Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Drop byl ale bez 3070 i 3080 najlatwiej bez bota bylo o 3090 wisialy najdluzej, 3060ti nawet na strone nie udalo sie wejsc ZeFe pewnie moja capnal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kowallosu napisał:

Gigabyte vision 3080 LHR z wymienionymi termopadami. 

Na ETH miałbyś około 67 MH/s, ale są lepsze alternatywy do kopania na 3080. Ogólnie mimo wszystko warto wg mnie jeśli masz dostęp do takiej karty i możesz ją do tego używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Petik napisał:

 3060ti nawet na strone nie udalo sie wejsc 

Ja ją miałem w koszyku i mogłem spokojnie płacić ale sypało błędem, że płatność kartą jest aktualnie niemożliwa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, manuelos napisał:

Ja ją miałem w koszyku i mogłem spokojnie płacić ale sypało błędem, że płatność kartą jest aktualnie niemożliwa :(

Ile już kupiłeś z tego konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, shoque88 napisał:

Ile już kupiłeś z tego konta?

Jedną sztukę na poprzednim dropie. Ale kupując 3090 normalnie przeszło do płatności kartą tylko nie miałem na koncie wtedy jeszcze pełnej kwoty i anulowało transakcje. Później było 3060 ti i już utknąłem na etapie zamawiania i wyboru płatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, foxymf napisał:

Na ETH miałbyś około 67 MH/s, ale są lepsze alternatywy do kopania na 3080. Ogólnie mimo wszystko warto wg mnie jeśli masz dostęp do takiej karty i możesz ją do tego używać.

dzieki za odp. Właśnie patrzę i te 67/MH/s to chyba okupione sporym poborem prądu? :/ 

A z alternatywnych RVN byłby OK, czy sugerujecie tutaj coś innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kowallosu napisał:

A z alternatywnych RVN byłby OK, czy sugerujecie tutaj coś innego? 

ERGO jest o wiele mniej prądożerne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jundori napisał:

Wlasnie edytowalem post i mialem dopisac, ze czekam na termopady 6W/mK pod radiator. Wtedy zobaczymy czy cos jeszcze zejdzie :)

Mialem dac tasme 1W/mk, ale kiepskie przewodzenie pradu, a pasty za duzo trzeba dac i uwalona cala karta bedzie.

 

Jak dajesz 0.15mm taśmę termoprzewodzącą dwustronnie przylepną 1W/mK to nie trzeba żadnej pasty ani trytytek.

Na tak dużej powierzchni radiator będzie się trzymał na taśmie, ale dla 100% pewności można dać trytytki.

A najlepiej dać pastę pomiędzy radiator a backplate - bardzo mało, a nie nawalić jak do kibla - i zamontować na to radiator na trytytkach.

To najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, leven napisał:

A najlepiej dać pastę pomiędzy radiator a backplate - bardzo mało, a nie nawalić jak do kibla - i zamontować na to radiator na trytytkach.

To najlepsze rozwiązanie.

Niby dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, foxymf napisał:

Czy Wy monitorujecie te dropy jakoś czy są gdzieś ogłaszane kiedy będą?

Ksiądz w ogłoszeniach parafialnych ogłasza  :cool:

58 minut temu, manuelos napisał:

ERGO jest o wiele mniej prądożerne. 

względem RVN czy CFX owszem, ale względem ETH to już niewiele.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpale jednego 3080rtx do kopania na tej plycie bo lezal mi na strychu caly komputer

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asus-p5kpl-cm-lga775-ddr2-gw-10790166035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy T-rex częściowo odblokowuje LHR test z Rtx 3070Ti 

 

PS: kopie ktoś was Rx 5500Xt 8GB  ile ma hashu i jaki pobór prądu ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że w samym filmiku jest podana informacja że na trexie masz pobór o ok 35-40w większy względem gminer i tej samej prędkości. 

Temat idzie w dobrą stronę, przy takim parciu może do końca roku będziemy mieli np 85% mocy kart bez lhr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

Ksiądz w ogłoszeniach parafialnych ogłasza  :cool:

względem RVN czy CFX owszem, ale względem ETH to już niewiele.

