Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie mam - ethermine - payout ustawiony na 60GWei, a poszło jako 70GWei  (69.9 GWei)  (??)..

gBDdkvn.jpg

 

DSKSPkk.jpg

Czegoś tu nie rozumiem. Jak wejdę na https://www.etherchain.org to dla adresu transakcji (cala historia ile, kiedy i przy jakim gas price poszło) jest gas price 70 GWei... 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Takie pytanie mam - ethermine - payout ustawiony na 60GWei, a poszło jako 70GWei  (69.9 GWei)  (??)..

 

 

Czegoś tu nie rozumiem. Jak wejdę na https://www.etherchain.org to dla adresu transakcji (cala historia ile, kiedy i przy jakim gas price poszło) jest gas price 70 GWei... 

Ciekawe, bo  również miałem 60 ustawione a poszedł przelew przy 70 .

image.png.38a328cae370364a8fee420c5ec69359.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 20:09, duniek napisał:

zmienilem pady dzis w 3 sztukach suprim X 3080 

na gelidach extreme spadek ze 100 na 72*C
na gellidach ultimate spadek ze 100 na 68*C

?

Ciekawe czy sprawdzi sie to tez na 3090 suprimie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jundori napisał:

Ciekawe czy sprawdzi sie to tez na 3090 suprimie?

karta della 3090

stockowe pady 106-108*C
stockowe pady + nawiew na backplate 100*C
zmienione pady  96-98*C
zmienione pady + nawiew na backplate 88-92*C
zmienione pady + radiator na backplate + nawiew na ten radiator 86-88*C
zmienione pady + czesciowe chlodzenie wodne czyli karta stockowo +  blok wodny cpu polozony na backplate + chlodnica z dwoma wentylatorami 120 - 65-70*C
 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panowie, dziwna sytuacja z dwoma kartami 3090 Zotac. 

Na kartach nie umieliśmy dojść powyżej 117Mh na hiveos, specjalnie postawiliśmy windowsa - temperatury pamięci ok. 80stopni więc ok, Miner na windowsie również ok. 116Mh max. GPUZ pokazuje TDP na poziomie 70% i PerfCap Reason Pwr - karta ma kaganiec w postaci powerlimitu. W minerze ani AB żadnych ustawień OC wszystko na stock, nadal max 70%. Inny miner nadal 70%. Testowo karta obciążona furmarkiem i poszła na 380W, w kopaniu cały czas w okolicy 290 i nic więcej nie umiemy zrobić. Ktoś ma jakieś pomysły ?

Platforma na AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mateuuu napisał:

https://www.amd.com/en/products/cpu/7th-gen-amd-athlon-x4-940

Myslicie ze ruszy na nowych płytach z AM4?

Nie ma szans,żeby to ruszyło na płytach z chipsetami serii 400 i 500. Jedynie na płytach z chipsetem serii 300 mają wsparcie,gdyż taki CPU to wynalazek przed Ryzenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Predix napisał:

Siemka Panowie, dziwna sytuacja z dwoma kartami 3090 Zotac. 

Na kartach nie umieliśmy dojść powyżej 117Mh na hiveos, specjalnie postawiliśmy windowsa - temperatury pamięci ok. 80stopni więc ok, Miner na windowsie również ok. 116Mh max. GPUZ pokazuje TDP na poziomie 70% i PerfCap Reason Pwr - karta ma kaganiec w postaci powerlimitu. W minerze ani AB żadnych ustawień OC wszystko na stock, nadal max 70%. Inny miner nadal 70%. Testowo karta obciążona furmarkiem i poszła na 380W, w kopaniu cały czas w okolicy 290 i nic więcej nie umiemy zrobić. Ktoś ma jakieś pomysły ?

Platforma na AMD.

P0 czy P2?

Przy kopaniu ustaw na sztywno OC/UV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

P0 czy P2?

Przy kopaniu ustaw na sztywno OC/UV. 

OC zawsze ustawiam na sztywno ale jak nie ma prądu to taktowanie rdzenia samo się zbija automatycznie.

