Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, duniek napisał:

 

Do każdego pokoju można wstawić po jednej sztuce i ogrzewanie za darmo :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim huku wentylatorów faktycznie ?Szczególnie na noc do spania

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tak zwane Szumisie. Świetne do usypiania dzieci. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tornado3 napisał:

Przy takim huku wentylatorów faktycznie ?Szczególnie na noc do spania

Ta na 12 gpu lekko szumi ale nie ma huku, reszta jest wlasnie tak zrobiona (rozstawy 110mm) zeby bylo cicho i spokojnie przy tym mozna spac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tornado3 napisał:

Przy takim huku wentylatorów faktycznie ?Szczególnie na noc do spania

Mam w pokoju 5x 3070 i jakoś normalnie śpię, ale widocznie ty wiesz lepiej :lol2:

  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w pokoju obok 1x3080 i też śpię normalnie. Przyzwyczaiłem się że szumi XD

Ale jakbym miał koło łóżka postawić kilka takich kart i mówić że jest spoko, to znaczy że nisko musze się cenić i sprzedałbym komfort snu za megahasze.

Fajne bajki tu można poczytać XDa jeszcze temat temperatury.. nawet zimą kilkaset Wat w sypialni to przegięcie. A wiosną, latem, jesienią też pewnie spalicie czy jak niedźwiedzie tylko zima?

 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O następny teoretyk co myśli że w koparce wentyle muszą chodzić na 100%:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z Flexpoola ? Średnia urobku spada poniżej 5-6 procent od raportowanej. Co więcej stale 2.03%. Używam NBminer. Czy tak jest na tym poolu czy go po prostu zmienić na inny?

Edytowane przez Crispychris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Crispychris napisał:

Korzysta ktoś z Flexpoola ? Średnia urobku spada poniżej 5-6 procent od raportowanej. Co więcej stale 2.03%. Używam NBminer. Czy tak jest na tym poolu czy go po prostu zmienić na inny?

Coś u mnie tez ostatnio słabo, zastanawiam się nad zmiana na ethermine 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Ale jakbym miał koło łóżka postawić kilka takich kart i mówić że jest spoko, to znaczy że nisko musze się cenić i sprzedałbym komfort snu za megahasze.

jemu $$ z urobku przysłoniły uszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30-40$ gas fee, to normalne w obcnej sytuacji jak wszystko stoi w miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Crispychris napisał:

Korzysta ktoś z Flexpoola ? Średnia urobku spada poniżej 5-6 procent od raportowanej. Co więcej stale 2.03%. Używam NBminer. Czy tak jest na tym poolu czy go po prostu zmienić na inny?

Ogólnie jest wzrost trudności kopania 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji sterowników do swoich dwóch RTX 3070 (non LHR) z 20.12.2021 zauważyłem, że przy kopaniu na ethermine zmieniły mi się parametry związane z wentylatorami. Dotychczas miałem ustawiony limit 80 proc. obrotów, przy undervoltingu (power limit 62 proc., temp. limit 73 stopnie  C, memory clock +1100 MHz, krzywa core ustawiona na 1300 MHz i 750 mV). W praktyce rzadko kiedy którakolwiek z kart podczas kopania osiągała limit 80 proc. obrotów. Obecnie, po zainstalowaniu nowych sterowników, po wybraniu wskazanych parametrów undervoltingu i 80 proc. obrotów wentyli, pracują one na 80 proc. i są dosyć (chociaż nie jakoś bardzo) głośne, przy czym nigdy nie schodzą poniżej 80 proc. podczas kopania.

Czy jest się czym martwić?

  

Edytowane przez Martinique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, diggerx napisał:

O następny teoretyk co myśli że w koparce wentyle muszą chodzić na 100%:lol2:

Sądzę, że na FAN SOTOPie koparka raczej chodzić nie da rady. A nawet jeśli to chcesz mi powiedzieć, że kupujesz 6-12 kart i nie piszczą cewki w żadnej karcie? Przy cewkach też się dobrze śpi? 

A jeszcze ta kwestia temperatury w sypialni :P 

16 minut temu, Martinique napisał:

Czy jest się czym martwić?

Nie, ponoć możesz spać przy tym jak niemowle ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienia ktoś inwestycyjnie jakąś część eth na etc? Jest kilka powodów żeby zaryzykować, ktoś o tym wcześniej myślał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Martinique napisał:

Po ostatniej aktualizacji sterowników do swoich dwóch RTX 3070 (non LHR) z 20.12.2021 zauważyłem, że przy kopaniu na ethermine zmieniły mi się parametry związane z wentylatorami. Dotychczas miałem ustawiony limit 80 proc. obrotów, przy undervoltingu (power limit 62 proc., temp. limit 73 stopnie  C, memory clock +1100 MHz, krzywa core ustawiona na 1300 MHz i 750 mV). W praktyce rzadko kiedy którakolwiek z kart podczas kopania osiągała limit 80 proc. obrotów. Obecnie, po zainstalowaniu nowych sterowników, po wybraniu wskazanych parametrów undervoltingu i 80 proc. obrotów wentyli, pracują one na 80 proc. i są dosyć (chociaż nie jakoś bardzo) głośne, przy czym nigdy nie schodzą poniżej 80 proc. podczas kopania.

Czy jest się czym martwić?

  

Powróciłem do wersji sterowników 461.92 (z marca 2021) - cisza spokój, wentylatory pomimo ustawienia max fan speed 80% pracują na 56% i 37% i są ledwo słyszalne - temperatury niskie. Te najnowsze sterowniki z grudnia są jakieś trefne - osobiście odradzam, z kart zrobi Wam się helikopter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2021 o 15:23, Minciu napisał:

Ja mam w pokoju obok 1x3080 i też śpię normalnie. Przyzwyczaiłem się że szumi XD

Ale jakbym miał koło łóżka postawić kilka takich kart i mówić że jest spoko, to znaczy że nisko musze się cenić i sprzedałbym komfort snu za megahasze.

