Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualny kurs Bitcoina (BTC PLN):

z 16:35:01 20-10-2021

261 831.1836 zł

66 459.6755 USD

 

shock-disbelief.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

sam z bólem sprzedaje każdy ukop... wierze w cenę 30k za ETH w perspektywie 2 lat.

 

marvel-money-money-money.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli na chwilę obecną koniec kopania ETH?

kopie normalnie :D  by był jakiś drop  foundersó to  by 2 GH/S pękły a tako na waciki będzie :D

image.thumb.png.3a717356f3e90cf785af9dbc40050a1f.png

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A co tam tak dużo prundu pobiera w IDLE ?

Teraz jak kopię i piszę, CPU pobiera około 10-15 Wat.

Grafiki nie liczę, bo kopie ETH, czyli 100% użycia.

Co pozostaje ?

Płyta główna, RAM, SSD, 2 wentylatory no i  sama sprawność zasilacza.

To ma wziąć 100 Wat ?

U mnie procesor, 4x kość ramu, rgb (wyłączone, włączone 15W różnicy na samym gniazdku), 4 dyski twarde, dwa dyski SSD, AIO, 6 wentylatorów, 8 urządzeń USB - łącznie 100W w IDLE bez RGB

 

ale o czym ty piszesz wogole bo jakies to niespojne wszystko

ja mowie o poborze same karty w programie
np hive dla  rtx3080 pokazywał mi 219-225W a realnie sama karta podlaczona pod osobny zasilacza brała 235-239W (wiadomo tu dochodzi sprawnosc zasilacza/wentylator w zasilaczu ktory np moze wziac 4-5W a przy 6 kartach pomijamy to bo wychodzi ponizej 1W

keidys mierzylem wszystkie natezenia multimetrem

 

celeron G3900 @ EPS connector
0,75A 12,2V = 9,2W
12V rail (atx) 0,18A - 2,2W
3,3V rail (atx) 0,12A - 0,4W
5V rail (atx) 1,20-1,40A - 6-7W (SSD powered by USB)
5VSB rail (atx) -0,16A - 0,8W

to byly chyba na 1 lub 2 kartach, ale raczej przy wiekszej ilosci nie ma roznicy a jesli jest to 2-3W moze max


a realnie w praktyce zwykly komputer
i5 8400
2x16gb
1050ti
m2 ssd
sata ssd
750W gold

30-35W idle

Sam 2080ti, pokazujący 142-144W, bierze na zasilaczu, bo tylko jego miałem wpiętego, zasilacz platinum. 3.91kwh zużyte w ciągu dnia, co daje 162W. 20W różnicy na gniazdku.

Mój komp 100W na luzie. Teraz mam wpięte 2x3060, pobór z gniazdka, zasilacz gold - 350W. A karty biorą 103-108W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Pokaż GPU-Z gdy karta kopie.

Może trzeba w sterowniku grafiki zmienić opcję z gry na liczenie.

Memory controler szedł na 56%.

Okazało się że pomogło przestawienie ustawienia z grafiki na liczenie.

Teraz mam 23,6mh/s dla 92W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Majac JDG kupujesz gpu i vat odliczasz. Jak nie chcesz bawić się z US na koniec płacisz 19% od czystego ukopu i tyle. 

Sam mam sprzętu kupionego w styczniu na niemałą kwotę - spróbować to dać w koszta czemu by nie ?.  Foundersów nie dam rady, bo to byłby spory problem wytłumaczyć ich pochodzenie ?.

Prawo podatkowe w Polsce w przypadku mainingu jest proste.  Oficjalnie kryptowaluty w naszym kraju nie są opodatkowane, a więc nie można wrzucać w koszty (odpisywać vatu) na wszystko co jest związane z ich pozyskaniem. Co za tym idzie nie można odpisać kosztów prądu,  kart, wynajętych pomieszczeń itd. 

Oczywiście ludzie to robią zakładając sklepy komupterowe lub inne tego typu działalności, ale jest to niezgodne z prawem. Skarbówka ma 5 lat od ostatniego okresu rozliczeniowego na dokonanie kontroli... Podziękuje za takie atrakcje. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Moim zdaniem ukaże się jeden lider i większość będzie to kopać - tak jak teraz ETH.
Niestety nie można się spodziewać kokosów... myślę, że czysty zysk spadnie o 70%

Obecna sytuacja jest patologiczna i ta patologia zakończy się wraz z przejściem ETH na ETH 2.0.  Osoby, które przepłaciły za karty w ostatnich kilku miesiącach najprawdopodobniej nigdy nie uzyskają zwrotu kasy - chyba, że ETH przesunie czas przejścia na Pos. 

Symulacja po przejściu na ETH 2.0 jest bardzo prosta. Gdy 600 Th/s rozejdzie sie po innych kryptowalutach okaże się, że kopanie będzie całkowicie nieopłacalne. W tym samym czasie nastąpi podwyżka prądu o 40% + opłata mocowa dla tych, którzy korzystają z prądu w godzinach szczytu.  Nastąpi wyprzedaż kart podobna do tej, która następuje na początku każdej bessy. Po kilku miesiącach spadnie trudność i kopać będa tylko ci, którzy wiedzą na czym ono polega. 

