Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Libijczyk1 napisał:

Nie szkoda wam tracić czasu na groszowe zabawy ? zająć się ETH póki można jeszcze ? 

A w czym jedno przeszkadza drugiemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra już wszystko jasne , to tak jak z monero na nicehashu gpu+cpu, ile z tego $ macie/24h ? z cpu..

Edytowane przez Libijczyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Libijczyk1 napisał:

Nie szkoda wam tracić czasu na groszowe zabawy ? zająć się ETH póki można jeszcze ? 

Karta kopie ETH, procek RTM. U mnie komp i tak chodzi 24/7, więc można sprawdzić czy się opłaca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku jest zima to komp mi dogrzewa pięterko w domu, więc prądu nie liczę teraz jako koszt:). W lecie nie kopałem na CPU bo szkoda było

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem kalkulację na stronie raptoreum -dwa laptopy i7-9750h+i7-10850h (ja mam  i7-11800H , ale nie ma na liście) wychodzi 13 RTM/dzień/$0.81 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wrobel_krk napisał:

W dodatku jest zima to komp mi dogrzewa pięterko w domu, więc prądu nie liczę teraz jako koszt:). W lecie nie kopałem na CPU bo szkoda było

Ja muszę otwierać okno bo w pokoju gdzie jest PC robi się za ciepło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pool polecacie do wydobycia raptoreum 
r-pool czy flockpool   a może coś innego ?

Edytowane przez killer500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z mniejszą ilością GPU(tak z 5, a nie 50 :D ) zmieniał może taryfę na prąd? Muszę wybrać, a jak liczę koszt dla samej koparki to wychodzi +/- 5zł między taryfami. Jak dojdzie zwykłe użycie w ciągu dnia w droższych godzinach to chyba bez sensu? Inne taryfy mają chyba sens przy dopiero o wiele większym zużyciu?

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, konkuter napisał:

Ktoś z mniejszą ilością GPU(tak z 5, a nie 50 :D ) zmieniał może taryfę na prąd? Muszę wybrać, a jak liczę koszt dla samej koparki to wychodzi +/- 5zł między taryfami. Jak dojdzie zwykłe użycie w ciągu dnia w droższych godzinach to chyba bez sensu? Inne taryfy mają chyba sens przy dopiero o wiele większym zużyciu?

Jesteś pewien że dobrze liczysz? Przy ogólnych stawkach ok 70gr przy G11, taryfa g12w to ok 55gr za kwh po uśrednieniu. Kwestia jakie inne odbiorniki energii masz w domu. Taryfa g12w wymaga od domowników planowania np  włączania zmywarki/prania i niektórych innych spraw. Jak masz dodatkowo indukcje i często używacie piekarnika to będzie wymagało większej systematyczności. 

 

 

Edytowane przez Lurdyfeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, killer500 napisał:

Procesor AMD Ryzen 9 Processor 3900 X  jest dobrym wyborem do kopania CPU ?

Jaki pool jest najlepszy do miningu CPU ?

 

Tak jak masz go w domu i tak. 

Jak go nie masz a chcesz kupić to lepiej 5900x.

A nawet jak masz 3900x to lepiej go sprzedać i kupić 5900x lub 5950x. Dla gwarancji że na nim nie stracisz kroci jak tym padnie. 

Pamiętaj że 3900x za 1400zl ciężko było sprzedać jeszcze chwilę temu. Dzisiaj jak kupisz to za 2500zl to nie odsprzedaż później tego łatwo bez RTM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lurdyfeld napisał:

Jesteś pewien że dobrze liczysz? Przy ogólnych stawkach ok 70gr przy G11, taryfa g12w to ok 55gr za kwh po uśrednieniu. Kwestia jakie inne odbiorniki energii masz w domu. Taryfa g12w wymaga od domowników planowania np  włączania zmywarki/prania i niektórych innych spraw. Jak masz dodatkowo indukcje i często używacie piekarnika to będzie wymagało większej systematyczności. 

