Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedy dodałem do 3080 drugie 3080 i 2080 super to musiałem przerzucić się z phenixa na trexa, bo na minerze zacząłem łapać stale shares, na ethermine też było to widoczne. 

Racja, że na różnych poolach uzyskuje się różne ilości shares, więc nie można tego porównywać. 

Robiłem testy symultanicznie (w tym samym czasie) pooli ezil i ethermine i np. Ezil ma teraz beta nowy podgląd i tam widać zysk ok 2% (dzięki zil) między ezil a innymi poolami i rzeczywiście pokrywało się to z moimi obliczeniami w Excelu, gdzie brałem pod uwagę realny urobek. 

Teraz bawię się ustawieniami team black minera ale tylko na jednym poolu - Ethermine. W tym tbm można ustawiać różną intensywność, jej zwiększenie wpływa na ilość shares ale jednocześnie łapie się więcej stale shares (tbm polecany jest na poolach, które płacą za stale shares) ale póki co pozostaje na standardowych ustawieniach intensywności, bo u mnie efekt odwrotny. Zwiększam intensywność to spada mi średnia ilość shares z 3,6 do 3,3 /min, co ma niestety odzwierciedlenie na poolu. Więc teraz już ma się poniekąd wpływ na ilość shares ale póki co moje testy dla mnie wypadają niekorzystnie. Ale jeszcze raz załączę trexa i porównam wyniki między tbm a trexem a jak uda mi się w tbm załączyć tylko jeden 3080, to zrobię test symultaniczny ale póki co nie chcą mi te komendy w tbm działać, żeby w tbm uruchomić gpu1 a w trexie gpu2. 

Edytowane przez Precc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam pytanko.

Mam kartę Gigabyte 3060 TI Eagle LHR 8.0 GB v2.0

Czy ktoś z Was posiada taką dokładnie kartę i może napisać o jej kulturze pracy podczas kopania w Nice Hashu?

Interesuję mnie temperatura i głośność, obroty wentylatorów (na ile ustawić)?

Obudowa, w której będzie ta karta ma zdjęte na stałe obydwie blaszki z obudowy (lewą i prawą).

Dzięki za informacje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dobrygosc2 napisał:

Interesuję mnie temperatura i głośność, obroty wentylatorów (na ile ustawić)?

Na alie można zakupić takie fajne uchwyty do śledzia PCI, żeby dodać wentylatory pod gpu. Tym samym po dodaniu dodatkowych wentylatorów możesz obniżyć prędkość  osiągając te same temperatury lub też poprawić kulturę pracy. 

Jak ustawić prędkość na twojej karcie, już nie doradzę ale gadget z alie warty uwagi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marek7536 napisał:

A próbowałeś na starszej wersji PhoenixMiner np 5,7b?

 

Właśnie spróbowałem i to samo. Ta wersja 5.7b ma załączony przykładowy plik bat dla ethermine i na nim również się wiesza. Na pliku nanopool również wisi.

Co dziwne kopanie błyskawicznie startuje na defaultowych plikach dla:

- miningpoolhub

- f2pool

Wczoraj sprawdziłem gminer 2_70 i też nie działa. T-rex to samo - odpalają dla niektórych pool'i a dla ethermine z którego korzystam, nie.

 

Generalnie nie mam problemu z nBminerem na 3080 non-LHR, jednak na jednej LHR losowo spada wydobycie MH/s i nie wiem jak ustawić, żeby w takiej sytuacji miner zrobił restart ?

Nie mam pomysłu co może być powodem - nie wiem dlaczego dla niektórych kopalni działają a dla części - ethermine/nanopool jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kopiący na rx580 nitro+, jakie prędkości wyciągaja Wam te karty? Zmieniacie bios czy głównie kombinujecie na mem czy jeszcze jakoś inaczej? U mnie rożnica prędkości na poszczególnych kartach to nawet do 3mhs i nie wiem już czym to wyrównać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Boger napisał:

 

Właśnie spróbowałem i to samo. Ta wersja 5.7b ma załączony przykładowy plik bat dla ethermine i na nim również się wiesza. Na pliku nanopool również wisi.

Co dziwne kopanie błyskawicznie startuje na defaultowych plikach dla:

- miningpoolhub

- f2pool

Wczoraj sprawdziłem gminer 2_70 i też nie działa. T-rex to samo - odpalają dla niektórych pool'i a dla ethermine z którego korzystam, nie.

 

Generalnie nie mam problemu z nBminerem na 3080 non-LHR, jednak na jednej LHR losowo spada wydobycie MH/s i nie wiem jak ustawić, żeby w takiej sytuacji miner zrobił restart ?

