Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś fajny taniutki i podobno bardzo skuteczny patent na pamięci .. daje się blaszkę bodajże miedziową i coś tam między ta blaszka a chyba pamięciami ... i to podobno bardzo dobrze chłodzi ,  tego fantastycznego newsa przy okazji dowiedziałem się dzisiaj od kogoś kto kopie a młody i jeszcze ambitny : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, marian666666 napisał:

Jest jakiś fajny taniutki i podobno bardzo skuteczny patent na pamięci .. daje się blaszkę bodajże miedziową i coś tam między ta blaszka a chyba pamięciami ... i to podobno bardzo dobrze chłodzi ,  tego fantastycznego newsa przy okazji dowiedziałem się dzisiaj od kogoś kto kopie a młody i jeszcze ambitny : ]

Znam ten sposob

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, grzech1991 napisał:

t-rex vs nbminer

 

image.thumb.png.2d21954e2f3bc0f490e88962fd3829e0.png

0,58zł za 1kWh ? Ja mam najtaniej w kraju i płacę więcej XD 

Ile kosztuje 1 kWh w Polsce w 2021 roku?

0,69 - 0,78 zł za kWh
1 kWh (kilowatogodzina) prądu kosztuje aktualnie około 0,69 – 0,78 zł. W 2020 roku było to 0,64 – 0,73 zł, a w 2019 roku 0,57 – 0,65 z

 

Ile kosztuje prąd u różnych sprzedawców?
Enea – cena prądu w Poznaniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Toruniu i Szczecinie to 0,69 zł za 1 kWh.

 

https://www.rachuneo.pl/cena-pradu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzech1991 napisał:

eth to 75% mocy obliczeniowej, pewnie na żadną.

Są inne - większość może przejść na ETH Classic na przykład, które nie planuje PoS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzech1991 Kurcze... tylko nie mów że Ci zepsułem optymistyczną wizję? :D Pewnie zużycie energii brałeś jeszcze z programu kopiącego nie uwzględniając strat energii wynikającej ze sprawności zasilacza mniejszej niż 100% oraz nie uwzględniłeś całego osprzętu z koparki XD 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rekordzik -  Aorus Rtx 2060 super na micronach leci 46.04mhs Memki +2600

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i już się przenoszą do innych krajów :)

Teraz, koneser napisał:

Chyba rekordzik -  Aorus Rtx 2060 super na micronach leci 46.04mhs Memki +2600

Jaki PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, foxymf napisał:

i już się przenoszą do innych krajów :)

Jaki PL?

125 w,  ale i tak ciągnie 96-97,  bo Core clock na 1050 MHz,  maksymalnie na asusie rtx 2070 udało mi się zejść do 87w przy 44.55mhs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, foxymf napisał:

Są inne - większość może przejść na ETH Classic na przykład, które nie planuje PoS.

czyli dalej "hobbystycznie" będzie można kopać np. te ETH classic , po przejsciu ETH na PoS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Minciu napisał:

0,58zł za 1kWh ? Ja mam najtaniej w kraju i płacę więcej XD 

 

W takim razie nie masz, mam najtańszego operatora jaki jest i tyle wychodzi.

30 minut temu, Minciu napisał:

@grzech1991 Kurcze... tylko nie mów że Ci zepsułem optymistyczną wizję? :D Pewnie zużycie energii brałeś jeszcze z programu kopiącego nie uwzględniając strat energii wynikającej ze sprawności zasilacza mniejszej niż 100% oraz nie uwzględniłeś całego osprzętu z koparki XD 

 

Co Ty ćpiesz chłopie? Mam na każdy zasilacz tuya i hiveos pokazuje mi pobór energii prawie 1:1, wprowadzone mam jeszcze ustawienia sprawności zasilacza.

20 minut temu, koneser napisał:

Chyba rekordzik -  Aorus Rtx 2060 super na micronach leci 46.04mhs Memki +2600

Ja mam 3070, nie wiem czy rekord ale blisko. Robi 2960MHz w hiveos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, foxymf napisał:

Są inne - większość może przejść na ETH Classic na przykład, które nie planuje PoS.

i jak to widzisz, że 75% mocy sieci idzie na ETH Classic pod względem zysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak odczyty masz z miernika to przepraszam ;) Ale prund to coś tanio Ci wychodzi? Co to za operator i taryfa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

 Ale prund to coś tanio Ci wychodzi? Co to za operator i taryfa? 

Sąsiad, taryfa ulgowa :hahaha:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marian666666 napisał:

Jest jakiś fajny taniutki i podobno bardzo skuteczny patent na pamięci .. daje się blaszkę bodajże miedziową i coś tam między ta blaszka a chyba pamięciami ... i to podobno bardzo dobrze chłodzi ,  tego fantastycznego newsa przy okazji dowiedziałem się dzisiaj od kogoś kto kopie a młody i jeszcze ambitny : ]

Wystarczy  niewielki brak styku tj. nierówna blaszka i płacz gotowy :D

btw. idzie wszystko  bokiem - pytanie, ile ta akumulacja potrwa. Chiński  ban niewiele namieszał... prawie jak  tweety ELONKA

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poole zamykają się na dniach, dopiero się ma to wszystko u nich zacząć sypać. Aż za tydzień nie przeniosą koparek do piwnicy metr za granicą xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzech1991 napisał:

i jak to widzisz, że 75% mocy sieci idzie na ETH Classic pod względem zysku?

Ja nie mówię, że 75, ale na pewno duża część.... Poza tym są alty i powstają kolejne. Pustki nie będzie wydaje mi się. Myślicie, że lobby producenckie elektroniki nie wspiera rozwoju branży? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh uwielbiam te lobby i teorie spiskowe - skoro nvida daje LHR to myślę, że nie. Skoro producenci piszą na kartach utratę gwarancji w przypadku kopania - też nie. Pomijam czy kopanie niszczy kartę, chodzi o sam fakt.

zdajesz sobie sprawę, że wszystkie altcoiny, podkreślam wszystkie, stanowią 25%? Wyobraź sobie, że urobek spada o 3/4 - 4/5 :) Opłacalne w pytę będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ether też nie miał od początku udziału 75% przecież. Zresztą - pożyjemy, zobaczymy. Na razie to jest wszystko gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A producenci - zrobią wszystko, by utracić gwarancję, normalne.

Gdyby nvidia naprawdę chciała to już dawno wprowadziliby skuteczne metody uniemożliwiające całkowicie kopanie. Ale przecież podcinaliby gałąź, na której siedzą. Wprowadzili celowo karty przeznaczone tylko do kopania - w jeszcze wyższych cenach., aby jeszcze więcej na tym zarobić. To złoty interes dla producentów kart. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne modele mówią o tym, że 50-70% procent sieci eth to asici. Polecam kanał BBT na YouTube, facet ma łeb do tego tęgi. Spora część osób zrezygnuje z kopania, ale dalej jak to się rozleje po innym coinach to ich trudność wzrośnie x3.

Co do prądu polecam taryfę g12w, można zejść ponizej 60gr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy NBMiner ponoć pozwala przywrócić część wydajności kartom LHR w kopaniu ERGO. Komuś się udało poprawić wyniki? Ja mam niestety 3060Ti na Hyniksach, więc bieda. Coraz bardziej skłaniam się tu sprzedaży 3060Ti i 2070S oraz kupna jednej lepszej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...