Patrzyłem na ceny i godziny z tabelek na stronach, te 5zł wyszło w Enerdze, u innych jest lepiej, bo chyba w Tauronie excel mi powiedział prawie 20zł różnicy między taryfami na samej koparce.

Co do systematyczności używania sprzętów agd to za cholere kobiety nie upilnuje xDDD

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, konkuter napisał:

Ktoś z mniejszą ilością GPU(tak z 5, a nie 50 :D ) zmieniał może taryfę na prąd? Muszę wybrać, a jak liczę koszt dla samej koparki to wychodzi +/- 5zł między taryfami. Jak dojdzie zwykłe użycie w ciągu dnia w droższych godzinach to chyba bez sensu? Inne taryfy mają chyba sens przy dopiero o wiele większym zużyciu?

Jak masz panele to może to mieć sens. W dzień z PV podciagniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Jak masz panele to może to mieć sens. W dzień z PV podciagniesz.

Bez PV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, manuelos napisał:

A w czym jedno przeszkadza drugiemu ?

Jak odpalisz kopanie na GPU i CPU to ETH ma pauzę XD.

Nie wiem czy na kartach LHR kopanie RTM nie byłoby lepsze od eth.

1 minutę temu, konkuter napisał:

Bez PV

To nie ma sensu głowy tym zawracać. Lepiej idź kup gwarancję ceny na 3 lata. 

2 godziny temu, manuelos napisał:

Kopałem na praktycznie wszystkich sensownych - rplant, flockpool, wczesniej suprnova i r-pool

Kiedyś co godzinę, teraz co 3h jakoś wpada wypłata.

Na flockpool w zakładce Payments mam napisane ze nastepna planowana wyplata za 7h .

Floock ma dwa razy dziennie wypłatę jak jest minimum urobku. Ma też w programie rabat fee..

Chialeaf ma zerowa prowizje poola, ale program bierze wówczas nieco więcej. Teoretycznie najlepiej chialeaf, ale ostatnio strona mi się nie lądowała to na razie ich olałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Minciu napisał:

Jak odpalisz kopanie na GPU i CPU to ETH ma pauzę XD.

rozumiem że żartujesz? wolę się upewnić bo już nic mnie nie zdziwi na tym forum :D

  

50 minut temu, Minciu napisał:

Nie wiem czy na kartach LHR kopanie RTM nie byłoby lepsze od eth.

Przecież LHRy kopią teraz na 74% eth

 

Dobra, zrobiłem test, krótki. Po lewej stronie Ryzen 5 3600 - hashrate ok. 1500. Po prawej - RTX 3070 Ti + Fury R9 - hashrate łączny niemal identyczny jak jednego Ryzena 5 3600. 

Widać, że ilość sharów jest niemal identyczna. Te dwa GPU robią 59MH w eth i 24 MH w RVN także...

mYcJtNq.jpeg

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konkuter napisał:

Patrzyłem na ceny i godziny z tabelek na stronach, te 5zł wyszło w Enerdze, u innych jest lepiej, bo chyba w Tauronie excel mi powiedział prawie 20zł różnicy między taryfami na samej koparce.

Co do systematyczności używania sprzętów agd to za cholere kobiety nie upilnuje xDDD

Taka koparka to jest jakieś 500 kwh miesięcznie, popraw mnie jeśli się mylę. Napewno wziąłeś dobre kwoty za przesył prądu w taryfie g12w? To na tym najlepiej się wychodzi, plus na cenie kwh w nocy i weekendy. Chyba że Enea tak sobie leci w kulki, że wychodzi coś w stylu 1 grosz roznicy na kWh. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lurdyfeld napisał:

Taka koparka to jest jakieś 500 kwh miesięcznie, popraw mnie jeśli się mylę. Napewno wziąłeś dobre kwoty za przesył prądu w taryfie g12w? To na tym najlepiej się wychodzi, plus na cenie kwh w nocy i weekendy. Chyba że Enea tak sobie leci w kulki, że wychodzi coś w stylu 1 grosz roznicy na kWh. 

