Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2021 o 09:22, leven napisał:

Zgadza się, MEW bardzo zepsuł się od ostatnich aktualizacji.

Ja korzystam z MEW, ale bez tej aktualizacji - na górze jest możliwość korzystania ze starej wersji.

Po aktualizacji nie mogłem się nawet zalogować do portfela, tak ślicznie utrudnili życie :E

Co do wypłaty, można to zrobić bez podawania KYC w kantorze:

https://kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/

Ja tak wypłacałem kilka razy bez podawania danych osobistych do KYC, i wyszło bez problemu.

Giełdy wymagają KYC.

Wiem, że wymagają KYC ale mi chodzi o formę podania prawa jazdy/ paszportu bez dowodu a wiem, że na Coinbase wystarczy właśnie taka forma.

Co do MEW to udało się dojść do finału z wypłatą i już miałem potwierdzać ale gas price narazie zostawię bez komentarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie szybkie przelewy po 60$ dolarów, a ludzie narzekają, ja nie wiem :v

Edit: Żeby po 60, teraz już 2 razy tyle xD

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, duniek napisał:

(...) 1mm najjlepsze bo najlepiej zasiska sie na pinach

@duniek czy przewody 1mm2 mieszczą się jeszcze w pinach tych mniejszych co są do 18awg? Czy dajesz do tych większych na 16awg?

A jak to wygląda jak chcesz zacisnąć razem 2 przewody? Chyba wtedy na bank musi być już ten większy pin... czy też się nie mieści i zostaje lutowanie?

 

1 godzinę temu, duniek napisał:

z 8pin corsaira mozna 4 risery spokojnie wyprowadzic

Corsair daje 2 porządne kable awg16 do cpu (napewno rm650x i rm850x) gdzie są 4 pary +12v/gnd, więc teoretycznie można ten jeden nieużywany przewód rozdzielić na cztery i tylko piny przepiąć do 4-ech końcówek 6pin, bez zaciskania.

Tak samo możnaby jeden fabryczny kabel sata wziąć (nie wiem po co ich aż tyle dają) i wypiąć z niego +12v i jedną masę, wtedy z fabrycznego przewodu mamy zasilanie risera i zasilanie dysku na +5v które zostało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2021 o 07:16, killer500 napisał:

2. Nie bo prawdopodobnie od nowego roku nie będzie można kopać ETH przez GPU xD

Ten proof of stake jest na 100% pewny i bedzie do konca roku wprowadzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Jundori napisał:

Ten proof of stake jest na 100% pewny i bedzie do konca roku wprowadzony?

Oczywiście, że nie jest pewny - powiem inaczej - jest nawet mało prawdopodobny... Miał być wprowadzany już kilka lat temu i tylko się o tym mówi na razie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2021 o 18:02, Vorathiel napisał:

Pomóżcie proszę - jak czytać wartość gazu? Obecnie jakies 74 gwei. Ale co to dla mnie znaczy? Kopie sobie na jednym 3060ti i zastanawiam sie ile wyniesie mnie obecnie wyplata z ethermine na binance i jak to przeliczac by wiedziec czy mi sie to oplaca. 

Moj link:

https://ethermine.org/miners/886a327a2c66f5726b31ae568de1a2f5b52c9a23/dashboard

Zapisz sobie tę stronkę: https://etherscan.io/gastracker

Ona jest co kilka sekund odświeżana i pokazuje realny GAS za przesył ETH.

Jak masz 600 zł wykopane, to nie ma problemu z opłatą  (GAS) bo to jest dosłownie pół litra wyborowej :E

Co innego, gdybyś miał do wypłaty 0.01 ETH wtedy każdy dolar za opłatę boli XD

 

EDIT: tutaj masz kalkulator ETH na PLN: https://pl.coinmill.com/ETH_PLN.html#ETH=0.01

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, leven napisał:

Zapisz sobie tę stronkę: https://etherscan.io/gastracker

Ona jest co kilka sekund odświeżana i pokazuje realny GAS za przesył ETH.

