Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Z3Z3 napisał:

potrzebuje jakiś tani spliter aby zyskać dodatkowe 2 sloty w płycie , coś polecacie ?.

6 mam wpiętych, ale jeszcze to jedno dwa gpu bym  wcisnął :D

 

Składaj nową koparkę a nie... ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, duniek napisał:

eth 20000$ i lece z bransonem w kosmos :E:E:E

biedak - Tesle masz to SpaceX wita, a nie ten kosmiczny samolocik dla ubogich ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lurdyfeld napisał:

700 gwei, jprdl

JAK SPrawdzałem jakies 2h temu to bylo 20 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, koneser napisał:

Dobrze ze dziś po 25 przelałem :)

 

Używał ktoś z Was Panowie takiego wynalazku? 

https://allegro.pl/oferta/adapter-rozdzielacz-portu-pci-e-usb-riser-splitter-10629141035

 

Bezpieczne to w ogóle? 

 

 

Bezpieczne, sporo osób korzysta i sobie chwali. Jest z nimi tylko loteria i warto z ali brać od razu dwa dostawa w 2 tygodnie koszt z vatem ok 80 pln/szt.

Druga sprawa zależy od płyty głównej, część bezproblemowo, część nie chwyci - Duniek wrzucał, że asus z270p śmiga z 11 czy 12 kartami z pomocą takich splitterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm bo właśnie zamawiam stelaż i nie wiem czy nie brać na 14 kart,  mam płytę biostar z 12 wejściami,  ma ktoś podobny sprzęt i używa tego splitera? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lurdyfeld napisał:

700 gwei, jprdl

dobrze ze wyhaczylem moment kiedy szlo za 30gwei i wyplacilem swoje drobniaki na pozegnanie z ethermine:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, D3Fcon napisał:

Składaj nową koparkę a nie... ^^

no właśnie skręciłem i mam na stelażu małą dziurę :D

Ale rodzinka FE w pełnym komplecie :E

btw. możliwe dropy na NBB w tym tygodniu.

 

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lurdyfeld napisał:

A nie mialeś sprzedawać all jak styknie na S Plaid ? :D

jak bedzie po tyle to bedzie na plaida, basen kryty, lot w kosmos i 100 szczurów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koniec kopania eth na binance bezpośrednio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Z3Z3 napisał:

Poszła wypłata po 40 gwei z ethermine. Nic nie zmieniałem w ustawieniach. Docelowo warto robić przelew z giełdy na 1 eth jeżeli komuś sie nie śpieszy. 1 opłata?

Też zmieniłem w ustawieniach limit 1 ETH i koszt 40 gwei. Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yedi napisał:

Czyli koniec kopania eth na binance bezpośrednio ?

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Z3Z3 napisał:

no właśnie skręciłem i mam na stelażu małą dziurę :D

Ale rodzinka FE w pełnym komplecie :E

btw. możliwe dropy na NBB w tym tygodniu.

 

Liczę na to. Oby plotki o zapasach nvidii okazały się prawdą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żeby można było ustawić opłaty .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e67be51ac796ee3emed.jpg

 

Możliwe że asus tak krzywo przykleił ta plombę? Bo kupiłem w fajnej cenie 2070 strix i właśnie się zastanawiam,  śrubki wyglądają na nie ruszane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Yedi napisał:

Nie widziałem żeby można było ustawić opłaty .. 

W Ethermine klikasz: Settings, następnie Payment Method, następnie Gas Price Limit & Threshold, następnie zmieniasz ustawienia Gas Price Limit (domyślnie 40 Gwei) oraz/lub dolnego limitu wypłat (domyślnie 0,1 ETH). Zmiany ustawień  zatwierdzasz podając adres IP lub podpinając jeden z sugerowanych przez nich portfeli (MetaMask lub Wallet Connect; nie sprawdzałem, nie wiem na jakich warunkach działają te portfele).

Edytowane przez Martinique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o link do strony gdzie jest aktualny ranking najlepszych krypto do kopania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Martinique napisał:

W Ethermine klikasz: Settings, następnie Payment Method, następnie Gas Price Limit & Threshold, następnie zmieniasz ustawienia Gas Price Limit (domyślnie 40 Gwei) oraz/lub dolnego limitu wypłat (domyślnie 0,1 ETH). Zmiany ustawień  zatwierdzasz podając adres IP lub podpinając jeden z sugerowanych przez nich portfeli (MetaMask lub Wallet Connect; nie sprawdzałem, nie wiem na jakich warunkach działają te portfele).

PIsałem że kopię bezpośrednio na giełdę Binance (mam 1 grafę to mi się nie opłaca kombinować ..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanko

Czy do pełnego odblokowania RTX 3060 V1 dla ETH potrzebuję jakąś konkretną płytę główną poza sterownikami 470.05?

Czy na starym mobo na PCIE x16 gen 1.0 to też będzie banglać?

 

 

W sumie znalazłem musi być gen3.0.

Czy poleci ktoś jakieś mobo pod 3060 + 3 karty rtx 1660 S, co wychodzi najtaniej?

