Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o ergo?

Kupiłem trochę bo cena zachęca, pytanie co się z tym dalej będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jundori napisał:

Tez mam tufa 3090 i temperatury pamieci mnie dobijaja...

Co to jest blok bykski?

Polecasz wymienic pady? Daja cos?

bier blok a najlepiej z aktywnym backplatem - co prawda 700zł ale temp pamieci bedziesz miał 70-75 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mati80 napisał:

Co myślicie o ergo?

Kupiłem trochę bo cena zachęca, pytanie co się z tym dalej będzie działo.

Mnie mocno zirytował, jak spadał BTC/ETH, spadał z nimi, jak BTC/ETH odbijało to.. spadał dalej.. Co gorsze - trudność rośnie zamiast spadać więc przestałem to kopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabiłem 37000kwh w pół roku :E , inkasentka sie 2 razy wracała sprawdzic czy dobrze jest 

Edytowane przez duniek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2021 o 19:30, Adriand2 napisał:

rozłóż sobie koparki na 3 fazy jak chcesz mieć lepszą autokonsumpcję, ja mam tauron i potrafi w tym samym czasie pobierać i oddawać prąd(traci się 20%)

Operatorzy powinni korzystać z bilansowania międzyfazowego, żeby nie było takiej sytuacji. Ale z tego co czytam, akurat Tauron ma z tym jakieś problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, duniek napisał:

nabiłem 37000kwh w pół roku :E , inkasentka sie 2 razy wracała sprawdzic czy dobrze jest 

Kłóć się, że porządnego człowieka chcą oszukać jak im się nie zgadza :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka górnicy

Co teraz kopiecie na 3080 LHR? 

Ja postawiłem na RVN, ale nie wiem czy to prawidłowy wybór... 

Czy 47-47,5 MH/s na RTX 3080 LHR przy temperaturze 52/82, poborze 280W to dobry wynik? 

Ustawienie: PL 77% stały zegar 1200 MHz oraz krzywa poprowadzona od 0.73v

Na pamięci +1000. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, duniek napisał:

nabiłem 37000kwh w pół roku :E , inkasentka sie 2 razy wracała sprawdzic czy dobrze jest 

nie pozostaje nic innego jak czekać na wizytę niebieskich czy szklarni  tam nie masz :D

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ZeFe napisał:

nie pozostaje nic innego jak czekać na wizytę niebieskich czy szklarni  tam nie masz :D

A co ma robić z ciepłem z koparek? Dwa biznesy w jednym ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.Czy na rx 6800 i 6900xt tez tak skutecznie kopiecie co na 3080 i 3090 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows i kopanie + autostart

jak było:
msi afterburner + trex + skrót do pliku wsadowego w folderze autostart - wszystko dzialalo

usunalem afterburnera i dodałem komendy w trexie - zeby je dodac i zeby to dzialalo trzeba dodac sciezke w skrócie/pliku wsadowym + nadac uprawnienia administratora - jest to zrobione - skrót nie odpala przy starcie systemu


przekopiowalem caly plik wsadowy z folderu trexa do folderu autostart - teraz miner przy starcie systemu sie odpala - ale bez uprawnien admina - przy ręcznym odpaleniu pliku (uruchom jako administrator, startuje)

czy ktos wie co wpisac w komendzie zeby uruchamialo sie jako admin? (to nie jest skrót wiec nie ma tej opcji)
nie moge tego ogarnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, duniek napisał:

windows i kopanie + autostart

jak było:
msi afterburner + trex + skrót do pliku wsadowego w folderze autostart - wszystko dzialalo

usunalem afterburnera i dodałem komendy w trexie - zeby je dodac i zeby to dzialalo trzeba dodac sciezke w skrócie/pliku wsadowym + nadac uprawnienia administratora - jest to zrobione - skrót nie odpala przy starcie systemu


przekopiowalem caly plik wsadowy z folderu trexa do folderu autostart - teraz miner przy starcie systemu sie odpala - ale bez uprawnien admina - przy ręcznym odpaleniu pliku (uruchom jako administrator, startuje)

czy ktos wie co wpisac w komendzie zeby uruchamialo sie jako admin? (to nie jest skrót wiec nie ma tej opcji)
nie moge tego ogarnac

pelna sciezka do t-rex.exe + -a:
'"path\t-rex.exe" -a .........'