Jak masz 600 zł wykopane, to nie ma problemu z opłatą  (GAS) bo to jest dosłownie pół litra wyborowej :E

Co innego, gdybyś miał do wypłaty 0.01 ETH wtedy każdy dolar za opłatę boli XD

 

EDIT: tutaj masz kalkulator ETH na PLN: https://pl.coinmill.com/ETH_PLN.html#ETH=0.01

 

Dzieki. Rozumiem, ze te 50kilka gazu i ponizej kilkandolarow to jest realna kwota jaka mi potraca na lini ethermine-binance? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Vorathiel napisał:

Dzieki. Rozumiem, ze te 50kilka gazu i ponizej kilkandolarow to jest realna kwota jaka mi potraca na lini ethermine-binance? 

Nie wiem jak jest na giełdach, bo nie korzystam z ich usług - z resztą niby czym miałbym tam dysponować przy jednej karcie :E

Mały górnik powinien mieć swój portfel przegłądarkowy lub pulpitowy i sam nim zarządzać.

Po ostatnich zmianach w portfelu przeglądarkowym MEW zainstalowałem nowy portfel, ale już pulpitowy ATOMIC:

https://atomicwallet.io/downloads

Ma mnóstwo coinów do zaoferowania, ale jeszcze go nie sprawdziłem, bo muszę zakończyć MEW.

 

Ja sobie wybrałem dwie waluty i będę kopał na 2minersie:

4.jpg

A GAS jest na tyle zmienny, że raz jest np. 2 dolary z transfer ETH, a za chwilę 17 dolarów, tak że patrz na aktualny kurs GAS i wtedy rób transfery.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jaką wersję do miningi rtx 3090 polecacie?

Znalazłem coś takiego w niezłej cenie na FV: RTX 3090 GamingPro 24GB GDDR6X

to jak z linku

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3090-gamingpro-24gb-gddr6x-ned3090019sb-132ba-5944092/?fbclid=IwAR0Y0_TOGWxfpCYJQeI9MCkUK6wHPH9ISgc6smR-BSXxMvnWuyrSCztAU6U

Ktos może kopie na tym, jak z temperaturami Vram i plombami na karcie , ktoś coś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jundori napisał:

Ten proof of stake jest na 100% pewny i bedzie do konca roku wprowadzony?

Oficjalnie jest przesunięty na q1 2022. W praktyce pewnie jeszcze później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lurdyfeld napisał:

Oficjalnie jest przesunięty na q1 2022. W praktyce pewnie jeszcze później.

Teraz już oficjalnie Q1/Q2 2022 ?

Trzymajmy kciuki za duży poślizg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, shoque88 napisał:

Teraz już oficjalnie Q1/Q2 2022 ?

Trzymajmy kciuki za duży poślizg ?

Q1/Q2 2022 to już będzie bessa. Więc tak czy siak przy dużych wzrostach cen prądu w Polsce kopanie nie będzie zbyt opłacalne bez PV IMO.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, dadi82 napisał:

Q1/Q2 2022 to już będzie bessa. Więc tak czy siak przy dużych wzrostach cen prądu w Polsce kopanie nie będzie zbyt opłacalne bez PV IMO.

Widzę, że ktoś tu jest prorokiem :) (chodzi mi o bessę, bo podwyżki cen prądu pewne jak w banku :( )

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, acc007 napisał:

@duniek czy przewody 1mm2 mieszczą się jeszcze w pinach tych mniejszych co są do 18awg? Czy dajesz do tych większych na 16awg?

A jak to wygląda jak chcesz zacisnąć razem 2 przewody? Chyba wtedy na bank musi być już ten większy pin... czy też się nie mieści i zostaje lutowanie?

 

Corsair daje 2 porządne kable awg16 do cpu (napewno rm650x i rm850x) gdzie są 4 pary +12v/gnd, więc teoretycznie można ten jeden nieużywany przewód rozdzielić na cztery i tylko piny przepiąć do 4-ech końcówek 6pin, bez zaciskania.

Tak samo możnaby jeden fabryczny kabel sata wziąć (nie wiem po co ich aż tyle dają) i wypiąć z niego +12v i jedną masę, wtedy z fabrycznego przewodu mamy zasilanie risera i zasilanie dysku na +5v które zostało.

