Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zienio napisał:

OK, to co innego plecacie do 3060 ti z zapasem do kopania RVN, 1 mocny czy 2 słabsze ktoś może ma taki zestaw i się podzieli info.

 

Może coś takiego x2 z dobrym zapasem, cena u niemca b.dobra. przy 2 nie trzeba by dorabiać kabli.

 

https://www.equippr.de/evga-gq-serie-850-watt-atx-210-gq-0850-v2-2012077.html

Osobiście mam wcześniej wspomnianego Fm2 - ale znam jego ograniczenia i nie kopie na nim rvn

Na Rvn mam Zasilacze Evga 750, 1000 seria g, seasonic focus gx 750. Spoko powinnny być Corsarze Rx,Hx,Ax. Nie jest to zamknięty zbiór i napewno są inne godne polecenia, szukaj zasilaczy 10 lat gwarancji. Co do zakupów do zdecydowanie u Niemca, equippr, alternate , caseking wysyłają do Polski, dodatkowo na Amazonie czasem wskoczy Evga 1000w za 150 euro

https://www.amazon.de/gp/product/B084S96765/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

 

@SaltyLongshanks  Sam na ostatniej fakturze mam mniej niż 60gr za kwh. 80gr za kwh to chyba przy rażąco niekorzystnej umowie, albo mówisz o przyszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili z xkomu ze nie doczekam sie rtx 3080 ventusa rok i 2 tyg po zamowieniu :D i zaproponowali voucher i tu moj zonk bo o wysokosci 1000zl ktos tez mial taka propozycje ? Bo sie zastanawiam czy za grzeczny bylem czy za duzo w mailach wyzywalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, foxymf napisał:

zapytaj najlepiej Duńka w tych tematach, myślę, że doradzi najlepiej

nie doradzam bo nie mam czasu - pisze do mnie 10 osob dziennie
co kupic
czy sie oplaca
jak zlozyc itp

podsumowujac ja jestem zwolennikiem atx-ow bo kable dorobisz na wymiar bez zadnego problemu a w razieczego zawsze go wymienic, przy serwerowce (jesli obsluguje board to tez) ale te co obslugują to zwykle są slimy ktore są głosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SaltyLongshanks napisał:

Realny koszt energii oscyluje w przedziale od 0.8kwh do 0.95kwh. 

A nie jakieś 0.58kwh. 

gdzie?
u mnie w pol roku (zmienilem taryfe z g11 na g12w w lipcu, wiec mam mix g11 + g12W)

38491kwh - do zaplaty 22200zł - daje srednio 0,58zł za kWh

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, wrobel_krk napisał:

Sprawdziłem ostatni rachunek 690kwh za 470zł to u mnie realnie 68 groszy za kwh

dla małych zuzyc wychodzi wiecej, bo masz oplaty stałe

w domkach letniskowych czesto ludzie maja np rachunek 50zł przy zuzyciu 20-25kWh (2zł za kwh)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taryfa g12w jest tutaj kluczem do zejścia poniżej 60gr/kwh, 68gr to na g11 bez żadnego proszenia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rzeźba, stelaż sam zrobiłem za 60zł :D  - póki co prowizorka, ale go usztywnię, dodam łądną podłogę i będzie na 8 kart ideolo :D

https://imgur.com/ST8K3qv

Cała kopara oczywiście w MSRP :E

image.thumb.png.ba85037308a295796fe5ebd6159c82eb.png

Idzie ATH coś czuje więc będzie na kolejne kopary :hahaha:

Edytowane przez ZeFe
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SaltyLongshanks napisał:

A nie jakieś 0.58kwh. 

