Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, manuelos napisał:

Jeśli chodzi o ceny z allegro czy ceneo to karty praktycznie są wycenione tak jaki jest z nich zwrot, opłacalność bardzo podobna. O ile nie kupisz karty na jakimś dropie grubo poniżej ceny rynkowej to średni interes, tym bardziej przy jednej karcie.

Do tego trzeba mieć na uwadze, że już raczej bliżej niż dalej do "pęknięcia bańki". Ja bym zakładał że będzie się to opłacać do mniej więcej końca roku. W grudniu przy wysokich wycenach raczej bym się GPU pozbywał na górce cenowej kart i krypto. A odkupił w lutym marcu za połowę ceny. 

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, killer500 napisał:

2. Nie bo prawdopodobnie od nowego roku nie będzie można kopać ETH przez GPU xD

no ok ETH ale co z innymi ? RVN?  ERG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie problem z hive pool? Od 2 dni niby kopie z pełną mocą ale na wykresach jest jako offline 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, rog006 napisał:

Witam,
Co myślicie o zakupie RTX3060Ti w aktualnej cenie do kopania?
Wiadomo, że poszła mocno do góry, ale za chwile może iść jeszcze więcej, chyba że coś innego byście polecali?
 

Jeśli Ci coś to pomoże to odpaliłem hobbystycznie koparkę z jedną kartą 3060Ti LHR. Karta ma 40Mh w NBMinerze przy 120W. Oczywiście kupiona do grania, a nie na biznes.

W 15 dni wykopałem 0,01 ETH (~75% uptime bo trochę też korzystałem z kompa). Zużycie to 50kW. Czyli stówka na czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Targaryen napisał:

Panowie czy macie problem z hive pool? Od 2 dni niby kopie z pełną mocą ale na wykresach jest jako offline 

U mnie też ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przez rok było ok a nagle takie coś

 Screenshot-119.png

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę stron temu mówiłem o grzejących się u mnie pamięciach w rtx 3080 gigabyte waterforce do 110C, przez co zwalniały.

3080thrl.jpg

Poszły w ruch thermopady Gelid Extreme:

  • z tyłu na ramie 3mm
  • z przodu na ramie 3mm (oryginalne miały chyba 2,5mm, może po zimie zmienię na 2,5mm)
  • innych  nie ruszałem - zostawiłem fabrykę, bo najbardziej kłopotliwy był ram

IMG-20210915-220252.jpg

Po wymianie temperatury już są przyzwoite i karta kopie swoim max :) Utrzymuje się stałe 250mhs :)

bez-thrlotingu-po-wymianie-pad-w.jpg

Po zimie zmienię pady na 2,5mm i spróbuje osiągnąć lepsze rezultaty. Też pierwszego i drugiego rtx3080 nie ma co porównywać, bo

  • pierwszy to Aorus Waterforce, więc inne wykonanie, inny blok
  • Aorus rtx3080 jest pierwszy w pętli wody, a Gigabyte trzeci, czyli Aorus otrzymuje najchłodniejsza wodę

Ale suma summarum operacja udana i jestem zadowolony :) Chciałem osiągnąć 250mhs - udało się :)

2021-09-05-16-13-27.jpg

Komputer stoi sobie obok biurka, przy którym na co dzień pracuję na laptopie i co najważniejsze - jest cichy :D Bo 660W ciepła z GPU i CPU odprowadzane jest na balkon :D

2021-09-05-16-10-47.jpg

Edytowane przez Precc
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Precc napisał:

Parę stron temu mówiłem o grzejących się u mnie pamięciach w rtx 3080 gigabyte waterforce do 110C, przez co zwalniały.