 

Czy ja wiem? 3080 ciągnie przy ETH 220-245W@ 101 MH/s (kwestia sztuki).

Ergo (też kwestia sztuki -różnice jak widać poniżej :E, ale jednak wg mnie sporo mniej i chłodniej) -> 

DZ3Bsq5.jpg

Dany tylko nawiew Arctic wentylatorki, bez padów zmienianych czy dodatkowych radiatorków (które chyba dołożę jak kolejne lato zapuka...). 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jundori napisał:

Niby dlaczego?

Jeżeli dobrze Ciebie zrozumiałem, chcesz założyć radiator na backplate tak ?

I pomiędzy ten radiator a backplate chcesz dać termopady ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwny drop  na ldlc.it przed chwilą - niby kupiłem 3060ti ale w zamówieniach jej nie mam póki co :D
pewnie anuluja na 100%, ale być może nvidia w koncu zawita i do nas :D

anulowali :D czyli  ldlc olewać pernamentnie :E

Za to na nbb 3 karty potwierdzone ! :D

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzis przyszla 3080 z xcomu z 1 pazdziernika za 3750, niestety   lhr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Czy ja wiem? 3080 ciągnie przy ETH 220-245W@ 101 MH/s (kwestia sztuki).

Ergo (też kwestia sztuki -różnice jak widać poniżej :E, ale jednak wg mnie sporo mniej i chłodniej) -> 

DZ3Bsq5.jpg

Dany tylko nawiew Arctic wentylatorki, bez padów zmienianych czy dodatkowych radiatorków (które chyba dołożę jak kolejne lato zapuka...). 

Na 3080 w Ergo powinieneś mieć 220mhs przy 180W. 
3080 w eth to max 230-235W

Mowa oczywiście o nonLHR

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leven napisał:

Jeżeli dobrze Ciebie zrozumiałem, chcesz założyć radiator na backplate tak ?

I pomiędzy ten radiator a backplate chcesz dać termopady ?

 

Si

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jundori napisał:

Si

No to najlepszym rozwiązaniem praktycznym i czysto fizycznym jest nałożenie cieniutkiej warstwy pasty na radiator i zamontowanie go na backplate trytytkami.

Nie ma na ziemi termopada, który przebije przewodnością cieplną nawet najgorszą pastę na rynku.

A tutaj kupisz gęstą pastę np. miśka albo gelida extreme i masz świetne oddawanie ciepła z bacplate na radiator.

Pytanie: czy pod backplate są termopady nałożone na spód pamięci i mosfety sekcji zasilania ?

Bo jak nie, to daremny futer z tym radiatorem będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2021 o 17:45, myrduczi napisał:

patent przez Duńka opracowany z pół roku temu, sam wrzucałem też zdjęcia 3090.

23 godziny temu, Lurdyfeld napisał:

Z ciekawości, jak masz przymontowany radiator do backplate , aby się nie zsuwał? Jakaś taśma dwustronna, trytki?

Kupujesz zestaw radiator (15 zł), wentylator (15 zł) i do tego termopad 100x100 z tego co pamiętam i tyle. Sam takiego moda zapodałem pomimo wymienionych termopadów na 3090.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, leven napisał:

Nie ma na ziemi termopada, który przebije przewodnością cieplną nawet najgorszą pastę na rynku.

Termopad jest wygodniejszy od pasty i nie bedzie brudu. Pasta gelid extreme ktora aktualnie posiadam ma 8.5W przewodnosci. Termopad 100x100 6W przewodnosci za 20zl wiec chyba kolosalnej roznicy nie powonno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodność to nie jedyny parametr, w przypadku termopadów największy problem jest z przyleganiem (nie wypełnia nierówności tak dobrze jak pasta). Gdy kiedyś bawiłem się w LC to najlepsze efekty jeśli chodzi o chłodzenie sekcji zasilania i pamięci dawało połączenie dobrej jakości termopada (np. Gelid Extreme) z b. małą kropką pasty. Na sekcji prądożernego Radeona 290 potrafiło być nawet 20-30c mniej w stosunku do fabrycznego termopada EKWB (bez pasty).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Griszah napisał:

Na 3080 w Ergo powinieneś mieć 220mhs przy 180W. 
3080 w eth to max 230-235W

Mowa oczywiście o nonLHR

To były LHR karty.

