Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu tam ETH .. Karty kopiące ETH ciężko kupić i swoje kosztują .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Milusiek01 napisał:

panowie ile musiallbym wydac teraz na koparke zeby kopanie przynosilo jakis sensowny zysk?

Tak ciężko wejść na whattomine.com - zobaczyć jakie karty ile kopią, ile kosztują i samemu coś wywnioskować ? Ponoć nie ma głupich pytań ale twoje naprawdę pod takie podchodzi - skąd mamy wiedzieć ile dla ciebie to jest jakiś sensowny zysk ? Skąd ktokolwiek ma wiedzieć po ile krypto będzie jutro a co dopiero za kilka miesięcy kiedy to może nastąpić zwrot kosztów zakupu koparki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Milusiek01 napisał:

np ile jestem w stanie zarabiac dziennie kupujac teraz koparke za +- 10k, mozna kupowac uzywane koparki?

na dzisiaj to max 25-30zeta dziennie  na czysto. Nie wiem dla kogo to jest sensowny zysk ?
Do tego brak gwarancji że chociaż tyle zarobi się za 2-3 miechy.  

Używane koparki to teraz widzę wystawiają po cene 2-3 wyższą niż aktualne ceny części do jej budowy ?


Swoja drogą na https://forum.bitcoin.pl/ jest zgryz czy coś z tego będzie czy koniec bańki a tutaj chętni ładowania kasy w nowe koparki...
 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koparki robi Duniek... a  My dajemy sprzęt.

Pool i reszta jest w zasięgu każdego minera.

Na kopalniach jest taka jazda, że szkoda gadać... ale niby słaby  Croxpool daje dobre 93% na 24/H

Ethermine jest albo zbyt obciążone, albo zaczynają doić małych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Tomcat napisał:

na dzisiaj to max 25-30zeta dziennie  na czysto. Nie wiem dla kogo to jest sensowny zysk ?
Do tego brak gwarancji że chociaż tyle zarobi się za 2-3 miechy.  

Używane koparki to teraz widzę wystawiają po cene 2-3 wyższą niż aktualne ceny części do jej budowy ?


Swoja drogą na https://forum.bitcoin.pl/ jest zgryz czy coś z tego będzie czy koniec bańki a tutaj chętni ładowania kasy w nowe koparki...
 

Jeśli kupuje koparkę powiedzmy za te 10 -11 tys zł, a ma dziennie około 30 zł na czysto to koparka zwraca mu się w rok, a później zarabia już na czysto na siebie. Wg mnie warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, foxymf napisał:

Jeśli kupuje koparkę powiedzmy za te 10 -11 tys zł, a ma dziennie około 30 zł na czysto to koparka zwraca mu się w rok, a później zarabia już na czysto na siebie. Wg mnie warto!

Skąd wiesz ile będzie koparka zarabiać jutro ? Z takim podejściem lepiej nie baw się w kopanie skoro nie znasz absolutnych podstaw rynku kryptowalut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krypto to loteria .. raz 30 , potem 15 potem 60 .. Rynek jest mega zmienny , Elon zatweetuje to albo pompa albo dół :) W sumie dobra zabawa ale jak to zwykle trzeba umiec się bawić .. 

Założenie kopaczy zazwyczaj jest takie .. albo holdujesz lata i paczysz jak rośnie i spada .. albo czekasz na górkę (umowną) bo nie wiesz czy za chwilę spadnie na ryj czy poleci w kosmos .. Musisz sobie sam ustalić jakie liczby są dla Ciebie podłogą a jakie sufitem ..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, foxymf napisał:

Jeśli kupuje koparkę powiedzmy za te 10 -11 tys zł, a ma dziennie około 30 zł na czysto to koparka zwraca mu się w rok, a później zarabia już na czysto na siebie. Wg mnie warto!

Koparka ? Jedna karta rtx3080 do kompa a nie koparki o podobnej mocy przerobowej. Moim zdaniem koparki z badziewia nie mają sensu. 

Nie trzeba riserow, stelaży, płyty,, zasilacza. I całego tego śmietnika. 

Dwa RTXy 3080 też do jednego kompa. 

Koparki to ponad to dopiero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, manuelos napisał:

Skąd wiesz ile będzie koparka zarabiać jutro ? Z takim podejściem lepiej nie baw się w kopanie skoro nie znasz absolutnych podstaw rynku kryptowalut.

A Ty skąd wiesz? Nikt tego nie wie. Jeśli średnia byłaby taka jak napisałem - to super. Ale może być gorzej, może lepiej. Każdy musi sobie zdawać sprawę z ryzyka. Natomisat czy nie znam podstaw czy znam - to już chyba z Twojej strony zbyt daleko idące stwierdzenie, nie uważasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, manuelos napisał:

Skąd wiesz ile będzie koparka zarabiać jutro ? Z takim podejściem lepiej nie baw się w kopanie skoro nie znasz absolutnych podstaw rynku kryptowalut.

Dla tego bezpieczniej jest kupić jedno mocne GPU do grania i kopania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, foxymf napisał:

A Ty skąd wiesz? 

A gdzie napisałem, że wiem ? 

4 minuty temu, foxymf napisał:

Natomisat czy nie znam podstaw czy znam - to już chyba z Twojej strony zbyt daleko idące stwierdzenie, nie uważasz? 