U mnie dokładnie 0.58 za kwh @Minciu potwierdzi, jak ktoś lubi przepłacać jego sprawa :D

5 godzin temu, duniek napisał:

podsumowujac ja jestem zwolennikiem atx-ow bo kable dorobisz na wymiar bez zadnego problemu a w razieczego zawsze go wymienic, przy serwerowce (jesli obsluguje board to tez) ale te co obslugują to zwykle są slimy ktore są głosne

Ja wziąłem serwerówkę od kumpla i nie polecam, wyje, kable odpadają w rękach. Do tego sprawność, ktoś zrobił testy i można śmiało przyjąć mniejszą o 2% od platinum. Do tego w ATX masz 10 lat gwarancji, a tu? Do bramy i się nie znamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ZeFe napisał:

Moja rzeźba, stelaż sam zrobiłem za 60zł :D  - póki co prowizorka, ale go usztywnię, dodam łądną podłogę i będzie na 8 kart ideolo :D

https://imgur.com/ST8K3qv

Cała kopara oczywiście w MSRP :E

image.thumb.png.ba85037308a295796fe5ebd6159c82eb.png

Idzie ATH coś czuje więc będzie na kolejne kopary :hahaha:

Nie ma co się śmiać ja mam test bencha z drewna zrobionego, miejsce na 6 kart. Podrzucę jakieś zdjecie wieczorem, całkowity koszt 20 pln :) w dobie stelaży po 300-400 pln super opcja 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, grzech1991 napisał:

U mnie dokładnie 0.58 za kwh @Minciu potwierdzi, jak ktoś lubi przepłacać jego sprawa :D

Ja wziąłem serwerówkę od kumpla i nie polecam, wyje, kable odpadają w rękach. Do tego sprawność, ktoś zrobił testy i można śmiało przyjąć mniejszą o 2% od platinum. Do tego w ATX masz 10 lat gwarancji, a tu? Do bramy i się nie znamy.

wlasnie nadziałes sie na tego typa pewnie co juz zbanowany po 3 razy na grupach jest, lutowac nie umie wogole, nawet dziewczyna moja ogladajac raz filmik na YT zlutowala dwa kable lepiej niz on- niewiem on chyba zapalniczką to robi bo innego wytłumaczenia nie ma

co do glosnosci to jedyny model cichy jaki mialem to 1975W IBM + dokupienie regulatora obrotow i max obciązenie 1100-1200W, wtedu cichszy niz atxy bedzie bo jest poporstu wiekszy
 

ale ogolnie serwerowki musza byc glosne bo są małe i wszytko jest gęsto upakowane w srodku, waty miales wieksze bo zwykle sam wentyl w serwerowce bierze o wiele wiecej - 12-18W zwykle, gdzie przy atx przy nawet pełbych obrotach to jest 12V 0,5-0,6A czyli max 7W
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, duniek napisał:

wlasnie nadziałes sie na tego typa pewnie co juz zbanowany po 3 razy na grupach jest, lutowac nie umie wogole, nawet dziewczyna moja ogladajac raz filmik na YT zlutowala dwa kable lepiej niz on- niewiem on chyba zapalniczką to robi bo innego wytłumaczenia nie ma

Yep to on, ale mój kumpel sam go wybrał i to on wziął zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilaczy to polecam ten :

https://www.amazon.de/gp/product/B017NW4NXW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

często są po  80 euro ( 370zł) nawet jedną sztukę dokupiłem. 

4 kable pod VGA w zestawie , 6 wyjść 8pin. 

Lubowałem się w SS - ale są stosunkowo drogie i trzeba było customy dorabiać i @duniek truć gitarę :D

 

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopie ktoś może na 2Miners ?

https://eth.2miners.com/pl

Chodzi mi o to, że od doby wisi mój urobek na kopalni i nie zostaje przelany na portfel.

Minimum osiągnięte, więc powinien zostać automatycznie wysłany na portfel.

Na tej kopalni co 2 godziny jest sprawdzany stan uróbku i jak zostanie spełniony, ma być zrealizowany, a nie jest :E

Dawać kasę, bo do baku nie mam co wlać 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ZeFe napisał:

co do zasilaczy to polecam ten :

https://www.amazon.de/gp/product/B017NW4NXW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

często są po  80 euro ( 370zł) nawet jedną sztukę dokupiłem. 