 

grubsze kable NIC nie daja poza wiekszym kosztem, no chyba ze mialbys kable 2-3 metrowe lub dluzsze

dlaczego?
bo pin (miejsce styku pin z pinem) wytrzyma okreslony pobor pradu (A) przykladowo dajmy na to ze jest to 8A, przy wiekszym prądzie pin bedzie sie grzał TOPIĄC/deformując wtyczke a potem dopiero kabel

ja zaciskam 1mm, jak mam robic podwoijny pci-e to lutuje kable rownolegle (wiecej materiału i roboty) ale za to z gniazda 8 pin corsaira/seasonica moge wykrzesac wiekszy prąd bo wykorzystuje wszystkie 4piny 12V, gdzie w oryginalnych jest jeden pin pusty, czyli moj kabel jest 25% wytrzymalszy niz oryginał (zakladajac nawet ze oryginalny jest z tych samych materiałow, a zwykle i tak nie jest)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, duniek napisał:

grubsze kable NIC nie daja poza wiekszym kosztem, no chyba ze mialbys kable 2-3 metrowe lub dluzsze

dlaczego?
bo pin (miejsce styku pin z pinem) wytrzyma okreslony pobor pradu (A) przykladowo dajmy na to ze jest to 8A, przy wiekszym prądzie pin bedzie sie grzał TOPIĄC/deformując wtyczke a potem dopiero kabel

ja zaciskam 1mm, jak mam robic podwoijny pci-e to lutuje kable rownolegle (wiecej materiału i roboty) ale za to z gniazda 8 pin corsaira/seasonica moge wykrzesac wiekszy prąd bo wykorzystuje wszystkie 4piny 12V, gdzie w oryginalnych jest jeden pin pusty, czyli moj kabel jest 25% wytrzymalszy niz oryginał (zakladajac nawet ze oryginalny jest z tych samych materiałow, a zwykle i tak nie jest)

Hej, nawet chyba jest to właśnie 8A na pinie - więc racja, nie ma sensu grubszych kabli, bo 1mm2 wytrzyma 8A ciągłego prądu bez problemu. Podpowiedz jeszcze proszę czy 1mm2 mieści się na tych pinach molexa awg 18-22 (39-00-0038), bo chcę sobie sam zacisnąć kabelek i w sumie tylko pinów jeszcze nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, killer500 napisał:

https://drive.google.com/file/d/1BdVMyyI4hxIzRy7ngiIlZ8zrS8ns-Kaz/view?usp=sharing

Moja karta RTX 3090 wydaje taki dźwięk przy kopaniu krypto.

Mam się tym martwić ? 

Dzwiek przypomina tykanie zegarka. 

Przypomina to akcję z dobrego filmu sensacyjnego. Pamiętaj, na wszelki wypadek przetnij czerwony przewód, zanim licznik dojdzie do zera.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy kupię jeszcze gdzieś 3060 v1 lub ewentualnie v2 ale sprawdzone pod ERGo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używkę na Allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adaloo napisał:

Panowie czy kupię jeszcze gdzieś 3060 v1 lub ewentualnie v2 ale sprawdzone pod ERGo ?

@Yedi czy Ty czasem nie masz czym uraczyć kolegi :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2021 o 18:17, Precc napisał:

mem +1500, PL 64%

Jak dodałem trzecie gpu, to np. PhoenixMiner zaczął łapać rejected - na ethermine też było więcej stales shares, wiec przetestowałem t-rex i teraz lecę na t-rex, bo w programie nie mam żadnych "złych bloków" a w ethermine do max 2%. Nigdy nie złapałem invalid.

