Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Wi-Fi ?

Linuch czy winda ? 

Aaa. Sorki. HW error... Nooo...  ?

Po kablu. Jak to HW error rozumiec? Wiem co to znaczy ale nie wiem jak to odczytac. Normalnie trabilo gdy oc bylo za wysokie. Od dlugiego czasu lece na ustawieniach nicehash i jest,tzn bylo ok . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krauziak napisał:

Po kablu. Jak to HW error rozumiec? Wiem co to znaczy ale nie wiem jak to odczytac. Normalnie trabilo gdy oc bylo za wysokie. Od dlugiego czasu lece na ustawieniach nicehash i jest,tzn bylo ok . 

OC wg Nicehash może być... Nie do końca idealnie spasowane z twoją kartą. Czasami Nicehash przegina. Masz Lite, Medium, Extreme czy manual? Sam miałem jaja z nim wiec zdecydowałem się wtedy na flat OC afterburnerem wtedy a w nicehash przestałem dotykać tego. 

 

Ostrożniej z OC. Lepiej UV. Bezpieczniej. Kości dłużej pożyją.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opcje efficient. Nie chce mi sie babrac w oc,spedzilem nad tym kilka dni i koniec koncow zawsze wracalem do opcji efficient . Nie bylo problemow przez 2 miesiace. Karta idzie +600 na pamieciach oraz -210 na core i caly czas bylo wszystko dobrze. W niedziele padl mi stary dysk talerzowy,zwiesilo kompa,a ze nie bylo mnie w domu to nie mialem tego jak ogarnac.Poszly ustawienia biosu i od tamtej pory mam takie jaja

 

Dodam ,ze karta w msi kombustor normalnie przechodzi benchmarki z obciazeniem pamieci na poziomie 5GB (wersja 6gb). Niestety ,nie moge przetestowac jej w grach ,bo ich nie mam :E . Wszystko bylo na HDD. Dopiero jutro powinien przyjsc mi 1TB nvme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

PGJMPJr.jpg

Podziękował, zostałem wyleczony z tematu :E

Musiałbym na tej jednej karcie kopać z 30 lat :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mam opcje efficient. Nie chce mi sie babrac w oc,spedzilem nad tym kilka dni i koniec koncow zawsze wracalem do opcji efficient . Nie bylo problemow przez 2 miesiace. Karta idzie +600 na pamieciach oraz -210 na core i caly czas bylo wszystko dobrze. W niedziele padl mi stary dysk talerzowy,zwiesilo kompa,a ze nie bylo mnie w domu to nie mialem tego jak ogarnac.Poszly ustawienia biosu i od tamtej pory mam takie jaja

 

Dodam ,ze karta w msi kombustor normalnie przechodzi benchmarki z obciazeniem pamieci na poziomie 5GB (wersja 6gb). Niestety ,nie moge przetestowac jej w grach ,bo ich nie mam :E . Wszystko bylo na HDD. Dopiero jutro powinien przyjsc mi 1TB nvme.

Leć wszsytko - testy - łącznie z ramem i cpu. Może płycie cosik pizdn ęło :/  Da się reflashować? 

"Możesz mieć Pan jeszcze jaja z tego..."

 

 

Ps. Tak tragikomicznie:

EvGA stole a truck of GeForce RTX 30-series graphics cards - the company plans to find their buyers (3dnews.ru)

"The head of the marketing group of EVGA Jacob Freeman (Jacob Freeman) published on the official forum of the manufacturer a messagein which he told about the theft of a batch of graphics accelerators GeForce RTX 30-series. Video cards with a claimed value of $ 330 to $ 1960 were stolen at the time of their transportation to a distribution center in California."

Normalnie MadMax 2021 GPU Edition...

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znany spliter i potwierdzone, że działa. Tylko niestety nie z każdą mobo działa i nie ma chyba miejsca gdzie by była lista.