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Yedi napisał:

PIsałem że kopię bezpośrednio na giełdę Binance (mam 1 grafę to mi się nie opłaca kombinować ..)

A nie jest tak że pool i tak ci dopiero puści transfer po osiągnięciu minimum lub przy przestaniu kopania minimum 7 dni przed 28-mym? Tak przynajmniej było na Sparkpool - kopiąc anonimowo (wbijając wallet do batch) czy przez nazwę workera Sparkpoola - jeden rumcajs obecnie. Z tym że na workera możesz wcześniej wymusić/zlecić transfer płacąc odpowiednie fee. Anonimowo nic nie możesz poza kopaniem i czekaniem albo na 0.1 eth albo zatrzymywać ok20-tego powyżej 0.01 (?) żeby poszło 28-mego. Natomiast po "londynie" to jeszcze nie wiem jak podejdą na Sparkpoolu do tych fee dla transferów z automatu. Czy będzie halt i manual (chyba że auto masz wklepane) albo auto-transfer z auto fee...

Ps. Różnica pomiędzy binance, coinbase a bitbay?

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binance pool jest połączony z giełdą binance, więc mogą sobie pozwolić na wypłaty codzienne, gdyż nie ma kosztów transferu - wszystko odbywa się na wewnętrznych portfelach Binance, poza siecią eth.

Binance - do tej pory jedna z najlepszych giełd, bez KYC żonglujesz sobie 2 btc dziennie - teraz spało do 0.06btc. Niskie opłaty za handel, wysokie za wytransferowanie eth/btc. Obecnie problemy regulacyjne związane z wspomnianym KYC, przez to spora niepewność.

Bitbay - Wymaga kyc. Wysokie ceny za właściwie wszystko, z plusów to widzę możliwość zakupu/sprzedaży za pln, co może ułatwić rozliczenia podatkowe, chociaż pit-8c się od nich nie spodziewam. Giełda jest w trakcie zmiany inwestora - została sprzedana.

Coinbase - Wymaga kyc. Głównie giełda crypto/fiat, akceptowalny poziom opłat. Notowana na Nasdaq Moim zdaniem jeden z pewniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lurdyfeld napisał:

Binance pool jest połączony z giełdą binance, więc mogą sobie pozwolić na wypłaty codzienne, gdyż nie ma kosztów transferu - wszystko odbywa się na wewnętrznych portfelach Binance, poza siecią eth.

Binance - do tej pory jedna z najlepszych giełd, bez KYC żonglujesz sobie 2 btc dziennie - teraz spało do 0.06btc. Niskie opłaty za handel, wysokie za wytransferowanie eth/btc. Obecnie problemy regulacyjne związane z wspomnianym KYC, przez to spora niepewność.

Bitbay - Wymaga kyc. Wysokie ceny za właściwie wszystko, z plusów to widzę możliwość zakupu/sprzedaży za pln, co może ułatwić rozliczenia podatkowe, chociaż pit-8c się od nich nie spodziewam. Giełda jest w trakcie zmiany inwestora - została sprzedana.

Coinbase - Wymaga kyc. Głównie giełda crypto/fiat, akceptowalny poziom opłat. Notowana na Nasdaq Moim zdaniem jeden z pewniaków.

Dziękuję za fachową i treściwą odpowiedź. 

Przy okazji - transfer z Coinbase na Bitbay (np. żeby wpłacić/wypłacić w pln) czy z Bitbay na Coinbase lub Binance - wszędzie fee. Chodzi mi o ewentualny transfer/sens z np. Binance na Coinbase, bo niepewności to mam nadto w życiu :E Wystarczy się przejść wieczorem przez miasto... Żona nie lubi jak wracam pocięty. I bez mleka. 

ps2. Ergo - kopanie ciągnie mniej prundu - znacznie też mniej grzeje sprzęt. Można by chyba nawet bez zmiany termopadów (dla np. 3080?). Nie jest jednak tak dochodowe jak eth. Chociaż są różna skoki wartości. Kopanie Ergo np. T-Rexem z użyciem autolykos2 łapie samo 2% dev fee. Poole tez chyba coś zbierają oraz transfery/wypłaty? Do tego trzeba ładować Ergo na np. Yoroi wallet. Jak to później upłynnić  z Yoroi na inne alt lub/i docelowo fiat?

ps3. Jeżeli giełda oferuje konwersję urobku z eth na np Euro, Funta, Dolara, Złotego - to można zyskownie (?) do fiat wskazać konto walutowe i wymieniać samemu walutę zyskując przy okazji na zmianach kursowych?

