Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Z dropami jest coraz większy problem bo wyszły nowe całkowicie rakowe boty DDoS-ujące stronę, dlatego wczoraj czy przedwczoraj NBB od razu padło jak pojawiły się 3080.

LDLC dzisiaj wytrzymało ale NBB zaraz pada.

tak jak pisałem, boty maja mirror strony nvidi i same się taskuja.

1 użytkownik  ma w pogotowiu  100+ zadań , non-stop monitoring chodzi na kilku x kilka tyś i robi  się poważny opór na serwerze strony :D

W momencie dropa jest kilkadziesiąt tyś zapytań,  nie ma mocnych :D

LDLC też zostało  zbotowane do  perfewkcji, ale z nimi gorzej  jest przejśc później zamówienie - ostatnio po  zatwierdzeniu mi anulowali... wiec bodajże po 8 anulacji  już ich olewam :D

 

+ taki, że drop NBB 100% next week ! :D

 

Edytowane przez aleXIO
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, IceMan75 napisał:

Żaden fail ;)

Pobór prądu mi wcale jakiś wyższy nie wychodził niż na nowszej platformie.

A pomijajac powyższe, to wszystko było z góry zaplanowane - koparka stoi w miejscu gdzie prąd jest za darmo, a większej tam nie jestem w stanie postawić, dlatego tylko 4 gpu, a platforma skoro działa to już zostawiłem.

no jak nie placisz to nie ma znacznia 
ale jak  placisz to ja patrze na kazdy W bo jak zejde 10W na koparce a mam ich np 10 to 100W to to jest 500zł rok 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, napisał:

Chciałem skitrać coś w robocie w serwerowni ale jak jakiś padalec zobaczy karty stojące luzem to byłaby lipa dlatego w robocie tylko kopanie na laptopach a ciężko przemycić pod pachą budę ATX :E

zazdroszczę, u mnie szef wbija do serwerowni xD

 

  

10 godzin temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

przy czym T-Rex większy hashrate o ok 30-40 MH/s na rig, ale ma swoje bugi, m.in: "WD Share Time" - nowa opcja w watchdog - HiveOS -> "Some miners can report hashrate but not sending shares for unknown reasons. To prevent such things this watchdog can be used to restart miner if no shares are found for specified amount of time." - sam miałem właśnie takie zdarzenie ostatnio na T-Rexie... Poza tym samo hash-rate jakby mocniej skakało - zazwyczaj w dół (current). 

 

Nie wiem skąd masz takie informacje, w przypadku nvidii non-lhr, t-rex jest znacznie wolniejszy od lolminera.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzech1991 napisał:

Nie wiem skąd masz takie informacje, w przypadku nvidii non-lhr, t-rex jest znacznie wolniejszy od lolminera.
 

Wypowiedz moja dotyczyła modeli 3080 (głownie, ale i nie tylko) typu lhr... Non-lhr "robię" gminerem. A informacje mam organoleptyczne - z własnego postrzegania liczb na ekranie (shellinabox) dotyczących obsługiwanych rig-ów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Wypowiedz moja dotyczyła modeli 3080 (głownie, ale i nie tylko) typu lhr... Non-lhr "robię" gminerem. A informacje mam organoleptyczne - z własnego postrzegania liczb na ekranie (shellinabox) dotyczących obsługiwanych rig-ów. 

lolminer pokazuje praktycznie rzeczywisty hashrate, reszta zawyża. Obecnie dla non-lhr lolminer to najszybszy miner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: potrzebuje dobrego sposobu wypłaty ETH bez KYC.

Jakiś kantor?

Proszę o pomoc nie ukrywam jestem laikiem i nie widzę wskazań dla reakcji "haha"

Edytowane przez zielu_34
..
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2021 o 14:18, duniek napisał:

na lenovo 6 gpu max
na medionie (o dziwo tanszym) leci 7


wczoraj 2-3h plyty przegladalem a calkiem zapomnialem o tym z230

na nim szlo 8 gpu? bo juz nie pamietam

NA Z230SFF pamiętam że pisałeś jakoś o 12-13 maks, że 1660S poszło na 2x adapter (pcie to 4usb)

 

Ja na niej chwilowo na 6 Gpu kopałem.

Szukam do niej obecnie przejściówki co by zwykły zasilacz ATX podłączyć i wywalić oryginalny HP.

Niestety pierwszy adapter zakupiony na alledrogo nie zadziałał >    Adapter PSU ATX 24pin do HP 2x 6pin Z220 Z230 SFF

Zamówiłem kolejny i czekam będę testował.

 

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zienio napisał:

NA Z230SFF pamiętam że pisałeś jakoś o 12-13 maks, że 1660S poszło na 2x adapter (pcie to 4usb)

 

Ja na niej chwilowo na 6 Gpu kopałem.

