Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, g00dMan napisał:

Pytanie z innej beczki - znacie jakąś wtyczkę / dodatek do firefoxa który pokazuje aktualny kurs krypto? jakaś giełda ma swoją wtyczkę?

Męczy mnie to wchodzenie na giełdę, żeby zrobić szybki rzut okiem.

 

Jak nie zaboli klik na stronkę w zakładce, która sobie zrobisz, to tutaj:

https://pl.coinmill.com/ETH_PLN.html#ETH=0.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Libijczyk1 napisał:

nitro na pralce :szczerbaty: :szczerbaty: :szczerbaty:

 

5f4069bfe1685483ac33fe0f47632f69.jpg

nie lepiej go n boku dać albo do góry nogami? czy to tylko tak do foto?
Zawsze to lepiej mu się będzie oddychać

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Libijczyk1 napisał:

w rankingu na whatomine przed RVN jest CFX , ale cfx jeszcze nie ruszałem ;)

Jak planujesz skakać po najbardziej dochodowych projektach to nie patrz na whattomine, tam masz dane historyczne za ostatnie 24h. Kopałem confluxa solo jakiś czas, problem jest taki że ktoś tam przerzuca sporą moc obliczeniową i mniej więcej 2 na 3 godziny kopania masz trudność + 60% i ciężko cokolwiek sensownie planować, zużycie prądu jak na rvn, dodatkowo cfx był po sporych wzrostach więc finalnie odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l5wAGee.gif

 

Leci jak szalony. ☺️

 

Doleci do 100tys $ ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, g00dMan napisał:

nie lepiej go n boku dać albo do góry nogami? czy to tylko tak do foto?
Zawsze to lepiej mu się będzie oddychać

ma dupę uniesioną i 57 stopni na grafie ;) , źle u mnie nie ma, termopady pastę ma wymienione + zwiększony docisk radiatorów do rdzeni mojego autorstwa :szczerbaty: dodatkowo nitro ma u mnie dożywocie, wiec wyciąłem mu pod spodem te kratki osłaniające wentylatory , i też lepiej łapie powietrze ;) 

Edytowane przez Libijczyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Libijczyk1 napisał:

8.600zł;)  teraz jest na -450/1150 , tak go zostawię do jutra rana, jak nie posypie błędami to mu dołożę koksu, w planach okrągłe 65MH/s, nie mam watomierza gniazdkowego, przy kopaniu puszczam wentyle na fulla, bo nie ma czujnika temp. na pamieciach ;) także o ciszy nie ma mowy, trochę cichszy od acer nitro 5 gtx 1660ti (29,3 MH/s) oraz od poprzednika gp66 10750h rtx 3070 (63,5 MH/s) ogólnie kopie na 3 laptopach :szczerbaty: zobaczymy może ten przekroczy 65MH/s

Tam są GDDR6 bez X, dwa, że w laptopie z tego co kojarzę pamięci są aktywnie chłodzone.

W dniu 14.10.2021 o 22:21, JeRRy_F3D napisał:

QwH2oBd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 3070 - nie oczekujcie GDDR6X :)

W dniu 15.10.2021 o 06:36, Griszah napisał:

Do ETH najwydajniejszy obecnie miner to lolminer v 1.33, 3060ti LHR kopią na nim 44-45mhs (pamięci samsunga), ale bierze  na nim też najwięcej prądu ok. 130-140W. NBminer v39.5 jest najoszczędniejszy, ok. 42mhs przy 105-110W. Konieczne są najnowsze sterowniki.

Jak kopiesz pod windowsem to nie ustawiaj karty przez PL tylko na krzywej napięciowej. (1380-1450Mhz, przy jak najniższym napięciu), pamięci samsunga idą 2400-2600Mhz spokojnie, Hynix już gorzej 1600-1800Mhz.

Nie ważne jakiego minera używam jest źle (czyli kola 32) albo tylko gorzej - 22 i niżej .. Używam 10 i MSI Afterburnera

Możesz podesłać jak ta krzywa wygląda u Ciebie ?

Czy ktoś ma JDG w domu , kupił koparki i odlicza sobie wszystko co może ? (zakładam że 50% czynszu i 50% prądu) ? Ile teraz kosztuje ZUS jeśli mam etat ? Czy zabawa w ten sposób ma w ogóle sens czy lepiej jechać jako zwyklak bez działalności ? 

Chcę przemodelować cały swój RIG i mieć jeden rodzaj kart .. Czy w PL można kupić w jednym sklepie więcej niż jedną taką samą 3080 mając JDG ? Docelowo planuję wymienić wszystkie 6 sztuk  3060/3060Ti na 3080 

Czy sklepy NBB/LDLC /Caseking wystawiają FV na PL i można to wrzucić w koszta (chodzi o nasz VAT) ? 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, foxymf napisał:

Na lapie jedziesz windą czy Hive?

winda -t-rex , przez noc nic nie posypało błędami na 62,5 Mh/s, wieczorkiem będe miał spokój to będe się przebijał przez 65 Mh/s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałeś o lapie z 3080? wiem, że cena wyższa - ale czy nie bardziej opłacalny? pytanie ile taka 3080 by zrobiła?

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Yedi napisał:

To jest 3070 - nie oczekujcie GDDR6X :)

Nie ważne jakiego minera używam jest źle (czyli kola 32) albo tylko gorzej - 22 i niżej .. Używam 10 i MSI Afterburnera

Możesz podesłać jak ta krzywa wygląda u Ciebie ?