prompty o haslo admina/akceptacje jak nie masz hasla wylacz w panelu sterowania, znaczy obniz poziom zabezpieczen zeby nie pytal o byle gowno
chyba z tego goscia cos bralem jak mi to samo sie dzialo:
 

Cytat

 

Edytowane przez konkuter
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, duniek napisał:

nabiłem 37000kwh w pół roku :E , inkasentka sie 2 razy wracała sprawdzic czy dobrze jest 

To uważaj bo są duże kary za przekroczenie maksymalnej mocy przyłącza. Jak to w domu jednorodzinnym to moc przyłączam masz 13-15 kW. A z tego co widać to chyba to przekraczasz. Ja bym się zastanowił jak to rozwiązać. W umowie masz kary za to i idą w dziesiątki tysięcy PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Konradox napisał:

To uważaj bo są duże kary za przekroczenie maksymalnej mocy przyłącza. Jak to w domu jednorodzinnym to moc przyłączam masz 13-15 kW. A z tego co widać to chyba to przekraczasz. Ja bym się zastanowił jak to rozwiązać. W umowie masz kary za to i idą w dziesiątki tysięcy PLN.

w teorii tak jest, w praktyce nic nie robią z tym

poza tym są dwie wartosci - moc umowna i zuzycie roczne - ja mam 22kW umowna (bezpieczniki 40A) wiec moglbym 28kwh wykrzesac z tego, a zuzycie roczne mam wpisane 50000 (bede musiał poprawic bo bedzie wiecej

 

  

12 minut temu, konkuter napisał:

pelna sciezka do t-rex.exe + -a:
'"path\t-rex.exe" -a .........'

prompty o haslo admina/akceptacje jak nie masz hasla wylacz w panelu sterowania, znaczy obniz poziom zabezpieczen zeby nie pytal o byle gowno
chyba z tego goscia cos bralem jak mi to samo sie dzialo:
 

 

dzieki, mialem tak zrobione jak mowisz ale gosc na filmie jeszce nadał admina bezposrednio w apce - tego nie mialem, teraz ze skrótu dalej nie odpala, ale plik wsadowy skopiowany leci juz

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, duniek napisał:

dzieki, mialem tak zrobione jak mowisz ale gosc na filmie jeszce nadał admina bezposrednio w apce - tego nie mialem, teraz ze skrótu dalej nie odpala, ale plik wsadowy skopiowany leci juz

no ta, tego zapomnialem a to dosc istotne bylo, niby pierdola a tez sie nadlubalem zeby dzialalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonczone

img_0518vxjsy.jpeg
 

img_05198ejfn.jpeg

 

img_05205ajw9.jpeg

 

img_0522s1jg4.jpeg

 

img_05243pjnf.jpeg

 

img_0523y3k5x.jpeg

 

mobo x79h61
cpu xeon 2609v2
ram 8gb ecc-reg
ssd msata 120gb
psu ocz zx1250 
risers - tasmowe premium
gpus rtx3060 v1
windows + trex + 470.05 driver + dummy plug - 239-244mhash @ 615-625W
buda custom - 60x30cm + wysokosc 32cm z rączką (bez mogloby miec 4-5cm mniej)

 

