Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, chromusik napisał:

Co daje łączenie zasilaczy , nie lepiej jeden większy z dużą ilością kabli ?

To ze kupujesz evgi 750W za 340zł nowe z amazona i masz za ok 1100zł ok 2200W mocy z 18 wyjściami 8pin i 12 kablami pod GPU w komplecie. 

Wytarczy wtedy dorobić customa pod raisery i ew cpu. 

Na początku też kupiłem 1000w seasonica po 780zł i jeszcze custmy dorabiałem a wyjść szybko zabrakło.

Odsprzedaż no problem. Padnie Ci sztuka, zmniejszysz moc kopania o 4 gpu a nie 12. 

Edytowane przez ZeFe
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ZeFe napisał:

To ze kupujesz evgi 750W za 340zł nowe z amazona i masz za ok 1100zł ok 2200W mocy z 18 wyjściami 8pin i 12 kablami pod GPU w komplecie. 

Wytarczy wtedy dorobić customa pod raisery i ew cpu. 

W sumie taniej plus większą niezależność od usterki jednego urządzenia. Racja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ZeFe napisał:

Na początku też kupiłem 1000w seasonica po 780zł i jeszcze custmy dorabiałem a wyjść szybko zabrakło.

Ja mam 1000 bo nie zakładałem że tak szybko będę dokładał kolejne karty :D

Swoją drogą - jaki konkretnie model EVGA polecasz bo właśnie stoję przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, manuelos napisał:

Ja mam 1000 bo nie zakładałem że tak szybko będę dokładał kolejne karty :D

Swoją drogą - jaki konkretnie model EVGA polecasz bo właśnie stoję przed zakupem.

te biorę :   https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B017NW4NXW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

dla miningu perfect ;)

Na rigi się wkurzyłem i ostatnio zamówiłem na allegro docięte profile - wyszło 96zł.
Poskręcałem i mam stelaż na 12 GPU ;) - nie jest idealny, jutro wrzucę foto jak go uruchomię ;)

Płacić 400zł za stelaż nie będę ;)

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś które płyty główne z 3 slotami pcie przyjmą adaptery pcie 1v4 tak żeby obsłużyły 12 gpu? Ceny tych z 6 slotami to jakiś obłęd teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku: nie wiem nic

Co obecnie potrzeba pierwszej wersji RTX 3060 żeby kopała te 48-49 MH, jaki riser czy płyta główna (zatyczki vga to wiem chyba że już nie muszą być) : ]

Czy można 3060 mieszać z innymi kartami czy musi być to na jednej platformie bo sterownik nvidii 470 obsłuży tylko taką 3060 ?

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

odpaliłem trzecią 3080 - model z LHR (dotychczasowe dwie są "normalne") - karty są podpięte pod mojego standardowego kompa bo nie chce mi się budować nic osobnego, tym bardziej że tego głównego i tak używam więc jedna karta musiałaby zostać w nim = 2 chodzące kompy 24/7.

Jedna karta w obudowie a dwie wyrzucone na zewnętrzny stelaż. Ta z obudowy zasilana przez swój zasilacz a te zewnętrzne mają osobny, spięty z głównym po add2psu.

 

Pytania:

- będę wymieniał thermalpady na TUF bo pamięci łapią temp. ok 100-102 st C.

- jaki przewód USB jest potrzebny do podpięcia risera?  Kupiłem TAKIE 2m usb 2.0 żeby jakoś uporządkować okablowanie, ale karty nie są widoczne w systemie. Czy TE 3.0 będą ok, czy coś jeszcze innego? 

- "standardowo" 3080 LHR robi <50 MH/s. Użyłem ostatniego NBMinera i raportuje 68-70 MH/s. Gdzieś mi mignęło, że ktoś dobijał do 80 MH/s na 3080 LHR - da radę dociągnąć do takiego wyniku? Użyłem parametru -lhr-mode 1 ale jest jeszcze jakieś strojenie - możecie coś podpowiedzieć lub odesłać mnie do zjadliwego opisu/poradnika?

