Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak pojawiały się Stale Shares to zmniejszałem OC pamięci i pomagało. Sprawdź też temperaturę czy pamięci się zbytnio nie grzeją >100st C.

 

Trochę w temacie - czy ktoś z Was zmieniał thermalpady na 3080 TUF LHR v2? Mam na nich powyżej 100 st C i konieczna jest operacja :) 

Czy może ktoś potwierdzić ile paczek potrzebuję? 

Znalazłem info, że:

- tył - 3 mm i 0,5 mm

- przód - wokół gpu 2mm, pod mały heatsinkiem 0,5mm cienki pasek, na mały heatsink 3mm pasek po lewej i dołożenie paska 2mm po prawej (chociaż wysokości te same więc mi by bardziej to wyglądało na również 3 mm)

 

Ile thermalpadów w końcu potrzeba na tego Asusa - po paczce 0,5, 2 i 3mm starczy? Asus poszalał :)

Szkoda, że efektywność fabrycznych taka do du..y :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dadi82 napisał:

Mam małą zagwozdkę. Zostawić sobie roczną 3080 bez LHR czy nówkę sztukę jeszcze nie rozpakowaną 3080 LHR. Oba strixy OC. Zostawiają nówkę zostaje jeszcze ~2k PLN :E.
Ciekawy jestem czy nowe wersje minerów będą coraz lepiej "obchodzić" LHR. Na teraz LHR kopie ~70-72% non LHR. Pytanie czy za miesiąc czy 2 nie będzie to już bliżej 80% ? Czy zostanie na tych 70-75%?
ale mam dylemat którą 3080 sobie zostawić.  No ale w sumie 13 miesięcy na swoje GPU czekałem.

Miałem ten sam dylemat i ostatecznie nic nie sprzedałem :) TUF LHR dołożony do kompa i pracuje na siebie ;)  Jeżeli nic strasznego się nie wydarzy to te 3,3k za które go kupiłem powinien odrobić w 5-6 miesięcy.

Przy okazji może ktoś mi wyjaśni - dlaczego kiedyś przy 190 MH/s w szczycie popularności bywały dni z zarobkiem 30-35$ na dobę, a teraz wahania są dużo mniejsze i rzadko kiedy przekracza 15$? Nagrody za blok są mniejsze czy coś innego, bo tej aktualizacji która ma ubić kopanie eth przecież jeszcze nie wprowadzili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Boger napisał:

Miałem ten sam dylemat i ostatecznie nic nie sprzedałem :) TUF LHR dołożony do kompa i pracuje na siebie ;)  Jeżeli nic strasznego się nie wydarzy to te 3,3k za które go kupiłem powinien odrobić w 5-6 miesięcy.

Przy okazji może ktoś mi wyjaśni - dlaczego kiedyś przy 190 MH/s w szczycie popularności bywały dni z zarobkiem 30-35$ na dobę, a teraz wahania są dużo mniejsze i rzadko kiedy przekracza 15$? Nagrody za blok są mniejsze czy coś innego, bo tej aktualizacji która ma ubić kopanie eth przecież jeszcze nie wprowadzili...

https://2miners.com/pl/eth-network-difficulty

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Boger napisał:

Miałem ten sam dylemat i ostatecznie nic nie sprzedałem :) TUF LHR dołożony do kompa i pracuje na siebie ;)  Jeżeli nic strasznego się nie wydarzy to te 3,3k za które go kupiłem powinien odrobić w 5-6 miesięcy.

Przy okazji może ktoś mi wyjaśni - dlaczego kiedyś przy 190 MH/s w szczycie popularności bywały dni z zarobkiem 30-35$ na dobę, a teraz wahania są dużo mniejsze i rzadko kiedy przekracza 15$? Nagrody za blok są mniejsze czy coś innego, bo tej aktualizacji która ma ubić kopanie eth przecież jeszcze nie wprowadzili...