Właśnie sprawdzamy czy wpisanie p0 w minerze pomoże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Predix napisał:

OC zawsze ustawiam na sztywno ale jak nie ma prądu to taktowanie rdzenia samo się zbija automatycznie.

Właśnie sprawdzamy czy wpisanie p0 w minerze pomoże 

Ilu Was tam jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 4 osoby próbowały to rozwiązać (wszystkie obeznane w kopaniu). Karty nadal po wbiciu z minera p0 nie dostają 300W... Co jeszcze może ograniczać TDP karty do 70% ? Co ciekawe na włączonym minerze puściliśmy furmarka i miner pokazał pobór na karcie 370W, po wyłączeniu furmarka automatycznie spada poniżej 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Predix napisał:

Ogólnie 4 osoby próbowały to rozwiązać (wszystkie obeznane w kopaniu). Karty nadal po wbiciu z minera p0 nie dostają 300W... Co jeszcze może ograniczać TDP karty do 70% ? Co ciekawe na włączonym minerze puściliśmy furmarka i miner pokazał pobór na karcie 370W, po wyłączeniu furmarka automatycznie spada poniżej 300W.

Spróbuj wgrac inny bios. W 3080 msi trio również jest blokada 200w i nie idzie jej przeskoczyć.  Walczyłem z tym kilka dni, wgralem inny bios i karta leci na pelnej mocy 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystacie z jakiejś strony z biosami? Jaki do jakiej karty warto wgrać? Gdzie znaleźć wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma podwójny bios, oczywiście próbowaliśmy na obu i ten sam efekt... 
Mod biosu wpływa na gwarancję ? I również to samo pytanie co foxymf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw lhr OFF w minerze. Może być błąd minera że następuje triggering lhr. Stery jakie? 472.12-desktop-win10-win11-64bit-international-whql ?

HiveOS - odpal kopanie  ERGO poprzez lolminera. Sprawdź rezultaty. Czy kopie jak powinno ilościowo/prądowo. ERGO ciągnie mniej niż ETH. Zepsuć tym nie zepsujesz niczego sobie. Wymaga mniejszego OC pamięci.

Ustaw też wentyle na 100% do tych testów.

Edit: I sprawdźcie czy się wszystkie wentylki kręcą tak przy okazji.

Ps. Przysiągłbym że coś takiego sam miałem... Kurde nie mogę sobie przypomnieć co to było.

Ps2. Pady wymienione? Podejrzewam że kable inne też dawaliście - zresztą furmark ssał więcej jak pisałeś. 

ps3. Afterburner testowaliście inną wersję?  

Spróbujcie nicehast też pod win i sprawdźcie rezultaty/ssanie. Oraz - przy odinstalowanym afterburnerze - ustawienia oc nicehash (lite/medium itd) i czy zmienia się ssanie/hashrate.

ps4. Jeszcze wcześniej albo później w afterburnerze core UV stabilne (w tym lock na V)  i zero lub niskie oc pamięci.

Jeszcze pytanie - uaktualnialiście może vbios na nowszy oryginalny ze strony producenta? Jaka wersja? Macie jeszcze stary żeby reflash zrobić? 

https://www.hashrate.no/3090 - rzućcie okiem czy mniej więcej podobnie ustawiacie. Orientacyjnie.

ps5. Jak wy to macie w ogóle fizycznie spięte/testujecie - samą na płycie w slocie x16 czy przez riser? Jaki riser? Testujecie pojedynczo czy w kupie? Edit: Podmienialiście zasilacz/płytę ?

Koniec końców może się okazać że nic nie pomoże i trzeba będzie vbiosu szukać odpowiedniego jak już wspominał jeden z forumowiczów.

Ostatnie na dziś (mam nadzieję) moje przypuszczenie -> "winne" SILICON LOTTERY. Po prostu te egzemplarze mogą być słabymi sztukami i przez to nie "lecą" tak dobrze przy kopaniu.  

