Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

RemiKo

Możesz napisać co ustawiałeś dla 5900x ? U mnie kopie tylko 3,6KH/s na floockpool - ustawienia stock.

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BoloX Za mojego 5900X się jeszcze nie zabrałem. Procek leci kiepsko, bo jest chłodzony powietrzem, bez full-tune'a i na stock, czyli ~4100MHz.

Twoje 3,6KH/s to dobry wynik i nie wiem czy bym cokolwiek zmieniał.

Rozumiem, że u siebie puściłeś go na full-tune i chłodzisz go AiO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, RemiKo napisał:

@BoloX Za mojego 5900X się jeszcze nie zabrałem. Procek leci kiepsko, bo jest chłodzony powietrzem, bez full-tune'a i na stock, czyli ~4100MHz.

Twoje 3,6KH/s to dobry wynik i nie wiem czy bym cokolwiek zmieniał.

Rozumiem, że u siebie puściłeś go na full-tune i chłodzisz go AiO?

Chłodzony Scytche Fuma 2 i nic nie robione - niedawno całość poskładałem i testowo odpaliłem. Ustawienia tune_config z pliku DOC co ktoś wcześniej wkleił. W biosie tylko dla ramu XMP włączyłem żeby było 3600

Te 3,6 to był spike i dalej już jedzie 1,3

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem opłacalność Raptoreum na i7 10700. Jeśli komputer kopie przy okazji ETH kartą (czyli i tak jest włączony), to dodatkowe zaangażowanie procesora daje dochód 20zł miesięcznie przy ustawionym limicie mocy na 45W. Przy domyślnych ustawieniach procesora koszt prądu jest równy przychodowi i się nie opłaca.
Nie warto.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTM tylko na Ryzenach 3000/5000, względnie 11gen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wamak napisał:

Sprawdziłem opłacalność Raptoreum na i7 10700. Jeśli komputer kopie przy okazji ETH kartą (czyli i tak jest włączony), to dodatkowe zaangażowanie procesora daje dochód 20zł miesięcznie przy ustawionym limicie mocy na 45W. Przy domyślnych ustawieniach procesora koszt prądu jest równy przychodowi i się nie opłaca.
Nie warto.

Na pewno dobrze policzyłeś? Jaki hash? Tyle to mi wychodzi dla I3 10100 i 20W, dokładniej to 4.47 USD, bez kosztów prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zenono napisał:

Na pewno dobrze policzyłeś? Jaki hash?

Hash około 515 na niskim zegarze i 570 na wysokim zegarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTM umrze, jak tak bardzo będzie skakał.

Profit z urobku, jest mały, ale jest.

Gdyby po prostu pokopać i powiedzmy obudzić się w lutym :E to może przy dobrych wiatrach zarobić odrobinkę.

Trzeba to sprawdzić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak może nie zrobiłes pełnego tuningu ja na 10700f mam 780mh/s średnio przy 65w, zakładając że w idle przy kopaniu i tak ciagnie pewnie więcej to się opłaca, ja też liczę że to jeszcze podskoczy w pewnym momencie z 200% i to co nakopie się wymieni

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wamak napisał:

Sprawdziłem opłacalność Raptoreum na i7 10700. Jeśli komputer kopie przy okazji ETH kartą (czyli i tak jest włączony), to dodatkowe zaangażowanie procesora daje dochód 20zł miesięcznie przy ustawionym limicie mocy na 45W. Przy domyślnych ustawieniach procesora koszt prądu jest równy przychodowi i się nie opłaca.
Nie warto.

Podobne obserwacje mam, r7 2700 + 60W z gniazdka, 800H/s. Co daje finalnie zysk 10-20 zł miesięcznie. Jak mam się bawić w dawanie tyle elektrowni to bez sensu. Przemiał kasy tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o najprostszy sposób zmiany RTM na Fiat.