Nie no jedną sprzedam, w sumie już mam kupca na non LHR. Już dzisiaj odbieram 2x rx6600xt do tego mam 3070 LHR no i ta 3080LHR. Także mini koparka z 2xrx6600xt + 1x3070LHR. Do tego maszyna do giercowania z 3080LHR też od czasu do czasu w Ethasze pogra :]

Zima idzie także farelki się przydadzą choć te rx 6600 xt za dużo ciepła nie dają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już kwestia indywidualna :) Mi na tych 2-3k na odsprzedaży nie zależało więc zostawiłem i kopię na 2x 3080 non LHR + jedna LHR - razem robią około 265 MH/s.

W temacie LHR - przed chwilą zauważyłem, że około południa 3080LHR zrzuciła hashrate z 70 na 35 MH/s. Wyłączyłem i włączyłem ponownie i znowu leci 65-70 MH/s.  Jakieś zabezpieczenie zadziałało?

Jest jakaś komenda żeby w takiej sytuacji miner robił restart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hiveos jest watchdog do ustawienia przy jakim minimalnym hashrate ma się zrestartować miner

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem już post w odpowiednim dziale.... macie jakieś doświadczenie z wentylatorami ? potrzebuje 3szt. 80x80 pod laptopa, przy których nie będzie ciszy ale będzie konkretna wichura :) ,mam aktualnie silentium mistral 80 , jest cisza ale nie ma wichury :( nie chce kupować bez sensu eksperymentować...

Edytowane przez Libijczyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Boger napisał:

No to już kwestia indywidualna :) Mi na tych 2-3k na odsprzedaży nie zależało więc zostawiłem i kopię na 2x 3080 non LHR + jedna LHR - razem robią około 265 MH/s.

W temacie LHR - przed chwilą zauważyłem, że około południa 3080LHR zrzuciła hashrate z 70 na 35 MH/s. Wyłączyłem i włączyłem ponownie i znowu leci 65-70 MH/s.  Jakieś zabezpieczenie zadziałało?

Jest jakaś komenda żeby w takiej sytuacji miner robił restart?

Z 1 3080 non LHR, jest ~99 mh/s przy poborze ~230-240W.

Z trzech rx 6600 XT masz ~96 mh/s przy poborze ~150-160W. Za rocznego RTXa 3080 non LHR kupisz 3 nowe rx 6600 xt.
Także 3080 poszedł na sell za to kupiłem już 2x rx 6600 xt i jeszcze rtx 3070 LHR (tak to wygląda na razie) ~105 mh/s przy poborze 220W,
Zobaczę jak trafię na black firedy jeszcze jakiegoś 6600xt za ~2,5K tylko nie największy paździerz typu eagle to nie mówię nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

jeszcze rtx 3070 LHR

Co kopiesz albo będziesz kopał na 3070 LHR? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spotkał się ktoś z takim czymś? Kupiłem karte używkę, chce podpinać a tu taki zonk... Nie wiem czy tam się coś przypaliło czy seryjnie mogło być. Ciężko to usunąć, w każdym razie, bardzo twarde.

20211029_231321.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rtl006 Jeżeli używka to komuś się gniazdo przysmażyło. Masz dwie opcje - zgłaszasz i próbujesz zwrócić kartę, albo ryzykujesz, usuwasz ten plastik i modlisz się żeby nie była uszkodzona karta. Podpinając odpiąłbym wszystko co nie jest niezbędne.

Jaka to karta? 

 

 

Ja z kolei mam problem z t-rex 0.24.5 i 0.24.4 - po odpaleniu pliku bat proces stoi na generowaniu pliku DAG - zostawiam na kilka minut i stoi - bez różnicy czy 3080 LHR czy non LHR.

NBMiner i T-Rex 0.19.12  win cuda 11.1 działają bez problemu. Jakieś pomysły co może być nie tak?