3080thrl.jpg

Poszły w ruch thermopady Gelid Extreme:

  • z tyłu na ramie 3mm
  • z przodu na ramie 3mm (oryginalne miały chyba 2,5mm, może po zimie zmienię na 2,5)
  • innych  nie ruszałem - zostawiłem fabrykę, bo najbardziej kłopotliwy był ram

 

Po wymianie temperatury już są przyzwoicie i karta kopie swoim max :) Utrzymuje się stałe 250mhs :)

bez-thrlotingu-po-wymianie-pad-w.jpg

Pierwszego i drugiego rtx3080 nie ma co porównywać, bo

  • pierwszy to Aorus Waterforce, więc inne wykonanie, inny blok
  • Aorus rtx3080 jest pierwszy w pętli wody, a Gigabyte trzeci, czyli Aorus otrzymuje najchłodniejsza wodę

Ale suma summarum operacja udana i jestem zadowolony :) Chciałem osiągnąć 250mhs - udało się :)

 

Komputer stoi sobie obok biurka, przy którym na co dzień pracuję na laptopie i co najważniejsze - jest cichy :D Bo 660W ciepła z GPU i CPU odprowadzane jest na balkon :D

 

Jakie masz OC na 3080 XTREME WATERFORCE ? Ja używam profilu high na nicehashu i mam 0,6% rejected. Jak próbowałem sam robić OC to niestety ten procent rósł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Precc napisał:

2021-09-05-16-10-47.jpg

kabel modularny 10zł kosztuje do rsiera 6pin

3080 na takim adapterze to troche strach - dzialac dziala, ale np u znajomego co ma koparki wlasnie na adapterach równo po roku zaczynaja sie sypac karty po kolei, w ciagu 2 tygodniu 5 sie spaliło juz a jako ze ma to u kogos to musi jezdzic i wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mem +1500, PL 64%

Jak dodałem trzecie gpu, to np. PhoenixMiner zaczął łapać rejected - na ethermine też było więcej stales shares, wiec przetestowałem t-rex i teraz lecę na t-rex, bo w programie nie mam żadnych "złych bloków" a w ethermine do max 2%. Nigdy nie złapałem invalid.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Precc napisał:

Parę stron temu mówiłem o grzejących się u mnie pamięciach w rtx 3080 gigabyte waterforce do 110C, przez co zwalniały.

3080thrl.jpg

Poszły w ruch thermopady Gelid Extreme:

  • z tyłu na ramie 3mm
  • z przodu na ramie 3mm (oryginalne miały chyba 2,5mm, może po zimie zmienię na 2,5mm)
  • innych  nie ruszałem - zostawiłem fabrykę, bo najbardziej kłopotliwy był ram

IMG-20210915-220252.jpg

Po wymianie temperatury już są przyzwoite i karta kopie swoim max :) Utrzymuje się stałe 250mhs :)

bez-thrlotingu-po-wymianie-pad-w.jpg

Po zimie zmienię pady na 2,5mm i spróbuje osiągnąć lepsze rezultaty. Też pierwszego i drugiego rtx3080 nie ma co porównywać, bo

  • pierwszy to Aorus Waterforce, więc inne wykonanie, inny blok
  • Aorus rtx3080 jest pierwszy w pętli wody, a Gigabyte trzeci, czyli Aorus otrzymuje najchłodniejsza wodę

Ale suma summarum operacja udana i jestem zadowolony :) Chciałem osiągnąć 250mhs - udało się :)

2021-09-05-16-13-27.jpg

Komputer stoi sobie obok biurka, przy którym na co dzień pracuję na laptopie i co najważniejsze - jest cichy :D Bo 660W ciepła z GPU i CPU odprowadzane jest na balkon :D

2021-09-05-16-10-47.jpg

Zdradzisz co to za chłodzenie wodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek kabelki jeszcze będę dokupywał na dniach. Kiedy montowałem trzecie gpu - odkryłem, że mi brakuje przedłużaczy pci-e 8pin. 

@foxymf Na balkonie w szafce takie moje monstrum, które zbudowalem.

  • 2x chłodnica 360 65mm
  • 2x chłodnica 360 30mm
  • 3x pompa D5, z czego dwie sterowane pwm. trzecia to mpc655, która mi służy już 13 lat.
  • 12x wentylatory phanteks ph-f120mp v2

Kolejność w układzie: Stara pompa > chłodnice > dwie (podwójna) pompy > pc

Na żywo to zajebiście wyglada :D

2021-09-05-16-15-46.jpg

Edytowane przez Precc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Precc napisał:

mem +1500, PL 64%

Jak dodałem trzecie gpu, to np. PhoenixMiner zaczął łapać rejected - na ethermine też było więcej stales shares, wiec przetestowałem t-rex i teraz lecę na t-rex, bo w programie nie mam żadnych "złych bloków" a w ethermine do max 2%. Nigdy nie złapałem invalid.

