 73W
1660 super hynix 31,8mhash 77W
1660 super micron 30,7mhash 76-84W

2070 samsung 43mhash 106-110W
2070 micron 44mhash 115-124W


cene podstawiasz do mhash i wychdozi ci oplacalnosc
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem rtx3060ti LHR na AUTOLYKOS ale jakoś nie mogłem dojść do poziomów, które pokazują kalkulator na nicehash (150MH/s) i max miałem 100MH/s w ERG. Zwykłe 3060 bez LHR na 470,05 robi 115MH/s. Jak dla mnie szkoda męczyć karty.

Edytowane przez xtn
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, duniek napisał:

tydzien temu spadek (DIP)
ja: kupuje gpu masowo
znajomy: eee kurs spada nie oplaca sie kopac juz zaraz, po co to kupujesz

dzis
ja: obkupiony - tydzien juz dzialaja eth nie sprzedalem wiec w caigu tygodnia juz mam zwrot 4%
znajomy: chce kupic karty/jakie kupic/ gdzie kupic? czmeu takie ceny? nic nie ma - bezsensu

Wiecej GPU, większy  lewar, spłacenie zakupu jednej karty to na dzień dzisiejszy mały drobiazg.

Problem z ew mocą w domu, chciałbyś wiecej ale trzeba by było  zrelokować się gdzieś blisko  elektrowni :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xtn napisał:

Wczoraj sprawdzałem rtx3060ti LHR na AUTOLYKOS ale jakoś nie mogłem dojść do poziomów, które pokazują kalkulator na nicehash (150MH/s) i max miałem 100MH/s w ERG. Zwykłe 3060 bez LHR na 470,05 robi 115MH/s. Jak dla mnie szkoda męczyć karty.

ERGO 3060ti LHR chodzi 133-134MH / 103W ale trzeba indywidualnie popieścić PL i CClock bo inaczej limiter się załącza

Edytowane przez Melon102
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BlindObserver napisał:

Pomimo wielu interesujących analiz w tym wątku od największych znawców tematu (xD) myślę, ubicie rynku crypto jest mało prawdopodobne. Właśnie pojawiło się info, że Amazon może zacząć akceptować bitcoina i stworzy własną kryptowalutę, więc to całe pierdololo o śmierci jest w tym kontekście mocno zabawne. Górnicy, którzy kopią, co by się nie działo, wyjdą na tym dobrze. 

Poczekaj jak USA na spółę z Unią Europejską powiedzą stop krypto :E Na razie nikt poza Chinami na poważnie (w sensie,że powiedzieć twardo - won :D) nie walczy z krypto,gdyż rynek krypto ma obecnie tak niską kapitalizację,że nie zagraża bezpieczeństwu finansowemu takiej USA. Nie bez powodu są dyskusje o delegalizacji krypto czy tworzenia cyfrowych walut,jak Chiny robią z e-yuan. Sam dobrze wiesz,że kopanie krypto jest ogólnie szkodliwe dla środowiska i górnicy jakoś próbują kombinować z kopaniem za pomocą prądu z źródeł odnawialnych.
A wiesz czemu Chiny dały bana na krypto? Bo kopalnie zużywały OGROMNE ilości prądu przede wszystkim. W takim Syczuan jak wyliczyli przez miesiąc od kiedy zakazano kopania krypto zaoszczędzono uwaga... 8 GW energii elektrycznej. Na Polskę to jest taka ilość prądu,jakby wyprodukowały dwie elektrownie Turów (kurde,nie mogę znaleźć tego newsa co o tym czytałem). Iran także zakazało kopania krypto,ale tylko tymczasowo ze względu na występowanie blackout-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Z3Z3 napisał:

Wiecej GPU, większy  lewar, spłacenie zakupu jednej karty to na dzień dzisiejszy mały drobiazg.

Problem z ew mocą w domu, chciałbyś wiecej ale trzeba by było  zrelokować się gdzieś blisko  elektrowni :D

 

 

z umownej 12 na 22kW zaplacilem 150zł (jednorazowo), bezpiecznik 80, wymiana 200 -

bezpieczniki z 25A na 40A ( czyli realnie z zwiekszylo sie z 18kW na 28,5kW)

niestety bezpieczniki 63A wymagaja wymiany trafa co jest bezpłatne ale czeka sie wg ustawy do 3lat, u mnie powiedzieli ze 1,5 roku)
63A 3 fazy to jest jakies 45kW 

czyli jakies 130 sztuk rtx3090 :E
 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaj jak nie złożyłeś. O wymianę trafa. 1.5 r minie i będziesz miał jeden limit z głowy.

Edit:

Zawsze możesz spółkę osobną (z określonymi zapisami zabezpieczającymi w razie wywalenia się lokomotywy) założyć pod udostępnianie miejsca do "farmienia" i kasować za prund i za "profesjonalną opiekę".

