Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, harygiewont napisał:

można

Podpowiesz jak się za to zabrać?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marian666666 napisał:

coś co wydawało się nierealne jest realne, wysoki bitcoin może zostać z nami jeszcze na spokoju pół roku jak nie rok, jeżeli nvidia bedzie dokładać do koszyka .. jak najbardziej możliwe, zwłaszcza że jeszcze covidy, że inflacje, ludzie wierzą że w bitcoinie moga ucieć przed inflacją, a inflacja szaleje więc wierzą podwójnie swoją nielogiczna wiarą .. ano i jeszcze POS przesunie się na 2023 jak co roku itede : ]

Ci co wierzą,że w bitcoinie można ucieć przed inflacją to najczęściej ludzie,którzy w ogóle nie mają pojęcia jaki tak naprawdę jest rynek kryptowalut. Na dodatek słuchają tych pseudo doradców,którzy wcześniej coś tam w krypto inwestowali (jak to świetnie brzmi :E) i niekiedy coś zarobili. Tyle że,że oni mogą mieć zmysł inwestorski (w sensie wiedzą kiedy wchodzić,a kiedy wyjść z zyskiem),ale zwykły obywatel poza nielicznymi przypadkami już nie.

A jeszcze kwestia PoS dla ETH. Według mnie nie wiem dokładnie kiedy,ale myślę,że cały proces przejścia zakończy się pomyślnie w przyszłym roku. Nie da się przesunąć w nieskończoność oraz nie ma już odwrotu tego całego procesu. Przecież Vitalik i ekipa nie ogłosili przejścia z konsensusu PoW na PoS dla robienia jaj,przynajmniej w tym aspekcie bądźmy chociaż poważni :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSa mozna przenosić w nieskonczonosc, nieważne jakie ma w danym momencie zrobione już etapy
Każdy pojedynczy etap może trwac miesiąc albo 10 lat, a co rok będzie ogłaszana wymówka że wykrylismy błędy lub coś podobnego
POS ogłaszany był w 2018 że będzie w 2019 ... to daje do myślenia : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pos to  był ogłoszony przy starcie ETH :D 

Mtgox się nie ruszył. To po prostu korelacja z rynkami bazowymi, Sp500 spadło poniżej średniej 100 okresowej, a to dla części inwestorów sygnał do sprzedaży. Pampersy ładnie obsrało. Sam jestem zaskoczony skalą przeceny. Może po weekendzie coś dodatkowo wyjdzie, ale widać że kapitał siedzi na tykającej bombie i wystarczy machnięcie skrzydeł motyla aby wszystkich wystraszyć. Btw mniej boli jak się patrzy długoterminowo i realizuje część zysków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że to nie bitcoiny z MTGOX, ale skąd mozna to wiedzieć .. przecież jak już ten Konieczny okreslił sprzedaż mogłaby się rozpocząc właśnie chyba w tym czasie ... zresztą nikt nic nie wie bo to wszystko jest anonimowe ... nikt nie wie czy nvidia sobie kupuje bitcoiny ani czy dla wierzycieli bitcoiny MTGOXa są w tej chwili sprzedawane

są tylko poszlaki tu i tam itd. ale dopóki to jest anonimowe to i tak nikt nic nie wie bo nie ma żadnego źródła : ]

no i jawiekszy problem krytowalut to brak regulacji których nie będzie nigdy bo kryptowaluty nie mogą być wyregulowane, wieć bez regulacji kryptowaluty mogą tak sobie stać w miejscu latami, może być tak że przez 5 lat może kurs wahacsię miedzy 20 tys. usd a 100.000 usd ... a bedzie to zależało tylko od inflacji, covidów, jakiś głupich wstawek na twitterze itd ...

ten rynek nie ruszył się od 6-ciu miesięcy !!!!!!!! Cały rynek głwównych kryptowalut stoi od pół roku ... co wczesniej się nie zdarzało, jesteśmy w stagnacji i to takiej konkretnej  : ]

Oczywiście kiedyś była stagnacja i to dwuletnia, ale to było na dołku a dzisiaj jest na górce .. więc spokojnie może sobie spadać do 30 tys. usd i wzrastać do 60 tys. usd ... i tak sobie może krążyć i krażyć 

 

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie widać jak 2 razy w ciągu kilku godzin stop losy odpaliły. W ciągu kilku dni powinno obronić na btc poziom 42k$, bo jak nie obroni to lecimy na 30k. Takie moje przemyślenia :) 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2021 o 19:01, Yedi napisał:

Spliter na 4 czy na 6 ? 

