Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wskoczyło na LHR 72 nawet... aktualnie waha się miedzy 57 a 59,5. Pobór mocy zgadza się z rzeczywistym z watomierza. 

 

cjubPya.jpeg

Przy ewentualnej decyzji aby dorzucić jeszcze jedną łopatę - te osiągi mogą mieć dla mnie spore znaczenie. Ceny FE 3070 TI zaczynają się od 4,5K, ceny FE 3070 - przebijają próg 6K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

kopie ktoś na ethermine co nie ma wogóle  stale shares ? te stale wpływa na zarobek ?

skoro to nie są accepted to raczej tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Przy ewentualnej decyzji aby dorzucić jeszcze jedną łopatę - te osiągi mogą mieć dla mnie spore znaczenie. Ceny FE 3070 TI zaczynają się od 4,5K, ceny FE 3070 - przebijają próg 6K.

Wymienię na dniach termopady w tej od MSI co jest GPU#1 to dam znać jak wtedy sobie radzi, tutaj może już mieć zaniżone osiągi po2 miesiącach kopania na tych gównianych oryginalnych.

Jak coś to ta 3070 co ma najlepszy perf/W to przez wszystkich hejtowany Ventus 2X kupiony na ostatniej promce w xkom :D

Edytowane przez manuelos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up, dotarł do mnie rx 6600. Dla etherium classic:

Rx 580 4GB kopał 24,5mh/s

rx 6600 kopie 29,5mh/s 

Zauwazyłem że w nowym rx jest słabo obciążony kontroler pamięci. Chciałem przestawić ustawienie GPU z grafiki na liczenie (tak zrobiłem dla rx 580) ale tutaj tej opcji już nie ma. 

Czy to blokada ze strony amd?

https://zapodaj.net/41d9e27fca048.png.html

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wymienię na dniach termopady w tej od MSI co jest GPU#1 to dam znać jak wtedy sobie radzi, tutaj może już mieć zaniżone osiągi po2 miesiącach kopania na tych gównianych oryginalnych.

Jak coś to ta 3070 co ma najlepszy perf/W to przez wszystkich hejtowany Ventus 2X kupiony na ostatniej promce w xkom :D

W Foundersie też będziesz wymieniał pady? Jakie masz ustawienia na Afterburnerze dla FE?

Edytowane przez Martinique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu  wymieniał pady  w 3070FE ? w sumie mam 2 sztuki, błędami nic nie sypią - kilka miesięcy  kopią, ale wymienić nie zaszkodzi, pytanie jaka grubość?.

jeżeli 3070Ti robi 60Mh/S w ETH to biorę następnym razem na testowanie :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

W Foundersie też będziesz wymieniał pady? Jakie masz ustawienia na Afterburnerze dla FE?

 

 

ktoś tu  wymieniał pady  w 3070FE ? w sumie mam 2 sztuki, błędami nic nie sypią - kilka miesięcy  kopią, ale wymienić nie zaszkodzi, pytanie jaka grubość?.

jeżeli 3070Ti robi 60Mh/S w ETH to biorę następnym razem na testowanie :D

 

 

 

W 3080 Ti wymieniłem, efekty wiadomo jakie ;) 3070 Ti FE na razie nie będę ruszał skoro tak kopie, aczkolwiek nie znam temperatur bo wszystko od razu pod hiveOS a tam temperatur pamięci nie odczytuje. Z drugiej jednak strony backplate jest totalnie zimny w porównaniu do 3080 TI FE więc podejrzewam że ciepło wogóle nie jest odbierane.

Ustawienia w HiveOS jak poniżej, ale wrzuciłem tak trochę z głowy trochę z neta, nie testowałem nic dalej jeszcze (3080 Ti FE to RVN, bo na 3 minerach miałem problem z ogromnymi wahaniami 40-70 i widziałem ze bardzo dużo osob tak ma)

NrdypU0.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Up, dotarł do mnie rx 6600. Dla etherium classic:

Rx 580 4GB kopał 24,5mh/s

rx 6600 kopie 29,5mh/s 

Zauwazyłem że w nowym rx jest słabo obciążony kontroler pamięci. Chciałem przestawić ustawienie GPU z grafiki na liczenie (tak zrobiłem dla rx 580) ale tutaj tej opcji już nie ma. 

Czy to blokada ze strony amd?

https://zapodaj.net/41d9e27fca048.png.html

IMHO to AMD robi lepsze LHR niż nvidia - karty serii 6000 mają dziwnie słabe osiągi w kopaniu i blokady oc nie do obejścia :/ zresztą już nawet RX5500 tak miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

IMHO to AMD robi lepsze LHR niż nvidia - karty serii 6000 mają dziwnie słabe osiągi w kopaniu i blokady oc nie do obejścia :/ zresztą już nawet RX5500 tak miał

Ciekawe czy się to zmieni. Chociaż sterownik pokazuje 56W dla rx 6600 i 92W rx 580.

Chciałem zapytać o zainstalowanie dwóch różnych kart. i kopanie? Jak to uruchomić na jednym pc?

Zasilanie sobie zrobię. Ale co z uruchomieniem drugiej karty? (wystrojeniem jej w sterowniku, oraz uruchomieniem nanominera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3060  hiveos - skacze pobór prądu i hashrate.