4 kable pod VGA w zestawie , 6 wyjść 8pin. 

Lubowałem się w SS - ale są stosunkowo drogie i trzeba było customy dorabiać i @duniek truć gitarę :D

 

Ten co polecasz 750 mam u niemca coś po 60e to dobra cena ))) a jak z długością kabla w tym 2x pcie 8 pin. Nie jest za krótki aby dać na dwie karty lub dwa risery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny kurs Bitcoina (BTC PLN):

z 18:40:01 06-10-2021

215 232.9013

54 557.0204 USD

 

tothemoon-crypto.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, to je.nie ?

Edytowane przez mati80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, zienio napisał:

Ten co polecasz 750 mam u niemca coś po 60e to dobra cena ))) a jak z długością kabla w tym 2x pcie 8 pin. Nie jest za krótki aby dać na dwie karty lub dwa risery ?

same org kable na allegro wiecej warte

oplaca sie sprzedac kable i mamy psu za free - dorabiasz customy i sie nie pieprzysz z org wiazkami

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, duniek napisał:

same org kable na allegro wiecej warte

oplaca sie sprzedac kable i mamy psu za free - dorabiasz customy i sie nie pieprzysz z org wiazkami

 

Serio takie drogie te oryginalne ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, duniek napisał:

same org kable na allegro wiecej warte

oplaca sie sprzedac kable i mamy psu za free - dorabiasz customy i sie nie pieprzysz z org wiazkami

 

Dorobiłeś mi do tej evgi 8pin na 4 raisery. Czy jest sens pod 3060ti wymieniać te orginalne. Wydaja sie być solidne i te 130W ogarna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja chyba zapadła kupuję gq 750+ 850 ten sam model dla ziomka.(u Niemca fajne ceny)

Styknie z zapasem do 6x3060 Ti ,  kable zobaczymy na żywo , czy ogarną czy coś dokupimy u majstra Dunka )))

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, duniek napisał:

gdzie?
u mnie w pol roku (zmienilem taryfe z g11 na g12w w lipcu, wiec mam mix g11 + g12W)

38491kwh - do zaplaty 22200zł - daje srednio 0,58zł za kWh

 

też zmieniałem z g11 na g12 wcześniej nie było koparki ale wychodziło 0.64-0.7
teraz na g12w 608zł za 1141kW czyli 0,53 zł kwH - Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ZeFe napisał:

Dorobiłeś mi do tej evgi 8pin na 4 raisery. Czy jest sens pod 3060ti wymieniać te orginalne. Wydaja sie być solidne i te 130W ogarna 

oryginalne podwojne pod mining pod 3070/60ti wystarczaja, ale 2 x 8 kabel cpu nie jest potrzebny - cpu (bierze 9-10W, przy instalacji sterow/LA pewnie kolo 20-30W max) wiec zasilic go mozesz dwu zylowym 4pin z 6pin albo nawet przejsciowka z sata jak wyrzezbisz, dzieki temu 2x 8pin odblokowujesz i mozesz tam cos podlaczyc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jedziemy z tym

img_0664hgk05.jpeg

kupilem SUPER MOBO lenovo - nie dosc ze tanio to  jest to lga1150/chipset h81 wiec ddr3 i procka kupujemy dosłownie za grosze (cpu 10zł, ram 20-40zł)
atutem, jest tez 14pinowe złacze atx gdzie mamy az 3piny 12V zamiast 2pinów w tradycyjnym atx24

dzieki temu bede mogl puscic spokojnie 4gpu na riserach tasmowych bez zasilania (wiec odpadną mi 4 kable usb i 4 kable zasilajace) 

alu prety sugerują szerokosc obudowy, wiecej w piatek-sobote

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...