Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2021 o 09:47, zienio napisał:

Kolego jaki to dokładnie model ?

Stanley B6CC304STN703 - 59 dB (standardowy ma 90 dB, zależało mi żeby był cichy ) Wymiata :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary/nowy projekt stelaza - domku dla lalej juz nie ma, zrobilem na prosto + dwie dodatkowe belki

dzieki temu mozna stackowac obudowy na sobie

obudowy skręcane do siebie na 4sruby M4

259713144_4494721498758ji5.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem przelać z portfela RTM na giełdę Tradeogre i w depozycie jest 40 RTM.

Jednak w balance nie ma nic :E

Czekać dłużej, aż się pojawi (pół godziny temu przelew z portfela na depozyt giełdy) czy coś pokminiłem ?

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Może tutaj coś źle porobiłem, bo nie umiem sobie poradzić z tym kodem - jak to autoryzować ?

Help !!

4.jpg 5.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, leven napisał:

Spróbowałem przelać z portfela RTM na giełdę Tradeogre i w depozycie jest 40 RTM.

Jednak w balance nie ma nic :E

Czekać dłużej, aż się pojawi (pół godziny temu przelew z portfela na depozyt giełdy) czy coś pokminiłem ?

 

Może tutaj coś źle porobiłem, bo nie umiem sobie poradzić z tym kodem - jak to autoryzować ?

Help !!

 5.jpg

Zeskanuj fonem QR i wyświetli ci się kod który musisz tam wpisać.

Edytowane przez BoloX
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest najtańsza płyta główna pod procesor AMD Ryzen 9 5900X  i pod AMD Ryzen 9 3900X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę na przykład MSI b550 tomahawk - 5900x działa i kopie. Były po 600zł na morele w promo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanko, jak poradziliście sobie z synchronizacją portfela RTM?
U mnie synchronizacja "automatyczna" nie daje rady tzn. procenty dochodzą do około 2% i koniec. Portfel się wiesza.
Próbowałem też z plikiem bootstrap.zip wypakowując do głównego folderu w Program files> RaptoreumCore i po włączeniu dalej to samo tj. próbuje się synchronizować jak wcześniej.
Czy ja coś pomijam albo nie ogarniam bo pomysłów już brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moje staty przy okazji:

5cyj4l.png

63fks6.png

Przyznaję, nadal nie chciało mi się pochylić nad moim 5900X. Po prostu komp od ponad miesiąca nie miał restartu i nie chciało mi się wchodzić do BIOSu :E

@rtl006 Ile dawałeś mu czasu na syncho? Zostawiałeś kompa z portfelem na całą noc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RemiKo napisał:

 

@rtl006 Ile dawałeś mu czasu na syncho? Zostawiałeś kompa z portfelem na całą noc?

Tak, kończyło się na zawieszeniu aplikacji zazwyczaj przy dacie bodajże 5 marca. 
W najlepszym momencie wskaźnik postępu na godzinę dochodził do 2%. 
Słyszałem że dużo osób robiło to z plikiem bootstrap, ale nie wiem może coś źle wklejam..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, killer500 napisał:

Na płytach z seri B mogę zmienić napięcie do 1v ?

Wie ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rtl006 Miałem takie problemy z full node Bitcoin'a, gdzie na wiosnę tego roku było do pobrania przeszło 360GB danych.

Po wielu próbach po prostu uruchomiłem go na innym kompie i wszystko przeszło od strzała. Do teraz nie wiem co było tego powodem. Po prostu albo zawieszało, albo wywalało całkowicie (program znikał).

Po czasie okazało się, że maszyna, na której pierwotnie chciałem zsynchronizować full node była po prostu niestabilna po podkręceniu procka oraz pamięci. Z wiekiem, a sprzęt ma już ponad 6 lat, stabilne ustawienia okazały się być już nieaktualne i najprawdopodobniej to właśnie było powodem tego wszystkiego.

Tą drugą próbę synchronizacji przeprowadziłem na jeszcze starszym sprzęcie, ale jednak bez żadnego OC i dlatego wszystko poszło od strzała.

To jest moja podpowiedź, bo Raptoreum i jego portfel jest bliźniaczo podobny do Bitcoin Core.

@killer500 Na procesorze?

