Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Lurdyfeld napisał:

Sama prawda, bałbym się3080/3090 do supremo podłączać, ale 3060ti które po tym 8 pin może 100-110w idzie to luzik powinien być

Miałem 3090 podłączoną pod ich 2 kabelki tj. supremo 750W .

Zabrakło mi zasilacza i pod PC awaryjnie go użyłem. Po kilku dniach nie było już supremo :D  ( spalił się, może pech ale karta ocalała)

dla 11 sztuk 3060ti / 3070 mam podpięte 2x 1000W GX  i myslę że jeszczę tą 2 sztukę zmieszczę :D

 

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbował ktoś do riserów wpinać przedłużki USB ? 
Pod głównego kompa składam mini koparkę - 4x3060ti + zasilacz do nich i planuję wyjść kablami przez śledzie na karty - chcę zamknąć budę z główną kartą w środku a obok postawić małą klatkę z kartami i psu ale boję się że te kable riserów są za krótkie. 

+ jak myślicie za ile teraz pójdzie RTX 3060 gigabyte gaming oc rev 1.0 używka? miała też zostać ale 2 karty w budzie zakrywają sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Predix napisał:

Panowie próbował ktoś do riserów wpinać przedłużki USB ? 
Pod głównego kompa składam mini koparkę - 4x3060ti + zasilacz do nich i planuję wyjść kablami przez śledzie na karty - chcę zamknąć budę z główną kartą w środku a obok postawić małą klatkę z kartami i psu ale boję się że te kable riserów są za krótkie. 

+ jak myślicie za ile teraz pójdzie RTX 3060 gigabyte gaming oc rev 1.0 używka? miała też zostać ale 2 karty w budzie zakrywają sloty.

dawałem metrowe przewody usb aby dać karty poza obudową i wszystko ok

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Predix napisał:

Panowie próbował ktoś do riserów wpinać przedłużki USB ? 

przedłużacz będzie zawodny, raz zadziała raz nie - jeśli już to wymiana kabla na dłuższy  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam maly problem do 3070 i 2x3080 dokupilem 1660Ti i wykrywa ja system normalnie ale nie kopie nic a nic. A na dodatek co jakas chwile resetuje kopanie macie jakis pomysl ? 1660 gryzlaby sie z reszta kart ? Nicehash pokazuje HW err czyli bledy ale od czego ?

Edytowane przez Petik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lurdyfeld napisał:

Sama prawda, bałbym się3080/3090 do supremo podłączać, ale 3060ti które po tym 8 pin może 100-110w idzie to luzik powinien być


3060ti zotaca z 8pin leci 108W 

3090 zotac z 8pin jednego leci 128W, z drugiego 118W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Petik napisał:

Panowie mam maly problem do 3070 i 2x3080 dokupilem 1660Ti i wykrywa ja system normalnie ale nie kopie nic a nic. A na dodatek co jakas chwile resetuje kopanie macie jakis pomysl ? 1660 gryzlaby sie z reszta kart ? Nicehash pokazuje HW err czyli bledy ale od czego ?

Możesz spróbować włączy Above 4G Decoding, przestawić pcie na 2.0 w ustawieniach płyty głównej. Jeśli dalej nie działa, możesz podłączyć tylko dokupioną 1660ti, żeby upewnić się, że działa prawidłowo. Jeśli nic nie pomoże to aktualny bios płyty głównej też byłby wskazany...

Edytowane przez Melon102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Yedi napisał:

Poratuje ktoś jakimś tutkiem jak kopać ETH na win10 ? takim dla kompletnych noobów ? Już dawno niczego nie kopałem więc wypadłem z obiegu :)

Jakiego klienta wybrać ? jaki pool ? gdzie założyć wallet ?

nbminer + nodevfee + ledger + ethermine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem kupilem dzis 3060

niestety asus x99a/ i x99 pro to scierwo i nawet przy 4 slotach jeden pracuje jako x4 wiec musialem dopiąc kolejny rig ale nie chcialo mi sie podpinac kolejnego zasilacza, wiec wzialem mobo itx z zasilaniem atx4pin ;)
czyli dwa rigi dzialaja na jednym zasilaczu

img_92411kkul.jpeg

 

img_9242jnktw.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Melon102 napisał:

Możesz spróbować włączy Above 4G Decoding, przestawić pcie na 2.0 w ustawieniach płyty głównej. Jeśli dalej nie działa, możesz podłączyć tylko dokupioną 1660ti, żeby upewnić się, że działa prawidłowo. Jeśli nic nie pomoże to aktualny bios płyty głównej też byłby wskazany...

Jak odlacze np 3070 to ta 1660ti kopie normalnie wiec karta ok nawet na testy do pc zapodalem i smiga, 4G mam wlaczone zasilacz 1000w plyta z170 i pomysly mi sie skonczyly juz co moze byc bo idealnie w rig by mo 5ta szt siadla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, alshah napisał:

Jak wypłacasz teraz prawsziwą walute (chyba że nie wypłacasz)?

