Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadły mi w łapy fajne PSU z demontażu tylko jak je zmusić do roboty?
Złącze mniejsze niż standardowy breakout board, widział ktoś takie pasujące?
W parallel miner niestety nie mają takich.
A może ktoś lutuje przewody bezpośrednio do tego?

gwO37NQl.jpgkmSwbJ3l.jpgtlcanbOl.jpg

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok płyta kaput ;/  szkoda bo to biostar btc 250 i łądnie śmigała grr

Dobra na szybko myślę sprzedam procek i zmienię platformę, co polecacie na szybko ?

aby obsłużyła do 9-10 GPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ta chroni tylko przed mandatem, gdy US zmieni zdanie. :D I tak musisz wtedy oddać, ale bez kary. Fiskus zawsze uważa, że zapłaciło się źle i za mało. Zatem ponownie - dla mnie tylko konkretne wyroki sądów są cokolwiek warte. Oczywiście najlepiej SN, ale do takich się nie dokopałem.

Fakt, nawet indywidualna interpretacja nie ma mocy wiążącej, ale zapewnia tyle "bonusów", że mając ja czułbym się w dośc bezpiecznie. Przystępnie jest to opisane np. tutaj:
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wydanie-interpretacji-indywidualnej-kwestie-formalne

A do wyroków SN się raczej nie dokopiesz, bo w sprawach podatkowych najwyższą instancja jest NSA ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

ok płyta kaput ;/  szkoda bo to biostar btc 250 i łądnie śmigała grr

Dobra na szybko myślę sprzedam procek i zmienię platformę, co polecacie na szybko ?

aby obsłużyła do 9-10 GPU .

Ja na 13 używam biostar tb360 btc pro, ale możliwe ze opłacalnej będzie poszukać czegoś z 6 wejściami pcie i dokupić rozdzielacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Czy ktoś z forumowiczów posiada jeszcze u siebie RTX 3070 ti FE i potwierdzi wyniki bliskie 60 mh/s w ETH ????

Wklejam potwierdzenie po 24h, wiadomo screen z najlepszym wynikiem z ostatnich kilku dla wrażenia :D 56-59 lata:

cxn9ezK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

ale pech, śrubka mi  spadła na płytę główną i chyba zrobiła zwarcie bo  maszyna się wyłączyła i płyta już nie wstaje grrr - żadnego dymku nie było  ale normalnie kaput chyba...

 

Ano tak Zozolek, Drupi nie zaśpiewał i zaczynają się nerwy, dokręcanie dokręconych śrubek na stelażach, zmiany rzeczy niezmiennych ... coś trzeba robić w tych niepewnych czasach, czymś człowiek musi się zająć .. ja tez przenoszę komputer z miejsca na miejsce, czyszczę, woskuję, szoruję, póżniej szlifuję, oczywiscie szmatką oczywiście tez słucham, dmucham chucham ... coś trzeba robić jak Drupi nie spiewa  : ]

Edytowane przez marian666666
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ano tak Zozolek, Drupi nie zaśpiewał i zaczynają się nerwy, dokręcanie dokręconych śrubek na stelażach, zmiany rzeczy niezmiennych ... coś trzeba robić w tych niepewnych czasach, czymś człowiek musi się zająć .. ja tez przenoszę komputer z miejsca na miejsce, czyszczę, woskuję, szoruję, póżniej szlifuję, oczywiscie szmatką ... coś trzeba robić jak Drupi nie spiewa  : ]

Zebyś wiedział, sprzątać zacząłem ? śrubka wypadła i spadła idealnie na chipset  .. zwara poszła i po płycie. Pech to pech. Foundersy całe, żaden nie ucierpiał ?

Dzięki @koneser dorwałem experta pod 16 GPU będzie na zapas,jak już dropnie to się zapełni .... ?

Edytowane przez ZeFe
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pewnie temat się już przewijał ale na kilku ostatnich stronach nie znalazłem.


Dostałem dzisiaj TUF'a 3080 LHR z x, którego zamówiłem rok temu za 3279 :D i zamiast zarobić te 3k na odsprzedaży, planuję dorzucić go do dwóch już kopiących 3080 (v1, czyli nie LHR).

Podpowiecie jakim mainerem go obsłużyć? Jaki hashrate eth powinien wyciągnąć?

Dotychczasowe 3080 odpalam na t-rex 0.19.12 które działają od kilku miesięcy więc nie ruszam. Każdą kartę odpalam osobnym procesem i robią średnio 95 MH/s. Sterowniki nvidii 496.13.

 

Będę wdzięczny za sugestię jakiego minera użyć dla 3080 LHR oraz czy kopać tylko eth czy jakiś dual.

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Assassin No i posłuchałem i pykło, 78-81 trzyma cały czas ;)

Reszta trochę słabiej leci bo jeszcze LHR nie ustawiony a jadę na automacie, ale mimo wszystko piękne wyniki :

RMtR4SA.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu kopania na ustawieniach core 1000 mem 2030 Rtx 2070 zaczął wywalać błędy unrecoverable memory error by gpu 0 , teraz maksymalny stabilny zegar to 850…

 

Miał ktoś tak ? Coś się z karta stało czy problem leży gdzie indziej ?