Mam ukopane na piwo, więc czas na wypłatę :E

Chcę po prostu zobaczyć, jak wygląda najprostsza procedura zmiany RTM na fiat (wpłata na konto bankowe PLN lub walutowe)

12 godzin temu, wamak napisał:

Sprawdziłem opłacalność Raptoreum na i7 10700. Jeśli komputer kopie przy okazji ETH kartą (czyli i tak jest włączony), to dodatkowe zaangażowanie procesora daje dochód 20zł miesięcznie przy ustawionym limicie mocy na 45W. Przy domyślnych ustawieniach procesora koszt prądu jest równy przychodowi i się nie opłaca.
Nie warto.

i7 10700 ustawiasz na 45 Wat ?

No to jak to ma kopać z zyskiem ?

Zrzuć limity i zobacz, jaki masz średni hashrate na dobę - użycie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, grzech1991 napisał:

Podobne obserwacje mam, r7 2700 + 60W z gniazdka, 800H/s. Co daje finalnie zysk 10-20 zł miesięcznie. Jak mam się bawić w dawanie tyle elektrowni to bez sensu. Przemiał kasy tylko.

Ja w zimie to prądu nie liczę bo w sumie i tak mi dogrzewa dom, w lecie na CPU kopać nie będę chyba że to by naprawdę było z 200zl miesięcznie na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, adaloo napisał:

Który portfel w tej chwili jest najlepszy do raptoreum ?

Ja używam destkopowego Raptoreum i jak na razie działa, tylko na początku trzeba poczekać na synchronizacje bloków - zostawić, aż się wszystko wyprostuje.

https://github.com/Raptor3um/raptoreum/releases

3.jpg

4.jpg

 

2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Coś nie tak może nie zrobiłes pełnego tuningu ja na 10700f mam 780mh/s średnio przy 65w, zakładając że w idle przy kopaniu i tak ciagnie pewnie więcej to się opłaca, ja też liczę że to jeszcze podskoczy w pewnym momencie z 200% i to co nakopie się wymieni

8/16 i masz niewiele więcej od mojego dziadka 8700 6/12 :E

1.jpg 2.jpg

Czasem potrafi polecieć ponad możliwości, żeby znowu zaliczyć dół :E

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, dwa pytanka mam.

1) Jak sobie radzicie z kurzem na waszych koparkach? Czy dmuchawa i czyszczonko co jakis czas, czy moze sa jakies oslony materialowe wylapujace kurz i filtrujace z grubsza powietrze? (jakby przynajmniej z 50% mniej mi sie kurzylo to juz sukces)

2) Czy jest moze jakas grupa polska na Telegramie albo Discordzie gdzie mozna ogolnie pogadac o miningu jak tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kopaniem ETH na 3070ti. W T-rex co jakiś czas pojawia się komunikat "LHR detected" i obniż [LHR 74.5 <>] już spadło do 72. Oczywiście kopie coraz mniej. Zaczynało 59 a teraz 52MH/s

Czy to może być wina najnowszych sterowników NV a jeśli tak to jakie się używa do kopania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dashek napisał:

Heja, dwa pytanka mam.

1) Jak sobie radzicie z kurzem na waszych koparkach? Czy dmuchawa i czyszczonko co jakis czas, czy moze sa jakies oslony materialowe wylapujace kurz i filtrujace z grubsza powietrze? (jakby przynajmniej z 50% mniej mi sie kurzylo to juz sukces)

2) Czy jest moze jakas grupa polska na Telegramie albo Discordzie gdzie mozna ogolnie pogadac o miningu jak tutaj?

Ja radze sobie tak:

kompresor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 09:41, Rafik7 napisał:

Jak będziesz miał gotowe to wrzuć foty :) Na tych Gaming OC zmieniłeś pady prawda ? One nie są za dobre jak na chłodzenie cieczą...