Edytowane przez koczkodan27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Prawo podatkowe w Polsce w przypadku mainingu jest proste.  Oficjalnie kryptowaluty w naszym kraju nie są opodatkowane, a więc nie można wrzucać w koszty (odpisywać vatu) na wszystko co jest związane z ich pozyskaniem. Co za tym idzie nie można odpisać kosztów prądu,  kart, wynajętych pomieszczeń itd. 

Oczywiście ludzie to robią zakładając sklepy komupterowe lub inne tego typu działalności, ale jest to niezgodne z prawem. Skarbówka ma 5 lat od ostatniego okresu rozliczeniowego na dokonanie kontroli... Podziękuje za takie atrakcje. 

masz jeszcze coś ciekawego  do  dodania ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten HR na poziomie 10-20 to zmiany w sterownikach czy ETH już hula na ETH 2.0??

//edit
nwm. MSI Afterburner z nowym sterownikiem źle współgrał - ponowne wczytanie profilu pomogło..

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Obecna sytuacja jest patologiczna i ta patologia zakończy się wraz z przejściem ETH na ETH 2.0.  Osoby, które przepłaciły za karty w ostatnich kilku miesiącach najprawdopodobniej nigdy nie uzyskają zwrotu kasy - chyba, że ETH przesunie czas przejścia na Pos. 

Symulacja po przejściu na ETH 2.0 jest bardzo prosta. Gdy 600 Th/s rozejdzie sie po innych kryptowalutach okaże się, że kopanie będzie całkowicie nieopłacalne. W tym samym czasie nastąpi podwyżka prądu o 40% + opłata mocowa dla tych, którzy korzystają z prądu w godzinach szczytu.  Nastąpi wyprzedaż kart podobna do tej, która następuje na początku każdej bessy. Po kilku miesiącach spadnie trudność i kopać będa tylko ci, którzy wiedzą na czym ono polega. 

A skąd wiesz, że nie rozejdzie się np. po dwóch? Albo przygniatająca większość nie przejdzie na classic? Przecież tak samo zaczynało ETH... Myślisz, że firmy, które kupowały koparki składające się z tysięcy kart tak nagle odpuszczą i je sprzedadzą za grosze? Nie - wszystko przeniesie się gdzie indziej. Jeszcze nie wiemy gdzie - ale na pewno nic się nie skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zaczynamy hiperbolę do 80k-90k za BTC, a potem zjazd w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Prawo podatkowe w Polsce w przypadku mainingu jest proste.  Oficjalnie kryptowaluty w naszym kraju nie są opodatkowane, a więc nie można wrzucać w koszty (odpisywać vatu) na wszystko co jest związane z ich pozyskaniem. Co za tym idzie nie można odpisać kosztów prądu,  kart, wynajętych pomieszczeń itd. 

Oczywiście ludzie to robią zakładając sklepy komupterowe lub inne tego typu działalności, ale jest to niezgodne z prawem. Skarbówka ma 5 lat od ostatniego okresu rozliczeniowego na dokonanie kontroli... Podziękuje za takie atrakcje. 

Zamiast zgadywać i wprowadzać ludzi w ludzi w błąd, lepiej jest oprzeć się na faktach. Polecam poczytać wyrok WSA w Łodzi z dnia 21 lipa 2020, sprawa I SA/Łd 285/20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jest też wyrok z tego samego zdaje mi się roku, o przeciwnej wymowie. Ogólnie jest to bardzo niejasne i wiele US kwestionuje takie wydatki. Na razie nie ma żadnej jednomyślności w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale "zdaje mi się", czy masz konkretny wyrok? To istotne, a mi do innego wyroku nie udało się dotrzeć. Chętnie bym go przeczytał, jeśli faktycznie taki był. 

Jednomyślności nie ma i nie będzie, bo nasze US to banda złodziei. Dlatego, moim zdaniem, warto opierać się na wyrokach sądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-waluty-wirtualne-a-wydatki-na-sprzet-i-energie-w-kosztach-podatkowych-wyrok-wsa

Nie mogę znaleźć teraz tego wyroku, ale choćby w tym artykule piszą jasno, że fiskus kwestionuje wszelkie wydatki na zakup. np. koparki czy koszt energii elektrycznej. Warto poprosić o stanowisko własnego US i indywidualną interpretację.

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie temat krypto i podatki to bagno i niezależnie od tego co byśmy zrobili, ryzyko nie będzie zerowe (no chyba, że uzyskamy zawczasu indywidualną interpretację podatkową). W ciągu 5 lat dominująca interpretacja może się zmienić kilkukrotnie. Obecnie za najbezpieczniejsze uchodzi rozliczanie zysków z kopania jako zysków kapitałowych (podobnie jak z papierów wartościowych), a wrzucanie urobku w przychód firmy (i ewentualne odliczenie kosztów) uchodzi za kontrowersyjne. Imho, to jednak ta druga opcja jest bardziej logiczna i zgodna z duchem przepisów, więc nie zdziwiłbym się, gdyby za rok-dwa wszystko się odwróciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...