Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zienio napisał:

Czyli standard do 6 GPU,

Dzięki za info bo miałem to sprawdzać, ale tez braki czasowe.

Teoretycznie to i tak jedna z najtanszych opcji na mobo pod 6 GPU RIG-a.

najtansze są mediony h81 i dziala 7 gpu, ale wczoraj wykupilem wszystkie ;)

mediony maja standardowe napiecia, wtyczki i otwory na cooler do tego przy HP trzeba uzywac calego komputera bo sygnalizuje errory o braku front USB/front AUDIO
do tego dla mnie plusem jest to ze ma atx14pin gdzie są 3 piny 12V dzieki temu lekko 250-270W mozna wyciagnac ze slotow, ja uzywam riserow tasmowych bez zasilania

mozna zapolowac na plyty b85/h87, tez są tanie a mozliwe ze zadziala wiecej kart

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, duniek napisał:

najtansze są mediony h81 i dziala 7 gpu, ale wczoraj wykupilem wszystkie ;)

mediony maja standardowe napiecia, wtyczki i otwory na cooler do tego przy HP trzeba uzywac calego komputera bo sygnalizuje errory o braku front USB/front AUDIO

custom lepszy bo ma 3x 12V wiec spokojnie mozna pusic 270W na riserach tasmowych bez zasilania, wiem ze malo kto uzywa


mozna zapolowac na plyty b85/h87, tez są tanie a mozliwe ze zadziala wiecej kart

 

Te mediony co tak zachwalasz to ten model H81H3-EM2 ???  jak tak to po ile je kupowałeś, bo ja je sprawne po 300 zika widuje tylko :(.

One chyba mają zasilanie 16pin z atxa, czy się myle i pasuje zwykła wtyczka z PSU?  rozstaw otworów pasuje pod zwykły Intelowski cooler?

 

Co do HP Z230SFF to wybebeszasz Front Panel i z głowy, tyle że trzeba dokupić przejściówkę na PSu (25-30 zł od Chińczyka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zienio napisał:

Te mediony co tak zachwalasz to ten model H81H3-EM2 ???  jak tak to po ile je kupowałeś, bo ja je sprawne po 300 zika widuje tylko :(.

One chyba mają zasilanie 16pin z atxa, czy się myle i pasuje zwykła wtyczka z PSU?  rozstaw otworów pasuje pod zwykły Intelowski cooler?

 

Co do HP Z230SFF to wybebeszasz Front Panel i z głowy, tyle że trzeba dokupić przejściówkę na PSu (25-30 zł od Chińczyka)

tak, po 99zł były, nikt nie brał chociaz zachwalałem, wczoraj przemyslalem i kupilem wszystko co zostalo (10plyt)

zasilanie atx to 14pin ale standardowe napiecia, jesli uzywasz riserow usb to adapter moze byc lub 7 zyłowy kabel atx co zmniejsza burdel w kablach, przy riserach tasmowych w sumie nie wiele wiecej potrzeba bo 11 żył

img_2450ukkhr.jpeg

 

podsumowując 99 mobo 10 cooler 15 cpu 30 ram 130 splitter na pci-e sloty( 80 na usb) wiec baza na 7 kart wychodzila 230/280

1151 nie ma sensu bo sam cpu kosztuje 250



PS
padł mi wentyl w enermaxie

wymiana bez zrywania plomby 

img_25328djog.jpeg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, duniek napisał:

tak, po 99zł były, nikt nie brał chociaz zachwalałem, wczoraj przemyslalem i kupilem wszystko co zostalo (10plyt)

zasilanie atx to 14pin ale standardowe napiecia, jesli uzywasz riserow usb to adapter moze byc lub 7 zyłowy kabel atx co zmniejsza burdel w kablach, przy riserach tasmowych w sumie nie wiele wiecej potrzeba bo 11 żył

img_2450ukkhr.jpeg



PS
padł mi wentyl w enermaxie

wymiana bez zrywania plomby 

img_25328djog.jpeg

To mobo mediona ma PCie x16 w standardzie 3.0 bo nigdzie tego nie widzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytkie chyba1150 maja 3.0

