Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, adaloo napisał:

Panowie chcę rozbudować kolejną koparkę pod ERGO.  

Pytanie 3060 lhr czy 3060 ti lhr 

Czy karty z lhr w przypadku ergo ograniczają jakoś ? Chciałem te karty kupić pod eth, ale z tego co wiem nie da się tego jeszcze obejść na linuxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rog006 napisał:

Czy karty z lhr w przypadku ergo ograniczają jakoś ? Chciałem te karty kupić pod eth, ale z tego co wiem nie da się tego jeszcze obejść na linuxie.

W T-rexie pod ETH widzę komendy dotyczące LHR.

Nie wiem, czy to w linuxie działa:

https://github.com/trexminer/T-Rex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty 3060 v1 pod linuxem max 39mh/s. Pod windowsem 49mh/s pod warunkiem sterów 470.05, slotu pcie x8/x16 i dummy plugów.

Karty 3060 v2 LHR są już ograniczone nawet pod ergo a eth leci 30 mh/s a moyfikowane stery nie widzą karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za wszystkie porady odnośnie wymiany termopadów. Na razie nie ma tragedii z tego co piszecie, więc niech kopie. Leci stabilne 101 MH/s, może przez zimę wytrzyma :D

 

Edytowane przez Triairii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adaloo napisał:

Panowie chcę rozbudować kolejną koparkę pod ERGO.  

Pytanie 3060 lhr czy 3060 ti lhr ?

Na przykładzie samego ergo: 60ti kosztuje 30% więcej, kopie 20% więcej, przy ok 10% wiekszym poborze prądu

koparka na 60ti - będzie miała większą gęstość objętościową, i większą wydajność na pobrany kwh względem 3060.

Karty 3060 ti będą miały też większą wartość przy ew. odsprzedaży i mogą być chętniej wybierane.

Decyzję musisz podjąć sam, warto by było abyś zerknął też na inne algorytmy i potencjalne alternatywy dla ergo. 

2 godziny temu, rog006 napisał:

Czy karty z lhr w przypadku ergo ograniczają jakoś ? Chciałem te karty kupić pod eth, ale z tego co wiem nie da się tego jeszcze obejść na linuxie.

Tak mają ograniczenie kopania, na przykładzie 3060ti - bez lhr kopie ok 170mh/s, karta 60ti z lhr ok131, maks co mi się udało to 138.8 ale to jedna sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ergo polecam wersję Ti - ale uwaga - nowe karty mają problem (np taki 3060Ti Eagle) przy którym można się namęczyć żeby miec wydajność jak trzeba .. generalnie z tego co przeglądam internety nowe karty włączają pełne LHR przy przekroczeniu 50 stopni ale tylko na Ergo /ETH, przy RVN tego problemu nie ma (jeszcze  ?)  .. Ludzie piszą że podobnie zachowują się nowe 3060.

Posiadam 3 sztuki 3060ti V2 i generalnie lecą około 130 MH/s

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yedi napisał:

Do Ergo polecam wersję Ti - ale uwaga - nowe karty mają problem (np taki 3060Ti Eagle) przy którym można się namęczyć żeby miec wydajność jak trzeba .. generalnie z tego co przeglądam internety nowe karty włączają pełne LHR przy przekroczeniu 50 stopni ale tylko na Ergo /ETH, przy RVN tego problemu nie ma (jeszcze  ?)  .. Ludzie piszą że podobnie zachowują się nowe 3060.

Posiadam 3 sztuki 3060ti V2 i generalnie lecą około 130 MH/s

NN3u1Wf.jpg eagle, ergo, lolminer

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yedi napisał:

Do Ergo polecam wersję Ti - ale uwaga - nowe karty mają problem (np taki 3060Ti Eagle) przy którym można się namęczyć żeby miec wydajność jak trzeba .. generalnie z tego co przeglądam internety nowe karty włączają pełne LHR przy przekroczeniu 50 stopni ale tylko na Ergo /ETH, przy RVN tego problemu nie ma (jeszcze  ?)  .. Ludzie piszą że podobnie zachowują się nowe 3060.

