Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, koneser napisał:

Możliwe ze Hermes doręczy do środy ?

Jak nadadzą jutro to pewnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariuszgs napisał:

Hej, a mogę wiedzieć o zakupach na czym mówicie??

Chciałbyś iść po zakupa ? : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2021 o 00:58, xtn napisał:

Transfery słabe, 20mb/s ale pingi zależy 30-70ms, wiec nie jest źle…

Stabilnosc ponad wszystko. 

Z tego co wiem wysoki ping nie pomaga w kopaniu. Jak odpalisz film na YT/Netflix to ping pod 100ms się zakręci?

Jak dla mnie tragedia net bo do grania też się nie nadaje. 

Ale transfer ok jak na ten zabytek, bo nieraz jest DO 10MBit i to takie mocne do XD

Zauważ też że jak ISP Orange będzie grzebał w serwerach to nie zależnie czy masz od nich DSLA czy Światło i tak będziesz miał przerwę w dostawie. Jak masz studnie to światło poleci studniami. Jak masz słupy to poleci tymi samymi słupami co DSL.  

Poza tym nie posiadasz zapewne koparek za kilkaset koła, które w razie przestoju na godzinę przyprawia Cię o siwe włosy bo będzie to przeliczał na utracone ETH.

Druga sprawa to cena. DSL miesięcznie kosztuje chyba z 50zl więcej niż światło, ktore jest kilka razy szybsze. Ile godzin musiałbyś nie kopać żeby stracić te około 50zl które oszczędzałbyś w rachunku za neta?  Z tego co widzę 300mbit kosztuje 60zl. Plus 120zl rabatu powitalnego.

Trzecia sprawa to możesz podpiąć do routera drugie łącze i ustawić jako zapasowe. Byle co na kartę.

A jak za pół roku kopanie straci sens, to tyle Ci zostanie ze stabilności ponad wszystko. Internet o szybkości znaków dymnych.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Z tego co wiem wysoki ping nie pomaga w kopaniu. Jak odpalisz film na YT/Netflix to ping pod 100ms się zakręci?

Jak dla mnie tragedia net bo do grania też się nie nadaje. 

Ale transfer ok jak na ten zabytek, bo nieraz jest DO 10MBit i to takie mocne do XD

Zauważ też że jak ISP Orange będzie grzebał w serwerach to nie zależnie czy masz od nich DSLA czy Światło i tak będziesz miał przerwę w dostawie. Jak masz studnie to światło poleci studniami. Jak masz słupy to poleci tymi samymi słupami co DSL.  

Poza tym nie posiadasz zapewne koparek za kilkaset koła, które w razie przestoju na godzinę przyprawia Cię o siwe włosy bo będzie to przeliczał na utracone ETH.

Druga sprawa to cena. DSL miesięcznie kosztuje chyba z 50zl więcej niż światło, ktore jest kilka razy szybsze. Ile godzin musiałbyś nie kopać żeby stracić te około 50zl które oszczędzałbyś w rachunku za neta?  Z tego co widzę 300mbit kosztuje 60zl. Plus 120zl rabatu powitalnego.

Trzecia sprawa to możesz podpiąć do routera drugie łącze i ustawić jako zapasowe. Byle co na kartę.

A jak za pół roku kopanie straci sens, to tyle Ci zostanie ze stabilności ponad wszystko. Internet o szybkości znaków dymnych.

Miedź mam w ziemi ale właśnie upc ma w tym roku ciągnąć światłowód po słupach i miałem nadzieje, ze to poprawi parametry. 4/5G to dla mnie tylko chwilowa alternatywa przez słabe zasięgi. 
Najwyżej wezmę upc bez rezygnacji Orange i sprawdzę jak to będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak na binance najkorzystniej zmienić euro na dolary? Ewentualnie inna droga z ETH na dolara?

Warunkiem jest późniejsza możliwość wypłaty w $ na konto walutowe.

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile można pchnąć teraz Rtx 3080 fe ? 
 

Chyba nic się nie zmieniło i nadal są bez LHR? 
 

10k idzie dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, koneser napisał:

Za ile można pchnąć teraz Rtx 3080 fe ? 
 

Chyba nic się nie zmieniło i nadal są bez LHR? 
 

10k idzie dostać ?

10k możesz puścić, realnie ok 9k

Edytowane przez ZetMcKey94
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw za 10tys na licytację, jak nie pójdzie zjedź trochę z ceną.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid GP-Extreme to byly te dobre pady?

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Wystaw za 10tys na licytację, jak nie pójdzie zjedź trochę z ceną.

Nie boicie się skarbówki ? Sprzedałem jedną kartę za 5k i myślę czy mnie nie będą ścigać a tu o 10k mowa ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, D3Fcon napisał:

Nie boicie się skarbówki ? Sprzedałem jedną kartę za 5k i myślę czy mnie nie będą ścigać a tu o 10k mowa ^^

1. sprzedawaj po 40k miesiecznie to moooze sie zainteresują, tak to jestes pionkiem
2. OLX + odbior tylko gotowka - jest tylu chętnych na gpu w tej chwili ze lekko pojada 100km i wiecej byle miec gpu 


Po drobnych poprawkach kosmetycznych, rig finalny

img_2263vsjch.jpeg img_2261zskcb.jpeg img_2259h3krg.jpeg img_22584vjjt.jpeg img_22572yktb.jpeg 

 

w pokoju jest jakies 20-21*C (target core temp 56*C)

gb1gskfr.png

Edytowane przez duniek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, koneser napisał:

Za ile można pchnąć teraz Rtx 3080 fe ? 
 