Nie mam pomysłu co może być powodem - nie wiem dlaczego dla niektórych kopalni działają a dla części - ethermine/nanopool jest problem.

Nagle tobie to się stało że nie działa gminer,t-rex i phoenix?,jaki masz system 10 czy 11?antyvirus lub windows defender nie blokuje tobie tych programów?a próbowałeś na standardowych zegarach kart graficznych kopać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Precc napisał:

Na alie można zakupić takie fajne uchwyty do śledzia PCI, żeby dodać wentylatory pod gpu. Tym samym po dodaniu dodatkowych wentylatorów możesz obniżyć prędkość  osiągając te same temperatury lub też poprawić kulturę pracy. 

Jak ustawić prędkość na twojej karcie, już nie doradzę ale gadget z alie warty uwagi 

Podeslesz linka jak takie cos wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marek7536 napisał:

Nagle tobie to się stało że nie działa gminer,t-rex i phoenix?,jaki masz system 10 czy 11?antyvirus lub windows defender nie blokuje tobie tych programów?a próbowałeś na standardowych zegarach kart graficznych kopać?

Od kilku miesięcy leciałem na dwóch 3080 na nie aktualizowanym t-rex 0.19.12 i nie było żadnych problemów.

W październiku dołożyłem 3080 LHR i dla niego chciałem odpalić coś co będzie działało w okolicach ~70MH/s - zacząłem od nbminer'a ale kilka osób wyraziło o nim słabe opinie więc chciałem potestować t-rex, phoenix, gminer - z wiadomym rezultatem.

Windows 11.

Najdziwniejsze, jest to co już pisałem - np. Phoenix Miner i T-Rex odpalają i kopią na defaultowych konfiguracjach dla innych kopalni, ale jak próbuję odpalić dla ethermine to wszystko po chwili wiszą. Myślałem już o tym, że może W11 lub Defender mogą być problemem, ale wtedy nie działałyby również inne pool'e, a tak nie jest.

Ethermine z kolei działa na nbiminerze i aktualnie na nim lecę.

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, walcze z moja 3080lhr, karta powinna kopac na najnowszym NBminerze ok. 74mh/s moja jednak wycaga srednio 67-68.  Oc pamieci nic nie pomaga, karta na +500 czy +1300 kopie doslownie tyle samo.  W minerze pobor stoi prawie caly czas na 200w,  karte blokuje power limit nawet jak dam na 102%. 

Ktos ma jakies pomysly? screen z minera i AF

https://imgur.com/lvHW7Ab

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie czysty nbminer, nie przez nicehasha - może narzuca jakieś ustawienia OC/LHR w konfigu przy uruchamianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

czy ktoś z was wkładał więcej niż 2 karty do boxa, jak to się sprawdza czy to ma sens i karty się nie gotują. Może ktoś już to testował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boger a próbowałeś na oddzielnych plikach bat uruchomić karty bez lhr i z lhr? Komenda -d

Mógłbyś na drugim pliku bat uruchomić dual mining lhr

Edytowane przez Precc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, gumolek napisał:

Witam, 

czy ktoś z was wkładał więcej niż 2 karty do boxa, jak to się sprawdza czy to ma sens i karty się nie gotują. Może ktoś już to testował?

Używam dwóch kart RTX 3070 (ASUS Strix i Founders - obydwie non LHR) w obudowie Fractal Design. Wszystko śmiga bez zarzutu od maja - czyli już prawie od pół roku. W Afterburnerze ustawiłem UV oraz wiatraki na 80 proc. - działa cicho i bez zarzutów. Też zastanawiam się nad trzecią kartą, ale w tym przypadku musiałbym się liczyć z zakupem dużo większej obudowy, np. Fractal Design Define XL - tak przynajmniej doradzono mi w serwisie komputerowym.

Edytowane przez Martinique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gumolek pewnie pytał o obudowy serwerowe gdzie GPU masz ciasno ustawione jedna obok drugiej.
Działać działa, temp oczywiście wyższe niż na otwartym stelażu ale gotować się nie gotują.
Tam się wsadza bardzo wydajne wentylatory ale jest to tak głośne że do domu to się nie nadaje jedynie oddzielna lokacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, g00dMan napisał:

@gumolek pewnie pytał o obudowy serwerowe gdzie GPU masz ciasno ustawione jedna obok drugiej.
Działać działa, temp oczywiście wyższe niż na otwartym stelażu ale gotować się nie gotują.
Tam się wsadza bardzo wydajne wentylatory ale jest to tak głośne że do domu to się nie nadaje jedynie oddzielna lokacja.