starsze 1155 tez chyba wszystkie jesli uzyjemy procka ivybridge, sandy miało 2.0

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Da radę kopać coś na gtx 770 4gb? Mogę kupić w "dobrej" cenie (jak na obecne czasy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj był mój pierwszy pełny dzień kopania  ? karta robi 63,8 mh przy 92W (cały mój komp bierze z gniazdka wtedy około 170W), nakopała w 24h niby 13,26zł (od 6 do 6) ale w międzyczasie jakieś przerwy były  , kopałem na nicehash , wychodzi ze miesięcznie nakopała by 410zł z czego na prąd bym wydał extra 100zł jak jestem w domu , jak jestem w pracy to całe 410 zł dla mnie ,to chyba w miarę dobry wynik ? jak bym zaczął kopać zaraz po zakupie karty to już bym miał ją w połowie spłaconą ( a nawet całą spłaconą jeśli odjąć kasę z poprzedniej )

 w kompie wentyle ustawiłem na 500rpm i pompę na 1000rpm , z całego kompa najgorętsze są pamięci na karcie i mają 62'C , powyłączane wszystkie świecidełka to , nawet nie widać kiedy komp pracuje

 

jak będę chciał wypłacić kasę z nice hash to ile zeżrą prowizje ?

no i w tym tygodniu dojdzie 3080lhr , to jak by komp (6800xt+3080lhr) nakopał 2x tyle czyli te 800zł miesięcznie , już bym się cieszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SylwesterI. napisał:

wczoraj był mój pierwszy pełny dzień kopania  ? karta robi 63,8 mh przy 92W (cały mój komp bierze z gniazdka wtedy około 170W), nakopała w 24h niby 13,26zł (od 6 do 6) ale w międzyczasie jakieś przerwy były  , kopałem na nicehash , wychodzi ze miesięcznie nakopała by 410zł z czego na prąd bym wydał extra 100zł jak jestem w domu , jak jestem w pracy to całe 410 zł dla mnie ,to chyba w miarę dobry wynik ? jak bym zaczął kopać zaraz po zakupie karty to już bym miał ją w połowie spłaconą ( a nawet całą spłaconą jeśli odjąć kasę z poprzedniej )

 w kompie wentyle ustawiłem na 500rpm i pompę na 1000rpm , z całego kompa najgorętsze są pamięci na karcie i mają 62'C , powyłączane wszystkie świecidełka to , nawet nie widać kiedy komp pracuje

 

jak będę chciał wypłacić kasę z nice hash to ile zeżrą prowizje ?

no i w tym tygodniu dojdzie 3080lhr , to jak by komp (6800xt+3080lhr) nakopał 2x tyle czyli te 800zł miesięcznie , już bym się cieszył

Jakbyś zaczął kopać w grudniu 2020 to do samego marca byś miał ukopane 600 dolarów po kursie 1000, jakbys to przetrzymał do kursu 4000 to bardzo łatwa kalkulacja :) . Rtx3070 spłacały się średnio w 2-2.5 miesiąca kupione do 3tys zł i ze sprzedażą ukopu przy wysokim kursie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, duniek napisał:

przy HP trzeba uzywac calego komputera bo sygnalizuje errory o braku front USB/front AUDIO
 

 

Nie prawda mam identyczną z hp 230 i wstaje normalnie tylko z oryginalnym włącznikiem ale nie trzeba nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersje SFF czy zwykłą dużą? Bo ja też mam HP 230 SFF i mam tak jak Duniek pisze. Przy restarcie w post komp staje bo wywala błąd, że brakuje frontowego audio i USB i trzeba na klapie dać F1 aby wstał dalej. Niestety szybciej to wszystko wyrzuciłem niż odpaliłem xD tak bym podłączył i niech sobie dynda gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Prezes000 napisał:

Nie prawda mam identyczną z hp 230 i wstaje normalnie tylko z oryginalnym włącznikiem ale nie trzeba nic wiecej.

a jaką wersję biosu kolego posiadasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SylwesterI. napisał:

wczoraj był mój pierwszy pełny dzień kopania  ? karta robi 63,8 mh przy 92W (cały mój komp bierze z gniazdka wtedy około 170W), nakopała w 24h niby 13,26zł (od 6 do 6) ale w międzyczasie jakieś przerwy były  , kopałem na nicehash , wychodzi ze miesięcznie nakopała by 410zł z czego na prąd bym wydał extra 100zł jak jestem w domu , jak jestem w pracy to całe 410 zł dla mnie ,to chyba w miarę dobry wynik ? jak bym zaczął kopać zaraz po zakupie karty to już bym miał ją w połowie spłaconą ( a nawet całą spłaconą jeśli odjąć kasę z poprzedniej )

 w kompie wentyle ustawiłem na 500rpm i pompę na 1000rpm , z całego kompa najgorętsze są pamięci na karcie i mają 62'C , powyłączane wszystkie świecidełka to , nawet nie widać kiedy komp pracuje

