Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,czy Nicehash quick miner zapisuje jakies logi? Od kilku dni ktoras z kart wywala mi sterownik,zawiesza sie caly komputer. Wszystko smiga elegancko az do momentu gdzie apka na telefonie podaje mi status unknown...Dzis udalo mi sie to uchwycic.Komputer ledwo reagowal,w nicehashu dziwne anomalie. GTX 1070 wykryty poprawnie z normalnym hashrate,zas gtx 1060 wszedzie pokazywal 0,albo kilka mh/s i 1000w poboru mocy :E . Po przeleceniu tego wiersza polecen finalnie gtx 1060 zniknal calkowicie. Po podlaczeniu monitora do tej karty zero reakcji. Dziwne,bo teraz katuje karte furmarkiem ,pisze ten post i wszystko jest ok 

w event viewer wyskakuje mi taki blad: 

 

The description for Event ID 14 from source nvlddmkm cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.

The following information was included with the event: 

\Device\Video8
0a97(2a84) 00000000 00000000

The message resource is present but the message was not found in the message table

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Boger napisał:

od kilku tygodni wisi mi przelew. W ustawieniach mam ethereum mainnet z limitem 40 gwei i przelew oczekuje bo opłata cały czas jest powyżej 40. Jest alternatywa L2 Polygon ale nie korzystałem z tego nigdy. To jakiś osobny portfel czy kie licho? Będę wdzięczny za podpowiedź jak najszybciej i bez zbędnych kosztów przelać eth z ethermine na portfel :)

Ja mam ustawione 50 i 20 października  mi wypłaciło, generalnie ustaw sobie tyle ile chcesz maksymalnie zapłacić i czekaj, na 40 to chyba nie spadnie szybko:

Widze że ostatnio to minimum co było to 90:

https://ethereumprice.org/gas/

Widzę że ten wykres to raczej pokazuje średnią, na ethermine jest bazowa czyli niższa niż ta tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, zienio napisał:

I to jest dobra taktyka ). Ja właśnie PV rozbudowuje pod koparki )

Ja nie mam miejsca na dachu, na powiekszenie. Dlatego założyłem sobie że moja mikro farma ma mieć moc ~0,5KW. Na razie mam ~450W. Na co składa się 2xRX6600XT, 1xRTX3070 LHR i 1xRTX3080LHR, zakże na jakiś black fridey lub coś takiego zamierzam dołożyć jeszcze jednego RX6600XT. Da mi to w sumie ~205-210 mh/s, teraz leci ~175mh/s.  A za rok w bessie wymiana GPU na nowe RDNA3 i RTX40x0

I czekamy na >1 000 000 $ za BTC i 100 000 za ETH (w następnym cyklu oczywiście) :E

Panowie, a jak wyglądają wypłaty w HIVEOS a dokładnie opłaty za gas. Można to ustawić czy automat?

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklany sufit ze względu  na wielkość opłat.  ETH, aby go przebić musi wejść na POSA.

Pamiętajcie o realizacji zysków, nic nie trwa wiecznie.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ZeFe napisał:

Szklany sufit ze względu  na wielkość opłat.  ETH, aby go przebić musi wejść na POSA.

Pamiętajcie o realizacji zysków, nic nie trwa wiecznie.

 

 

HODL!!! ?

Gdybym tak poczekał z bitcoinami... To bym teraz Warszawę albo Kraków sobie kupił... ?

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

HODL!!! ?

Gdybym tak poczekał z bitcoinami... To bym teraz Warszawę albo Kraków sobie kupił... ?

Zawsze warto zostawić sobie choć kilka sztuk ?. Analiza wsteczna zawsze jest spoko ?

Korekta nieunikniona ?.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ZeFe napisał:

Analiza wsteczna zawsze jest spoko

Zamiast kredytu na dokończenie domu, nakupiłbym kart we wrześniu 2020 pod korek, teraz bym miał willę:)

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wrobel_krk napisał:

Zamiast kredytu na dokończenie domu, nakupiłbym kart we wrześniu 2020 pod korek, teraz bym miał willę:)

Gdybym kliknął w marcu rok temu zakup 2 sztuk BTC jak bylý po 3k zamiast odkładać na wykończenie to dziś nie miałbym hipoteki ?

Ale ważne Panowie, że się ruszyliśmy w końcu. Karty spłacone, swoje ukopane -  rok 2021 można zaliczyć do udanych ! . 

Chciwość jest i rośnie 10k mało, 50k mało, 100k mało... 

Kupić kartę, dziś najlepiej 6 sztuk od ręki, byle zdobyć ?