Także trzeba zamawiać i trzymać kciuki że akurat zadziała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Panowie, dwa pytania:

1. kopiący nbminerem - czy korzystacie z jakichś bardziej rozbudowanych komend do odpalania kopania czy tylko adres portfela + nazwa maszyny?

2. jak obecnie wypłacacie ukopane eth na portfel? od kilku tygodni wisi mi przelew. W ustawieniach mam ethereum mainnet z limitem 40 gwei i przelew oczekuje bo opłata cały czas jest powyżej 40. Jest alternatywa L2 Polygon ale nie korzystałem z tego nigdy. To jakiś osobny portfel czy kie licho? Będę wdzięczny za podpowiedź jak najszybciej i bez zbędnych kosztów przelać eth z ethermine na portfel :)

1. Nie, nbminer to syf jeśli chodzi o RTX. Kopie wolniej np. od gminera.
2. Z tego co wiem to możesz mieć polygon 2, nie wiem czy ledger go wspiera. Nawet jeśli, później musisz przelać na normalną sieć. Jedyny plus, że jeśli masz portfel sprzętowy, to pewnie z tej sieci też nikt nie ukradnie - tyle wiem, nie wiem czy to prawda.

 

Szklany sufit ze względu  na wielkość opłat.  ETH, aby go przebić musi wejść na POSA.

Pamiętajcie o realizacji zysków, nic nie trwa wiecznie.

 

 

Podobno ETH do marca 10-15k$. Czyli duniek będzie miał teslę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Leć wszsytko - testy - łącznie z ramem i cpu. Może płycie cosik pizdn ęło :/  Da się reflashować? 

"Możesz mieć Pan jeszcze jaja z tego..."

 

 

Ps. Tak tragikomicznie:

EvGA stole a truck of GeForce RTX 30-series graphics cards - the company plans to find their buyers (3dnews.ru)

"The head of the marketing group of EVGA Jacob Freeman (Jacob Freeman) published on the official forum of the manufacturer a messagein which he told about the theft of a batch of graphics accelerators GeForce RTX 30-series. Video cards with a claimed value of $ 330 to $ 1960 were stolen at the time of their transportation to a distribution center in California."

Normalnie MadMax 2021 GPU Edition...

Dysk klekal od dwoch lat. Aktualizacja gry na steamie go dobila, trafil bad sectory i poszlo. Zwyczajnie sie skonczyl, zaczal stukac i probowal odpalic ale nie mogl. 

 

Z karta narazie wszystko ok. Zrobilem czysta instalacje sterownikow poprzedzoną sprzataniem DDU.3 Godziny kopania i wszystko super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Boger napisał:

Panowie, dwa pytania:

1. kopiący nbminerem - czy korzystacie z jakichś bardziej rozbudowanych komend do odpalania kopania czy tylko adres portfela + nazwa maszyny?

2. jak obecnie wypłacacie ukopane eth na portfel? od kilku tygodni wisi mi przelew. W ustawieniach mam ethereum mainnet z limitem 40 gwei i przelew oczekuje bo opłata cały czas jest powyżej 40. Jest alternatywa L2 Polygon ale nie korzystałem z tego nigdy. To jakiś osobny portfel czy kie licho? Będę wdzięczny za podpowiedź jak najszybciej i bez zbędnych kosztów przelać eth z ethermine na portfel :)

Obecnie z tego co testuje najlepsze programy do miningu, to T-rex i Phoenix.

40 Gwei to za mało.

Ustaw auto... niestety będzie drogo, ale kasa pojedzie na portfel.

A sama zmiana z ETH na PLN robię w kantorze:

https://kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/

EDIT: używam portfel MEW:

https://www.myetherwallet.com/

Przelanie urobku z kopalni na ten portfel jest darmowy - nie widziałem, żebym coś stracił od lutego.

Wysłanie ETH na bankomat jest opłacone GAS Tracker i jest zawsze inny - musisz trafić na najniższy:

https://www.etherchain.org/tools/gasnow

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzech1991 

Nowy T-Rex u mnie nie odpala - nie mam pojęcia dlaczego - pytałem jakiś czas temu ale nikt nic nie podpowiedział.