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, duniek napisał:

z umownej 12 na 22kW zaplacilem 150zł (jednorazowo), bezpiecznik 80, wymiana 200 -

bezpieczniki z 25A na 40A ( czyli realnie z zwiekszylo sie z 18kW na 28,5kW)

niestety bezpieczniki 63A wymagaja wymiany trafa co jest bezpłatne ale czeka sie wg ustawy do 3lat, u mnie powiedzieli ze 1,5 roku)
63A 3 fazy to jest jakies 45kW 

czyli jakies 130 sztuk rtx3090 :E
 

Ja sój garage mining pool w sumie rozbudowałem :D  2x16A daje ok 6KW .

Mogę dorzucić jeszcze 3 takie, ale zanim bym miał zużycie 15-20KW ciągiem, to byłym już koks górnik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Składaj jak nie złożyłeś. O wymianę trafa. 1.5 r minie i będziesz miał jeden limit z głowy.

Edit:

Zawsze możesz spółkę osobną (z określonymi zapisami zabezpieczającymi w razie wywalenia się lokomotywy) założyć pod udostępnianie miejsca do "farmienia" i kasować za prund i za "profesjonalną opiekę".

ja nie mam duzej ilosci koparek, najwiekszym problemem WYDAWAŁ* sie samochod niestety wersja USA ma ładowarke 1fazową, wiec zeby ładowac z pełną moca to jest 48A x 240V  czyli trzeba bezpieczniki 63A (w USA 80-100A breakery to norma)
(w autach na EU są  3fazowe czyli 3x 16A do pełnej mocy) czyli nawet na bezpiecznikach 20A daloby rade 

*wydawał sie, bo jednak autem nie jezdze codziennie, a nawet jesli to max 30-40km a nie na dlugie trasy, i wystarczy mi moc zwyklego gniazdka

dodatkowo przy zwiekszonej mocy są chyba wieksze oplaty stałe


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Poczekaj jak USA na spółę z Unią Europejską powiedzą stop krypto :E Na razie nikt poza Chinami na poważnie (w sensie,że powiedzieć twardo - won :D) nie walczy z krypto,gdyż rynek krypto ma obecnie tak niską kapitalizację,że nie zagraża bezpieczeństwu finansowemu takiej USA. Nie bez powodu są dyskusje o delegalizacji krypto czy tworzenia cyfrowych walut,jak Chiny robią z e-yuan. Sam dobrze wiesz,że kopanie krypto jest ogólnie szkodliwe dla środowiska i górnicy jakoś próbują kombinować z kopaniem za pomocą prądu z źródeł odnawialnych.
A wiesz czemu Chiny dały bana na krypto? Bo kopalnie zużywały OGROMNE ilości prądu przede wszystkim. W takim Syczuan jak wyliczyli przez miesiąc od kiedy zakazano kopania krypto zaoszczędzono uwaga... 8 GW energii elektrycznej. Na Polskę to jest taka ilość prądu,jakby wyprodukowały dwie elektrownie Turów (kurde,nie mogę znaleźć tego newsa co o tym czytałem). Iran także zakazało kopania krypto,ale tylko tymczasowo ze względu na występowanie blackout-ów.

USA na pewno powie stop crypto, gdy wchodzą w nie największe amerykańskie firmy. :E Tam lobbing jest na takim poziomie, że nie jesteś w stanie tego ogarnąć. Ten wspomniany Amazon, czy np. wcześniej PayPal, nie wchodziłyby w crypto, gdyby spodziewały się jego upadku. A nie spodziewają się, bo wszystko jest ustalone. Rząd USA ogólnie dba o własne firmy. A Unia ma tak "walczyć" z crypto, że zamierza go uregulować. Nie zakazać, a regulować. I nawet, jeśli to oznacza koniec anonimowych transakcji, to trudno mówić o śmierci, szczególnie, że ta regulacja ma nastąpić do 2024 roku. Z tego co widziałem, to według Ciebie rynek krypto padnie do końca roku xD

Chiny walczą w crypto choćby ze względu na to, że chcą pompować cyfrowego juana. Sama kwestia zużycia prądu nie ma znaczenia. Znaczenie ma, jak ten prąd został wyprodukowany, bo Chiny dążą do zmniejszenia wykorzystania węgla w swojej gospodarce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, krzysztoft30 napisał:

Zaoszczędzili prąd czy stracili wpływy do budżetu? Z tym zaoszczędzonym prądem co zrobią? Sprzedadzą go czy wyłączą jakas elektrownie, aby go nie wytwarzać?

 

Delegalizacja nie jest możliwa i nie miałby żadnego sensu, bo w UE i USA BTC przeszedłby do szarej strefy, a giełdy przeniosłyby się np. do Ameryki PŁD.

