Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Pod 3060 kilka sztuk raczej nie ma tanich płyt :D No chyba że dla Ciebie tanio to okolice 1k zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, obieq napisał:

Jakas plyta (tania! - moze byc uzywka, najlepiej 1151) pod 3060 v1? widzialem zwykle, ale idzie zmiescic tylko 2 karty, a czesto nawet jak sa 2 porty to tylko 1 jest 16x a drugi juz 1x.
Wiem, że pewnie i tak będzie trzeba takie tasmowe risery 16x-16x troche smiech ze one kosztuja po 90-140zl.... chyba ze ktos ma gdzies taniej

 

3 minuty temu, Predix napisał:

Pod 3060 kilka sztuk raczej nie ma tanich płyt :D No chyba że dla Ciebie tanio to okolice 1k zł :D

img_937710rjcx.jpeg

som ;)

na dniach bede robił stelaz do niej

plyta, procek, chłodzenie, ram, ssd, zasilacz, kable, stelaz - cała gotowa baza do wpiecia kart - 1300zł ;)
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, duniek napisał:

 

img_937710rjcx.jpeg

som ;)

na dniach bede robił stelaz do niej

plyta, procek, chłodzenie, ram, ssd, zasilacz, kable, stelaz - cała gotowa baza do wpiecia kart - 1300zł ;)
 

to moze podziel sie jeszcze nazwą :)? normalnie leci a niej full hashrate, bo tu widze ze nawet bez hdmi dummy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, obieq napisał:

to moze podziel sie jeszcze nazwą :)? normalnie leci a niej full hashrate, bo tu widze ze nawet bez hdmi dummy?

x79h61

dummy trzeba
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

4LONfRa.jpg

 

Niby kolega ma tam tulejki jakieś. Radzisz dołożyć takie dodatkowe (np. mosiężne) wkręcając w te gotowe i zwiększając jeszcze dystans? Zrobi się ok 1 cm luzu.

Przykręć płytę do stelaża i sprawdź wizualnie, czy od spodu płyta nie dotyka drukiem do stelaża.

Sprawdź też, czy obecnie wykonane tulejki dotykają odpowiednich miejsc płyty głównej, bo może się okazać, że któraś tulejka jest nie w tym miejscu co trzeba i robi zwarcie.

Co do braku uziemienia, to też trzeba sprawdzić w gniazdku sieciowym.

Gniazdko sieciowe musi mieć 3 przewody:

1. niebieski - 0 Volt

2. brązowy - faza 230 Volt

3. żółto-zielony - uziemienie na bolcu w gniazdku.

Bez uziemienia na stelażu może się pojawić jakieś napięcie błądzące i komputer może się nie uruchomić lub zdupcyć dosłownie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, duniek napisał:

wystarczy samo 8pin

a jesli nie kopiesz na gpu to mozesz specjalnym kablem za 10zł zasilic cpu z gniazda 6pin ktore jest do sata/molex - dzieki temu odblokowuje ci sie 8pin gniazdo bo procek pobiera jakies 8-10W, a w stresie (instalacja sterow czy cos) kolo 20-25W max

 

A można nazwę kabelka? Żebym nie błądził? 

Ps. Ta płyta ma:

3N7xEsu.jpg

1 x M.2 Socket 3 with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)
1 x M.2 Socket 3 with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)

1 x PCIe 3.0 x16 (x16 mode) *1
Intel® Z490 Chipset
1 x PCIe 3.0 x16 (x4 mode)
4 x PCIe 3.0 x1

Pytanie: Co - poza 4x 3080 - można pod nią teoretycznie podpiąć? (Zakładając że nie dokładam zasilatora do tych 2x 850, chyba że mus  :E  ) Ps. Jak mus byłby, to taki sam trzeci zasilator czy dowolnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

A można nazwę kabelka? Żebym nie błądził? 

nie ma nazwy bo nikt takich nie sprzedaje i nikt chyba nawet nie robi oprócz mnie

2 zylowy wytrzyma 80-90W
4 zylowy 160-180W

co by sie nie dzialo celeron/pentum nie wezmie wiecej jak 50-60W realnie nawrt przy 100% obciązeniu wiec 2 zyly wystarcza, mozna tez zrobic 4 w razie czego np z dwóch 6pinowych gniazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Da się coś jeszcze z tym zrobić? Rtx 2060 evga single fan.

Chciałbym zejść z poborem prądu na 2060.