Dziwne, bo wcześniej używałem 0.19.12 i nie miałem problemów, a 0.24.4 i 0.24.5 każda karta wisi jak załączonym zrzucie

 

Na obu 3080 bez LHR nbminer działa podobnie do t-rex 0.19.12 - średnia z 24h:

- Palit z +1000 na pamięciach - 95,51 MH/s

- MSI z +700 na pamięciach (powyżej się wysypuje) - 93,58MH/s

natomiast TUF 3080 LHR z +700 na pamięciach (muszę wymienić mu thermalpady bo się grzeje) ma średnią 61,34 MH/s - na wykresie ethermine widzę, że dzisiaj 2x w ciągu dnia spadło na nim wydobycie o połowę i do normy wróciło po 1,5-2 godzinach. Pewnie zadziałało LHR ale nie mam pomysłu co z tym zrobić ? 

b-d-t-rex.png

 

@leven - sprawdzę Phoenix - tak jak pisałem powyżej - T-Rex u mnie nie startuje.

Wstyd pytać, ale jak sprawdzić ile będzie mnie kosztował przelew przy np. 50 gwei, a ile zapłacę przy np. 100 gwei?

Czy ceny podane TUTAJ są uzależnione od liczby przelewanych ETH czy nie ma to znaczenia?

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Boger napisał:

@grzech1991 

Nowy T-Rex u mnie nie odpala - nie mam pojęcia dlaczego - pytałem jakiś czas temu ale nikt nic nie podpowiedział.

Dziwne, bo wcześniej używałem 0.19.12 i nie miałem problemów, a 0.24.4 i 0.24.5 wiszą na tworzeniu ...

Na 3080 bez LHR nbminer działa podobnie do t-rex 0.19.12 - średnia z 24h:

- Palit z +1000 na pamięciach - 95,51 MH/s

- MSI z +700 na pamięciach (powyżej się wysypuje) - 93,58MH/s

natomiast TUF 3080 LHR z +700 na pamięciach (muszę wymienić mu thermalpady bo się grzeje) ma średnią 61,34 MH/s - na wykresie ethermine widzę, że dzisiaj 2x w ciągu dnia spadło na nim wydobycie o połowę i do normy wróciło po 1,5-2 godzinach. Pewnie zadziałało LHR ale nie mam pomysłu co z tym zrobić ? 

 

@leven - sprawdzę Phoenix - tak jak pisałem powyżej - T-Rex u mnie nie startuje.

Wstyd pytać, ale jak sprawdzić ile będzie mnie kosztował przelew przy np. 50 gwei, a ile zapłacę przy np. 100 gwei?

Czy ceny podane TUTAJ są uzależnione od liczby przelewanych ETH czy nie ma to znaczenia?

jeszcze nie wymieniałem bo chomikuje, ale myślę że to jest od jednej wykonanej transakcji, bez znaczenia ile przelewasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co się dzieje - Phoenix też nie startuje - wisi na "Generating ethash light cache for epch #451"

Załączam zrzut - będę wdzięczny za sugestie bo ewidentnie coś jest nie tak :/

 

b-d-phoenix.png

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie test miningu ?

Powinien zrobić test %

Nie ma erroru.

Poczekaj 5 minut i pokaż wynik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam takie pytanko, eth które kopiecie trzymacie jako eth czy konwertujecie od razu do btc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam wszystko co ukopałem, a zaczynałem jak było około 700$ :) Po drodze około 20% wymieniłem na interesujące mnie alty, ale póki co ze średnim skutkiem ;)

Pocieszam się, że ich czas dopiero nadchodzi :D 

 

@leven NBMiner i stary T-Rex lecą od razu - coś tam mielą przez 30-60 sek i rozpoczynają kopanie. Nowy T-Rex i Phoenix wiszą bez reakcji.