Normalnie jest tam dostępny pełny overclocking wraz z undervoltingiem. Nie brakuje żadnych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o RTX A2000? Opłacalne to jeśli uda się dorwać?

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wytłumaczy mi ktoś czy da się kopać z flexpool bezpośrednio na adres ledger? Do tej pory podpiąłem ledger do swojego konta metamask i utworzył mi się adres subkonta. Za każdym razem muszę przelać z głównego konta na subkonto ledger?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marek7536 napisał:

Tak 40Mh/s przy poborze 66w 

 

Wynik świetny. Niby 500/600 dolków ale wiadomo że w takiej cenie tego nie kupimy. Przedsprzedażowo wystawione są po 3.5k. Chyba nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, RemiKo napisał:

@rtl006 Miałem takie problemy z full node Bitcoin'a, gdzie na wiosnę tego roku było do pobrania przeszło 360GB danych.

Po wielu próbach po prostu uruchomiłem go na innym kompie i wszystko przeszło od strzała. Do teraz nie wiem co było tego powodem. Po prostu albo zawieszało, albo wywalało całkowicie (program znikał).

Po czasie okazało się, że maszyna, na której pierwotnie chciałem zsynchronizować full node była po prostu niestabilna po podkręceniu procka oraz pamięci. Z wiekiem, a sprzęt ma już ponad 6 lat, stabilne ustawienia okazały się być już nieaktualne i najprawdopodobniej to właśnie było powodem tego wszystkiego.

Tą drugą próbę synchronizacji przeprowadziłem na jeszcze starszym sprzęcie, ale jednak bez żadnego OC i dlatego wszystko poszło od strzała.

To jest moja podpowiedź, bo Raptoreum i jego portfel jest bliźniaczo podobny do Bitcoin Core.



 

A próbowałęś wtedy też zgrywać plik bootstrap ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rtl006 Nie, nie bawiłem się w to. Zsynchronizowany portfel (bloki) z drugiego kompa przerzuciłem po prostu do mojego głównego i tak działam od tamtego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BoloX napisał:

Zeskanuj fonem QR i wyświetli ci się kod który musisz tam wpisać.

 

Dobra, ogarnąłem ten cały kod z telefonem.

No i w końcu pokazało na giełdzie moje całe 40 RTM :E

Po prostu musiało doładować 60 bloków, żeby pokazało przelany urobek - wcześniej był widoczny w depozycie.

Teraz go widzę w Balance.

Jak zamienić RTM na BTC ?

6.jpg

Ja korzystam z kantoru, gdzie mogę zmieniać ETH/BTC na PLN.

https://kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/

W sumie to nie ma sensu na jednym procesorze.

Jaka jest inna kryptowaluta, którą można kopać na CPU ?

W necie same głupoty piszą, wolę info z naszego forum :P

 

 

 

Godzinę temu, rtl006 napisał:

Rozumiem, dzięki za info

Wrzucę zaraz te bloki z portfela na googledrive i dam Ci link, ale to trochę potrwa, bo jest tego około 1.5 GB.

Pobierzesz je sobie i wklepiesz w miejsce swojego folderu "blocks"

EDIT: tutaj link do bloków portfela:

https://drive.google.com/drive/folders/1WljECdeD2tT8Ffbw-rTrw_G-d3wBhAoc?usp=sharing

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 11:16, foxymf napisał:

Ktoś wcześniej pisał, że dobrze się do tego nadaje odkurzacz Karcher WD3 ( https://www.kaercher.com/pl/discontinued_products/wd-3-16298010.html ) - podłączasz rurę do tyłu, wyjmujesz worek ze środka i dajesz wąską końcówkę. Chyba nawet dziś to sprawdzę - bo mam ten odkurzacz i dam znać.

Mam, działa wypas. Lepsze niż kompresory co do niczego się nie nadają. Butla za mała do malowania. Za głośny do aerografu. Ciężki i nieporęczny. 

Odkurzacz WD3 przynajmniej auto ogarnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DeIntegroo napisał:

Wynik świetny. Niby 500/600 dolków ale wiadomo że w takiej cenie tego nie kupimy. Przedsprzedażowo wystawione są po 3.5k. Chyba nieźle

Mam od miesiąca, kupione za 2,7k - karta wielkości paczki papierosów mocno się grzeje, bez dodatkowego nadmuchu karty throtują.

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...