Czy ktoś ma JDG w domu , kupił koparki i odlicza sobie wszystko co może ? (zakładam że 50% czynszu i 50% prądu) ? Ile teraz kosztuje ZUS jeśli mam etat ? Czy zabawa w ten sposób ma w ogóle sens czy lepiej jechać jako zwyklak bez działalności ? 

Chcę przemodelować cały swój RIG i mieć jeden rodzaj kart .. Czy w PL można kupić w jednym sklepie więcej niż jedną taką samą 3080 mając JDG ? Docelowo planuję wymienić wszystkie 6 sztuk  3060/3060Ti na 3080 

Czy sklepy NBB/LDLC /Caseking wystawiają FV na PL i można to wrzucić w koszta (chodzi o nasz VAT) ? 

To jest skomplikowany temat, zasięgnij opinii doradcy podatkowego podpowie Ci co możesz a co nie. Na pierwszy rzut oka to nie odliczasz 50% od czynszu tylko proporcjonalnie powierzchnia pomieszczenia do powierzchni domu/ mieszkania. Te pomieszczenie tylko i wyłącznie na rzeczy związane z Dg. Z prądem nie wiem jak jest dokładnie więc się nie wypowiem. ZUS okolice  400pln przy oskładkowanym etacie. Jest możliwość zakupu więcej niż jednej 3080, tylko wtedy inne ceny. Nie wiem jak chcesz VAT rozliczyć z takiego zakupu skoro sam nie wystawiasz żadnej faktury vatowskiej, chyba że będziesz robił jakieś walki i podpinał to pod inną działalność. Caseking normalnie wysyła do pl czy na dg czy osoba fizyczna. Na dg swego czasu wysyłało nbb ( z wyłączeniem fe) i  mindfactory. Temat jest skomplikowany, różne urzędy mają całkowicie odmienne podejścia. Możliwe, że będziesz też potrzebował indywidualnej interpretacji podatkowej. Czy ma sens to już zależy co przez to rozumiesz.

 

Edytowane przez Lurdyfeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma sens = czy przyniesie to wymierne korzysci = zysk z posiadania JDG vs bez niej (zakup kart wrzucasz w koszta) ale fakt - VATu w ten sposób nie da się odliczyć .. 

Zdobyć teraz grafy w sensownej cenie to bedzie wyzwanie .. trza poczekać na jakieś zło .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac JDG kupujesz gpu i vat odliczasz. Jak nie chcesz bawić się z US na koniec płacisz 19% od czystego ukopu i tyle. 

Sam mam sprzętu kupionego w styczniu na niemałą kwotę - spróbować to dać w koszta czemu by nie ?.  Foundersów nie dam rady, bo to byłby spory problem wytłumaczyć ich pochodzenie ?.

Do tego pod koniec roku celem obniżenia fee, wpłacić na stablecoina większą kwote i ten wielce bolesny podatek można przelknąć. 

Warto zaznaczyć, ze wszyscy kopiący rok 2021 zaliczą z ratio 7:1 w stosunku do kosztów prądu?. Zaś wszyscy, co zaczynali grubo kopać rok temu, dziś mają już dawno spłacony cały sprzęt ?. I ten sprzęt można nadal sprzedać za 2 3x tyle z gotówką do ręki... 

Żeby nie było tak różowo  to dziś aby w to sensowanie wejsć trzeba wyłożyć kilkadziesiąt koła a nie wiadomo co bedzie jak posa nie przesuną...

BTW i tak chetnie kupie każda ilośc foundersów ???

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, foxymf napisał:

a nie myślałeś o lapie z 3080? wiem, że cena wyższa - ale czy nie bardziej opłacalny? pytanie ile taka 3080 by zrobiła?

dużej różnicy w Mh/s by nie było a w cenie już jest ;) ponad 10k za laptopa z 3080 to dla mnie już za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Ja obstawiałem ze 3070 napewno przestali produkować i chyba mam rację. 3080 był ostatnio rzut,kto wie może ostatni..? 

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ethermine.....Da się panowie jakoś wygładzić ten wykres ? czy to będą takie skoki cały czas ? wy też tak macie ? raz góra raz dół ?

 

fefb1f72f4dec85c13fd46b1470ee079.jpg

 

Edytowane przez Libijczyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Libijczyk1 napisał:

Ethermine.....Da się panowie jakoś wygładzić ten wykres ? czy to będą takie skoki cały czas ? wy też tak macie ? raz góra raz dół ?

 

fefb1f72f4dec85c13fd46b1470ee079.jpg

 

PQLraKT.jpg

Też tak mam. Kreśli jak kreśli. Ogólnie prawidłowo.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Libijczyk1 napisał:

dużej różnicy w Mh/s by nie było a w cenie już jest ;) ponad 10k za laptopa z 3080 to dla mnie już za dużo

Ile 3080 by zrobiła więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, foxymf napisał:

Ile 3080 by zrobiła więcej?

wpisałem na youtube "gp 66 rtx 3080 mining " i obejrzałem 2 filmiki i tyle samo robi co mój rtx 3070 , w przypadku kopania rtx 3070 na równi z 3080 ;) okolice 65Mh/s zobaczcie sobie sami zresztą, nawet jak by kopała 70-75 to według mnie i tak nie warto

Edytowane przez Libijczyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...