Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

gotujesz pamięci :D

pewnie tam ze 110 stopni  już łapie :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 obowiązkowo zmiana termopadow + dodatkowe termopady NA backplate + radiator/y + nawiew z tyłu

pozycja karty najlepiej pozioma - wentylami w dół

LUB

blok wodny i to najlepiej podwojny czyli z aktywnym backplatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mt508 napisał:

Mem +1200

core -200 
Pl 85%
temp 60 stopni

Podaj temperaturę Pamięci a nie rdzenia 

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

jak 60 masz core temp to nie dziwne bo mem wtedy masz napewno ponad 100, ja przy 30*C core na bloku podwojnym mam mem 60*C

jak pod windą kopiesz to zuzycie jest wieksze mimo ustawiania krzywych

pod hive lekko spada co przy 3080/3090 ma wieksze znaczenie

ale jak juz pod windą to wartosci oc wpisuj w minerze a programy do oc wywal

przy 3090

core 1070-1110
mem 1000-1200

i dodatkowo najlepiej fan target np na 50-55*C

oczywiscie termopady i tak do zmiany + dolozenie radiatorow + nawiew


 

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. wracam po południu do domu i siadam do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, duniek napisał:

edit

jak 60 masz core temp to nie dziwne bo mem wtedy masz napewno ponad 100, ja przy 30*C core na bloku podwojnym mam mem 60*C

jak pod windą kopiesz to zuzycie jest wieksze mimo ustawiania krzywych

pod hive lekko spada co przy 3080/3090 ma wieksze znaczenie

ale jak juz pod windą to wartosci oc wpisuj w minerze a programy do oc wywal

przy 3090

core 1070-1110
mem 1000-1200

i dodatkowo najlepiej fan target np na 50-55*C

oczywiscie termopady i tak do zmiany + dolozenie radiatorow + nawiew


 

 

Polecisz jakieś konkretne termopady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mt508 napisał:

Polecisz jakieś konkretne termopady?

Gelid Extreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko  póki co wyłącz kopanie bo kartę uwalisz :D

7 koła drogą  nie chodzi :D

do Fe potrzebujesz 3x 80/40mm   1.5mm  gelid 12mk/w

Po pół roku bedą również do  zmiany.

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ZeFe napisał:

Tylko  póki co wyłącz kopanie bo kartę uwalisz :D

7 koła drogą  nie chodzi :D

Albo z OC pamięci na zero kop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Boger napisał:

Ja trzymam wszystko co ukopałem, a zaczynałem jak było około 700$ :) Po drodze około 20% wymieniłem na interesujące mnie alty, ale póki co ze średnim skutkiem ;)

Pocieszam się, że ich czas dopiero nadchodzi :D 

 

@leven NBMiner i stary T-Rex lecą od razu - coś tam mielą przez 30-60 sek i rozpoczynają kopanie. Nowy T-Rex i Phoenix wiszą bez reakcji.

Tak to wygląda po 30 minutach od włączenia Phoenix - nic się nie dzieje ?

b-d-phoenix-po-30-min.png

 

 

EDIT: czy ktoś używający T-Rex lub Phoenix Minera mógłby wrzucić co ma wpisane w pliku startowym? Jak włączę np defaultowy plik 2_Ethereum--miningpoolhub.bat to miner od razu działa. Coś chyba jest nie tak z konfiguracją pliku dla kopalni ethermine.

 

A próbowałeś na starszej wersji PhoenixMiner np 5,7b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Precc napisał:

U mnie w T-Rexie tak:

"F:\t-rex-0.24.5-win\t-rex.exe" -d 1,2 --gpu-report-interval 15 --kernel 4,4 --pl 65,64 --cclock -200,-200 --mclock 2000,1800 --intensity 23,23 -a ethash -o stratum+tcp://eu1.ethermine.org:4444 -u wallet_adress -p x --worker 2x3080

Ja w bat wskazuje bezpośrednio ścieżkę programu, i ustalam parametry oc. 

"--gpu-report-interval (czas w sekundach)" też jest przydatny, żeby otrzymywać statystyki w krótszym interwale

@Boger pokaż swój plik bat T-rexa

Spróbuj okreslić ścieżkę do t-rex.exe, tak jak ja to robię i np. określ od razu kernel --kernel 4; możesz też określić intensywność --intensity 22. Jeśli masz więcej kart to odpowiednio dodajesz liczby po przecinku dla każdego gpu

Zalecane jest też, żeby program generował plik dag na parametrach bez oc i dopiero potem ręcznie zmieniać ustawienia oc. Kiedy oc ustala sie w pliku bat, to program oc uruchamia dopiero po wygenerowaniu pliku dag

 

tak offtopowo Teraz bawię się programem Team Black Miner, tam nie działają mi niestety komendy do oc (ani nie mogę wyłączyć konkretnego gpu) ale za to odkryłem, że X1 precision pozwala mi taktowac oc pamieci powyzej 1500. Próbowałem ustawiać na sztywno parametry taktowania rdzeni i pamięci (lock cclock i lock gclock) ale jeszcze mi to nie wychodzi, więc TBM uruchamiam standardowo i potem po wygenerowaniu dag robię oc przez X1.

W T-rexie miałem 3,5 shares/min, w TBM mam 3,62, ponieważ jak odkryłem - jest to ważniejszy parametr od mhs; więc staram sie teraz maksymilizować ilośc udziałów. np. karty pokazuja mi łącznie 268mhs ale shares pokazują mi 3,62=259mhs. W Ethermine średnia też kręci sie wokół 260mhs, co by potwierdzało tezę, ze nie tyle mhs jest wazne, co ilośc udziałów na minutę generowanych przez miner

tbm.jpg

Super post :)

A to by oznaczało, że Phoenix jest lepszy od T-rexa, ponieważ generuje więcej share niż T-rex w jednostce czasu.