Tak właśnie myślałem czy jak zamknę w 1 pudło nawet własnej roboty 4 karty czy da się schłodzić na tyle żeby się nie pociły ale przy zachowaniu w miarę ciszy. Szukam złotego środka :-)

Edytowane przez gumolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Precc napisał:

@Boger a próbowałeś na oddzielnych plikach bat uruchomić karty bez lhr i z lhr? Komenda -d

Mógłbyś na drugim pliku bat uruchomić dual mining lhr

Cały czas odpalam na osobnych plikach - dlatego, żebym mógł wyłączyć np. główną, kiedy chcę np. chwilę zagrać.

Ciągnąc temat dual miningu - opłaca się to? Jakie połączenie najbardziej opłacalne - eth + ?

Jeżeli różnica mała to wolę nie zarzynać karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boger a próbowałeś wypiąć kartę z LHR i kopać? lub wypiąć jedną no LHR i z tą LHR kopać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopie ktoś może na takim mobasie msi z97-G43??

link https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z97-G43.

Model ten ma 4x Pcie,

Zastanawia mnie czy zadziała tutaj riser Pcie do 4x USB.

Inna płytka zMSI z tym samym chipsetem model Z97 Gaming 5 ma 7 portów pcie.

 

Tutaj się zastanawiam czy poprzez riser też mogę na tej mojej uzyskać 6-7 działających kart.

 

Ktoś coś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek7536 napisał:

@Boger a próbowałeś wypiąć kartę z LHR i kopać? lub wypiąć jedną no LHR i z tą LHR kopać?

Nie, nie sprawdzałem takich wariantów - doszedłem do wniosku, że jeżeli ten sam miner odpala wszystkie karty i bez problemu działa na np. miningpoolhub i innych pool'ach, a nie działa dla ethermine tzn. że coś jest z konfiguracją dla tej konkretnej kopalni.

 

EDIT: To jak, zrobimy za chwilę nowe ATH i lecimy dalej na północ czy odbijamy się i wracamy na południe?

Mam dylemat ze strategią - nie wiem czy sprzedawać w okolicy 4600-4700 i czekać na spadki w celu odkupienia, czy liczyć na dalsze wzrosty. Wszystkie prognozy i wskaźniki są niby bardzo obiecujące, ale jak znam życie znowu coś wyskoczy znienacka (Elon/chińczycy/usa) i polecimy w dół.

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boger przetestuj inny port stratum 14444, ewentualnie ssl: ssl://eu1.ethermine.org:5555

Ja bym jeszcze powyłączał wszystkie firewalle windowsowe - chyba że masz je już powyłączane. 

Dual mining lhr - jak żona mi się dziś zgodzi na kolejną kartę XD to będę się bawił tym dual miningiem. Ale patrzę po forach w ramach researchu, że pobór inni mają w okolicach 240W, czyli jak na eth. Inni wyciągają jednocześnie do 41mhs eth i do 30mhs rvn (30%eth/70%rvn).

Edytowane przez Precc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście tak kiedyś ze nowe ogłoszenie na olx ma cały czas status oczekujący? Już jedno usunąłem i znowu 5 zł zapłaciłem a tu dalej jakieś cyrki …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Precc napisał:

@Boger przetestuj inny port stratum 14444, ewentualnie ssl: ssl://eu1.ethermine.org:5555

Ja bym jeszcze powyłączał wszystkie firewalle windowsowe - chyba że masz je już powyłączane. 

Dual mining lhr - jak żona mi się dziś zgodzi na kolejną kartę XD to będę się bawił tym dual miningiem. Ale patrzę po forach w ramach researchu, że pobór inni mają w okolicach 240W, czyli jak na eth. Inni wyciągają jednocześnie do 41mhs eth i do 30mhs rvn (30%eth/70%rvn).

 

Sprawdziłem wszystkie kombinacje - serwery Asia i US, porty 4444 i 14444, ssl 5555 - nic. Dodałem wyjątek w defenderze dla phoenixa - bez zmian.

Generalnie chyba to oleję bo na nbminerze ładnie leci 98,8 MH/s + 95,8 MH/s + 69MH/s więc szkoda nerwów. Niesmak niemniej pozostaje, że coś jest nie tak :)


Wg. whattomine:

samo eth - 69 MH/s = 4,88$/dobę

eth + rvn - 40 MH/s + 30 MH/s = 6,11$/dobę

3080 bez LHR daje obecnie 7,18 $/dobę więc w sumie 3080LHR byłby "tylko" 1$/dobę w plecy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...