Chyba nic się nie zmieniło i nadal są bez LHR? 
 

10k idzie dostać ?

Panie, w życiu... Popatrz na pierwsze "legitne" ogłoszenie z OLX 3080 Ti w fajnej wersji za mniej https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-msi-rtx3080ti-gaming-x-trio-12gb-gddr6x-fv-gw-CID99-IDN51Sb.html#fa9c34784f;promoted  gwarancja i jeszcze cena do negocjacji. Kraków - może Duniek się skusi :D hehe

Edytowane przez Piioo
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, D3Fcon napisał:

Nie boicie się skarbówki ? Sprzedałem jedną kartę za 5k i myślę czy mnie nie będą ścigać a tu o 10k mowa ^^

Japierdl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AndrzejTrg napisał:

Japierdl...

Ja tylko zapytałem. Nie jestem handlarzem i wiem że mam obowiązek odprowadzenia podatku więc się zapytałem. Po co od razu ten lament?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, D3Fcon napisał:

Ja tylko zapytałem. Nie jestem handlarzem i wiem że mam obowiązek odprowadzenia podatku więc się zapytałem. Po co od razu ten lament?

Zmęczenie... Takiego Kowalskiego jak Ty to ścigać nie będą, śpij spokojnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujący zapłaci 2% PCC  ( uzywane coś o wartości ponad 1000zl) to zarejestruje przy okazji Ciebie jako sprzedającego w systemie XD jak masz kartę krócej niż pół roku to od zarobku podatek. Jak dłużej to podatku nie płacisz. 

Jak Cię przypadkiem prześwietla przy okazji sprawdzania czegoś, to 10k obrotu na koncie może ich zainteresować. 

Jak nie płacisz podatków to jesteś  przestepcą. 

Ryzyko jakieś jest. Mają kilka lat na zrobienie z Ciebie kryminalisty XD 

W tym roku pionków jest masa. Ja sama w budżecie zawsze się przyda. Od przyszłego roku będą łatać dziury mandatami na kierowcach. Ale wystarczy jeden typek na dobrym stołku co wie jak wygląda rynek dzisiaj, sami skalperzy i krętacze XD

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale kto kupujący karty na allegro czy olx sam z siebie pójdzie zapłacić pcc? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nikt a może ktoś XD. 

Jak kupujesz auto za 2 koła to płacisz czy nie płacisz? Jak się spóźnisz to przestepca. Nie zapłacisz przestępca.

A jak kupujesz GPU za 10k to albo dasz 200zl i jesteś czysty albo przy kontroli stajesz się przestępca. 

I nie to nie jest wykroczenie a przestępstwo. Za zwłokę kilku dni może uda się wynegocjować że 200zl kary jak sami się upomną. Jak napiszesz czynny akt żalu to może koło 100zl kary dadzą. 

Ja nie kupuję tak drogich używek. Ale jakbym kupił to bym zapłacił PCC 2%. Za duże kary dają, a za mała kwota aby się stresować przez lata.

Na OLX bym olał. Przez allegro i płatności na konto za 200zl wolałbym se problemów nie narobić.

A co się że skalpelem by stało.. cóż.. domyślam się że nic dobrego XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystaw na olx /  allegro lokalnie z odbiorem osobistym i czekaj na kogoś z gotówką.

Nikt się nie zgłosi, wystawiaj ;). Podpowiem, że prędzej czy później ktoś jest w stanie i 300km przyjechać po  twoją nówkę 100mh/s kopiącą kartę :D

Skarbówka przyjdzie nie przyjdzie, tego nie wie nikt - oni potrafią 4 lata czekać żeby w 5 zapukać :)

Ostatnio coś tam z nimi wyjaśniam - dosłownie pierdołę... to sprawdzają każdy przecinek oraz wiarygodność tego co zgłosiłem.

Sam teraz robię duże zakupy USDT i liczę na spadek ETH w końcówce roku...  nie będę się kopał  z koniem  o prąd, koszty  zakupu itp.

 

 

 

Edytowane przez aleXIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, chcialbym wymienic w zasilaczu Seasonic Prime PX 1300W Platinum wentylator bo jest strasznie glosny. Najglosniejszy element w koparce. Chodzi na 600W i strasznie buczy ten wentyl, w porownaniu do corsaira rm850x to bym powiedzial, ze jest z 10 razy glosniejszy. A corsair chodzi tez na 600W i ten wentylator ledwo sie obraca. Czy da rade to zrobic i co byscie polecali na podmianke? czy jak mam 135mm w zasilaczu wentylator to da rade tam wcisnac 140mm? 135mm widze malo bardzo na allegro i jakies kiszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jundori napisał:

Panowie pytanko, chcialbym wymienic w zasilaczu Seasonic Prime PX 1300W Platinum wentylator bo jest strasznie glosny. Najglosniejszy element w koparce. Chodzi na 600W i strasznie buczy ten wentyl, w porownaniu do corsaira rm850x to bym powiedzial, ze jest z 10 razy glosniejszy. A corsair chodzi tez na 600W i ten wentylator ledwo sie obraca. Czy da rade to zrobic i co byscie polecali na podmianke? czy jak mam 135mm w zasilaczu wentylator to da rade tam wcisnac 140mm? 135mm widze malo bardzo na allegro i jakies kiszki.

po gwarce masz wtedy ;)

1 masz plomby

2 musisz lutować kabelki  żeby wymienić wentylator w zasilaczu

 

Może śmigło  uszkodzone po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabilem 3080 non lhr

glupota i pospiech

dziekuje dobranoc

  • Haha 1
  • Sad 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...