Normalnie jest 40 mh/s przy 105 watt na wszystkich kartach a co chwile skacze na rożnych kartach na przemian  na 15 mh/s i 30 watt

Ktoś miał taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

IMHO to AMD robi lepsze LHR niż nvidia - karty serii 6000 mają dziwnie słabe osiągi w kopaniu i blokady oc nie do obejścia :/ zresztą już nawet RX5500 tak miał

Fakt. Najlepsza karta AMD do kopania to nadal zdecydowanie Vega VII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

8xPfRex.png

Pierwsze kroki w ETH bo karty LHR, GPU#3 to Founders Edition na oryginalnych termopadach (jeszcze). Czy te wartości nie są zbyt dobre czasem xD ?

Kolego jakiej wersji sterowników używasz ? Bo coś moje osiągi dla 360 Ti vision słabe są )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś na tym bitrefiil (kupony) gift na amazon są bez fee, czyli masz bitcoinów/eth czy co tam za 100 euro kupujesz kupon za 100 euro:

jak coś mój refllink:

https://www.bitrefill.com/buy/?code=19sggz0l

Po doładowaniu konta Amazon środki są ważne 10 lat

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ustawienia w HiveOS jak poniżej, ale wrzuciłem tak trochę z głowy trochę z neta, nie testowałem nic dalej jeszcze (3080 Ti FE to RVN, bo na 3 minerach miałem problem z ogromnymi wahaniami 40-70 i widziałem ze bardzo dużo osob tak ma)

NrdypU0.png

Te wahania to pewnie skutek unlocku LHR, który jest czuły na oc. Zszedłbyś trochę z zegara pamięci, ewentualnie ustawił unlock poniżej 70 i powinno być ok. Imho szkoda katować taka kartę stałym poborem powyżej 300W na KawPow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Kolego jakiej wersji sterowników używasz ? Bo coś moje osiągi dla 360 Ti vision słabe są )

470.74

 

Te wahania to pewnie skutek unlocku LHR, który jest czuły na oc. Zszedłbyś trochę z zegara pamięci, ewentualnie ustawił unlock poniżej 70 i powinno być ok. Imho szkoda katować taka kartę stałym poborem powyżej 300W na KawPow.

Sprawdzę, dzięki za pomysł, też mi szkoda RVN kopać na 3080 TI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

470.74

Sprawdzę, dzięki za pomysł, też mi szkoda RVN kopać na 3080 TI :)

A te sterowniki nie są czasem tylko pod Linuxa?

Z tego co widzę dałeś okno kopania t-rex z Windowsa a nie Linuxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A te sterowniki nie są czasem tylko pod Linuxa?

Z tego co widzę dałeś okno kopania t-rex z Windowsa a nie Linuxa :)

Kopę tylko pod HiveOS, nie mogłem ci dać screena z Windowsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Kopę tylko pod HiveOS, nie mogłem ci dać screena z Windowsa ;)

To mnie ten screen zmylił:

8xPfRex.png

Aczkolwiek taki screen mam z windy :P

 

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Hive możesz przełączyć widok na konsole minera i patrzeć jak kopie ;) i w tedy wygląda jak na windzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

w Hive możesz przełączyć widok na konsole minera i patrzeć jak kopie ;) i w tedy wygląda jak na windzie

ooo, dobrze wiedzieć, pora na weekend potestować Linucha :D

Czy ktoś z forumowiczów posiada jeszcze u siebie RTX 3070 ti FE i potwierdzi wyniki bliskie 60 mh/s w ETH ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ta chroni tylko przed mandatem, gdy US zmieni zdanie. :D I tak musisz wtedy oddać, ale bez kary.

Nieprawda. Jeżeli dokonasz "nielegalnych" odpisów (tzw. uszczuplenie należności publicznoprawnej) na kwotę większą niż 14000 jest to  uznawane za przestępstwo skarbowe.  Kara jest naliczana w stawkach dziennych,  gdzie najmniejsza kara to 10 stawek dziennych.

Jeżeli kwota jest mniejsza to rozmawiamy o wykroczeniu skarbowym wtedy kara waha się od  210 zł do 14 000 max. 

W obu przypadkach trzeba doliczyć stres związany z "węszącą" policją skarbową. 

 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś, o co mi chodziło. Oczywiście, że jak robisz celowo lewiznę, to jest to przestępstwo. Mowa była o czymś zupełnie innym - zmianie zdania przez US, że coś, co uznał rok temu za ok, nagle uznaje za nie ok rok później. Wówczas opinia indywidualna daje właśnie to, co napisałem i tylko o taką sytuację mi chodziło. Nie wiem, jak coś rozliczyć, więc zwracam się o interpretację indywidualną. Jeśli kiedyś US zmieni zdanie, to muszę dopłacić do nowej interpretacji US, ale nie dostaję kary, bo stosowałem się do wcześniejszej interpretacji. A jeśli takowej bym nie miał, bo zapytałem się tylko na gębę, to groziłby mi mandat. Mam nadzieję,  że teraz jasno wszystko doprecyzowałem. Abstrahuję od "nielegalnego" odliczania prądu i GPU, bo wciąż nikt nie zapodał tutaj takiego wyroku. Chyba że przegapiłem - nie śledzę od dechy do dechy.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AbAkh90.jpeg

 

Tyle na to czekałem, a teraz jak wprowadzili to się okazuje że raczej nie ma sensu się bawić w ETH30/ RVN/ERGO70 bo ETH tak pięknie kopie LHR :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pech, śrubka mi  spadła na płytę główną i chyba zrobiła zwarcie bo  maszyna się wyłączyła i płyta już nie wstaje grrr - żadnego dymku nie było  ale normalnie kaput chyba...

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...