Mówisz Masz ;)

Tydzień temu dorzuciłem do swojego PC Waterforce'a lhr od Giga, dziś zamieniłem zasilacz 750W bronze na 1200W platinium - na gniazdku spadł mi pobór 60-80W. I jest w końcu cicho w mieszkaniu :)

Na dachu obudowy w kratce zrobiłem otwory, także kable idą do środka i część spowrotem na dach zasilić karty. Zasilacz od spodu oklejony pianką, żeby nie przenosiła wibracji na obudowę - i tak sobie on stoi i ładnie wygląda :D Ok. 600-700W zasilane jest pierwszym psu (rtx3080, rtx2080 Super, płyta, procesor, mała pompka) i kolejne ok. 600W drugim (2x rtx 3080, wentylatory, pompy).

Trochę cieplej się zrobiło na dworzu (11C teraz, a parę dni temu było 4C), to moje chłodnice na balkonie trochę niedomagają schłodzić 1100W (karty, cpu i pompki - pompy o poborze 80W też oddają ciepło do wody). Jakby też policzyć, to wentylatory założone na chłodnicach pobierają 16W a muszą schłodzić 1100W :D 

Teraz woda w układzie schłodzona ma 30C a ogrzana po wyjściu z PC 38C :D 

Karty na rdzeniach mają ok. 44C (Wyjątkiem jest Aorus 3080, który ma fabrycznie 36C), karty na pamięciach mają 86-92C (Wyjątkiem jest Aorus 3080, który ma fabrycznie 78C)

Po zimie będę musiał usprawnić chłodzenie - dołożyć chłodnice i dokupić wentylatory - bo w lato nie dam rady :D

Na tym nowym Waterforce 3080 LHR wymieniałem thermopady na Gelida Ultimate 15 wmk - tym razem prawidłowe grubości - sprzodu na pamieciach 2mm a na backplate nonamy 6 wmk 2,5mm i efekt jest taki, ze ta nowa karta ma 6C mniejsze temperatury na pamięciach niz na poprzedniej na której nie wiem czemu dałem 3mm Gelidy Extreme 12wmk - Po zimie na poprzednio dodanej 3080 tez wymienię na ultimate - teraz mi się nie chce.

 

Finalnie siedzi w PC: 2x rtx 3080 (bez lhr), rtx 2080 Super (bez lhr) i nowy rtx 3080 z lhr - łącznie 345mhs + rtm.

Łączny pobór ok. 1230W - ale będę jeszcze zmniejszał na kartach. Teraz bawię się ustawieniami np. odkryłem, że gdy na jednym minerze t-rexie uruchamiam 2080super razem z 3080 lhr - to mi się komp restartuje w nieprzewidzianych momentach a teraz gdy 2080S leci oddzielnie na t-rexie i 3080 lhr oddzielnie, to nie ma takich kwiatków. A pierwsze 2x 3080 bez lhr działają na team black minerze, bo tam wyciągają po 110mhs.

 

Zrobiłem sobie też zawory bezpieczeństwa - mogę odłączyć część balkonową od pc bez spuszczania wody - mogę np. w razie potrzeby grzebania w PC nie spuszczać całej wody (2,5l w układzie jest), a tylko tą w PC - spuszczając wodę nie muszę niczego odkręcać - odpinam cześć miedzy dwoma kulowymi zaworami. Tydzień temu całość zalałem nowym płynem - niebieskim borygo, więc na zimę jestem przygotowany :D

IMG-20211115-170827-2.jpg

 

A teraz pc :) W nim już nic nie będę dokładał - jedynie poprawie chłodzenie na balkonie po zimie.

IMG-20211120-151902-01.jpg

IMG-20211120-151910-01.jpg

IMG-20211120-151947-01.jpg 

Edytowane przez Precc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kopiecie na polu hiveon? Spadło mi ostatnio wydobycie, pytanie czy u Was też czy tak ogólnie poleciało w dół, bo widzialem z ethermine też ktoś pytał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma, bo każdy 3060 go ma, ale ten jest łatwiejszy do obejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...