Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lurdyfeld napisał:

Z ciekawości, jak masz przymontowany radiator do backplate , aby się nie zsuwał? Jakaś taśma dwustronna, trytki?

Ten ARCTIC Thermal Pad jest bez kleju ale przylega mocno. Telepałem mocno kartą trzymając za wiatrak z radiatorem zanim zamontowałem do ramki. Trzyma jak cholera :) To są 4 radiatorki 40mm x 40mm.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, myrduczi napisał:

Ten ARCTIC Thermal Pad jest bez kleju ale przylega mocno. Telepałem mocno kartą trzymając za wiatrak z radiatorem zanim zamontowałem do ramki. Trzyma jak cholera :) To są 4 radiatorki 40mm x 40mm.  

Nie wiem czy nie ciekawsze są chłodzenia z serwerów rac ? :) Radiatorek 50zl wychodzi i chyba bez dodatkowego nawiewu ogarnie nie gorzej. Z nawiewem pewnie znacznie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ciekawsze ale ja za 20 radiatorow dalem 15 funciakow czyli jakies 75 zeta. Wazne ze zbija temperature do akceptowalnych wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie bo przestałem śledzić temat

mam rtx 3070 suprim bez LHR (kupiony w listopadzie 2020) więc nadaje się do kopania - myślicie ze jest szansa ze ktoś zamieni się z rtx 3080/3080ti z LHR na moją 3070 bez LHR ? pytam tak z ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, samsungs6 napisał:

Panowie mam pytanie bo przestałem śledzić temat

mam rtx 3070 suprim bez LHR (kupiony w listopadzie 2020) więc nadaje się do kopania - myślicie ze jest szansa ze ktoś zamieni się z rtx 3080/3080ti z LHR na moją 3070 bez LHR ? pytam tak z ciekawosci

Łatwiej chyba sprzedać i kupić 3080lhr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Łatwiej chyba sprzedać i kupić 3080lhr.

To samo miałem napisać. Zdecydowanie lepsza opcja i przy dobrych wiatrach wyjdzie bez dopłaty dobry model.

3080ti LHR da się wycisnąć 83mh/s, ale zanim blokada za działa to pyka 117.5 :szczerbaty: Ale jak zwykle to tylko dla testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, samsungs6 napisał:

Panowie mam pytanie bo przestałem śledzić temat

mam rtx 3070 suprim bez LHR (kupiony w listopadzie 2020) więc nadaje się do kopania - myślicie ze jest szansa ze ktoś zamieni się z rtx 3080/3080ti z LHR na moją 3070 bez LHR ? pytam tak z ciekawosci

Jak już pisali, łatwiej sprzedać i kupić 3080lhr lecz i tu na styk byś wyszedł lub musiał niedużo dopłacić patrząc na teraźniejsze ceny dobrych 3080(nawet w de już tufy ponad 1400euro stoją), na 3080ti nie ma szans. 3070 gdzieś za 6500 lub te okolice idzie sprzedać, z prowizja allegro to 6300 na czysto wychodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka w sztukę nikt nie wymieni 3080lhr kopie lepiej niz 60ti/70 bez lhr. O 3080ti nie ma co wspominać. Dochodzi fakt, że oferta rocznej karty niewiadomo jak eksploatowanej vs nowa na pełnej gwarancji. Najszybciej to tak jak doradzali sprzedaż na którymś serwisie. Oferty po 6.5k są mocno życzeniowe, bo za mniej mozna mieć 3080lhr kopiąca lepiej. Realnie za używana raczej okolice 5.5k przy odrobinie szczęścia na dzien dzisiejszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet teraz licytacje są 3070 za 6040 i 5550 3dni do końca, ostatnio parę osób z forum właśnie w przedziale 6,3-6,5 sprzedało swoje 3070. 3080lhr kopie więcej ale i więcej prądu pobiera, według stron od opłacalności kopania 3070 po odjęciu prądu więcej zarobi niż 3080lhr. A co do ofert 3080 to poza olx nie ma nigdzie kart poniżej tego 6500, przynajmniej w PL, a tym bardziej sensownych wersji, jedynie GB turbo jest za 6200. 

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, licytacje z ofertami sprzed kilku dni. Piszę konkretnie o dniu dzisiejszym. Po tym co sie dzieje dzis na wykresach wątpię, że te transakcje zostaną opłacone. Na allegro masz 3080 od 5500, nowa od scalpera, sporo ofert do 6k. Jak chcesz sklep z fakturą to od 6450. 3070 bez lhr z drugiej ręki, używana przez rok wypada przy tym blado. Kalulatory opłacalności swoje, praktyka swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało zamienić 9 mies. tufa 3070 bez blokady za nowke trio 3080 lhr 1:1 . Na olx mialem wystawionego tufa za 6200 i byli chetni. 

