Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Link on website is form MEGA download service
File is infected by SNH:Script [Dropper]

The SNH:Script [Dropper] is considered dangerous by lots of security experts. When this infection is active, you may notice unwanted processes in Task Manager list. In this case, it is adviced to scan your computer with GridinSoft Anti-Malware.

Wygląda na legit :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zienio napisał:

Kiedyś kupiłem kompresor taki jak ma duniek, chyba 8l malutki bezolejowy. Pod względem uniwersalności super, ale drugi raz bym nie wziął.

Ciężki, głośony. Według mnie lepiej sprawdza się combo (które pewnie kompresora nie zastąpi) to compu cleaner (nie dorobiłem się, to się nie wypowiem) i pompka xiaomi na akumulator. Ta druga nie naładuje koła od zera i nie pomalujesz tymi sprzętami. Ale mobilność i wygoda użytkowania znacznie większa.

A taki kompresor 8L, jak chcesz porządnie przedmuchać komputer to trochę za mało. 

13 godzin temu, koneser napisał:

Panowie do ilu można zejść z poborem prądu na 3090?

1150 - 305-307W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam WD3, odkurza i dmucha :) Liście przed chatą wygoni. Kurz z kompa wywali. A na koniec nada się do zebrania tego co wywali. Wystarczy przepiąć rurę do ssania. Po zabawie do garażu i posprząta auto. A że dmuchać potrafi, to fajnie czyści wszelkie zakamarki, uszczelki, kratki. Podjazdu nie chce mi się zamiatać, to też zawsze WD3 idzie ze mną na ogarnięcie syfu z kostki i między kostki ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2021 o 15:15, zienio napisał:

Właśnie wygląda ciekawie, tylko co z obowiązkiem podatkowym :D

Ta cała kanga to b. ciekawa opcja, pogadałem sobie na ich infolinii z przemiła Panią  z 10 minut.

Wsio wyjaśniła, chyba sie jutro ta wybiorę :D

 

Tylko dalej mnie zastanawia co z US :P

Wracając do tematu chciałem poinformować (bo może komuś taka informacja się przyda), że właśnie dokonałem swoją pierwszą transakcje w tym kantorze.

Testowo wymieniłem skromne 0.05 ETH i wszystko przebiegło bezproblemowo.

Skorzystałem z wymiany całkowicie anonimowej przez tzn. "bon" z odbiorem gotówki w jednym ze współpracujących kantorów stacjonarnych. Nie było potrzeby podawania i weryfikowania absolutnie żadnych danych.

Ja na pewno od tej pory będę u nich wymieniał.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zienio napisał:

3080 kup u niemca koło 3800 fajne wersje asus tuf czy gigabyte Vision.

Kumpel właśnie zamawiał :D

Dasz jakis namiar gdzie za tyle dorwal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Od 3 dni walcze z uzyskaniem lepszego hashrate'a i mnienszego pobowu mocy na rx 6600 xt.

Najlepsze co uzyskałem wrzucam w załączniku, ale z tego co widze powinno dać się uzyskać lepszy wynik.

Może ktoś mnie poprawi jeśli robie coś źle: mając za stsrt aktualnie ustawiome wartości  core i memory clock zmienjam jeden z parametrów (w góre lub w dół) -> czekam 10 minut i sprawdzam co się stało -> jeśli jest lepiej to zmieniam dalej w daną strone > i tak do czasu jak się zacznie pogarszać -> następnie zmieniam drugi parametr i postępuje analogicznie.

Dodatkowo zauważyłem, że przy powrocie do wcześniejszych ustawień żadko udaje mi się uzyskać poprzedni hashrate (często jest to gorszy wynik) - i tego to już w ogóle nke rozumiem.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

IMG_20210827_134818.jpg

Edytowane przez alshah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie  kopie ktos na  kartach  non lhr + np. 3600 ti lhr  na nbminerze? Pytam bo zamowilem 3600 ti lhr za 3100 z mediaexpert i nie wiem czy brac. Podobno ten nbminer  kopie na 70% to by wyszlo okolo 40 mh/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówicie, że mojego 3060Ti z premiery mogę zamienić bez dopłaty na 3080 LHR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, AlienT napisał:

Panowie  kopie ktos na  kartach  non lhr + np. 3600 ti lhr  na nbminerze? Pytam bo zamowilem 3600 ti lhr za 3100 z mediaexpert i nie wiem czy brac. Podobno ten nbminer  kopie na 70% to by wyszlo okolo 40 mh/s

Tak, bez problemu ~40Mh/120 tylko musisz dodać komendę i wybrać karty z lhr np."-lhr 68,-1,-1,-1" <-- kolejne kart  (-1 dla kart bez lhr a 68 dla lhrów) można próbować wyżej np 69,70, ale mi np. na 69 po kilku godzinach, albo dobie potrafi się limiter załączyć. Wszystko jest opisane w pliku readme.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje 3060ti lhr na nicehash i jest tak 70-80% tego co druga bez lhr na phoenix minerze, więc chyba sobie ja zostawie a 1660 super albo sprzedam albo pokombinuje, nie wiem czy mi się chce zasilacz zmieniać i risery kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radier napisał:

To mówicie, że mojego 3060Ti z premiery mogę zamienić bez dopłaty na 3080 LHR ?

dziś już nie, bo poblokowana 3080 kopie ETH na ok 70Mh/s a inne algorytmy dużo lepiej.