O dziwo problem z odrzuconymi udziałami się sam rozwiązał. Nicehash miał jakiś restart dwa dni temu i od tamtej pory mam tylko 0,15% rejected (wcześniej dobiło do 1,2%). Zrobiłem manualne OC i teraz mam ~102,6 MH/s przy poborze ~233W. Nastawy trochę inne niż u ciebie:

core: -100

mem: 1600

PL: 63%

Max co udało mi się uzyskać to 103 MH/s, ale trochę odpuściłem, żeby nie pracować 24/7 na limicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Ethermine ostatnio miewam poniżej 1% stale - 1/210 shares

Ja na Afterburnerze MEM mam max 1500 ale jak zejdą temperatury o 10C w dół mi, to poedukuje się, żeby podnieść lekko wyżej i wtedy sprawdzę też stabilność.

Fajnie, że podjęliscie temat o przewodach - przy okazji poczytałem i się ciekawych rzeczy dowiedziałem.

U mnie trzecie gpu jest jest zasilane 2 wiązkami bezpośrednio z psu (bo jedna wiazka jest za krótka :D), riser przez przejściówkę sata ale w planach mam podpięci tej mojej trzeciej karty i risera pod mój stary zasilacz 750W, żeby odciążyć zasilacz 1200W - obecnie ciągnie 800W(na 1200W) i co chwilę rozpędza wentylator w celu obniżenia sobie temperatur. Ale najpierw przedmucham zasilacz 1200W i sprawdzę, czy po tym tez będzie się rozpędzał - jak tak, to dodaję drugie psu i nie będę wtedy stosował przedłużaczy 6/8pin do risera

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Precc napisał:

Ja na Afterburnerze MEM mam max 1500 ale jak zejdą temperatury o 10C w dół mi, to poedukuje się, żeby podnieść lekko wyżej i wtedy sprawdzę też stabilność

No właśnie tak patrzyłem na twoje temp. i trochę wysokie masz. Napisz schematycznie jak u ciebie to pracuje ? U mnie idzie to tak:

pompa -> Ryzen 5900x -> RTX 3080 -> 980TI -> chłodnica 480/60 -> pompa.

Chłodnica obok obudowy, ale w mieszkaniu, a nie jak u ciebie na balkonie. Temp. u mnie w tej chwili takie:

obraz.png.30a87f4a918b89954c90736228391022.png

Do schłodzenia w mam około 350 W (suma mocy CPU i GPU z HWiNFO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest większa moc do schłodzenia - razem z i9-10850 (50W) łącznie 658W plus 40W pompy (pompy oddają ciepło też do układu LC) = 700W

U mnie taki jest obieg:

PC ->(balkon)-> 1x pompa D5 (mcp655) -> chłodnice -> 2x pompa D5 (podwójna) ->(mieszkanie)-> PC

Z Aorusa jestem zadowolony - nic nie robione:

Screenshot-2021-09-18-101129.jpg

Kiedy miałem w mieszkaniu 2 grube chłodnice i stare wentylatory to pamięć w Aorusie miewała do 92C a rdzeń po 50C - wtedy miałem tylko Aorusa 3080 i Gigabyte 2080super, teraz doszła 3080 i już nie dałbym rady tego schłodzić w mieszkaniu..

Gigabyte, w którym wymieniałem pady - jest cieplej niż w Aorusie ale w zimę będę utrzymywał temperatury jeszcze 15C niższe niż obecnie - będę sterował pompami i wentylatorami pwm w stosunku do temperatury wody, czyli tak ustawię programator AquaComputer Quadro, żeby utrzymywał temperaturę wody w układzie powyżej 15C - obecnie mam 32C do 38C temperatury wody.

Więc dopiero po zimie wymienię pady na cieńsze, bo dopiero lato z chłodnicami na balkonie będzie wyzwaniem... Balkon mam na wschód - w lato słonce do 13:00..

Gigabyte 3080 WF:

Screenshot-2021-09-18-101726.jpg

Dlatego maksymalna temp. taka duża na zrzucie powyżej - od 81C do 99C, ponieważ podczas pisania tego postu, żeby wyliczyć pobór przez pompy - to je na chwilę wyłączyłem, żeby spojrzeć na miernik :P 

Chwila i temperatura rośnie - dlatego mam 3 pompy (tzn. dwie - 1x pojedyncza i 1x podwójna), żeby w razie awarii jednej pompy dwie inne pchały układ wody w razie czego.

Edytowane przez Precc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...