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się wszyscy spuszczają nad nowymi wersjami lolminera czy NBminer dla LHR a mnie to ni cholery nie chce działać, zaniża masakrycznie hashrate, za to t-rex działa bez problemu.. Używam HiveOS - może to kwestia ustawień ? Ale teraz LHR ponoć defaultowo jest już ustawiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

Co kopiesz albo będziesz kopał na 3070 LHR? 

No mam 3070 LHR i sobie kopie troszkę, dzisiaj dołączą do niej dwa rx 6600 xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dadi82 napisał:

No mam 3070 LHR i sobie kopie troszkę, dzisiaj dołączą do niej dwa rx 6600 xt

Ale mi chodzi o walutę 8:E Ethereum czy innego coina? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Ale mi chodzi o walutę 8:E Ethereum czy innego coina? 

Nie zajarzyłem przed kawą poranną jeszcze byłem ?

ETH, na razie kopie. Póki co najbardziej opłacalne nadal nawet na LHR. Plan mam taki zeby coś tam kopać przez całą bessę. Zobaczymy może odblokują LHR jeszcze bardziej, jak nie to się inne coiny będzie kopać. Generalnie zamierzam być w rynku krypto long term. Dopóki kopanie będzie bardziej opłacalne od kupowania krypto będę kopał. Tzn dopóki za powiedzmy 300zł prądu, wykopię krypto za > niż 300 zł. To będę kopał i traktuje to poprostu jakbym co miesiąc jakąś kwotę przeznaczał na zakup krypto. 

Co będzie w przyszłości się zobaczy, może ERG, może RVN, może BitTube, czas pokaże. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Wczoraj podłączyłem do koparki kolejną kartę (co dało 4 total), bez żadnych rozdzielaczy - legit do portu 16x, riserem. Działam na tej koparce pod windą. System widzi kartę, Afterburner również, wszystko gra.

Kiedy odpalam minera (sprawdziłem TREX i NB so far) dostaję komunikat, że karta (dotyczy każdej a nie jednej konkretnej) ma za mało pamięci na DAG. To oczywiście bzdura bo wszystkie karty mają 6 GB lub więcej. Miner crashuje się, restartuje i od nowa to samo. Kiedy odłączę tę nową kartę jest git. Kiedy odłączę którąkolwiek kartę, żeby total był 3 a nie 4, też wszystko git.

Ktoś miał podobną sytuację? Da się to rozwiązać czy po prostu płyta nie udźwignie czwartej karty przy miningu?

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzech1991 napisał:

ustawienia pamięci wirtualnej lub w uefi i dlatego tak masz.

OK, pamięć wirtualną zwiększę.

A co kontketnie w UEFI?

Edit: Problem rozwiązany, dzięki @grzech1991 w UEFI na auto musiałem przestawić.

Edytowane przez shoque88
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Boger napisał:

@rtl006 Jeżeli używka to komuś się gniazdo przysmażyło. Masz dwie opcje - zgłaszasz i próbujesz zwrócić kartę, albo ryzykujesz, usuwasz ten plastik i modlisz się żeby nie była uszkodzona karta. Podpinając odpiąłbym wszystko co nie jest niezbędne.

Jaka to karta? 

 

 

Ja z kolei mam problem z t-rex 0.24.5 i 0.24.4 - po odpaleniu pliku bat proces stoi na generowaniu pliku DAG - zostawiam na kilka minut i stoi - bez różnicy czy 3080 LHR czy non LHR.

NBMiner i T-Rex 0.19.12  win cuda 11.1 działają bez problemu. Jakieś pomysły co może być nie tak?

Dzięki za odpowiedź, karta to Rx580. Oczywiście bede próbował zwracać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanko które pewnie już padało, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. 

Używam do kopania rtx 3060ti eagle lhr pamięci samsung i rtx 3060 lhr tez na samsungach. Obie karty są w miarę nowe wrzesień/październik. 

Jak ocenić czy karty wymagają wymiany termopadów i pasty na gpu? Temperatury pracy są niskie 3060ti 56 stopni, 3060 48 st., pamięci w obu kartach +1300 mhz, robią mi 45 i 35 MH/s pod windowsem.