Szukam do niej obecnie przejściówki co by zwykły zasilacz ATX podłączyć i wywalić oryginalny HP.

Niestety pierwszy adapter zakupiony na alledrogo nie zadziałał >    Adapter PSU ATX 24pin do HP 2x 6pin Z220 Z230 SFF

Zamówiłem kolejny i czekam będę testował.

 

tylko ze wtedy sądzilem ze są tylko dwie opcje, czyli ze  dziala max 4 ,a jak dziala wiecej niz 4 czyli 5-6  to juz zadziala nawet z 12-13 bo 4G w biosie tak jakby juz bedzie domyslnie właczone

niestety jak pisalem
lenovo h81 (4x pci-e + 1x mpci-e dziala 5gpu lub ze splitterem mimo ze mamy 8 pci-e to dziala 6) blizniacze mobo mediona h81 bez mpci-e ma 7 slotow i 7 dziala, Q87 przemysłowe (ten sam chipset co z230 chyba) 6 dziala tak samo, ale 7 juz nawet nie bootuje

wiec mozliwe ze z230 tez ma limit ale trzeba to sprawdzic do tego, z230 nie startuje bez podłaczonych USB/AUDIO/FAN (wywala bład i nie wiem czy da sie to ominąc)

to mobo Q170 itx niestety mimo ze 8 gpu dziala i powinno juz hulac to rig freezuje (moze wina cpu moze ramu a moze mobo) mozliwe ze to tez wina tego egzemplarza)

 

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zienio napisał:

NA Z230SFF pamiętam że pisałeś jakoś o 12-13 maks, że 1660S poszło na 2x adapter (pcie to 4usb)

 

Ja na niej chwilowo na 6 Gpu kopałem.

Szukam do niej obecnie przejściówki co by zwykły zasilacz ATX podłączyć i wywalić oryginalny HP.

Niestety pierwszy adapter zakupiony na alledrogo nie zadziałał >    Adapter PSU ATX 24pin do HP 2x 6pin Z220 Z230 SFF

Zamówiłem kolejny i czekam będę testował.

 

ja kupiłem ten adapter i działa. https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-zasilacza-2-x-6pin-24pin-hp-7756159556

Z tym, że nie działał od kopa tylko musiałem kolejność kabelków pozmieniać w tej białej kosteczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, g00dMan napisał:

ja kupiłem ten adapter i działa. https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-zasilacza-2-x-6pin-24pin-hp-7756159556

Z tym, że nie działał od kopa tylko musiałem kolejność kabelków pozmieniać w tej białej kosteczce.

Kolego gdybyś mógł prośba o cyknięcie fotki jak kabelki ustawiłeś w tej białej  wtyczce , że u ciebie ten adapter lat.

Bede wdzięczny a pomoc )

5 godzin temu, duniek napisał:

tylko ze wtedy sądzilem ze są tylko dwie opcje, czyli ze  dziala max 4 ,a jak dziala wiecej niz 4 czyli 5-6  to juz zadziala nawet z 12-13 bo 4G w biosie tak jakby juz bedzie domyslnie właczone

niestety jak pisalem
lenovo h81 (4x pci-e + 1x mpci-e dziala 5gpu lub ze splitterem mimo ze mamy 8 pci-e to dziala 6) blizniacze mobo mediona h81 bez mpci-e ma 7 slotow i 7 dziala, Q87 przemysłowe (ten sam chipset co z230 chyba) 6 dziala tak samo, ale 7 juz nawet nie bootuje

wiec mozliwe ze z230 tez ma limit ale trzeba to sprawdzic do tego, z230 nie startuje bez podłaczonych USB/AUDIO/FAN (wywala bład i nie wiem czy da sie to ominąc)

to mobo Q170 itx niestety mimo ze 8 gpu dziala i powinno juz hulac to rig freezuje (moze wina cpu moze ramu a moze mobo) mozliwe ze to tez wina tego egzemplarza)

 

 

Czyli nie testowałem tej HP z230 na 10+ gpu (?

Gdybyś ja przetestował to daj znać ? Ja może się pobawię na niej w 7 -8 gpu ale to na święta jak będzie chwila  wolnego czasu .

Ps, to że ten HP nie startuje bez audio/USB kabli nie wiedziałem , dobre sobie ).

