Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

0.0018 ETH  dziennie przy średniej 90mh/s to ok, czy za mało? Też Wam tak spadła opłacalność?

Edytowane przez lukaszop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Assassin napisał:

Przewodność to nie jedyny parametr, w przypadku termopadów największy problem jest z przyleganiem (nie wypełnia nierówności tak dobrze jak pasta). Gdy kiedyś bawiłem się w LC to najlepsze efekty jeśli chodzi o chłodzenie sekcji zasilania i pamięci dawało połączenie dobrej jakości termopada (np. Gelid Extreme) z b. małą kropką pasty. Na sekcji prądożernego Radeona 290 potrafiło być nawet 20-30c mniej w stosunku do fabrycznego termopada EKWB (bez pasty).

Czyli mowisz, ze wysmarowac lekko termopad pasta termoprzewodzaca i potem od strony pasty przylozyc do backplate'u? (paste mam gelid extreme)

w skrocie: termopad>pasta>backplate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, myrduczi napisał:

Pewnie ciekawsze ale ja za 20 radiatorow dalem 15 funciakow czyli jakies 75 zeta. Wazne ze zbija temperature do akceptowalnych wartosci.

Nie chcę Cię denerwować. Ale 50zeta to mniej niż 75 XD. 

Sprawdzę. Na dniach wkleje fotę jak podpisuje. Dam linka co to może komuś się spodoba. Bo mi w sumie bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tez czy ktos sie bawil z Was w blaszki miedziane na pamieci przy rtxach 3080/3090?

r/ZOTAC - Zotac 3090 AMP Holoback Copper Shims / Plate Mod

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jundori napisał:

Ciekawi mnie tez czy ktos sie bawil z Was w blaszki miedziane na pamieci przy rtxach 3080/3090?

No ja. Właśnie zamówiłem XD.

Miedź. Heatpipe X4. Dość gęste żebrowanie... I najlepsze 7 lbs masy.. to 3kg jak dobrze szukałem?  Wydaje mi się, że to babol bo nie wygląda.

Liczę że bez wentylatora już będzie poprawa XD.

I że rozmiar podpisuje bo nie znalazłem nigdzie nic.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

No ja. Właśnie zamówiłem XD.

Jaka karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam suprima 3080. A zamówiłem radiator na BackPlate.  Jak będzie pasował to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jundori napisał:

Ciekawi mnie tez czy ktos sie bawil z Was w blaszki miedziane na pamieci przy rtxach 3080/3090?

r/ZOTAC - Zotac 3090 AMP Holoback Copper Shims / Plate Mod

Za dużo tej pasty dajesz !

To się rozleje i wejdzie pod BGA.

Te blaszki maja być dosłownie pomazane pastą, a nie zalane.

Sam pomysł z blaszkami jest świetny, bo miedź ma doskonałą przewodność cieplną.

Termopady o takiej grubości, to nieporozumienie.

Pochwal się temperaturami przed  i po montażu tych blaszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, leven napisał:

Za dużo tej pasty dajesz !

To fota z reddita, ja sie wlasnie zastanawiam nad tymi blaszkami bo zotac 3080 holo to szit pod wzgledem chlodzenia. Dawalem na niego 3 wiatraki 120mm i dalej temperatury pamieci po 96 stopni.

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jundori napisał:

To fota z reddita, ja sie wlasnie zastanawiam nad tymi blaszkami bo zotac 3080 holo to szit pod wzgledem chlodzenia. Dawalem na niego 3 wiatraki 120mm i dalej temperatury pamieci po 96 stopni.

Grzeją się, bo termopady nie potrafią przekazać tyle ciepła z kostek pamięci do radiatora.

Te blaszki muszą być dokładnie dobrane, bo jak będą za cienkie, to będzie szczelina, a jak za grube, to rdzeń GPU nie będzie chłodzony i karta wykorkuje.

Trzeba zdjąć chłodzenie, oczyścić pamięci i GPU, założyć chłodzenie i zmierzyć szczeliny pomiędzy kostkami pamięci, a radiatorem.

Ta szczelina określi grubość blaszki, jaka ma być na danej kości pamięci nałożona.

Po obu stronach blaszek ma być troszkę gęstej pasty.