Ja wcześniej robiłem przelew sepa na konto w revolucie, ale teraz przelewy sepa są zawieszone

Z karty Binance top up Skrill i z karty Skrill bankomatem na przykład. Przelicznik korzystny, opłaty:

1% za depozyt

1,75% przy wypłacie ATM

To na pewno jeden z wielu sposobów. Być może są korzystniejsze, ale ten na pewno działa.

Karta Binance ma jakieś chore przeliczniki walut w stylu 10%+ straty przy wypłacie PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonych, pewnych informacji odnośnie tego czy karta ma LHR czy też nie ma.

Chciałem nabyć 1 lub 2 karty, żeby pracowały, możecie doradzić, na jakie ceny polować i jakiej firmy kupić i jaki model - wydaje mi się, że te najtańsze będą najlepsze, czyli karty pokroju 3060 Ti.

Zauważyłem, że wg kalkulatora NiceHash Minera wszystkie 3070Ti mają założone LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek

mógłbyś pochwalić się co za kartę kupiłeś, gdzie, za ile. RTX 3060

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy RX 3xxx musi mieć na płycie slot min x8 żeby kopała full speed ? Bo wpiąłem 3060 do drugiego slotu A350M i wydajność mi spadła o połowę ..

Kolejne pytanie .. co najlepiej kupić (płyta i procek) do 2x3070 (lub lepiej 2x3060Ti) ? Mam X370 + (2600X lub 2200G), + B250 + i3-7100 ...  Na A350 + 2600X mam pobór większy od i3-7100+B250M o jakieś 70W .. 

Można jeszcze gdzieś kupić 3060TI czy 3070 bez LHR  w jakiś sensowych piniądzach ?

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yedi karta 3060 rev 1.0 potrzebuje slotu min. X8 żeby kopała full speed + sterownik na win 470.05 

Co rozumiesz przez sensowne pieniądze ? 3miesiacd temu 3060Ti chodziło po 6k. Msrp to jedynie dropy, ja ostatnio na eBayu kupiłem 2x3060ti Founders - w nich jest pewne że nie ma LHR obie w granicach 3200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Yedi napisał:

Pany, czy RX 3xxx musi mieć na płycie slot min x8 żeby kopała full speed ? Bo wpiąłem 3060 do drugiego slotu A350M i wydajność mi spadła o połowę ..

Kolejne pytanie .. co najlepiej kupić (płyta i procek) do 2x3070 (lub lepiej 2x3060Ti) ? Mam X370 + (2600X lub 2200G), + B250 + i3-7100 ...  Na A350 + 2600X mam pobór większy od i3-7100+B250M o jakieś 70W .. 

Można jeszcze gdzieś kupić 3060TI czy 3070 bez LHR  w jakiś sensowych piniądzach ?

Bo chyba wszystkie 3060 miały tą pierwszą blokadę. Ktoś pisał że musi być na x8 inaczej lipa. W sensownych pieniądząch 3060ti to znaczy ile ? Do 3500 możesz polować na ebayu na founders edition. One nie mają limitu i są całkiem ciche. Na dniach powinienem mieć jedną do sprzedania w PL. Jak nie chcesz przepłacać to musiałbyś polować przez znajomych za granicą na foundersy które są w cenie MSRP.

NBB -de

LDLC - es / fr

scan - uk

 

Edytowane przez D3Fcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowna kasa to 3.5-4k, FE się nie gotują za bardzo ?

Czyli 3060Ti nie mają tej blokady ?

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Yedi napisał:

Sensowna kasa to 3.5-4k, FE się nie gotują za bardzo ?

W tej cenie mogę spokojnie puścić. Co do kultury pracy to pytaj kopaczy bo moja to nawet 100% nie była w grach obciążona więc ciężko powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Yedi napisał:

Poratuje ktoś jakimś tutkiem jak kopać ETH na win10 ? takim dla kompletnych noobów ? Już dawno niczego nie kopałem więc wypadłem z obiegu :)

Jakiego klienta wybrać ? jaki pool ? gdzie założyć wallet ?

W pierwszej kolejności zakładasz portfel, np. MEW:

https://www.myetherwallet.com/

Później wybierasz kopalnie, np. Ethermine, Cruxpool, itd.

Wpisujesz w kopalnie adres portfela.

Pobierasz program do kopania, np. t-rex i wpisujesz swój adres portfela i nazwę górnika.

Zaczynasz kopać i sprawdzasz w kopalni, czy jesteś widoczny.

Jeżeli jesteś, to urobek poleci na Twój portfel, gdy osiągniesz odpowiedni dla danej kopalni minimalny próg do wypłaty.