Jestem przekonany, że Chiny po swoistym strzale w stopę za kilka tygodni  odblokują kopanie :).

Otwierali elektrownie, teraz nie mają komu prądu sprzedawać . . . USA zaprosiło górników do siebie.

Okno pogodowe na zakupy GPU wg mnie już się skończyło i  tanio właśnie było.

Kto wyrwał sztuki bez LHR ten ma,  teraz patrząc na rynek  z 2400-2500 na ETH korekta i na nowo . . . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Zaoszczędzili prąd czy stracili wpływy do budżetu? Z tym zaoszczędzonym prądem co zrobią? Sprzedadzą go czy wyłączą jakas elektrownie, aby go nie wytwarzać?

A wiesz,że nadwyżkę prądu można sprzedać? Tak jak my niekiedy kupujemy prąd od sąsiednich państw gdy nasze dobre elektrownie w ponad 80% oparte na węglu nie dają rady wytworzyć tyle prądu na jakie jest zapotrzebowanie w danym momencie dnia. A jeszcze Unia chce,żebyśmy zamykali elektrownie węglowe ze względu na nadmierną emisję CO2,gdzie Polski System Elektroenergetyczny jest zwyczajnie na taką transformację energetyczną nie gotowy i także podziękujcie za ten stan nieudolnemu rządowi.

22 minuty temu, BlindObserver napisał:

Z tego co widziałem, to według Ciebie rynek krypto padnie do końca roku xD

Moje słowa mają taką samą wagę co ci pseudoanalitycy,co chwila mówią swoje gdy jest spadek = BTC spada na dno  czy gdy jest pompa i wzrost = BTC idzie na szczyt i sobie dumają przykładowo 100 tys.$ w ciągu 2-3 lat. Jeśli to zauważyłeś,to biję brawa i chylę czoła :D
Od cykliczności BTC nie uciekniesz - na początek popatrz co się działo po halvingu w 2012 potem w 2016 i ostatni w 2020 roku. Cykle byka jak to się fachowo nazywa trwały od roku do gdzieś 1,5 roku i po osiągnięciu danego ATH spadały po 80-90%,potem następuje halving i zabawa rozpoczyna się na nowo. Także BTC jest w jakimś stopniu skorelowane z altcoinami takimi jak ETH,to automatycznie wraz ze wzrostem kursu BTC powoduje również wzrost kursów altcoinów. A to,że w latach 2017-2018 oraz teraz brakowało/brakuje kart graficznych w sklepach to ci już nie muszę tłumaczyć tak oczywistych rzeczy,co dodatkowo spotęgował covid czy rzekomy kryzys produkcyjny półprzewodników o którym tak wszędzie trąbią łącznie z tobą,gdy piszesz swój artykuł w Komputer Świecie :D
Według szacunków oraz symulacji właśnie w grudniu 2021 roku BTC ma osiągnąć swój ATH(czyli w tym przypadku po~1,5 roku zakończy swój cykl byka,a rozpocznie się cykl niedźwiedzia),potem 2-3 lata straci ~80% wartości,następnie w 2024 roku halving i karuzela kręci się dalej. Tak prawdopodobnie będzie,choć zaznaczę,że na całym rynku jest tyle czynników których nie da się przewidzieć,że szkoda gadać. Równie dobrze może być odwrotnie w porównaniu do tego co piszę. Przykładowo tak długotrwałej korekty na rynku krypto,która ma miejsce od połowy maja praktycznie nikt nie przewidział.

11 minut temu, Z3Z3 napisał:

Okno pogodowe na zakupy GPU wg mnie już się skończyło i  tanio właśnie było.

Jeśli tak jest,to zacznę się jeszcze dłużej cieszyć swoim TUF 3070 za 3599 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest aktualnie sensowna plyta z cpu do miningu? Mysle by jednak zlozyc dodatkowego peceta. Odciaze wtedy glownego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