Tak to wygląda po 30 minutach od włączenia Phoenix - nic się nie dzieje ?

b-d-phoenix-po-30-min.png

 

 

EDIT: czy ktoś używający T-Rex lub Phoenix Minera mógłby wrzucić co ma wpisane w pliku startowym? Jak włączę np defaultowy plik 2_Ethereum--miningpoolhub.bat to miner od razu działa. Coś chyba jest nie tak z konfiguracją pliku dla kopalni ethermine.

 

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z jedną kartą.

Jak ruszy z rury, to może kwestia edycji .bat

 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4432704.0

Ja mam tak ustawiony bat.:

1.jpg

Nie wiem, jak to się ma do wielu kart.

Nic na ten temat nie w ma pliku do odczytu..

Ethermine jest słowny, zawsze wypłaca, jak należy.

Cruxpool też.

Za 20 dni powinienem mieć 100 zł xd:

1.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w T-Rexie tak:

"F:\t-rex-0.24.5-win\t-rex.exe" -d 1,2 --gpu-report-interval 15 --kernel 4,4 --pl 65,64 --cclock -200,-200 --mclock 2000,1800 --intensity 23,23 -a ethash -o stratum+tcp://eu1.ethermine.org:4444 -u wallet_adress -p x --worker 2x3080

Ja w bat wskazuje bezpośrednio ścieżkę programu, i ustalam parametry oc. 

"--gpu-report-interval (czas w sekundach)" też jest przydatny, żeby otrzymywać statystyki w krótszym interwale

@Boger pokaż swój plik bat T-rexa

Spróbuj okreslić ścieżkę do t-rex.exe, tak jak ja to robię i np. określ od razu kernel --kernel 4; możesz też określić intensywność --intensity 22. Jeśli masz więcej kart to odpowiednio dodajesz liczby po przecinku dla każdego gpu

Zalecane jest też, żeby program generował plik dag na parametrach bez oc i dopiero potem ręcznie zmieniać ustawienia oc. Kiedy oc ustala sie w pliku bat, to program oc uruchamia dopiero po wygenerowaniu pliku dag

 

tak offtopowo Teraz bawię się programem Team Black Miner, tam nie działają mi niestety komendy do oc (ani nie mogę wyłączyć konkretnego gpu) ale za to odkryłem, że X1 precision pozwala mi taktowac oc pamieci powyzej 1500. Próbowałem ustawiać na sztywno parametry taktowania rdzeni i pamięci (lock cclock i lock gclock) ale jeszcze mi to nie wychodzi, więc TBM uruchamiam standardowo i potem po wygenerowaniu dag robię oc przez X1.

W T-rexie miałem 3,5 shares/min, w TBM mam 3,62, ponieważ jak odkryłem - jest to ważniejszy parametr od mhs; więc staram sie teraz maksymilizować ilośc udziałów. np. karty pokazuja mi łącznie 268mhs ale shares pokazują mi 3,62=259mhs. W Ethermine średnia też kręci sie wokół 260mhs, co by potwierdzało tezę, ze nie tyle mhs jest wazne, co ilośc udziałów na minutę generowanych przez miner

tbm.jpg

Edytowane przez Precc
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra , na ilość shares co ma wpływ ? czy możemy sobie zmniejszyć ilość shares przez złe oc , mimo wyższego hashrate i braku błędów ?ja np. odpalam msi afterburnera, a potem plik bat eth ethermine, czy coś się poprawi jeżeli odpale plik bat, wygeneruje się dag a potem msi afterburner ?

Edytowane przez Libijczyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na to wpływu. Stabilne łącze do poola, normalne oc i nic więcej nie zrobisz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopie na nanominerze, do tej pory :

3070 - 60 mhs

3090 fe - 110 mhs.

Od kilku dni na 3090 spadło do 89 mhs.

Kwestia minera czy o co kaman? 

Edytowane przez mt508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...