Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Z3Z3 napisał:

w jakim czasie zostaną wprowadzone zmiany na ethermine ?.

Jeszcze na swoim adresie nie widzę nigdzie ustawienia gas price.

Ale wynika, że mając ustawioną wypłatę na >1ETH i np limit na 40 GEWI a cena gazu  jest 250 to górnik  pokrywa 210 GWEI ? w sensie nie ma hodlowania na kopalni.

Chyba live wprowadzają zmiany :

https://ethermine.org/miners/0x000000000000000000000000000000000000dead/settings#payment-method

sumarycznie mamy  spalanie oraz niechęć górników do przelewania , hmm to the moon teraz?

 

 

Tak po mojemu, mały górnik  zły bo płaci fee od małych ruchów, duży górnik ma to w pompie...

 

Ustawiasz limit od którego chcesz wypłacić i ustawiasz maksymalny gas price, który możesz zapłacić. Przykładowo ustawiasz 0.2 eth i 30 gwei, to wypłaci dopiero jak ukopiesz 0.2 eth i dopiero w momencie gdy opłaty transakcyjne spadną poniżej 30 gwei. Jako górnik zawsze od tej pory pokrywasz cały koszt wypłaty

Póki co zmiany chyba nie weszły u wszystkich górników

Edytowane przez Lurdyfeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://etherchain.org/burn

Burn rate 3,3 ETH/min

średni reward na minutę - 10,75 ETH/min

Wychodzi że po wdrożeniu EIP-1599 urobek z kopania na tę chwilę jest mniejszy o ok. 30%.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Subman napisał:

https://etherchain.org/burn

Burn rate 3,3 ETH/min

średni reward na minutę - 10,75 ETH/min

Wychodzi że po wdrożeniu EIP-1599 urobek z kopania na tę chwilę jest mniejszy o ok. 30%.

licząc średnią z ostatnich 2 miesięcy, urobek praktycznie jest identyczny. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jundori

 

Teraz, Griszah napisał:

licząc średnią z ostatnich 2 miesięcy, urobek praktycznie jest identyczny. 

No tak, ale to tylko dlatego że ETH poszedł do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

No tak, ale to tylko dlatego że ETH poszedł do góry.

Nie, urobek w ETH w ciągu ostatnich 8h jest praktycznie identyczny jak średnia z czerwca i lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to dlatego że dziś duży ruch, ciekawe do ilu spadnie na dniach jak się uspokoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, konkuter napisał:

Ale to dlatego że dziś duży ruch, ciekawe do ilu spadnie na dniach jak się uspokoi

Dokładnie, ale wiele wskazuje na to, że jeśli faktycznie mniejsza podaż wypłynie na kurs to górnicy zyskają na tym strasznym EIP-1599.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Griszah napisał:

Nie, urobek w ETH w ciągu ostatnich 8h jest praktycznie identyczny jak średnia z czerwca i lipca.

Podaję jedynie fakty które są tam podane. Sam możesz to obliczyć. Całkowity urobek faktycznie jest podobny jak w czerwcu czy lipcu, ale gdybyś nie miał EIP-1599 to na tę chwilę miałbyś urobkek o 30% większy. Oczywiście mówię wyłącznie o średnim urobku z ostatniej godziny, bo jak weźmiemy 24h to mamy burn rate wyniósł 1,73 ETH/min - czyli średnio urobek jest mniejszy już tylko o ok. 17%. Zobaczymy jak to się ułoży w dłuższym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Subman napisał:

Całkowity urobek faktycznie jest podobny jak w czerwcu czy lipcu, ale gdybyś nie miał EIP-1599 to na tę chwilę miałbyś urobkek o 30% większy

Gdyby nie ten Fork to tego ruchu by nie było i mój urobek nie byłby wcale większy, więc koło się zamyka :)
Trzeba poczekać aż kurz opadnie.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Predix napisał:

Testował ktoś kiedyś binance pool ? Aktualnie siedzę na ethermine z przelewami na binance ale przy tych zmianach które teraz wchodzą myślę czy nie warto się przerzucić na binance pool.

A co sie dzieje, jakie zmiany? Nie sledzilem jakis czas, a wlasnie tak kopię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/610289-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-3060-ti-ghost-8gb-gddr6.html#Specyfikacja

3060ti za 3499 zł

Nie wygląda na LHR. Nic na to nie wskazuje w opisie w sklepie ani na stronie producenta, choć i tak warto dopytać. 

Model taki sobie ale cena bardzo atrakcyjna.