Dobrze to interpretuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, leven napisał:

Super post :)

A to by oznaczało, że Phoenix jest lepszy od T-rexa, ponieważ generuje więcej share niż T-rex w jednostce czasu.

Dobrze to interpretuję ?

To się mieści w granicach błędu statystycznego, trzeba by w tym samym czasie równolegle puścić 2 minery i testować przynajmniej 48h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minery... takie same karty i w tym samym czasie.

Nie mam takiej możliwości, ponieważ mam aż jedną kartę :Eale mam  T-rexa i Phoenixa na pulpicie od paru miesięcy i tylko je aktualizuje i kopię na przemian :E

1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ilość share'ów nie jest zależna od minera tylko od poola i wydajności sprzętu który ma je obrobić. Minery mają na tyle zbliżoną wydajność, że takie porównania chyba nie mają sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli T-rex generuje w godzinę np. 30 shaerów, a Phoenix w godzinę 45, to coś jest na rzeczy tak ?

Z tym, że patrząc na wykres wydobycia (Ethermine pool) nie widzę znaczącej różnicy.

Oba programy uważam za warte zainteresowania.

Teraz jadę na T-rexie i hasrate jest praktycznie taki sam, jak w Phoenixie.

Pytanie?

Dla czego Phoenix daje więcej share w godzinę niż T-rex skoro ilość uzysku jest właściwie identyczny ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, leven napisał:

Jeżeli T-rex generuje w godzinę np. 30 shaerów, a Phoenix w godzinę 45, to coś jest na rzeczy tak ?

Z tym, że patrząc na wykres wydobycia (Ethermine pool) nie widzę znaczącej różnicy.

Oba programy uważam za warte zainteresowania.

Teraz jadę na T-rexie i hasrate jest praktycznie taki sam, jak w Phoenixie.

Pytanie?

Dla czego Phoenix daje więcej share w godzinę niż T-rex skoro ilość uzysku jest właściwie identyczny ? :hmm:

Podczas kopania phoenixem miałeś większy hashrate z poola (current hashrate)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, leven napisał:

Jeżeli T-rex generuje w godzinę np. 30 shaerów, a Phoenix w godzinę 45, to coś jest na rzeczy tak ?

Nie, nie jest. Share'y dostajesz do obliczenia z poola, jak popatrzysz w miner jak pracuje przez dluzszy czas, to zobaczysz ze czasami bedzie lecial jeden po drugim, a czasami na nastepny bedziesz czekal pare minut.

Nie porownasz tez tego na dwoch zestawach takich samych kart, nawet w tym samym poolu, bo kazdy przeciez dostaje inne share'y jeden wiecej, drugi mniej, kazdy o roznej 'wartosci'.

Mozliwe ze sa drobne roznice w wydajnosci minerow, ale to drobne %, raczej nie do zmierzenia. Dotycza co najwyzej szybkosci 'liczenia' share'a przez wykorzystanie sprzetu jakiego uzywaja, a nie szybkosci 'pobierania' nastepnego share'a z poola.

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne :)

Jak pisałem wcześniej, oba programy są  w porządku.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilość shares zależy od poola, stwórz sobie plik bat w t-rex dla nicehash i odpal, będziesz miał kilkanaście razy wiecej shares...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa :)

Nie wiem, jakim cudem ta karta jeszcze działa, ale działa.

Może dla tego, że mam "swoją wodę na GPU i kloca na mosfetach + na memkach koronki na bardzo cienkiej taśmie termo-przewodzącej obustronnie przylepnej"

No i nawiew pod kartą 120mm Tacens Ventus.

P1030267.jpg

Tacens działa od paru lat cudownie - szkoda, że go wycofano, a bloczek, rurki i pompko-rez są inne niż na fotce.

W lato mogę spokojnie utrzymać 53-55 stC na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nadal wywala bledy...Raz jest to 8 godzin,raz 30minut. Po podlaczeniu monitora do wywalajacej sie 1060 quick miner co jakis czas restartuje sie,i kopie dalej,nie zawieszajac przy tym kompa. Karta normalnie chodzi w systemie..Witki juz opadaja.Ponizej wrzucam blad.Temperautry,wszystko w normie. Dodam ze nie wazne jak i czy w ogole jest podkrecona,sypie bledami i tyle. 

aaaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krauziak napisał:

Karta nadal wywala bledy...Raz jest to 8 godzin,raz 30minut. Po podlaczeniu monitora do wywalajacej sie 1060 quick miner co jakis czas restartuje sie,i kopie dalej,nie zawieszajac przy tym kompa. Karta normalnie chodzi w systemie..Witki juz opadaja.Ponizej wrzucam blad.Temperautry,wszystko w normie. Dodam ze nie wazne jak i czy w ogole jest podkrecona,sypie bledami i tyle. 

aaaa.jpg

Nvlddmkm.sys error help : EtherMining (reddit.com)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje z rozmiarem pamieci wirtualnej.Tylko wczesniej nie mialem takich problemow.Chociaz domyslalem sie ze czesc tej pamieci moglabyc ustawiona na starego spinpointa ktory padl ? Wlasnie od tego momentu zaczelo sie to dziac i moze to byc jakies rozwiazanie. Karta normalnie przechodzi benchmarki czy to superposition,czy kombustor czy co tylko na necie mozna znalezc. Oby pomoglo.Przydzielilem 14gb na nowym nvme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...