 

Edytowane przez lukaszop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukaszop napisał:

Cześć :) Da się coś jeszcze z tym zrobić? Rtx 2060 evga single fan.

Chciałbym zejść z poborem prądu na 2060.

https://i.imgur.com/q9fSLAB.jpg

https://prnt.sc/1qi8dhi

Spróbuj się pobawić T-rexem i absolute Core Clockiem- mi na 4 kartach dało to -20W i zero spadków w Hashrejcie.

Ba nawet coś tam dodało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zienio napisał:

Spróbuj się pobawić T-rexem i absolute Core Clockiem- mi na 4 kartach dało to -20W i zero spadków w Hashrejcie.

Masz jakiś dobry samouczek do ustawień bezpośrednio w trexie? Widziałem kilka ale bez omówienia co które ustawienie dokładnie oznacza, a chciałem sprawdzić czy się jeszcze coś da poprawić

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos na forum ze Szczecina może ?

Szukam kogoś kto by mi grafikę odebrał w Szczecinie ?

Jak cos PW dogadamy szczegóły

 

Edit: juz nie aktualne

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jakies programy ala afterburner które pozwalają na więcej z mobilnymi grafikami :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że chia w ogóle się opłaca. Jak jest 150USD z 70TB, to licząc dyski + sam ram to koło 11600 zł i jeszcze reszta. Wyjdzie z 15k. przy 3080 masz na czysto bez fotowoltaiki 190 USD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z nieustannym resetowaniem się biosu na mojej płycie B450 aorus elite od gigusia. Podobno problemy mogą być z bateria CMOS i zalecają ludzie wymianę. Czy jak zakupię taką baterię będzie ok?

Screenshot_1.thumb.jpg.675471b1e3872f2ac4159b0aef0c3ca5.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze Poole niezle okradaja minerwo. Tworza tokeny EDEN i cisna po MEV miliony... Crypto zawsze bedzie pachniec przekretami :E

HiveOS i HivePool nawet nie chca nic wyjasniac i banuja userow ktorzy by cjcieli znac ich stanowisko:

 

A tu Ciekawa analiza sieci EDEN i pooli jak kosza ETH z MEV zamiast trafiac w rece minerow, wrzucaja tez transakcje w bloki ponizej aktualnych GWEi... Calkiem to ciekawe...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo...

"Qrczak" wszyscy kradną. Nie żeby to była nowość ale sam siedzę naiwnie na  Sparkpool :E 

Teraz jeszcze wychodzi że HiveOS nie dość że ma fee za >4 to też na każdym kroku prawdopodobnie jeszcze tu i tam "podbiera" extra... (?)

A miało być tak pięknie. Pewnie i bezpiecznie. Tak czy siak - ciekawe info. Ciekawe czy faktycznie prawdziwe.

 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Grubo...

"Qrczak" wszyscy kradną. Nie żeby to była nowość ale sam siedzę naiwnie na  Sparkpool :E 

Teraz jeszcze wychodzi że HiveOS nie dość że ma fee za >4 to też na każdym kroku prawdopodobnie jeszcze tu i tam "podbiera" extra... (?)

A miało być tak pięknie. Pewnie i bezpiecznie. Tak czy siak - ciekawe info. Ciekawe czy faktycznie prawdziwe.

 

Tu kradną tam oszukują, to hackerzy ciachaja 600mln$, CEO giełd znikają z kasą, darkWeb pierze kase i kupuje broń, ransomware w BTC każe płacić, brak supportu jak przelew polazl nie tam gdzie trzeba,  cięzko będzie zaadoptować crypto w zamian za FIAT :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zasilać risery przez molex - podłączony bezpośrednio do zasilacza ? 
Czy kupić przedłużki pod przewód 6 pin Pcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, konkuter napisał:

A i tak ten rynek dalej rosnie :v

Rosnie i rosl bedzie, zlodzieji nie brakuje, a i kazdy normalny czlowiek chce kawałek tortu dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yampik napisał:

są jakies programy ala afterburner które pozwalają na więcej z mobilnymi grafikami :)?

Najwięcej udało mi się zrobić komendami w trexie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w PL - zrób teraz wysypisko śmieci - tak w chmurze - zrób kopalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzech1991 napisał:

Nie wiedziałem, że chia w ogóle się opłaca. Jak jest 150USD z 70TB, to licząc dyski + sam ram to koło 11600 zł i jeszcze reszta. Wyjdzie z 15k. przy 3080 masz na czysto bez fotowoltaiki 190 USD

Tylko że plotujesz na na ramie 128GB albo nieco wolniej na NVME. Na upartego można też na HDD w RAID. 