2 minuty temu, Minciu napisał:

Tyle miedzi ?

Masz tak parzące bacplate, że trzeba je tak mocno chłodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z blaszkami jest taki wlasnie ze trzeba kupic ich duzo (rozne grubosci i metodą prób i błedów dobrac idealnie

plus jest taki ze bedzie to widac odrazu, jak dasz za grube to rdzen bedzie sie bardziej grzał ale to zobaczysz 5minut po odpaleniu kopania

jak dasz zacienkie to pamieci bedą gorętsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, leven napisał:

Tyle miedzi ?

Masz tak parzące bacplate, że trzeba je tak mocno chłodzić ?

Jutro ma być kurier. 48zl z przesyłką. Te aluminiowe za 20zl mi się nie podobały, a tam i tak przesyłka odchodziła. To różnicy w cenie 10-20zl Alu badziewie vs miedź na heatpipach XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW

duzo osob pyta o POS na ETH 

takze dzis kumpel wsiał w deloreana i skoczył do 2050 roku i zrobił screena wiadomosci

66lqk29.jpg

  • Like 1
  • Haha 5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, duniek napisał:

problem z blaszkami jest taki wlasnie ze trzeba kupic ich duzo (rozne grubosci i metodą prób i błedów dobrac idealnie

plus jest taki ze bedzie to widac odrazu, jak dasz za grube to rdzen bedzie sie bardziej grzał ale to zobaczysz 5minut po odpaleniu kopania

jak dasz zacienkie to pamieci bedą gorętsze

Przypomnę tylko że jest gdzieś wywiad z MSI i tam wspominali o uszkodzeniach kart po wymianie padów na zbyt twarde. Że to ich niby blokuje na przejście z gownolitu na coś termoprzewodzacego. Ponoć zgniataly za mocno kości i łączenia puszczały. 

Czyli... Ta miedź na pamięciach zamiast padów to ma bardzo cienka granicę między szczęściem a tragedia XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Przypomnę tylko że jest gdzieś wywiad z MSI i tam wspominali o uszkodzeniach kart po wymianie padów na zbyt twarde. Że to ich niby blokuje na przejście z gownolitu na coś termoprzewodzacego. Ponoć zgniataly za mocno kości i łączenia puszczały. 

Czyli... Ta miedź na pamięciach zamiast padów to ma bardzo cienka granicę między szczęściem a tragedia XD

na jednej karcie mam blaszki, ale z padem 0,5mm 
ale tylko dlatego ze org pad miał bardzo nietuypowa grubosc i 2mm byly za grube a 1,5mm za male z tego co pamietam

teraz mam blaszki 1,1-1,2 + 0,5pad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jundori napisał:

Czyli mowisz, ze wysmarowac lekko termopad pasta termoprzewodzaca i potem od strony pasty przylozyc do backplate'u? (paste mam gelid extreme)

w skrocie: termopad>pasta>backplate

Ja robiłem odwrotnie (pasta od strony chłodzonego elementu), bo blok wodny był wyszlifowany na lustro, a mosfety i kości pamięci bardziej chropowate. Ale jeśli backplate tez nie jest równy to spróbowałbym ram-pasta-thermopad-pasta-backplate. Pasty oczywiście bardzo bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o spadkach krypto i urobku z kopania?

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopać ile wlezie.

Raz są spadki, a raz wzrosty.

Jak nie grasz na giełdzie, kopiesz wypłacasz  i dalej kopiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Jundori napisał:

Co sadzicie o spadkach krypto i urobku z kopania?

Jak ktoś nastawia się krótkoterminowo - to kiepsko. Ale jeszcze w lipcu było znacznie słabiej niż teraz - pamiętacie? Jak są spadki, będą i wzrosty! (tylko nie pytajcie kiedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eth wraca do 2k
po czym stagnacja moze byc

a wzrosty za jakis czas

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zastanawia czy poleci jeszcze niżej. Przespałem spadek na wyjeździe, a sprzedać teraz żeby odkupić za parę dni po jeszcze niższej cenie może być ciężko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś w tym być - małą ucieczkę zrobiłem  w okolicach  3500-3600 i kupiłem karty :E

Teraz znowu pokopie do świąt i może ruszy ... albo i nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...