 

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko wyczuć moment kiedy sprzedać karty, by potem odkupić już jak będzie krach i będą koparki do chipsów dodawać:)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już bariera psychologiczna niczym zakup krypusków w największym  dołku...

Sprzedać trzeba przed POSEM , odkupić chwilę po -  jak walnie na pysk.

Ja tam lubię sprzedać GPU od czasu do czasu, jest na drobne wydatki zawsze ;)

 

 

 

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, wrobel_krk napisał:

Zamiast kredytu na dokończenie domu, nakupiłbym kart we wrześniu 2020 pod korek, teraz bym miał willę:)

Nakup teraz czy tam w przyszłym roku, poczekaj 3 lata i na wille bedzie ;)

19 minut temu, wrobel_krk napisał:

Teraz tylko wyczuć moment kiedy sprzedać karty, by potem odkupić już jak będzie krach i będą koparki do chipsów dodawać:)

A nie lepiej kopać cały czas i kumulować coiny? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dadi82 napisał:

Nakup teraz czy tam w przyszłym roku, poczekaj 3 lata i na wille bedzie ;)

A nie lepiej kopać cały czas i kumulować coiny? 

Zakładając, np  że sprzedam rtx 3080 i kupie za miesiąc za  to 2x3080 to bardziej się tak opłaca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Zakładając, np  że sprzedam rtx 3080 i kupie za miesiąc za  to 2x3080 to bardziej się tak opłaca:)

I uważasz że trafisz idealnie w górkę i dołek? Oczywiście to by miałoby sens. Sam o tym myślałem ale weź jeszcze pod uwagę ze chińczyk ograniczył padaż, i może być różnie. No zobaczymy taki deal jak opisałeś byłby idealny. Ale to GPU musiałbyś już "powoli" na sell wystawiać. A czy szczyt będzie w grudniu? Czy przesunie się na styczeń - marzec? who know?

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Libijczyk1 napisał:

kogo z nas na to stać ????

15 osób już sie znalazło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dadi82 napisał:

I uważasz że trafisz idealnie w górkę i dołek? Oczywiście to by miałoby sens. Sam o tym myślałem ale weź jeszcze pod uwagę ze chińczyk ograniczył padaż, i może być różnie. No zobaczymy taki deal jak opisałeś byłby idealny. Ale to GPU musiałbyś już "powoli" na sell wystawiać. A czy szczyt będzie w grudniu? Czy przesunie się na styczeń - marzec? who know?

To było dalej odnośnie tej analizy wstecznej, tak to wiadomo, że nie wiadomo, jak nie opchnę będę kopał do następnej górki:P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wrobel_krk napisał:

To było dalej odnośnie tej analizy wstecznej, tak to wiadomo, że nie wiadomo, jak nie opchnę będę kopał do następnej górki:P

Taa jak wiadomo analiza wsteczna, zawsze skuteczna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Libijczyk1 napisał:

ten cały staking to taka ala "lokata" ?

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile można teraz realnie sprzedać 3080 ti fe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec udaje mi sie wychwycic wszystkie nieprawidlowosci.Teraz kopalem 3 godziny bez problemow az do tego momentu. Co najlepsze po restarcie quickminera wszystko wraca do porzadku ...Gdzie szukac przyczyny? Pamiec na karcie zdycha czy to raczej blad programowy? Dodam ze normalny hashrate dla gpu1 to 22 przy ustawieniu efficent,w momencie takich akcji zjezdza w dol i wraca do gory

fdfdww.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, koneser napisał:

Za ile można teraz realnie sprzedać 3080 ti fe ?

Nie wiem, ale ja bym się wstrzymał bo coraz lepiej kopie z każdą wersją nbminera, słyszałem nawet że teoretyczna wydajność w kopaniu potwierdzona na poolu to 120mh/s - ktoś odpalił grę i jednocześnie kopał i zeszła wtedy blokada lhr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Krauziak napisał:

Wiec udaje mi sie wychwycic wszystkie nieprawidlowosci.Teraz kopalem 3 godziny bez problemow az do tego momentu. Co najlepsze po restarcie quickminera wszystko wraca do porzadku ...Gdzie szukac przyczyny? Pamiec na karcie zdycha czy to raczej blad programowy? Dodam ze normalny hashrate dla gpu1 to 22 przy ustawieniu efficent,w momencie takich akcji zjezdza w dol i wraca do gory

fdfdww.jpg

 

Wi-Fi ?

Linuch czy winda ? 

Aaa. Sorki. HW error... Nooo...  ? Logged... A w logu co? Masz loga prawda?

OC memków? Proca? Zasilator kupa? Kabelki...? 

Puść karcie 3dsmarka loop 3h... 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...