Zauważyliście gigantyczny  wzrost na th/s całej sieci ? Trudność rekordowa a urobek  jakby bez zmian, chyba eip działa cuda.

I gwei też grubo leci :

image.png.ef15a1696f3a7974f400a18520fad394.png

 

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Ja testuje 3060ti lhr na nicehash i jest tak 70-80% tego co druga bez lhr na phoenix minerze, więc chyba sobie ja zostawie a 1660 super albo sprzedam albo pokombinuje, nie wiem czy mi się chce zasilacz zmieniać i risery kupować

Ile Ci kopie 3060ti lhr na nicehashu i ile wat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie lecę na katpow,  a tam 150w, testuje, co będzie lepsze, dopiero wczoraj o 2 w nocy zmontowałem kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Melon102 napisał:

Tak, bez problemu ~40Mh/120 tylko musisz dodać komendę i wybrać karty z lhr np."-lhr 68,-1,-1,-1" <-- kolejne kart  (-1 dla kart bez lhr a 68 dla lhrów) można próbować wyżej np 69,70, ale mi np. na 69 po kilku godzinach, albo dobie potrafi się limiter załączyć. Wszystko jest opisane w pliku readme.

 

Dziękuję za info w takim zostawiam i pokombinuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sflashowalem 8x sztuk PNY hynix, nowym biosem z MSI

free1tmjwu.png



stockowo (1000/-1004/70W - jedna karta 80W)
253,5mhash 630-635W

 

po flashu (1050/2400-2600/90W)
273,6mhash 695-700W

dobre ustawienia na zime, 20mhash za 70W extra,  wychodzi tak jakby podpiąc starego RX-a a nie dokladajac kasy ;)


zasilacz 750W bequiet wiec na granicy, bede wymieniał na 1000 lub 1200W wiec moze pobor spadnie troche

Edytowane przez duniek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże 1660 super msi ventus xs oc z Hynixem :D 33h, 80w, czy to już fabrycznie na nowym biosie śmiga?
Wersja biosu 90.16.4F.40.AC. Na linku do biosu pod msi widzę końcówkę .A9 ?

Edit: Zrobiłem update biosu, ale po tym po paru minutach karta znika z minera, afterburnera i komp się resetuje :/

Edit2: Nowsze sterowniki i idzie już godzinę: 33,6h, 84w. Not great, not terrible.
Edit3: A jednak gówno xD dalej się resetuje

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was kopie Ergo i może polecić pool na którym ilości wykopanych monet odpowiadają tym z whattomine ? Jestem na 2miners i mi się liczby nie spinają prawie nigdy .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam płytkę MSI B450M-A PRO

I mam problem z ogarnięciem ostatniego gpu do koparki.

Zajęte mam w płycie 5 portów pcie, z racji iż 3060 no. Lhr jest wpięta bezpośrednio w mobo to zasłania mi jeden port pcie X1.

To sobie podłączyłem 6 kartę poprzez riser do portu M2 pcie.

No i dupa windows nie wykrywa mi karty.

Podpowie ktoś czy coś w biosie mam ustawić , co robię źle?? 

Help))

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj specyfikację płyty - często jest tak że port M2  w trybie NVME (PCI-E) ucina jakiś PCI-E na płycie .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 2 porty pcie X1 mam wolny, kopię bez problemu i wgkrywam 5 gpu, pokombinuje jak nie sprawdzę zaraz rozdzielacz pciex1 na 4 porty USB .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Yedi napisał:

Czy ktoś z was kopie Ergo i może polecić pool na którym ilości wykopanych monet odpowiadają tym z whattomine ? Jestem na 2miners i mi się liczby nie spinają prawie nigdy .. 

Nanopool

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3060 lhr potrzebują takich samych cyrków aby kopać jak zwykłe 3060? tzn pełny slot i dummy? Kopie ktoś na tym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Yedi napisał:

Przeczytaj specyfikację płyty - często jest tak że port M2  w trybie NVME (PCI-E) ucina jakiś PCI-E na płycie .. 

W tej płycie M2 wyłącza tylko party Sata nr5/6 . Płyta ma 7 łono pcie.

Tylko coś źle ustawiłem albo mam zj.... Nowy riser pod płytę co właśnie przyszedł )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem .. i dziwne .. Port jest na pewno PCI-E .. ALe przy innych płytach znalazłem takie ograniczenia przy B450 ..  Wyjmij ze 2 grafy z końca albo najlepiej prawie wszystkie i sprawdz .. Sprawdz też czy nie masz czegoś wyłączonego w BIOSie .. 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jutro muszę powalczyć, wpisałem na szybko riser w ostatni port pciex1 na 4 USB i teraz system już nie chce się uruchomić z jednym gpu wpiętym w ten riser + 4 karty po staremu ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...