Posiadam 3 sztuki 3060ti V2 i generalnie lecą około 130 MH/s

Potwierdzałoby się to u mnie na 3080Ti - zejście poniżej 50 stopni podbija o około 4-5 MH/s przy takich samych ustawieniach (ETH).

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

NN3u1Wf.jpg eagle, ergo, lolminer

Ostatnie liczby to ustawienia  Fana, core, memki, power ? ustawiasz to wszystko na minerze czy na afterburnerze ? Kiedy grafa kupiona, screena z GPUZ można prosic ? 

Sprawdzę tego LOLminera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yedi to jest screen z hiveos, narzędzie oparte na linuxie 

Ja z kolei mam sytuację z 3 wentylatorowym ztrio - 75% wentyle 37 na rdzeniu, jak zejdę o 15% na wentylach to wskakuje od razu blokada lhr :D - temperatura nawet nie zdąrzy ruszyć - sama zmiana wentyli

Może coś w tym być że jest to kombinacja paru czynników, ciekawe jak te 3060ti lhr reagowałyby na chłodzeniu wodnym ?? Może to jest gamebreaker? Apu dostanie info że rdzeń ma 30 stopni, czujnik odczyta że wentyle na 0 procent i może całkiem blokada nie wskoczy?

Nigdy w LC się nie bawiłem, droga to zabawa by była aby zrobić obwód dla sprawdzenia 1 karty?

Edytowane przez Lurdyfeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że ludzie tutaj bawią się w WC - może sprawdziliby to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić czy na chłodzeniu wodnym poniżej 50 stopni na rdzeniu jest dużo większy urobek na karcie z LHR niż powyżej 50 stopni - przy tych samych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam lhr wiec nie sprawdze ale moze wystarczy obnizyc takty/power limit aby zbic tempy i wyjdzie w praniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi sie zamiana wszystkich moich graf na jeden identyczny model .. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć nie płacąc jak za zboże i nie ogarniając tego 6/8 kontami na znajomych i rodzinę  ? Targetuję w 6,8x 3060Ti/3070Ti a jak się nie da to w 4x 3080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedzielne czyszczenie rigów (pozniej zrobie update kolejnych)

DOMEK_1
img_0391vijth.jpeg img_0390bqj14.jpeg img_0389z5k0d.jpeg img_0388m7jpr.jpeg 

DOMEK_2
img_03769bj4f.jpeg img_0375ojk46.jpeg img_0374n1jx2.jpeg img_0373tukpk.jpeg img_0372esj5n.jpeg img_0371ysjbq.jpeg 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz je odkurzaczem z miękką szczotką czy od razu z Karchera? :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, foxymf napisał:

Jedziesz je odkurzaczem z miękką szczotką czy od razu z Karchera? :)

kompresor, czyszczeie raz w miesiacu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przedmuchujesz porządnie, jaki kompresor się do tego nadaje? pewnie wydajność gra rolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, foxymf napisał:

czyli przedmuchujesz porządnie, jaki kompresor się do tego nadaje? pewnie wydajność gra rolę?

ja mam taki

KOMPRESOR-BEZOLEJOWY-SPREZARKA-6L-1-5KM-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna sprawa, chyba muszę o tym pomyśleć... w sumie przyda się do wielu innych rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę msi gtx 1660 super gaming Z Plus - pamięci Hynix.

Czy ma ktoś działający bios do tej karty odblokowujący zegary, aby dało się podkręcić do kopania zegary na ++.

 

Na szybko nie znalazłem nic dedykowanego do tego modelu, ale może ktoś u siebie już testował i może się podzielić plikami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskoczył mi ostatnio filmik na youtube o trex minerze i możliwych 70 MHs na 3080 LHR.

No więc zainstalowałem go, skonfigurowałem i leci 65-69 MH/s i temperatury na pamięciach max 84 stopnie (przeważnie 78-80 stopni) w zamkniętej obudowie i wentylach karty na 80% O_o 

Wydaje mi się że to dobry wynik jak na 3080 LHR? 

Ustawiłem krzywą napięcia 0.75v na 1140v i +1000 na pamięciach, dodatkowo PL na 70%

Kopie tak od 3 godzin i jest stabilnie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...