Nie, nie uważam. Właśnie zapewniłeś kogoś że będzie zarabiał określoną kwotę przez określony czas na kopaniu kryptowalut, przy dziesiątkach zmiennych których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Może być tak że za miesiąc koszt utrzymania włączonej koparki będzie wyższy niż urobek - weźmiesz wtedy odpowiedzialność za swoje porady ?

7 minut temu, foxymf napisał:

Ale może być gorzej, może lepiej. Każdy musi sobie zdawać sprawę z ryzyka.

Z twoich dotychczasowych wypowiedzi wynika dokładnie co innego, nie pokazujesz tego ryzyka tylko zapewniasz o opłacalności inwestycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Napisałem przecież jasno, że każdy musi zdawać sobie sprawę z ryzyka. A "oczywistą oczywistością" jest to, że NIKT nikomu tutaj nie zagwarantuje jakiegokolwiek zwrotu. Natomiast wg mnie warto takie ryzyko podjąć. Ale ostatecznie jest to każdego indywidualna decyzja. 

Mam nadzieję, że teraz jest już wszystko jasne i klarowne :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można za te 10tyś kupić krypto i czekać na górkę w spokoju ( trzeba się liczyć tym że i te 10tyś może przepaść).

Ciężko doradzić, ale lepiej próbować obracać $, niż nie robić nic..

Na swoim przykładzie tylko podpowiem, że w styczniu wyłożyłem 15tyś - wydawało się wtedy sporo, dziś nie żałuję.

Oprócz kopania, nauczyłem się wielu wielu innych ciekawych rzeczy :) np ( a co mi bede chwalipięta) kupuje te GPU po MSRP w coraz to większych ilościach :E 

 

 

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ZeFe napisał:

Zawsze można za te 10tyś kupić krypto i czekać na górkę w spokoju ( trzeba się liczyć tym że i te 10tyś może przepaść).

Ciężko doradzić, ale lepiej próbować obracać $, niż nie robić nic..

Na swoim przykładzie tylko podpowiem, że w styczniu wyłożyłem 15tyś - wydawało się wtedy sporo, dziś nie żałuję.

Oprócz kopania, nauczyłem się wielu wielu innych ciekawych rzeczy :) np ( a co mi bede chwalipięta) kupuje te GPU po MSRP w coraz to większych ilościach :E 

 

 

Czyli jutro komplet - 2 x 3070 i 2 x 3080?

Edit: najpóźniej w piątek 

?

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobby niczym jakieś jodłowanie @duniek

@shoque88  dorzut wielce prawdopodobny :) nic nie poradzimy, kupowanie kart choroba roku 2021 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZeFe ale tego legiona z RTX 3060 co tam pytałeś to chyba nie na koparkę chcesz przeznaczyć :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lurdyfeld napisał:

Dosyć ciekawa opcja, 4 złącza vga - 3 kable podwojne 8 pin i 2 pojedyncze 8 pin. Może @duniek wyczarowałby przejściówkę z eps do podłączenia kolejnej karty.

https://www.amazon.de/dp/B084S96765/ref=pe_32485871_576169721_fxm_4_0_n_id

epsy maja 4piny 12V (evga w pic0e ma tylko 3) zakladajac 90W na pare to pci-e 270W max, eps 360W max

cpu nie kopie i nie pobiera duzo prądu wiec spokojnie mozna z 6pin puscic zasilane cpu, ewentualnei z 2x6pin na 4pin (4zyly) chociaz ja u siebie mam wszedzie 2 na procku bo celerony/pentiumy a nawet i5 biora zwykle 10-12W (w szczycie widziselm na celku 35W)

dzieki temu robią nam sie 2x wolne EPSy ,ktore mozna wykorzystac nawet pod 3080/3090 (kabel tzw highpower - wszystie zyly wykorzystane 4/4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie radiatora na BackPlate. Całkiem dobrze odbiera ciepło. Bardzo ładnie przylega do backplate. 

Dać go teraz na 0.5mm thermalpada czy na pastę? Wydaje mi się że na pastę będzie lepiej, bez dodatkowych kosztow. Ale niestety będzie to brudny montaż. Co radzicie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

Pytanie odnośnie radiatora na BackPlate. Całkiem dobrze odbiera ciepło. Bardzo ładnie przylega do backplate. 

Dać go teraz na 0.5mm thermalpada czy na pastę? Wydaje mi się że na pastę będzie lepiej, bez dodatkowych kosztow. Ale niestety będzie to brudny montaż. Co radzicie?

 

Bez termopadow daj (chyba, ze juz masz i nie masz co z nimi robic, jak musisz kupic to odpusc), ja wlasnie dalem swoje 3090 z radiatorem i podsunalem termopady. Nic sie nie zmienilo praktycznie no moze z 2 stopnie lepiej + lekko pasty dodalem. received_1319964811765790.thumb.jpeg.1858e9796e7bcfe71cc3575ee5e62856.jpeg.

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem mobo, juz wiem czemu cena byla niska

img_0320bokc9.jpeg img_03181wjkd.jpeg img_0314kpjyk.jpeg 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, duniek napisał:

dzis dostalem mobo, juz wiem czemu cena byla niska

img_0320bokc9.jpeg img_03181wjkd.jpeg img_0314kpjyk.jpeg 

CCC :), działa to to chociaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...