Na 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, marian666666 napisał:

Wiesz że to nie bitcoiny z MTGOX, ale skąd mozna to wiedzieć .. przecież jak już ten Konieczny okreslił sprzedaż mogłaby się rozpocząc właśnie chyba w tym czasie ... zresztą nikt nic nie wie bo to wszystko jest anonimowe ... nikt nie wie czy nvidia sobie kupuje bitcoiny ani czy dla wierzycieli bitcoiny MTGOXa są w tej chwili sprzedawane

są tylko poszlaki tu i tam itd. ale dopóki to jest anonimowe to i tak nikt nic nie wie bo nie ma żadnego źródła : ]

no i jawiekszy problem krytowalut to brak regulacji których nie będzie nigdy bo kryptowaluty nie mogą być wyregulowane, wieć bez regulacji kryptowaluty mogą tak sobie stać w miejscu latami, może być tak że przez 5 lat może kurs wahacsię miedzy 20 tys. usd a 100.000 usd ... a bedzie to zależało tylko od inflacji, covidów, jakiś głupich wstawek na twitterze itd ...

ten rynek nie ruszył się od 6-ciu miesięcy !!!!!!!! Cały rynek głwównych kryptowalut stoi od pół roku ... co wczesniej się nie zdarzało, jesteśmy w stagnacji i to takiej konkretnej  : ]

Oczywiście kiedyś była stagnacja i to dwuletnia, ale to było na dołku a dzisiaj jest na górce .. więc spokojnie może sobie spadać do 30 tys. usd i wzrastać do 60 tys. usd ... i tak sobie może krążyć i krażyć 

 

Dlatego Górnicy mają sen spokojny, to nie jest 2018. Było  BOOM / DWON i koniec imprezy - koparki  za pół darmo :)

Sam część kapitału zamieniam na swoje gemy i obstawiam na jednak znacznie wyższe wybicia i zwiększenie dochodu aniżeli  w przypadku  ETH - czy  się opłaci  zobaczymy :)

Taki też mam plan już po tym POSIE - będzie się kopać co  popadnie i zamieniać na swoje pozycje w które pokłada się nadzieje.

Pamiętajcie, że taki down powoduje nieco mniejsze zapędy  skalperów i coś łatwiej wyrwać, tj jakiegoś foundersika :D  np w lipcu 3090 FE potrafił lezeć kilka minut a nie kilka sekund.

 

Edytowane przez ZeFe
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się upierał bo to nie ma sensu. Są alerty, które śledzą stan portfeli mtgox, jakby ruszył się chociaż 0.01 btc to cały twitter by był tym zaspamowany.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, wstałem o 15 (musialem odespac po tygodniu) - 20 polaczen nie odebranych, wiadomosci 2x tyle - (zwykle jest 10x mniej) panika ostra

szkoda ze na zywo nie moglem tego sledzic

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sterowniku 471 i TRex aktualnie 3080 lhr kopie około 75mh/s , memory +1200 , max temp memory 64* , średnio 59* , na razie na małych chłodnicach i z ddc , które ma ciężko z tym układem po dorzuceniu karty . Muszę wyczuć jej OC do kopania , na razie z czapy ustawione i w pokoju 25* . Teraz wychladzam do 19* i zobaczę jak temperatury . Ale mimo wszystko bez grzebania w karcie wypada całkiem sensownie.  Wersja Waterforce WB xtreme .

Na najnowszym sterowniku 34mh kopała, wykrywało lhr od razu . Sprawdzę później nbminer 40.1 , może będzie ciut lepiej kopać . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nową płytę Asus PRIME Z590-P , płyta ma 4 sloty PCI-e oraz 3 złącza pod dyski m2, wiem że funkcjonalność i działanie pod dyski m2 zależy od modelu procesora ( intele 10 gen jeden dysk m2, intel 11- 2 dyski m2).

Ale pytanie mam następujące : czy na procesorze G6400 Comet Lake, przejściówki M2 >USB obsłużą dwa sloty aby docelowo płyta leciała na 6 kartach 3070 (stare karty bez LHR więc nie wymagane PCIE x 16) ?

Bez tytułuwwwww.jpg

Edytowane przez mc55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się dopiero dowiaduje, że chcą kolejne 2060 puścić w świat

pewnie karton ze starymi chipami znaleźli :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ale w zamian spodziewajmy się dropa przed Świętami :D

Nie zmienia to faktu,  że sporo botów zrobiło monitoring mode Nvidi i niestety ostatnie dropy trwają  1-2sekundy.

 

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydropiłem 

3080 suprim x (roczna uzywana wiec non lhr) za 7k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Kopie ktoś może na płycie MSI Z79 G43 ?

Mam problem z płytą, botuje na 6 gpu poprzez adapter PCIE to 4 USB.

Niestety nie jak nie mogę odpalić 7 GPU, a powinno to spokojnie na tym mobo zadziałać.

 

Może ktos miał styczność do kopania z tą płytą i podobne problemy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, zienio napisał:

Hejka

Kopie ktoś może na płycie MSI Z79 G43 ?

Mam problem z płytą, botuje na 6 gpu poprzez adapter PCIE to 4 USB.

Niestety nie jak nie mogę odpalić 7 GPU, a powinno to spokojnie na tym mobo zadziałać.