Gdzieś wyczytałem, że jak spadnie temp. gpu o kilka stopni to może oznaczać, że termopady na pamięciach zaczynają gorzej przewodzić ciepło i radiator robi się chłodniejszy, co sądzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Udało się komuś z Was dorwać A2000 z polskich dystrybucji? 

Zamówiłem ponad tydzień temu i wczoraj dostałem info że tylko jedną z 8 kart mogą mi sprzedać bo są problemy z dostępnością ?

15 minut temu, piotra$$ napisał:

35 MH/s pod windowsem.

Co to za karta / miner że tak mało kopie? ?

Imo, jak karty mają mniej niż pół roku to nie ma się co zastanawiać nad wymianą termopadów.

 

Podrzuć info ile W ciągną i na ile latają wentylatory, łatwiej będzie oszacować czy te temp są ok :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, uxie napisał:

Co to za karta / miner że tak mało kopie? ?

Imo, jak karty mają mniej niż pół roku to nie ma się co zastanawiać nad wymianą termopadów.

 

Podrzuć info ile W ciągną i na ile latają wentylatory, łatwiej będzie oszacować czy te temp są ok :)

WIęc tak, 3060ti eagle lhr wentyle na 80%; 60% power limit -500mhz rdzeń, memki +1300 temperatura 53-56 st zależnie od temperatury w pomieszczeniu,

3060 twin x2 lhr od inno3d ( ma solidniejsze chłodzenie na moje oko) wentyle na 50% ( kręcą się z podobną prędkością jak te w 3060ti przy 80%) ; 60% p. limit -500 rdzeń, memki +1300 karta osiąga 46-48 stopni 

Myślałem, że 35 mh/s to już maks dla 3060 z lhr. 

Poza tym, w przypadku LHR pamięci dostają mniej po tyłku niż odblokowane prawda? 

Miner to t-rex 0.24.5 najnowszy, karty idą 3060 lhr 73%, 3060ti lhr 72%. 

Edytowane przez piotra$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do RTX 3070 Ti - po dłuższych obserwacjach:

T-rex - ustawia LHR na 71, wahania od 56 do 59 MH/s Pewnie po dłuższej optymalizacji można uzyskać stabilne 60 ale mnie już ch*j strzela z hiveos bo co coś zmieniam to się cały wysypuje , wieczne problemy z "gpu no temp" etc. I nie, to nie kwestia zbyt dużego oc czy riserów bo już sprawdzałem. Dzisiaj próbowałem dodać 5tą kartę do MSI B550 Tomahawk na m2-USB adapterze to hiveos nie był w stanie jej poprawnie obsłużyć, reinstall sterowników nie pomagał, co chwilę problem z ustawieniem czy wogóle załadowaniem HiveOS. Dlatego też zabrałem do domu na testy żeby sprawdzić temperatury 3070 Ti, planuję zmienić HiveOS na Windows jak ogarnę ustawianie absolute core clock na W10.

RTX 3070 TI FE pod Windowsem i TREX osiąga identyczne rezultaty, core -500 mem +1500 - temperatura pamięci między 86 a 88 stopni na oryginalnych termopadach, obok drugiej karty graficznej niczym nie chłodzony dodatkowo.

także WOW

Poniżej wrzucam screen - od lewej pogląd t-rexa hive os (ostatni 3070 Ti to FE)  , na środku 3070 Ti FE na Windows a po prawo ustawienia na jakich działa. Urok LHR że rozstrzał jest w zależności kiedy się patrzy.

lggQkn2.jpeg

 

Te same ustawienia, NBMiner 39.7, stabilnie bez żadnych dropów póki co:

zQuuGdA.png

 

Jutro stawiam wszystko na Windowsie i testuje (na hive os nmbiner nie chce działać na wszytkich kartach albo nawet nie zbliżał się do wydajności t-rexa)

Edytowane przez manuelos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...