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo przesiadłem sie na nicehash, aby wyciągnąć stamtąd 15 000 satoshi(8-9) dolarów ? , mi jako januszowi szkoda tego zostawiać,aby wypłacić na portfel musze mieć 100 000 satoshi, a ponizej screen jak leci gp66

????

7ecf64a655e832db85623b0ace1aeb27.png

Edytowane przez Libijczyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny przypadek z kartą.

Karta przy kopaniu ma nagły spadek temperatury o 4-5stopni - i już taka temperatura zostaje. Czasami ten spadek jest po paru minutach, czasami po godzinie a teraz po 3 dniach. Jakieś pomysły czym to może być spowodowane? 

Przykładowo leci sobie cały czas stabilne 57stopni (prosta linia na wykresie) nagle schodek w sekundę na 52 stopnie i dalej prosta na 52. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Boger napisał:

Panowie, pewnie temat się już przewijał ale na kilku ostatnich stronach nie znalazłem.


Dostałem dzisiaj TUF'a 3080 LHR z x, którego zamówiłem rok temu za 3279 :D i zamiast zarobić te 3k na odsprzedaży, planuję dorzucić go do dwóch już kopiących 3080 (v1, czyli nie LHR).

Podpowiecie jakim mainerem go obsłużyć? Jaki hashrate eth powinien wyciągnąć?

Dotychczasowe 3080 odpalam na t-rex 0.19.12 które działają od kilku miesięcy więc nie ruszam. Każdą kartę odpalam osobnym procesem i robią średnio 95 MH/s. Sterowniki nvidii 496.13.

 

Będę wdzięczny za sugestię jakiego minera użyć dla 3080 LHR oraz czy kopać tylko eth czy jakiś dual.

Chcesz te wszystkie grafy użyc na tym samym kompie ? Stery raczej 469 :)

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2021 o 11:52, g00dMan napisał:

w Hive możesz przełączyć widok na konsole minera i patrzeć jak kopie ;) i w tedy wygląda jak na windzie

Czy ktoś podpowie jak taką konsolę podejrzeć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rtl006 napisał:

Czy ktoś podpowie jak taką konsolę podejrzeć? :)

Jak jesteś już w konkretnym "workerze", czyli tam gdzie przeważnie się jest podglądając statystyki, oc itd, to z paska na górze wybierasz ikonkę "remote access" i klikasz "Hive Shell Start".

Czekasz chwilę aż wyskoczy ci zaznaczone na screenie poniżej miejsce gdzie uruchamiasz konsolę/

w konsoli "miner" otworzy ci podgląd wiadomo na co, przełączasz się między różnymi minerami ctrl+a+a

B3MSWqA.jpeg

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, manuelos napisał:

Jak jesteś już w konkretnym "workerze", czyli tam gdzie przeważnie się jest podglądając statystyki, oc itd, to z paska na górze wybierasz ikonkę "remote access" i klikasz "Hive Shell Start".

w konsoli "miner" otworzy ci podgląd wiadomo na co, przełączasz się między różnymi minerami ctrl+a, 

 

Super, dzieki. A wiesz może czy można zdalnie podejrzeć aktualne działania danego workera? Chodzi mi o widok jakbym miał normalnie monitor podłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rtl006 napisał:

 A wiesz może czy można zdalnie podejrzeć aktualne działania danego workera? Chodzi mi o widok jakbym miał normalnie monitor podłączony

Co znaczy działania workera ? Worker to cała twoja koparka, pytasz pewnie o minera - to tak- do tego to właśnie służy jak wpiszesz "miner" w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, manuelos napisał:

Co znaczy działania workera ? Worker to cała twoja koparka, pytasz pewnie o minera - to tak- do tego to właśnie służy jak wpiszesz "miner" w konsoli.

Dokładnie o to mi chodziło. Dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam info czy dana płyta obsłuży więcej gpu niż ma portów przez riser.

msi z97 pc mate - mobo.

Czy ktoś może na ako j kopię ? Czy to obsłuży 6 gpu?

Ktoś coś lub podpowie gdzie sprawdzić ile sama płyta obsługuje linii pcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ok 6 miesiącach zauważyłem  wzrost temperatur na 3090  - ok 90-92 stopnie.

Dziś postanowiłem wymienić gelidy - okazało się, że stare mega stwardniały i  były kruche.

Po wymianie powrotnie ok 78-80 na pamięciach :)

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, g00dMan napisał:

stare to też były gelidy czy stockowe?

Gelidy, 12 mkw .

Niby gwarancja 5 lat, ale w kopaniu 6 wytrzymują :D

Tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że te 3090 / 3080 bez nadzoru łatwo popsuć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiesz na 3080 Fe na stockowym chłodzeniu ? Nie throttluje ci to to ? Eth na niej kopiesz ?

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Yedi napisał:

Kopiesz na 3080 Fe na stockowym chłodzeniu ? Nie throttluje ci to to ? Eth na niej kopiesz ?

na 3080 FE termo mam wymienione również, tam nie kontroluje temp bo  karty są na stelażu i hiveOS

W 3090 Fe wymieniłem teraz, po  6 miesiącach bo mi  tempy podskoczyły ;)

Nieco gier do nadrobienia, więc wymiana w porę bo karta trzyma 2010MHZ na 1400 RPM i 60-65 stopni  teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...