A jednak jeszcze jedno. Przegrzewanie się VRM - podobno przy 3090 może być taka sytuacja, że core jako tako, mem niby też w granicach, a VRM się zbytnio nagrzewa przy miningu - nie mam 3090 - net mi tak wywróżył. Czyli   wymiana padów także pod VRM, albo/i dodatkowe radiatorki na backplate (metalowy zakładam) i nawiew i zobaczyć co się będzie dziać.

3090 (Kingpin & others!) - Get that backside VRAM cool! - EVGA Forums

Wiem że zotac to nie  kingpin, ale ogólnie im chłodniej tym lepiej (prawie).

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ile teraz stoją 3080 Eagle bez LHR?

Chodzi mi po głowie sprzedaż tej karty i kupno nowej 3080 TI z LHR ale tak abym nie musiał dopłacać do tego interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 9k dostaniesz,  aktualnie wisi na allegro flunders 2 dni do konca, 9.2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przejść z Cpuminer na Xmrig. Konfiguruję wszystko jak na tym filmiku

Niestety miner cały czas kopie w trybie donate. Używam flockpool.com. Co jest nie tak?

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysiek9920 napisał:

Chciałem przejść z Cpuminer na Xmrig. Konfiguruję wszystko jak na tym filmiku

Niestety miner cały czas kopie w trybie donate. Używam flockpool.com. Co jest nie tak

Ja mam zrobione jak tu i wszystko działa. Zwróć uwagę na to który plik jest edytowany i odpalany.

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko

Kopię sobie na HIVEOS, na poolu hiveon. Zbliża się wielkimi krokami moja pierwsza wypłata. Chcę zmienić portfel do wypłat, z tego co już się dowiedziałem, zmianę mogę zrobić po osiągnięciu dopiero po wypłacie. Na próbę podałem już drugi portwel i wykopałem całe 0,09$. Generalnie jak osięgne te 0.1 ETH to zmienię portwel, tylko czy muszę zostawić sobie coś na gas. Czy gas zostanie odjęty od tych 0,1ETH. Przy wypłacie?

Rozumiem że jak dzisiaj powiedzmy do połnocy uzbieram te 0,1ETH to jutro o 8:33 etery zostaną przelane na podany portfel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, foxymf napisał:

Tak, musisz zostawić na gas.

A opłata za transfer? Też muszę mieć bo jak patrze tutaj to transfer wychodzi ~30USD. ~7,5 gas i 22,5USD za transfer ERC-20? Za transfer pobierają z tych 0,1 czy też trzeba mieć nadwyżkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2021 o 13:35, Predix napisał:

Siemka Panowie, dziwna sytuacja z dwoma kartami 3090 Zotac. 

Na kartach nie umieliśmy dojść powyżej 117Mh na hiveos, specjalnie postawiliśmy windowsa - temperatury pamięci ok. 80stopni więc ok, Miner na windowsie również ok. 116Mh max. GPUZ pokazuje TDP na poziomie 70% i PerfCap Reason Pwr - karta ma kaganiec w postaci powerlimitu. W minerze ani AB żadnych ustawień OC wszystko na stock, nadal max 70%. Inny miner nadal 70%. Testowo karta obciążona furmarkiem i poszła na 380W, w kopaniu cały czas w okolicy 290 i nic więcej nie umiemy zrobić. Ktoś ma jakieś pomysły ?

Platforma na AMD.

zobacz czy masz ten bios quh3RWO.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Permanenta_Invigilacja dzięki za wszystkie rady, nie było kiedy podziałać dzisiaj, prawdopodobnie jutro do tego usiądziemy. Karty działają stabilnie na 116Mh i mają temperatury 43/76 stopni więc w normie.
@grzech1991 Karty na biosie 94.02.59.00.C0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które risery są w tej chwili najbardziej stabilne ?
Posiadam 010 plus i mam problem z jedną kartą 3060 którą po 12h pracy przestaje widzieć hiveos i restart... Lub komunikaty typu crashed... Reszta kart na starych 009s pracuje stabilnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...