W każdej kopalni jest to opisane.

Jak np. ETH zostanie przelane na portfel z kopalni, to można je zamienić na polskie złoty np. w kantorze:

https://kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/

Zalecam zrobić KYC, żeby nie było jakiś problemów, ale ten kantor wypłaca też bez KYC (przynajmniej na razie)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Yedi napisał:

Sensowna kasa to 3.5-4k, FE się nie gotują za bardzo ?

Czyli 3060Ti nie mają tej blokady ?

3060ti founders nie mają blokad w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady .. zasadniczo już kopię .. czy ja dobrze widzę że przy jednej 3060 z kopalni wyjmę urobek za .. miesiąc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, duniek napisał:



img_92411kkul.jpeg

 

Duńku - to jest X370 czy X99  ? Na jakim procku i co to za grafy ? 3xxx ?

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yedi napisał:

Dziękuję wszystkim za porady .. zasadniczo już kopię .. czy ja dobrze widzę że przy jednej 3060 z kopalni wyjmę urobek za .. miesiąc ?

 

Z jednej karty 3060 na ethermine co miesiąc wypłata, na Cruxpoolu wypłata jest automatyczna, gdy osiągniesz 0.01 ETH.

Tylko musisz sobie to wpisać w payout kopalni.

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - jakie stabilne poole o typowej prowizji (0.5-1%)  polecacie ? Tak żeby wypłata była przy 0.01 a nie przy 0.1 ETH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yedi napisał:

Dziękuję wszystkim za porady .. zasadniczo już kopię .. czy ja dobrze widzę że przy jednej 3060 z kopalni wyjmę urobek za .. miesiąc ?

Przy jedne karcie to IMO tylko binance, nawet jeśli masz różnice to są minimalne  a eth masz u siebie codziennie i możesz wypłacić na kartę, handlować u nich lub przelać gdzie chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jakiś budżet by się przydał.  Sugerujesz, że nie chcesz raczej wymieniać  RAM i tutaj jest problem. Zostając na DDR4 zostajesz na starych płytach, znowu zmieniając na DDR5 wzrastają koszty zakupu. Może zanim cokolwiek zmienisz, podaj całkowity budżet na płytę, procesor, pamięć i grafikę, bo zaraz się okaże, że wystarczy na coś lepszego
    • Jak nie dostrzegasz to nie ma. Zupełnie nie rozumiem tego podejścia, naoogląda się człowiek właśnie gównoburzy na forach i potem się zastanawia, jest, nie ma, jest nie ma. A finalnie odpala i się zastanawia, kurczę, czy ze mną jest coś nie tak. Nie widzę żadnych artefaktów... A no to, może sobie powiększę czcionkę 10x to na pewno będzie widać. No i powiększa, bingo, jest, i już tego nie odzobaczysz, dramat, zakładanie wątków na forach, wyklinanie producenta i kto tam się jeszcze nawinie. Też obawiałem się czcionek w DWF, zanim kupiłem, no bo przecież na tym się nie da w ogóle dokumentu Worda otworzyć, bo człowiek od razu się porzyga. No co, i gucio. Układ pikseli jest jaki i jest, ale jak ktoś mi powie, że widzi jakiś fringing to przy normalnym skalowaniu w windowsie, to po prostu mu nie uwierzę. Też cudowałem z jakimiś wspomagaczami wyświetlania ale po reinstalacji systemu zapomniałem o nich i wcale za nimi nie tęsknię.
    • Może nie tyle co sołtys co od 20 lat pracował w UG na przeróżnych stanowiskach a nawet był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Z tym włodarzem to mi się pomyliło z innym człowiekiem. Wiesz, ja nie z tamtych stron to mi się czasem merdają osoby w głowie co i gdzie kto był  
    • Latem 25-30 to normalka u mnie. Zresztą miło było popatrzeć na te cyferki z RivaTuner, które w Skyrim z ENB pokazywały 45-55 stopni i 80W.
    • https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art40191731-ukrainska-ustawa-o-mobilizacji-wchodzi-w-zycie-caly-narod-ma-bronic-ojczyzny Ale faszyzm i dyskryminacja , gdybym był przedstawicielem rządu w Polsce to ogłosił bym  że przyjmę każdego Ukraińca który chce mieszkać w Polsce i pracować na jej rzecz , powinniśmy ratować tych ludzi , Żeleński zachowuje się jak Putin i chce wysłać biednych Ukraińców do maszynki mielenia mięsa  Oczywiście wszystkich którzy chcą przyjechać na zasiłek albo przestępców spakować do pociągu i powrót na Ukrainę na front Ukraińska ustawa o mobilizacji wchodzi w życie. Cały naród ma bronić ojczyzny To ukraińskie kobiety nie należą do narodu ?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...