Fajne bajki tu można poczytać XDa jeszcze temat temperatury.. nawet zimą kilkaset Wat w sypialni to przegięcie. A wiosną, latem, jesienią też pewnie spalicie czy jak niedźwiedzie tylko zima?

 

Po pierwsze, on ma 3070 które biorą nie 220W tylko 120W szt. A nawet i mniej.

Druga kwestia, to co napisał duniek, jest zimno, więc niska temperatura otoczenia, do tego szeroki rozstaw. Ja mam koparkę ok. 3m od głowy (ale inne pomieszczenie) i śpię bez problemu. Szumi, nawet bardzo jak na noc ale usypiam bez problemu :)

Latem otwarte wszystkie okna.

18 godzin temu, Minciu napisał:

Ja mam w pokoju obok 1x3080 i też śpię normalnie. Przyzwyczaiłem się że szumi XD

Ale jakbym miał koło łóżka postawić kilka takich kart i mówić że jest spoko, to znaczy że nisko musze się cenić i sprzedałbym komfort snu za megahasze.

Fajne bajki tu można poczytać XDa jeszcze temat temperatury.. nawet zimą kilkaset Wat w sypialni to przegięcie. A wiosną, latem, jesienią też pewnie spalicie czy jak niedźwiedzie tylko zima?

 

Przy takiej temperaturze zewnętrznej i możliwości otwarcia okna to według mnie nie ma się czym martwić. Nie każdy ma dom :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Minciu napisał:

Sądzę, że na FAN SOTOPie koparka raczej chodzić nie da rady. A nawet jeśli to chcesz mi powiedzieć, że kupujesz 6-12 kart i nie piszczą cewki w żadnej karcie? Przy cewkach też się dobrze śpi? 

A jeszcze ta kwestia temperatury w sypialni :P

Oczywiście że nie piszczą cewki, a co do temperatury to przy tych mrozach muszę odkręcać jeden grzejnik bo byłoby za zimno mimo działającej cały czas koparki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, diggerx napisał:

Oczywiście że nie piszczą cewki, 

W żadnej z 6 kart ? Bo zagłuszają je wentyle? 

Nawet jak ktoś kopię na 3070 która ciągnie mniej Wat, to koparka uposażona w 5-7 takich kart i tak ssie więcej niż jeden 3080. 

Jeśli komuś taka koparka nie może nagrzać pokoju i jeszcze trzeba się wspierać grzejnikiem, to nie wiem co to za pokój. Ale pewnie coś pod 100m2.

 

3 godziny temu, grzech1991 napisał:

Przy takiej temperaturze zewnętrznej i możliwości otwarcia okna to według mnie nie ma się czym martwić. Nie każdy ma dom :D

Jak jest zimno, to nie każdy ma możliwość otwarcia okna. Nieraz to co za oknem nie e nadaje się do oddychania.

A latem czy wiosna nvm, otwarcie okien bardzo pomaga jak śpimy przy włączonej nagrzewnicy XD nie dość że gorąco, wyje to jeszcze karmimy komary z całej okolicy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Minciu napisał:

W żadnej z 6 kart ? Bo zagłuszają je wentyle? 

Nawet jak ktoś kopię na 3070 która ciągnie mniej Wat, to koparka uposażona w 5-7 takich kart i tak ssie więcej niż jeden 3080. 

Jeśli komuś taka koparka nie może nagrzać pokoju i jeszcze trzeba się wspierać grzejnikiem, to nie wiem co to za pokój. Ale pewnie coś pod 100m2

No i nie przegadasz, on wie lepiej i ..uj

Żadna z 5 nie piszczy, bo niby dlaczego miałaby piszczeć?

Pokój ma 20m2

Edytowane przez diggerx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką giełdę polecacie bez KYC? najlepiej żeby 2FA nie było potrzebne, mandala, kanga?

Binance miało się ograniczyć tylko do wypłat a nawet eth na btc nie da się przewalutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 karty i tez zadna nie ma piszczacych cewek. Komputer jest na salonie i zdarzalo mi sie na nim spac. Nie bylo problemu z zasnieciem. Bardziej denerwowaly mnie wlaczone ledy. Tak wiec to kwestia indywidualna i nie sensu tutaj dyskutowac i sie klocic. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba wypić żeby dobrze spać przy koparce ?

Większość twierdzi że przy 70-tkach wystarczy piersiówka a do 80-ek pół litra : ]

Niemniej zależy to  od czynników jak odległość, percepcja, uszkodzenia słuchu itd. Niektórym spirytus nie będzie potrzebny, na przykład ludziom którzy od dziecka mieszkają przy torach tramwajowych lub przy dzwonnicy bądź strażnicy, są też inne przypadki nie wymagające alkoholu, ale to już trzeba by było napisac znacznie dłuższy komentarz : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od Siebie powiem tak,

Wszystko zależy od modelu karty, dla przykładu Asus TUF 3060ti/3070 jest praktycznie niesłyszalny i chłodny.

Ale taki paździerz jak Palit dual to aby go schłodzić wiatraki 75/85% i to już wyje.

 

Chcesz mieć koparkę w sypialni to albo woda albo porządny model karty 3 wiatraki i odstępy miedzy kartami min 11-12 cm i daje radę :)

 

OD 3-4 miesięcy pracuję z domu gdzie obok biurka niecały metr stoi koparka na 7 GPU mix kart  lecą na 65 do 75% wentyli i już mnie głowa od tego zaczyna nap.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...