 

Windows 11 + najnowsze stery nvidii. Walczyłem z tym późnym wieczorem a na stronie NBMinera nie było napisane że muszą być jakieś konkretne więc użyłem ostatnich. 

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Boger napisał:

Panowie,

odpaliłem trzecią 3080 - model z LHR (dotychczasowe dwie są "normalne") - karty są podpięte pod mojego standardowego kompa bo nie chce mi się budować nic osobnego, tym bardziej że tego głównego i tak używam więc jedna karta musiałaby zostać w nim = 2 chodzące kompy 24/7.

Jedna karta w obudowie a dwie wyrzucone na zewnętrzny stelaż. Ta z obudowy zasilana przez swój zasilacz a te zewnętrzne mają osobny, spięty z głównym po add2psu.

 

Pytania:

- będę wymieniał thermalpady na TUF bo pamięci łapią temp. ok 100-102 st C.

- jaki przewód USB jest potrzebny do podpięcia risera?  Kupiłem TAKIE 2m usb 2.0 żeby jakoś uporządkować okablowanie, ale karty nie są widoczne w systemie. Czy TE 3.0 będą ok, czy coś jeszcze innego? 

- "standardowo" 3080 LHR robi <50 MH/s. Użyłem ostatniego NBMinera i raportuje 68-70 MH/s. Gdzieś mi mignęło, że ktoś dobijał do 80 MH/s na 3080 LHR - da radę dociągnąć do takiego wyniku? Użyłem parametru -lhr-mode 1 ale jest jeszcze jakieś strojenie - możecie coś podpowiedzieć lub odesłać mnie do zjadliwego opisu/poradnika?

 

Windows 11 + najnowsze stery nvidii. Walczyłem z tym późnym wieczorem a na stronie NBMinera nie było napisane że muszą być jakieś konkretne więc użyłem ostatnich. 

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

80mh robi 3080ti.  Ty masz bez 'ti'.  Dłuższe kable USB nie będą działały inna funkcja/zastosowanie. Z niektórymi usb 3.0 możesz trafić, ale to loteria.  Jedne działają drugie nie. Gdzieś na aukcji widziałem risera "premium" z dedykowanym kablem 1m - to już raczej max jest.  M

Edytowane przez Vilkafenrika
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, marian666666 napisał:

Pytanie z gatunku: nie wiem nic

Co obecnie potrzeba pierwszej wersji RTX 3060 żeby kopała te 48-49 MH, jaki riser czy płyta główna (zatyczki vga to wiem chyba że już nie muszą być) : ]

Czy można 3060 mieszać z innymi kartami czy musi być to na jednej platformie bo sterownik nvidii 470 obsłuży tylko taką 3060 ?

Ja używałem tylko wpiętych w PCI express x16 .

Sterownik 470 nie obsłuży nowszych kart z nowymi chipsetami lhr - wyłączyli to w chipach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stwierdziłem że się pobawię w różne minery to wysypał się cały hiveos że reinstall sterowników nie pomagał, karty nie chciały wstawać, pomógła dopiero świeża instalacja całości. A dzisiaj widzę to:

AXIvP7q.png

 

Ps. jak się spoileruje teraz na forum ?

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Vilkafenrika napisał:

80mh robi 3080ti.  Ty masz bez 'ti'.  Dłuższe kable USB nie będą działały inna funkcja/zastosowanie. Z niektórymi usb 3.0 możesz trafić, ale to loteria.  Jedne działają drugie nie. Gdzieś na aukcji widziałem risera "premium" z dedykowanym kablem 1m - to już raczej max jest.  M

Czyli nic ponad 70 MH/s z 3080 LHR nie wyciągnę? Jeżeli tak, to wychodzi na to, że sterowniki już nie mają znaczenia (mogą być najnowsze) - całą robotę robi miner.

Z kablami mnie zasmuciłeś - te 60 cm są takie na styk i wszystko ponaciągane. Myślałem, że to zwykły kabel USB - może spróbuję z tymi 3.0 które podesłałem, ale wezmę krótszą wersję - 1m - większa szansa, że zadziała.

