Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, w końcu ogarnąłem problem z grzejącymi się pamięciami na 3080 zotacu holo amp. Dawałem termopady, radiator na backplate, wiatraki dodatkowe zeby chodzily caly system i nic nie dało takiego efektu jak wyczyszczenie pamieci alkoholem izopropylowym, danie troszeczke pasty  termoprzewodzacej (w moim przypadku gelid extreme gc) na pamieci, potem pady i potem znowu troszeczke pasty. Efekt? 

image.png.c7cca8e963dbf5869b1910f2b97b43e7.png

Widziałem to gdzieś na Youtube z US robił. Efekt rewelacyjny.

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator oraz pamięci nie są odpowiednio gładkie w swojej strukturze - dlatego pasta tak bardzo pomaga. Efekt rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mnie jeszcze irytuje to OC jakie moge dac na tego zotaca 3080. Pameci na max 950. Powyzej tej wartosci komputer dostaje freeza i sie wykrzacza, a widzIalem, ze goscie na YT daja po 1500. Mozecie cos na to zaradzic czy po prostu jak to mowia loteria kart?

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pytanie, jak wyplacic z portfela ETH na gielde i wyplacic zeby byly jak najmniejsze oplaty? jaki macie na to sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Yedi napisał:

10k to mało .. styknie na max 3x 3060Ti .. teraz to będzie jakaś bieda typu .. 240$ po odjęciu prądu .. kola 900 pln w zależności co kopiesz i czy płacisz sam za prąd .. 

nawet jak to będzie 700 zł, to z 10k, mieć 700 zł miesięcznie to chyba dobrze :D Ale ja tez ostatnio do biznesu dopłacam.

20 godzin temu, leven napisał:

Każda karta, która da radę wykopać ETH - powyżej 4.5GB - przyniesie zysk.

Spróbuj.

U mnie na 6GB 3060, zajęte mam 5.5GB więc... Co prawda windows ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jundori napisał:

Jedynie co mnie jeszcze irytuje to OC jakie moge dac na tego zotaca 3080. Pameci na max 950. Powyzej tej wartosci komputer dostaje freeza i sie wykrzacza, a widzIalem, ze goscie na YT daja po 1500. Mozecie cos na to zaradzic czy po prostu jak to mowia loteria kart?

U mnie jest +200 mhz na pamięciach, bo bios wgrany mam z extrerme, gdzie już jest +1000mhz.

U Ciebie pewnie tez jest oryginalnie wyższe taktowanie pamięci niż w innych kartach.

Podaj wartość, jaka możesz ustawić to ktoś z 3080 porówna ze swoimi wynikami.

 

 

1 godzinę temu, Jundori napisał:

Dodatkowo pytanie, jak wyplacic z portfela ETH na gielde i wyplacic zeby byly jak najmniejsze oplaty? jaki macie na to sposob?

Co prawda na giełdę nie wpłacam, tylko do kantora, ale to chyba jest ta sama opłata.

Patrz na GAS price, który jest zmienny i wybierz moment, gdy jest najniższy.

Tu masz zawsze aktualizowany GAS: https://etherscan.io/gastracker

W tym momencie chyba oszaleli:

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopał ktoś kryptowalutę Aeternity (AE) algorytm CuckooCycle ?

Jest w pierwszej 5 kryptowalut i tak sobie myślę, czy nie spróbować się pobawić tym algorytmem.

Jest np. na 2mier:

https://ae.2miners.com/pl/account/ak_2m7DqgP7XwttKbUvjgMfJsuA5pXzy3RyrpHUhhDTjUfT3AoauP

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to leci tylko w 1 stronę - od poziomów 57k w maju co odbije to pogłębia dołek ;)
 

4 miesiące akumuluje urobek to mnie to zaczyna boleć ;) 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiny to krypto co chwilę banują. Przynajmniej rynek mniej już na to reaguje.

Kilka tygodni temu przy 4k był dobry moment na sprzedaż, teraz pewnie trochę poczekamy. Historycznie wrzesień nie był dobrym miesiącem dla krypto. Dodatkowo zbliża się rozliczenie kontraktów, krótkoterminowo raczej słabo to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sie ciesze ze sprzedalem eth jak bylo po 3500 ojro i odkupilem w dolku za 3200.

Zawsze mialem leb do interesow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rafalxxx napisał:

Jak ja sie ciesze ze sprzedalem eth jak bylo po 3500 ojro i odkupilem w dolku za 3200.

Zawsze mialem leb do interesow?

Czyli jesteś €-800 na ten moment dobrze rozumiem :) (teraz kurs €2400) Ile tego kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci +20% to podświadomie liczymy że odleci na +50% +100% :E - nie sprzedajemy i później jest jak jest..

Okna pogodowe na sprzedaż to pewnie 3-4x do roku, albo jak przed ostatnim boomem 1 na 3 lata :E

Urobek coś podskoczył, więc dobre i to ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje że dziś będzie rzeźnia z tym że to moja opinia. Kuli nie mam.

Edytowane przez Konradox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potwierdzenia bo się skołowałem, rozliczenie kontraktów, opcji i innych derywatów następuje w ostatni Piątek miesiąca? Czy w ostatni dzień roboczy miesiąca? Bo jak Piątek to ładna manipulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ZeFe napisał:

Leci +20% to podświadomie liczymy że odleci na +50% +100% :E - nie sprzedajemy i później jest jak jest..

Okna pogodowe na sprzedaż to pewnie 3-4x do roku, albo jak przed ostatnim boomem 1 na 3 lata :E

Urobek coś podskoczył, więc dobre i to ;)

 

 

Dla mnie to moze skakac sobie gora-dol ile chce ;) Najwczesniej gdzie bede chcial cos z tego wyciagac to beda 2 lata.W sumie mogloby teraz skoczyc to the moon,szybciej sprzedam swoje 1060 i kupie 3060 albo 2080ti :E .Musi mi sie zwrocic zakup 1070,wtedy slabsza karta idzie papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Krauziak napisał:

Dla mnie to moze skakac sobie gora-dol ile chce ;) Najwczesniej gdzie bede chcial cos z tego wyciagac to beda 2 lata.W sumie mogloby teraz skoczyc to the moon,szybciej sprzedam swoje 1060 i kupie 3060 albo 2080ti :E .Musi mi sie zwrocic zakup 1070,wtedy slabsza karta idzie papa

3060 z lhr?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krauziak napisał:

Dla mnie to moze skakac sobie gora-dol ile chce ;) Najwczesniej gdzie bede chcial cos z tego wyciagac to beda 2 lata.W sumie mogloby teraz skoczyc to the moon,szybciej sprzedam swoje 1060 i kupie 3060 albo 2080ti :E .Musi mi sie zwrocic zakup 1070,wtedy slabsza karta idzie papa

Po co sprzedawać 1060 ?

Niech ryje ile wlezie, zawsze te 24MH/S jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe Panowie, że oryginalne termopady wysiadły po 2 miesiącach kopania?

Przy takich samych ustawieniach, ale niższej temperaturze otoczenia mam 102* na 3080 suprim. Wcześniej przy wentylach na 70% było 94-96, teraz 80% i 100-102*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Triairii napisał:

Możliwe Panowie, że oryginalne termopady wysiadły po 2 miesiącach kopania?

Jak najbardziej możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...