20min 100GB w Ram.

25min 100GB w NVME.

45-60min HDD ( nie pamiętam dokładnie )

 

Jak już utworzysz działki to ram niepotrzebny. Ewentualnie NVME. Wrzucasz do kompa na system. Ryzena 5900X (szybko i uniwersalnie) zostawiasz w kompie do gier.

Ostateczny koszt długoterminowy to dyski HDD. 1TB ok 100zl wychodzi.

Więc 70tb to 7000zl. Komputer do utrzymania dysków Lenovo Tiny 300-600zl. Przyjmie na upartego setkę dysków USB na rozdzielaczach USB. 

Długoterminowo Chia PLN/Wat wypada lepiej. 

Ale ten próg wejścia trzeba przebić jak chcemy szybko obsadzić działki i przejść na samo farmienia. Albo robić plota 100GB godzinę na tanim sprzęcie. W zasadzie 8GB i jakieś 6 rdzeni spoko ogarnie. Dziennie i tak wyjdzie 2TB działek. 

W skrócie jak już mamy obsiane działki, to nawet rosberrypi może je nadzorować.

 

3080 żeby zapakować do koparki, to już trzeba zasilacze, płytę, risery, kable, proca, ram stelaż. Różnica taka że składasz to i masz. Nie trzeba czekać na dzialki. Na Chia tylko pierwszy etap jest upierdliwy. Ale sprzęt po zakończeniu Plotowania jest już niepotrzebny. 

No i przykładowo 100 dysków 14-18TB obsługujesz na jednym komputerku. Z RTXami kombinować trzeba kolejne zasilacze, płyty itp.. 

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A podłączenie go pod płytę nie wchodzi w grę? puszczenie przewodu jakimś otworem z zasilacza i sterowanie obrotami z płyty wtedy byś miał dużo większe pole manewru inaczej to ze 140stek dobrać taki co startuje z niskiego napięcia i będzie cichy jest ciężko a musi startować nisko bo będziesz miał problem z jego obracaniem na 99%. Stare cichutkie Silent wings 2 startowały nisko, 120mm potrafił wystartować od 2.7v a 140 od 3.7 - 4v co jak na 140stkę jest bdb wynikiem, przykładowo taki arctic F12 w wersji 120 startuje poniżej 3v a wersja f14 już potrzebuje 6v  
    • No szybko, szybko, chyba niezły crunch. Dziś 4 hotfix wyszedł.     Widać te poprawki dużo dały z oceny "mieszanych" już jest 70% pozytywów.
    • @*** ChOpLaCz ***Niestety Horizon Forbidden West jest grą, która przeszła bez echa i na konsolach i, szczególnie, na PC. Nie rozumiem marketingu (jego braku) w przypadku PC-towych portów robionych przez Sony.
    • Jak masz gx'a 750 do wyrwania w takiej kasie to nie ma co się zastanawiać bdb i cichy zasilacz tylko najlepiej sobie wyłącz hybrid mode czyli wciśnij ten przełącznik z tyłu niech wentylator się kręci cały czas bo one mają często problem z lekkim terkotaniem jak tryb pół pasywny jest włączony, jak go wyłączysz to bez obciążenia kręci okoli 400rpm więc i tak jest niesłyszalny + pod obciążeniem jak "flaki" będą na bieżąco chłodzone osiągnie niższe obroty  
    • Nie wiem szczerze jakie są Alienware teraz, ale od kilku lat stawiam na ASUSa ROG lub TUF i nie zawiodłem się. Ani nie są przesadnie głośne, ani prądożerne i co lepsze, ani w TUFie A15 ani w poprzednim ROGu G15 nie miałem problemu z cewkami. Nie słyszałem też, żeby inni mieli a polecałem sporo tych laptopów ludziom.  Podobnie kwestia np Lenovo LOQ czy Legionów się tyczy - tutaj też zero odzewu że jest głośno czy coś piszczy.  W rękach miałem też kilka HP Omenów i podobna kwestia, cisza    Wiem, że onegdaj piszczały cewki w serii GTX 1xxx i chyba w pierwszych RTXach. Na forach ludzie trochę narzekali, ale te nowsze serie 3xxx i 4xxx są już zupełnie spoko. .... natomiast AORUS 17G już taki problem ma. Jak się odpali coś w 300 fpsach (np cs go) to zanim wentylator wskoczy w trybie cichym to słychać jak piszczy zasilanie od GPU.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...