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, duniek napisał:

windows i kopanie + autostart

jak było:
msi afterburner + trex + skrót do pliku wsadowego w folderze autostart - wszystko dzialalo

usunalem afterburnera i dodałem komendy w trexie - zeby je dodac i zeby to dzialalo trzeba dodac sciezke w skrócie/pliku wsadowym + nadac uprawnienia administratora - jest to zrobione - skrót nie odpala przy starcie systemu


przekopiowalem caly plik wsadowy z folderu trexa do folderu autostart - teraz miner przy starcie systemu sie odpala - ale bez uprawnien admina - przy ręcznym odpaleniu pliku (uruchom jako administrator, startuje)

czy ktos wie co wpisac w komendzie zeby uruchamialo sie jako admin? (to nie jest skrót wiec nie ma tej opcji)
nie moge tego ogarnac

Tworzysz task w Windows task manager, zaznaczasz żeby uruchamiał się z uprawnieniami admin. (Jest checkbox), a do autostartu dodajesz batcha w stylu: C:\Windows\System32\schtasks.exe /run /tn "nazwa twojego taska"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak padnie eth, w sensie skończy sie kopanie eth, to na jaką walute się przesiądziemy....? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, duniek napisał:

skonczone

 

 

img_05205ajw9.jpeg

 

 

 

 

 

 

Duńku - a nie warto było zrobić 2 graf na dole a 3 na górze i drastycznie zmniejszyć koparkę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Yedi napisał:

Duńku - a nie warto było zrobić 2 graf na dole a 3 na górze i drastycznie zmniejszyć koparkę ? 

nic by sie nie zmieniło, tasmy blokowały by swieze powietrze i byloby glosnej

 

2 godziny temu, twr napisał:

Tworzysz task w Windows task manager, zaznaczasz żeby uruchamiał się z uprawnieniami admin. (Jest checkbox), a do autostartu dodajesz batcha w stylu: C:\Windows\System32\schtasks.exe /run /tn "nazwa twojego taska"

juz ogarniete prosciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, duniek napisał:

nic by sie nie zmieniło, tasmy blokowały by swieze powietrze i byloby glosnej

 

juz ogarniete prosciej ;)

Menu start -> PowerShell jako Admin -> wklejasz (po edycji na własną nazwę i własną ścieżkę, zamiast miner.exe to eth.bat i przetestuj czy ci zaskoczy) : 

 

schtasks /create /SC ONLOGON /TN "TWOJ MINER ZWIE SIE w Autostart" /TR "'C:\Folder\Folder\MINER.exe'" /RL HIGHEST 

i enter.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Libijczyk1 napisał:

jak padnie eth, w sensie skończy sie kopanie eth, to na jaką walute się przesiądziemy....? 

eth to 75% mocy obliczeniowej, pewnie na żadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, grzech1991 napisał:

eth to 75% mocy obliczeniowej, pewnie na żadną.

to lipa... zostanie tylko zabawa na giełdach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z TUFem 3090. Ogolnie dodalem radiator na backplate i bardzo pomgol bo temperatury mialem w okolicach 90 stopni lub mniej. Ale jak to czlowiek pazerny chcial wiecej (w tym przypadku mniejsze temperatury). Ogolnie to zdjalem termopady z pamieci, dodalem paste gelida extreme na pamieci, potem znowu termopady i znowu pamieci pasta, potem radiator od karty no i zauwazylem diametralny wzrost pamieci( w zotacu 3080 taki sposob baaardzo pomogl). No to rozlozylem jeszcze raz wszystko od nowa zeby przywrocic ustawienia fabryczne czyli same termopady, no i od tamtej pory jest bardzo podobnie w temperaturach czyli lipa, wydaje mi sie, ze termopady nie sa takie jak na poczatku bo sa troszke zbite i jakby nie stykaly sie z radiatorem. Dodatkowo po kilku rozbiorkach karty rozjechala mi sie gwint w srubce... Brak opisu.

Macie pomysl jak to bezpiecznie dokrecic? srubki nie idzie wymienic bo jest zamontowana bezposrednio do blaszki...

Sytuacja wyglada tak, wiatraki na 100% karta przy oknie i otwarte na rozciez i 94-96 stopni. Panowie h e l p :(

 

image.png.62bd6d9254efd8eafaabd6744bdf8b6c.png

Edytowane przez Jundori
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...