Co do 3080 non lhr - mój ukochany :E egzemplarz 3080 vision (ze zmienionymi padami) -  ETH ->

MmkMp4g.jpg

 

obojętnie jaki miner, z moim egzemplarzem lipa niżej niż 243W@66%PL@725mV@1260_core@+1100_mem -  jeżeli chcę 101MH/s, dla 221W daje on max 84 MH/s-> 

3Zzmejr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Temat na redicie ogarnia gość, który atakował Asusa za HDR, dostał firmware na testy, a teraz "męczy" Aorusa. I to nie jest tak, że miliard much nie może się mylić, bo przecież są pomiary. Ustawisz HDR Gaming, windows i kalibrator pokaże Ci 465 nit. A potem wyświetlasz okno 1% i masz 1000 nit, mimo tego co pokazuje Windows. Pomijam, czy jest to przepalone 1000 nit czy nie, ale jest to niespójne z kalibratorem.  I żeby było jeszcze śmieszniej, ustawiasz HDR default, kalibrator Windows pokazuje 1000 nit, a realnie wyświetlane okienko 1% 450 nit.  Gigabyte, why?
    • jaką płytę zamówiłeś i jaki procesor? I może lepiej niech Ci to ktoś poskłada, patrząc po Twoich postach to wybacz, ale narobisz sobie więcej strat  
    • Jakos tak, ja chwilowo wylaczylem update w steamie, gram od tygodnia ze spora iloscia modow i nie chce sobie tego popsuc. Poczekam z updejtem na jakies jego recenzje/sprawozdania czy wogole warto no i co wlasciwie popraili nim.
    • Para wodna jest najobficiej występującym gazem cieplarnianym, mieszkam w Borach, często mamy tu silne anomalie, wiatrołomy, tromby, wysokoenergetyczne burze... A to wszystko z powodu lasu. Można to potraktować jako ciekawostkę ale gdyby zalesić 90% kraju to dopiero klimat by nam się zmienił  Lasy akumulują wilgoć, zatem wedle logiki UE zalesianie spowoduje wzrost ilości gazów cieplarnianych... Wzrost termodynamiki itd...  Ja też wysiadam
    • No wybaczcie, ale jestem tutaj od 2008 r. i właśnie widzę jak się forum zmieniło. W zasadzie sami entuzjaści zostali. Jeszcze kilka lat temu tak nie było. Natomiast w przypadku sprzętu jest zastój w niższych segmentach. Spójrzcie ile kilkuletnich kart jest do tysiąca złotych. Nadal są sprzedawane GTX-y 1650 po 700 - 800 zł! Najtańszą sensowną kartą jest RX 6600, a więc również już nie najnowsza generacja za ok. 900 - 1000 zł. Nie ma dzisiaj czegoś takiego jak i3 HSW + GTX 750 Ti. Ceny każdego segmentu są co jakiś czas przesuwane do góry. Niższe są olewane w ogóle przez producentów. O cenach płyt głównych nawet nie będę wspominał, bo czasy kiedy przyzwoitą "zetkę" kupowało się za 400 - 500 zł już chyba dawno temu minęły. Ja wiem, inflacje i cała masa innych rzeczy, ale rynek komputerów żyje obecnie wyłącznie od kart x600 wzwyż oraz procesorów i5/R5 wzwyż (AMD nawet nie wypuszcza już R3...), wszystko co poniżej zostało praktycznie zaorane. I tak, entuzjaści, którzy właśnie głównie zostali tutaj na forum, nie dostrzegają tych zmian, że komputer robi się powoli wyłącznie dla nich. Baaa... nawet im nie przeszkadza, że nawet ich najwyższe segmenty co chwilę drożeją. Przejrzyjcie testy, co się testuje i co jest w sklepach, a nie mówcie ślepo, że niższe segmenty super się trzymają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...