 

EDIT: może któryś z kolegów kupował dłuższe (1m i więcej) kable usb do risera i podeśle jakiś link do takich, które zadziałają?

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wrobel_krk napisał:

@manuelos Co to za Raptoeum na 5900x kopiesz? Jest to lepsze niż monero?

monero nie kopałem nigdy, ale tak, jest lepszy zysk. Aktualnie cena trochę spadła a trudność urosła, więc zysk spadł niemal o 70%, ale nadal z tego co widzę jest bardziej opłacalne. Kopię na 20 z 24 wątków (chociaż 24/24 nie ma impactu na hashrate GPU, jednak ostatnio dużo się bawiłem i wolałem mieć trochę zapasu dla systemu) i mam ok. 3000h/s

Tutaj masz zbiór hashrate dla różnych CPU: RTM cpuminer-gr Benchmarks 

Wykorzystywane jest wiele róznych algorytmów wiec hashrate można porównywać tylko z benchmarka wbudowanego w miner albo po jakichś 24h kopania najmniej bo fluktuacje są od 500 do 8000H/s w zależności od aktualnie używanego algo.

Edytowane przez manuelos
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Boger napisał:

Czyli nic ponad 70 MH/s z 3080 LHR nie wyciągnę?

Z 3080 LHR na dzisiaj nie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, duniek napisał:

3060 asus v1 za 2800 - nowka

fartneło mi sie ;)

Brawo ;) dzisiaj taka oferta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 miliardów $ obrotu dziś na SHIBA pokazuje Binance. WTF!?

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, chromusik napisał:

Brawo ;) dzisiaj taka oferta ?

we wtorek było, i jak zwykle przypadkiem bo klikłem na zakladke gdzie mam filtr ustawiony na 2800 max :E

jakby byla za 2850 to bym nie zobaczył i nie kupił pewnie

dzis mi dopiero doszla, kod producetna podany był, no ale roznie ludzie wklejaja i rownie dobrze moglbyc taki sam tylko z V2, w dodatku gdy karta jest nowa, to musiala lezec chwile gdzies

 

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać 3070 LHR do kopania? do samego grania jest dla mnie za mocna a mogę ją wziać za 3900zł i kopalbym w wolnym czasie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, duniek napisał:

we wtorek było, i jak zwykle przypadkiem bo klikłem na zakladke gdzie mam filtr ustawiony na 2800 max :E

jakby byla za 2850 to bym nie zobaczył i nie kupił pewnie

dzis mi dopiero doszla, kod producetna podany był, no ale roznie ludzie wklejaja i rownie dobrze moglbyc taki sam tylko z V2, w dodatku gdy karta jest nowa, to musiala lezec chwile gdzies

 

 

Ale to jakiś sklep czy ktos na olx czy inne allegro sprzedawał?
Generalnie gratki, perełka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwozdkę. Zostawić sobie roczną 3080 bez LHR czy nówkę sztukę jeszcze nie rozpakowaną 3080 LHR. Oba strixy OC. Zostawiają nówkę zostaje jeszcze ~2k PLN :E.
Ciekawy jestem czy nowe wersje minerów będą coraz lepiej "obchodzić" LHR. Na teraz LHR kopie ~70-72% non LHR. Pytanie czy za miesiąc czy 2 nie będzie to już bliżej 80% ? Czy zostanie na tych 70-75%?
ale mam dylemat którą 3080 sobie zostawić.  No ale w sumie 13 miesięcy na swoje GPU czekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat wałkowany wiele razy ale podpytam raz jeszcze.

Na 2 kartach 3060 ti LHR mam dużą ilość Stale Shares na Poolu, na minerze nie widze błędów wszystko akceptacja na czas.

Teraz mnie zastanawia fakt czy to kwestia iż karty śmigają na Wifi i problemy z łączem, czy to coś innego.

Reszta pracuje po kablu, wpięta do tego samego modemu LTE Orange.

Czy karty z LHR mają większą ilość 'Stale Sharsów'?

 

obraz.thumb.png.16cebdd5467a2c3bcb76d586c24de704.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...