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcę kopać długoterminowo ale bez większych kosztów - czy powinienem ustawić wysoki limit urobku do wypłaty (np. 1 ETH) tak aby jak najrzadziej płacić prowizję dla ethermine (kopię na dwóch 3070 więc to zabawa na najbliższy rok z hakiem do pierwszej wypłaty)? Czy przy ustawionym gas price 30 gwei dojdzie do wypłaty czy to zbyt niski pułap?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie nawet limit 100 eth zawsze możesz ręcznie teraz zrobić transfer jak uznasz że chcesz, albo wtedy zmienić limity:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, shoque88 napisał:

https://www.x-kom.pl/p/610289-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-3060-ti-ghost-8gb-gddr6.html#Specyfikacja

3060ti za 3499 zł

Nie wygląda na LHR. Nic na to nie wskazuje w opisie w sklepie ani na stronie producenta, choć i tak warto dopytać. 

Model taki sobie ale cena bardzo atrakcyjna.

Ja kupiłem I mam kod producenta 471056224-2270 co wskazuje na LHR(sorry za formatowanie ale na szybko na tel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, latuch_ napisał:

Ja kupiłem I mam kod producenta 471056224-2270 co wskazuje na LHR(sorry za formatowanie ale na szybko na tel).

Obie wersje (Kopiąca oraz LHR) mają ten sam numer (PN). Jedyna różnica to V1 w nazwie. Wystarczy zerknąć na stronie Gainward'a. Dodatkowo V1 w specyfikacji ma wpisane LHR i teoretyczną wydajność. Wersja bez V1 nie. 

Trzeba czekać aż ktoś będzie mieć i przetestuje.

Edytowane przez mazi91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, latuch_ napisał:

Ja kupiłem I mam kod producenta 471056224-2270 co wskazuje na LHR(sorry za formatowanie ale na szybko na tel).

Daj zdjęcie naklejki. jeżeli nie ma tam coś w stylu V1 (dopisane pewnie do tego 471056224-2270) lub samo V to będzie to najpewniej kopiące

XKAM uczulony jest na dokładne pisanie wersji, żeby pewnie nie mieć potem zwrotów jako że mają multum kart ... mają pewnie tyle ile wszystkie inne sklepy razem : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marian666666 napisał:

Daj zdjęcie naklejki. jeżeli nie ma tam coś w stylu V1 (dopisane pewnie do tego 471056224-2270) lub samo V to będzie to najpewniej kopiące

XKAM uczulony jest na dokładne pisanie wersji, żeby pewnie nie mieć potem zwrotów jako że mają multum kart ... mają pewnie tyle ile wszystkie inne sklepy razem : ]

Niestety dostałem cancel z racji, że kupiłem 3070ti jakiś czas temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, latuch_ napisał:

Niestety dostałem cancel z racji, że kupiłem 3070ti jakiś czas temu...

No to po co piszesz :E Przecież PN jest dostępny również w ofercie i nie trzeba było zamawiać, aby to wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mazi91 napisał:

No to po co piszesz :E Przecież PN jest dostępny również w ofercie i nie trzeba było zamawiać, aby to wiedzieć.

Chciał dobrze , wyszło jak zawsze : ]

Będę miał ta karte w ręcę być może dzisiaj, aczkolwiek i tak ktoś mnie może ubiec ... 3300 za kopiące 3060ti przy ETh 2800$ ?  Jest szał : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marian666666 napisał:

Chciał dobrze , wyszło jak zawsze : ]

Będę miał ta karte w ręcę być może dzisiaj, aczkolwiek i tak ktoś mnie może ubiec ... 3300 za kopiące 3060ti przy ETh 2800$ ?  Jest szał : ]

Wiem, że chcial i chwała mu za to. Tylko ten temat był już poruszany. Daj znać co to z tego wyjdzie. Sam jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła pompka. Korekta IMO nieunikniona. Pytanie tylko do jakiego poziomu. U mnie sieci już zarzucone na nadchodzące spadki.

Macie jakieś przemyślenia odnośnie poziomów potencjalnej korekty?

Screenshot_20210806_104207_com.binance.dev.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, shoque88 napisał:

Niezła pompka. Korekta IMO nieunikniona. Pytanie tylko do jakiego poziomu. U mnie sieci już zarzucone na nadchodzące spadki.

Macie jakieś przemyślenia odnośnie poziomów potencjalnej korekty?

Screenshot_20210806_104207_com.binance.dev.jpg

Ja bym stawiał na okolice 2900$ właśnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shoque88 napisał:

https://www.x-kom.pl/p/610289-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-3060-ti-ghost-8gb-gddr6.html#Specyfikacja

3060ti za 3499 zł

Nie wygląda na LHR. Nic na to nie wskazuje w opisie w sklepie ani na stronie producenta, choć i tak warto dopytać. 

Model taki sobie ale cena bardzo atrakcyjna.

Wołem masz napisane LHR w tytule.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jundori napisał:

Wołem masz napisane LHR w tytule.

 

Uzupełnili, wcześniej nie było

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...