 

Może ktos miał styczność do kopania z tą płytą i podobne problemy ???

mało danych

jesli nie bootuje wogole to sproboj adapter dawac w rozne sloty
jak na zadnym nie bedzie bootowac a w biosie jest wszystko OK tzn ze nie bedzie dzialac

4G w biosie
CSM na disabled
gen1 pci-e



ale wg mnie szkoda czasu - to mobo warte mysle ze spokojnie 300zł - sprzedaj ją i kup lenovo za 159zł + adapter do zasilania za 15zł (lub pełny kabel u mnie za 30-50zł) 

ta lenovo ma 4x pci-e + jedno mpci-e czyli 8 gpu musi dzialac, ja mam 6 postawione na niej w tej chwili ale zatydzien bede budował rig na 8 kart na niej

 



 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, duniek napisał:

 

mało danych

jesli nie bootuje wogole to sproboj adapter dawac w rozne sloty
jak na zadnym nie bedzie bootowac a w biosie jest wszystko OK tzn ze nie bedzie dzialac

4G w biosie
CSM na disabled
gen1 pci-e



ale wg mnie szkoda czasu - to mobo warte mysle ze spokojnie 300zł - sprzedaj ją i kup lenovo za 159zł + adapter do zasilania za 15zł (lub pełny kabel u mnie za 30-50zł) 

ta lenovo ma 4x pci-e + jedno mpci-e czyli 8 gpu musi dzialac, ja mam 6 postawione na niej



 

Płyt botuje na 6 gpu 3 wpięte w sloty + 3 wpięte w adapter.

Jak dodam 7 gpu do adaptera zawiesza się pokazuje sie tylko parametr z mobo i se tak wisi, nawte do biosu juz wtedy nie wejdę.

 

W główny slot PCie x16 muszę mieć wpietą karte na sztywnoe 3060 V1.

W pozostałych slotach to samo.

4G w biosie- tej opcji w tej mobo niestety nie ma.

 

Chyba Dupa i pomyślę nad innym rozwiązaniem. Może to co sugerujesz. Albo stare HP Z230SFF sobie dopasuje do tego.

Ps, Duniek Jaki to model tego Lenovo sugerujesz i jaki adapter do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zienio napisał:

Płyt botuje na 6 gpu 3 wpięte w sloty + 3 wpięte w adapter.

Jak dodam 7 gpu do adaptera zawiesza się pokazuje sie tylko parametr z mobo i se tak wisi, nawte do biosu juz wtedy nie wejdę.

 

W główny slot PCie x16 muszę mieć wpietą karte na sztywnoe 3060 V1.

W pozostałych slotach to samo.

4G w biosie- tej opcji w tej mobo niestety nie ma.

 

Chyba Dupa i pomyślę nad innym rozwiązaniem. Może to co sugerujesz. Albo stare HP Z230SFF sobie dopasuje do tego.

Ps, Duniek Jaki to model tego Lenovo sugerujesz i jaki adapter do tego ?

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-lenovo-h81h3-lm-cih81m-matx-lga1150-9480794155


1lfkfq.jpeg

 

2sejpr.jpeg

 

jak masz full modu to najlepiej zrobic custom kabel bezpostednio z zasilacza - masz wtedy 9-11zył i mniejszy burdel w przewodach 

 

1lfkfq.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, duniek napisał:

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-lenovo-h81h3-lm-cih81m-matx-lga1150-9480794155


1lfkfq.jpeg

 

2sejpr.jpeg

 

jak masz full modu to najlepiej zrobic custom kabel bezpostednio z zasilacza - masz wtedy 9-11zył i mniejszy burdel w przewodach 

 

1lfkfq.jpeg

Do tego mobo pasuje standardowe chłodzenie z LGA1150? czy kolejny wymysł Lenovo ?

Masz gdzieś pod ręką link do adaptera do tego mobo ze standardowego ATX? bo raczej pójdę w tę strone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są troche  wieksze otwory wiec klipsy z boxa nie podchodza, najlepiej cos z backplatem
ja mam boxa tylko polozonego i dziala, procki sie nie grzeją

adaptera poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, duniek napisał:

są troche  wieksze otwory wiec klipsy z boxa nie podchodza, najlepiej cos z backplatem
ja mam boxa tylko polozonego i dziala, procki sie nie grzeją

adaptera poszukaj

Dzięki za info, poszukam coś w takim razie do chłodzenia- można i pasywnie :D

Do tego poszukam kabla i coś się wymyśli> AMD zdecydowanie do kopania za dużo W pobiera w Idlu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak co to ta koparka wyzej - 6x3060ti non LHR  - łyka na 24h przy pradzie po 64gr - wychodzi 14zł na dzien, aktualny uzysk z kopania na te chwile z kalkulatora 90-95zł 

czyli profit na czysto 80-85zł

stosunek 14:90 nie oplaca sie kopac
dla przypomnienia rok temu pazdzieernik listopad było 10:20 a czasami nawet 14:20

 

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany 20% rabatem na zakup Ledgera z oficjalnej strony zapraszam na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...