Liczyłem dla sprzętu ~500W(na 4 GPU mam według minera ok 440W) to w 30dni po 24h jest 360kwh.

Energa ma takie cud oferty na to wychodzi

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, manuelos napisał:

rozumiem że żartujesz? wolę się upewnić bo już nic mnie nie zdziwi na tym forum :D

  

Przecież LHRy kopią teraz na 74% eth

 

Dobra, zrobiłem test, krótki. Po lewej stronie Ryzen 5 3600 - hashrate ok. 1500. Po prawej - RTX 3070 Ti + Fury R9 - hashrate łączny niemal identyczny jak jednego Ryzena 5 3600. 

Widać, że ilość sharów jest niemal identyczna. Te dwa GPU robią 59MH w eth i 24 MH w RVN także...

mYcJtNq.jpeg

U mnie jedna 3080 kopię tyle co 5900x. Mimo niższego hasza zawsze ma tyle samo trafień co ryżen.

30min na RTM możesz sobie w buty wsadzić XD 

Ja tam kilka dni nadgonie RTM z GPU. Trochę vRAM odpocznie. XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, konkuter napisał:

Liczyłem dla sprzętu ~500W(na 4 GPU mam według minera ok 440W) to w 30dni po 24h jest 360kwh.

Energa ma takie cud oferty na to wychodzi

360kwh to około ~250zł  Płaciłem tyle co miesiąc do Energi (bez koparek i innych)

 

1 godzinę temu, manuelos napisał:

rozumiem że żartujesz? wolę się upewnić bo już nic mnie nie zdziwi na tym forum :D

  

Przecież LHRy kopią teraz na 74% eth

 

Dobra, zrobiłem test, krótki. Po lewej stronie Ryzen 5 3600 - hashrate ok. 1500. Po prawej - RTX 3070 Ti + Fury R9 - hashrate łączny niemal identyczny jak jednego Ryzena 5 3600. 

Widać, że ilość sharów jest niemal identyczna. Te dwa GPU robią 59MH w eth i 24 MH w RVN także...

 

 

U mnie r5 3600 robi ~1500 i 3070ti  ~1500

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BoloX napisał:

360kwh to około ~250zł  Płaciłem tyle co miesiąc do Energi (bez koparek i innych)

Tyle to wiem bo teraz płacę o tyle więcej odkąd mam ten piec :D

Dlatego kombinuje w nowym miejscu żeby płacić mniej :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, konkuter napisał:

Tyle to wiem bo teraz płacę o tyle więcej odkąd mam ten piec :D

Dlatego kombinuje w nowym miejscu żeby płacić mniej :v

Ja też kombinowałem i wymyśliłem sobie panele. Za miesiąc się okaże co na rachunku będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w mieszkaniu raczej takiej opcji nie mam, chociaż ci od paneli nawet na balkon by sprzedali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, BoloX napisał:

Ja też kombinowałem i wymyśliłem sobie panele. Za miesiąc się okaże co na rachunku będzie.

Dobre sobie, zimą nic to nie da!

Ja mam 7kWp i dzisiaj bez słońca tylko 0,93 kWh, wczoraj podobnie 1,06 - to jest nic. Latem to mam 45-50 kWh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, PT_TP napisał:

Dobre sobie, zimą nic to nie da!

Ja mam 7kWp i dzisiaj bez słońca tylko 0,93 kWh, wczoraj podobnie 1,06 - to jest nic. Latem to mam 45-50 kWh.

U mnie nawet teraz świeci słońce i nabija... A poważnie to mam zgromadzone troszkę kilowatów (muszę je wykorzystać do marca) i będę je właśnie zjadał mini-koparką w okresie jesienno-zimowym.

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...