 

 

Dzięki. Będę kombinował jeszcze. Ja mam tylko jedną kartę i nie mam ochoty bawić się w kopanie przez pool. Na takim ethermine miną miesiące zanim wykopię dość na wypłatę.

Edit

Jak mam rejected to albo 'stale' albo 'target'

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek Co sądzisz o podłączaniu riserów używając kabli sata ? Mam przykładowo te RTX 3080 czy 3070 i każdy z nich podłączony 2x8pin kablem prosto z zasilacza. Nie czuję, żeby kabel od risera (sata>6pin)  był chociażby ciepły. Zasilacz RM1000x.

edit: Molex w miejsce sata cokolwiek zmienia ?

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, manuelos napisał:

@duniek Co sądzisz o podłączaniu riserów używając kabli sata ? Mam przykładowo te RTX 3080 czy 3070 i każdy z nich podłączony 2x8pin kablem prosto z zasilacza. Nie czuję, żeby kabel od risera (sata>6pin)  był chociażby ciepły. Zasilacz RM1000x.

edit: Molex w miejsce sata cokolwiek zmienia ?

jak masz riser 6pin to kabel u mnie kosztuje 10zł

przy sata  nie znasz dnia ani godziny kiedy cos sie stanie


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, duniek napisał:


przy sata  nie znasz dnia ani godziny kiedy cos sie stanie


 

Amen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, shoque88 napisał:

Amen 

nawet jak NIC sie nie stanie, to przestoj kilku godzinny karty bedzie wiecej warty niz oszczednosc na tym kablu :E

kolega ma tak 90% kart podpietych i to superow ktore biorą ze slotu 45-55W i po roku równo zaczeły sie adaptery wypalac i tylko jezdzi i wymienia, w jednej koparce na 8x super stopienie jednego kabla unieruchomilo tak koparke ze nie dosc ze nie kopala to calosc z gniazdka brala 300W
jako ze wyjechał na weekend to nic nie mogl zrobic z tym 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, duniek napisał:

jak masz riser 6pin to kabel u mnie kosztuje 10zł

Mam 009S. 

Ten kabel to masz na myśli od zasilacza do jednego risera za 10 zł ? Potrzebowałbym 4 sztuki - wtedy cztery gniazda w zasilaczu czy jakoś to grupujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, manuelos napisał:

Mam 009S. 

Ten kabel to masz na myśli od zasilacza do jednego risera za 10 zł ? Potrzebowałbym 4 sztuki - wtedy cztery gniazda w zasilaczu czy jakoś to grupujesz ?

robi sie pod konkretny zasilacz

https://abload.de/img/img_0107f5jp5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak 3060ti bierze max 30w z pcie to przejściowo parę dni pochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wrobel_krk napisał:

Czyli jak 3060ti bierze max 30w z pcie to przejściowo parę dni pochodzi?

30W bierze stale wiec TEORETYCZNIE DA RADE, jednak karty czasami maja PEAKI poboru i widzialem (głownie pod windowsem ze taka 6x 3060ti jak brala normalnie 820W, to peaki widzialem na 900W nawet) wiec moze byc troche wiecej

albo np koparka sie przytnie i moze (nie musi) roznie to jest - wziac z samego slotu 50W a z 8pin bardzo mało

 

no i jeszcze zalezy od algo, bo mowimy zawsze o ETH ale np w ravenie moze leciec i wiecej W (tzn napewno leci)

13 minut temu, Adriand2 napisał:

wystarczy 2x17awg?

to z jednego gniazda eps ile riserów zasilasz?

testowo robilem na 0,5mm przewodach i 3060ti dzialaly lae na dlugich kablac spadki napiecia byly, 1mm najjlepsze bo najlepiej zasiska sie na pinach

z 8pin corsaira mozna 4 risery spokojnie wyprowadzic, ja zasilalem tak na 4x 1050ti przez 3 lata na takich kablach gdzie te karty byly zasilane tylko slotem - lecialo tam nawet 250W (raven) i po latach nie bylo oznak wypalenia

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...