Moje słowa mają taką samą wagę co ci pseudoanalitycy,co chwila mówią swoje gdy jest spadek = BTC spada na dno  czy gdy jest pompa i wzrost = BTC idzie na szczyt i sobie dumają przykładowo 100 tys.$ w ciągu 2-3 lat. Jeśli to zauważyłeś,to biję brawa i chylę czoła :D
Od cykliczności BTC nie uciekniesz - na początek popatrz co się działo po halvingu w 2012 potem w 2016 i ostatni w 2020 roku. Cykle byka jak to się fachowo nazywa trwały od roku do gdzieś 1,5 roku i po osiągnięciu danego ATH spadały po 80-90%,potem następuje halving i zabawa rozpoczyna się na nowo. Także BTC jest w jakimś stopniu skorelowane z altcoinami takimi jak ETH,to automatycznie wraz ze wzrostem kursu BTC powoduje również wzrost kursów altcoinów. A to,że w latach 2017-2018 oraz teraz brakowało/brakuje kart graficznych w sklepach to ci już nie muszę tłumaczyć tak oczywistych rzeczy,co dodatkowo spotęgował covid czy rzekomy kryzys produkcyjny półprzewodników o którym tak wszędzie trąbią łącznie z tobą,gdy piszesz swój artykuł w Komputer Świecie :D
Według szacunków oraz symulacji właśnie w grudniu 2021 roku BTC ma osiągnąć swój ATH(czyli w tym przypadku po~1,5 roku zakończy swój cykl byka,a rozpocznie się cykl niedźwiedzia),potem 2-3 lata straci ~80% wartości,następnie w 2024 roku halving i karuzela kręci się dalej. Tak prawdopodobnie będzie,choć zaznaczę,że na całym rynku jest tyle czynników których nie da się przewidzieć,że szkoda gadać. Równie dobrze może być odwrotnie w porównaniu do tego co piszę. Przykładowo tak długotrwałej korekty na rynku krypto,która ma miejsce od połowy maja praktycznie nikt nie przewidział.

Cyklicznością charakteryzuje się gospodarka, więc trudno, by uciec od niej w przypadku BTC, który ze względu na teoretyczną decentralizację nie może być regulowany w taki sposób, by wahania były mniejsze. Większość z tego co piszesz to rzeczy oczywiste. BTC w długiej perspektywie to raczej magazyn wartości, a trend jego wartości jest wzrostowy. Nie ma w zasadzie podstaw, by stwierdzić, że coś może paść, nawet biorąc pod uwagę regulacje. 

Problem z Tobą i analitykami jest taki, że bardzo często klepiecie rzeczy, których nie da się w żaden sposób potwierdzić. Tyle razy "zabijałeś" na tym forum rynek kryptowalut, że nie da się tego wręcz zliczyć. Właściwie każda korekta, krótsza czy nieco dłuższa, to miał być już koniec. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlindObserver  forum stało się dość toksyczne, sam wolę sprzedać (free) pewne rady na PW jeżeli widzę, że człowiek spokojny i zwady  nie szuka :D

@Spl97  masz widzę wersje LHR, 3600 to i tak bardzo  dużo. Dziś NBB wysłało mi kolejną 3060Ti, połowa tej  kwoty ;)  

image.png.c910a272e04fe6c1266aa567e7d1f93b.png

 

Upały powróciły - 3090 znowu łapie 88-90 stopni :) 

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jako jeden z nielicznych chwalę się kartą z LHR,bo mam gdzieś wasze kopanie krypto ;) 214 dni czekania jak cieć na GPU nikt mi nie odda :D

Reszta chyba się wstydzi przed wami,panami Górnikami :E

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Z3Z3 napisał:

@BlindObserver  forum stało się dość toksyczne, sam wolę sprzedać (free) pewne rady na PW jeżeli widzę, że człowiek spokojny i zwady  nie szuka :D

 

 

1 minutę temu, Spl97 napisał:

Ja akurat jako jeden z nielicznych chwalę się kartą z LHR,bo mam gdzieś wasze kopanie krypto ;)

 

Uderz w stół :E

btw. więc po  co  się udzielać we wątku . . .  aa wróć .... 

 

Edytowane przez Z3Z3
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, EvilKillaruna napisał:

To akurat powszechne zjawisko z tego co widzę. Na PW nie słyszysz że jesteś głupi, głuchy i niekompetentny. Na forum = cały czas :E. A cały paradoks w tym, że najgłośniej niekiedy krzyczą potencjalni adresaci. 

Aby nie było niedomówień: nie mam na myśli nikogo z tego wątku.

To swoją drogą. 

Bardzo  lubię tą opcję - jest tam pokaźna grupa :D

image.png.9e5c006663b8727e162532b2e375d32f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedną rzecz. Jak ETH kosztuje powiedzmy 2000USD i skoczy na 3000usd oznacza to że zarobek wzrósł o 50% czy to tak nie działa?

  

52 minuty temu, Z3Z3 napisał:

@BlindObserver  forum stało się dość toksyczne, sam wolę sprzedać (free) pewne rady na PW jeżeli widzę, że człowiek spokojny i zwady  nie szuka :D

@Spl97  masz widzę wersje LHR, 3600 to i tak bardzo  dużo. Dziś NBB wysłało mi kolejną 3060Ti, połowa tej  kwoty ;)  

image.png.c910a272e04fe6c1266aa567e7d1f93b.png

 

Upały powróciły - 3090 znowu łapie 88-90 stopni :) 

Nie wiem czy to przez to że wybrałem wysyłkę tym nowym Berlińskim kurierem ale moja jeszcze nie została wysłana a dopiero przygotowana do wysyłki...

Edytowane przez D3Fcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...