Co najlepsze u mnie dowod zakupu na 3000, trio za 6 :) czyli przy oddaniu na gware lepiej

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, myrduczi napisał:

Panowie i Panie,

Postanowiłem sie podzielić patentem na chłodzenie GDDR6X który u mnie zajebiście się sprawdza.

Wachałem się ze zrywaniem plomb w celu wymiany termo padów w moich nowych 3080 i 3090 i takie coś wymyśliłem:

Patent rewelacja i tez to zobaczylem na Youtube jak gosciu to robil. U mnie takie wyniki po tej operacji na tufie 3090 i suprimie x 3090. Przewaznie pamieci ponizej 90 stopni.

Jesli ktos ma problem z temperaturami to polecam wlasnie radiator plaski na allegro tak jak wspomnial o tym @duniek, do tego wentylator 120x120 lub 140x140. Mocno zacisnac radiator o backplate karty. Montujecie wentylator na radiator zeby go schladzal i efekt to -12-18 stopni na pamieciach. Bez utraty gwarancji i bez ingerencji w karte tak naprawde. Czekam jeszcze na termopady 1mm 6W i wrzuce pod radiator, zobaczymy czy cos jeszcze spadnie. Jedynie moj 3080 zotac amp holo ma krzywy backplate i nie do konca jest metalowy i dalej pamieci sie grzeja, ale z metalowym backplate to wyniki super.

Brak opisu.

Brak opisu.

Przed:Brak opisu.

po:

Brak opisu.

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jundori napisał:

Patent rewelacja i tez to zobaczylem na Youtube jak gosciu to robil. U mnie takie wyniki po tej operacji na tufie 3090 i suprimie x 3090.

Brak opisu.

Brak opisu.

Przed:Brak opisu.

po:

Brak opisu.

Wyniki rewelacja.

Czy dawałeś termopady między backplate i radiator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, foxymf napisał:

Wyniki rewelacja.

Czy dawałeś termopady między backplate i radiator?

Wlasnie edytowalem post i mialem dopisac, ze czekam na termopady 6W/mK pod radiator. Wtedy zobaczymy czy cos jeszcze zejdzie :)

Mialem dac tasme 1W/mk, ale kiepskie przewodzenie pradu, a pasty za duzo trzeba dac i uwalona cala karta bedzie.

 

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna prośba - nie cytujcie postów na kilka stron A4 jak odpowiadacie bezpośrednio pod nimi!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jundori napisał:

Wlasnie edytowalem post i mialem dopisac, ze czekam na termopady 6W/mK pod radiator. Wtedy zobaczymy czy cos jeszcze zejdzie :)

Mialem dac tasme 1W/mk, ale kiepskie przewodzenie pradu, a pasty za duzo trzeba dac i uwalona cala karta bedzie.

 

Jak dasz termopady to podziel się wynikami :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, manuelos napisał:

Jedna prośba - nie cytujcie postów na kilka stron A4 jak odpowiadacie bezpośrednio pod nimi!

Jasne - przepraszam. Poprawię się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, przy dropie na NBB wywala mi kilka różnych błędów - nie można płacić kartą, kurier niedostępny i na koniec że brałem już udział w promocji Nvidia Sale

@ZeFe, ktokolwiek? mieliście coś takiego wcześniej?

Edit: Wyjaśniło się, chyba za dużo zakupów wcześniej na jeden numer karty kredytowej - korzystając z Amazon Pay przeszło

Edytowane przez Lurdyfeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dropy złapały z opuszczonymi gaciami, na karcie w euro pusto, przy pierwszych w ogóle mnie nie było, jak próbowałem kupić 3060 Ti to wyskoczył błąd jak wyżej że nie można płacić kartą ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszło gładko  3x3060ti ;)

moze jakies 3070 albo 3080 do  tego :D

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz Access Denied na wszystkich przeglądarkach oprócz Brave.

Miałem 3060ti w koszyku i kliknąłem kup teraz, ale zanim przemieliło to było po wszystkim. @ZeFe wszystkie zgarnął ?

W najbliższych dniach jest szansa na 3070/3080 Waszym zdaniem?

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na LHR warto kupac? Pytam, bo mam do kupienia od kolegi karte LHR, ponoc ma termopady wymienione, wiec moglaby kopac w drugim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Yedi napisał:

Dziś był drop ?

Czy Wy monitorujecie te dropy jakoś czy są gdzieś ogłaszane kiedy będą?

1 minutę temu, kowallosu napisał:

Czy na LHR warto kupac? Pytam, bo mam do kupienia od kolegi karte LHR, ponoc ma termopady wymienione, wiec moglaby kopac w drugim kompie.

A jaką kartę masz mieć? Nic nie napisałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...