Ja szukam czegoś tanio na 8 gpu oraz 7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego niestety nie dam rady zrobić foto bo rig daleko od domu :(
Ale łap tutaj foty jakie od sprzedającego dostałem https://imgur.com/a/glI4UTp Kilka kombinacji do wypróbowania.
Generalnie ja patrząc na te foty, na adapter i na oryginalną kostkę z zasilacza HP na chybił trafił udało mi się podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, g00dMan napisał:

Mojego niestety nie dam rady zrobić foto bo rig daleko od domu :(
Ale łap tutaj foty jakie od sprzedającego dostałem https://imgur.com/a/glI4UTp Kilka kombinacji do wypróbowania.
Generalnie ja patrząc na te foty, na adapter i na oryginalną kostkę z zasilacza HP na chybił trafił udało mi się podłączyć.

pytanie czy chybił trafił nie idzie przypadkiem puścić płyty z dymem przez błędne piny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytko idzie puscic z dymem jak masz pecha

mialem tak z thermaltake - okazalo sie ze 750W rgb miał inny pinout 10+18 pin (atx24) niz wersja 850W
w efekcie bylo takie zwarcie ze mobo sie wlczylo ale na 12V i 5V mialem  3,3V - WTF,  ale jakby bylo na odworot ze 12V na 3,3 to by tym poszedł :E

najlepiej multimetrrem sprawdzac

co do gpu ja sobie daje spokoj, bo najkorzystniej wychodzi na 7 gpu
mobo 100-120
proc 10-15
ram 20-40
splitter pci-e usb (do riserow usb) 90
splitter pci-e pci-e (sloty) 130 

300zł razem max - do tego 72cm stelaz daje przy 7 gpu rozstawy srubek pod gpu 110mm, przy superach jest to duzo,


jak widze ludzikow co maja 3070/3080 i to czesto gesto z LHR na stelazach gdzie sa rozstawy 7cm to az mnie telepie :E 


dla porowniania rig NAJTANSZY na 12gpu to 
mobo 550
proc 250
ram 50

850zł/12 gpu

na tanszych stelazach wspolczynik ceny za kazde gpu wychodzi lepszy na 2x po 7 niz 1x 12 , na drozszych stelazach czyli moich - tez wychodzi lekko taniej/prawie na równo - z tym ze na 12gpu zeby miec odstepy 110mm trzeba by 130cm stelaz :E, do tego latwiej przeniesc/ wyslac 72 niz 130

aktualnie robie migracje wlasnie na 6-7 kart


moze jeden zrobie na 10 pod warunkiem ze pojdzie na tej z230 - 10 gpu (2+4+4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kilka osób potiwerdziło, że relanie złapało 3080 z NBB zanim strona padła. ( nie mówię o trolach  z PA)
Zatem następna szansa w 2022 na jakieś 90% :)

Chociaż strona pada teraz od ddosu botow, 500tys zapytan nonstop... ??
 

Edytowane przez aleXIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki miner jest najlepszy do kopania na lhr? Używam aktualnie t-rex 0.24.8. Zauważyłem, że prędkość kopania mimo lhr unlock 74 jest za każdym startem inna . Teraz leci średnio 76.5mh/s , w pierwszy dzień na tych samych ustawieniach karty leciało po okolicy 79mh/s.  Temp karty bezimiennie niskie, 0 błędnie wykopanych jednostek . 

046a486faeb7ad18.jpg

21a2c783a5ec9953.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aleXIO napisał:

Jednak kilka osób potiwerdziło, że relanie złapało 3080 z NBB zanim strona padła. ( nie mówię o trolach  z PA)
Zatem następna szansa w 2022 na jakieś 90% :)

Chociaż strona pada teraz od ddosu botow mon stop bo jezt ok 500tys zapytan ??
 

Ciekawe ile szt. mogli rzucic 3080, jedno jest pewne ilość była znikoma

Edytowane przez ZetMcKey94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

Ciekawe ile szt. mogli rzucic 3080, jedno jest pewne ilość była znikoma

Obstawiam, że ok 30-40 a polujących 50 tyś ?. Na telegramie widać dobitnie po ilości wyświetleń posta. 

No nic i tak nie zrobimy, więc czas na zimowe ferie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, aleXIO napisał:

Obstawiam, że ok 30-40 a polujących 50 tyś ?. Na telegramie widać dobitnie po ilości wyświetleń posta. 

No nic i tak nie zrobimy, więc czas na zimowe ferie ?

 

Ja bym jeszcze nie spisywał NBB na straty w tym roku. 
Ten drop był bardzo dziwny - padła strona, rzucili tylko jeden model, sami pisali o jakichś testach.
Mimo wszystko myślę, ze w tym tygodniu coś mogą podrzucić. Na LDLC był full drop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, shoque88 napisał:

Ja bym jeszcze nie spisywał NBB na straty w tym roku. 
Ten drop był bardzo dziwny - padła strona, rzucili tylko jeden model, sami pisali o jakichś testach.
Mimo wszystko myślę, ze w tym tygodniu coś mogą podrzucić. Na LDLC był full drop.

Analizujac odstepny pomiedzy dropami nie ma szans na kolejny w przeciagu następnych 2 tygodni.
Mogli dostać tylko 3080 i akurat była.

Niestety, aby teraz coś złapać trzeba uwinąć się  w max 1s zanim  strona padnie :D

Edytowane przez aleXIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...