ps4. Dla sytuacji z ps3. Jak to później podatkowo? Rozliczam to co wpływa mi z poola na konto na Coinbase wg kursu coina na dany dzień wpływu czy na dzień wypłaty? Czy na dzień konwersji na fiat? Czy na dzień kiedy dostaję walutę fiat na swoje konto? przy zamianie np euro na pln też niby mogę mieć zysk więc znowu powinienem to opodatkować? Znając fiskus to nawet pisanie/uzyskiwanie informacji by opodatkowali... :E 

ps5. Humorystycznie - jeżeli nie mogę dać bezdomnemu chleba bez zapłacenia podatku (?) Rozdawał chleb, musi zapłacić podatek - miedziowe.pl - to czy Urząd Skarbowy, udzielając BEZPŁATNEJ - SPECJALISTYCZNEJ - FACHOWEJ - PORADY PRAWNEJ (Infolinia Podatkowa - Urząd Skarbowy Infolinia (urzedy.info.pl) ) która to porada liczona jest w kancelariach podatkowych na kwotę ok 200 pln / h w zwyż -> nie powinien sam sobie naliczyć podatku VAT od DAROWIZNY udzielonej dla każdego dzwoniącego? Oraz naliczyć sobie samemu karę w odpowiedniej - wysokości? Maksymalnej wg mnie jako że fiskus jest w pełni świadomy obowiązującego systemu podatkowego w kraju oraz obowiązków z nich wynikających  -> "Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara grzywny. Maksymalnie może ona sięgnąć 720 stawek dziennych. Ich wysokość nalicza sąd na podstawie dochodów oskarżonego."  ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Dziękuję za fachową i treściwą odpowiedź. 

Przy okazji - transfer z Coinbase na Bitbay (np. żeby wpłacić/wypłacić w pln) czy z Bitbay na Coinbase lub Binance - wszędzie fee. Chodzi mi o ewentualny transfer/sens z np. Binance na Coinbase, bo niepewności to mam nadto w życiu :E Wystarczy się przejść wieczorem przez miasto... Żona nie lubi jak wracam pocięty. I bez mleka. 

ps2. Ergo - kopanie ciągnie mniej prundu - znacznie też mniej grzeje sprzęt. Można by chyba nawet bez zmiany termopadów (dla np. 3080?). Nie jest jednak tak dochodowe jak eth. Chociaż są różna skoki wartości. Kopanie Ergo np. T-Rexem z użyciem autolykos2 łapie samo 2% dev fee. Poole tez chyba coś zbierają oraz transfery/wypłaty? Do tego trzeba ładować Ergo na np. Yoroi wallet. Jak to później upłynnić  z Yoroi na inne alt lub/i docelowo fiat?

ps3. Jeżeli giełda oferuje konwersję urobku z eth na np Euro, Funta, Dolara, Złotego - to można zyskownie (?) do fiat wskazać konto walutowe i wymieniać samemu walutę zyskując przy okazji na zmianach kursowych?

ps4. Dla sytuacji z ps3. Jak to później podatkowo? Rozliczam to co wpływa mi z poola na konto na Coinbase wg kursu coina na dany dzień wpływu czy na dzień wypłaty? Czy na dzień konwersji na fiat? Czy na dzień kiedy dostaję walutę fiat na swoje konto? przy zamianie np euro na pln też niby mogę mieć zysk więc znowu powinienem to opodatkować? Znając fiskus to nawet pisanie/uzyskiwanie informacji by opodatkowali... :E 

ps5. Humorystycznie - jeżeli nie mogę dać bezdomnemu chleba bez zapłacenia podatku (?) Rozdawał chleb, musi zapłacić podatek - miedziowe.pl - to czy Urząd Skarbowy, udzielając BEZPŁATNEJ - SPECJALISTYCZNEJ - FACHOWEJ - PORADY PRAWNEJ (Infolinia Podatkowa - Urząd Skarbowy Infolinia (urzedy.info.pl) ) która to porada liczona jest w kancelariach podatkowych na kwotę ok 200 pln / h w zwyż -> nie powinien sam sobie naliczyć podatku VAT od DAROWIZNY udzielonej dla każdego dzwoniącego? Oraz naliczyć sobie samemu karę w odpowiedniej - wysokości? Maksymalnej wg mnie jako że fiskus jest w pełni świadomy obowiązującego systemu podatkowego w kraju oraz obowiązków z nich wynikających  -> "Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara grzywny. Maksymalnie może ona sięgnąć 720 stawek dziennych. Ich wysokość nalicza sąd na podstawie dochodów oskarżonego."  ? ;)

Zamień na coś taniego w transferze (np. LTC) i na giełdzie docelowej wymień na co potrzebujesz

Ad2. Giełda Hotbit - brak kyc, listują ergo. ALE generalnie nie mogę polecić bo w Maju mieli jakiegoś hacka, ja nic nie straciłem, ale kto wie. Na własne ryzyko. Jak inne giełdy to szukaj na np coinmarketcap i markets dla ergo

Ad3. Nie ma darmowych  obiadów, zawsze jest fee lub inna forma represji finansowej :D 

Ad4. W Polsce obowiązek podatkowy powstaje przy wyjściu z krypto do fiat - zakup towaru/usługi, zamiana na waluty fiducjarne. Przy wymianie na pln sprawa łatwa do obliczenia, przy wymianie na walutę zagraniczną dodatkowo przy rozliczeniu podatku będziesz potrzebował kurs NBP na 1 dzień przed dokonaniem wymiany - np sytuacje taką będziesz miał na coinbase

ad5 bałbym się US pytać o poradę podatkową na temat krypto, taki telefon jest nawet niewiążący prawnie więc wiesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...