 

jak będę chciał wypłacić kasę z nice hash to ile zeżrą prowizje ?

no i w tym tygodniu dojdzie 3080lhr , to jak by komp (6800xt+3080lhr) nakopał 2x tyle czyli te 800zł miesięcznie , już bym się cieszył

Żeby wypłacać kasę z nicehash musisz się tam uwierzytelnić chyba skanem dowodu osobistego. Jest jakaś prowizja, sprawdź na ich stronie.  Bez tego możesz wymieniać ukopane btc na inne krypto w tym stablecoiny i wtedy jest prowizja 0,4%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, novi napisał:

Jakbyś zaczął kopać w grudniu 2020 to do samego marca byś miał ukopane 600 dolarów po kursie 1000, jakbys to przetrzymał do kursu 4000 to bardzo łatwa kalkulacja :) . Rtx3070 spłacały się średnio w 2-2.5 miesiąca kupione do 3tys zł i ze sprzedażą ukopu przy wysokim kursie. 

nie dziwie się ze karty  znikały

8 minut temu, xtn napisał:

Żeby wypłacać kasę z nicehash musisz się tam uwierzytelnić chyba skanem dowodu osobistego. Jest jakaś prowizja, sprawdź na ich stronie.  Bez tego możesz wymieniać ukopane btc na inne krypto w tym stablecoiny i wtedy jest prowizja 0,4%. 

piszą żeby przygotować jakiś dowód albo paszport + kamerę , mam podać swoje dane , zdjęcie dowodu i selfie , na ile to jest bezpieczne? , ktoś to robił ? nie chciał bym aby okazało się ze jestem dumnym posiadaczem kredytu na mercedesa

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudność nie była duża , teraz mocno podskoczyła . Ten co kopał bez przerwy od grudnia lub stycznia do teraz to ma pewnie podwójnie spłacone GPU i dalej narzędzie do kopania . Nie bez powodu w tym wątku ludzie mają po parę rtx, zamiast jednego i to nawet wśród graczy :) . Ja niestety zawinalem się z kopaniem w połowie lutego, kopałem tylko 5 tygodni w których ukopałem 500 dolarów na 2x3070 i oczywiście ukop goniłem po marnym kursie, ostatnia wypłata chyba poszła po kursie 2k dolców . Żałuję że nie kopałem na 6800xt, by się spłaciła do dziś . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zienio napisał:

a jaką wersję biosu kolego posiadasz ?

Działa elegancko z oryginalnym zasilaczem + serwerowy do kart. Z obudowy wydłubany tylko przycisk włączania bo jest z nim razem jakiś czujnik.

taką:

1641206738371l9krj.jpg

 

Edytowane przez Prezes000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kradmną prund to słusznie zamykają, jakby na licytacji jeszcze tanio karty się dało kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzbierało mi się trochę płyt miningowych głównie  Asrock  na H81  , Biostra  B250 na 6-8 gpu   są też jakieś Biostry na 12 gpu. Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na PW a co do ceny na pewno się dogadamy . 

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy warto 3060Ti LHR do kopania ETH? Karta wychodzi ok 4tys w tym momencie. 41Mh jest realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mariuszgs napisał:

Panowie, czy warto 3060Ti LHR do kopania ETH? Karta wychodzi ok 4tys w tym momencie. 41Mh jest realne?

Karta robi 45-47 mhs na kościach Samsunga oraz 43-45 na Hynix

ROI na ten moment po kosztach prądu to jakieś 20 mc - trudność cały czas rośnie kij wie czy w czerwcu 2022 nie skonczy się kopanie ETH i uj wie co potem.

Moim zdaniem średni interes, no chyba że do grania a przy okazji sobie coś pokopie> to czmu nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zienio napisał:

Karta robi 45-47 mhs na kościach Samsunga oraz 43-45 na Hynix

ROI na ten moment po kosztach prądu to jakieś 20 mc - trudność cały czas rośnie kij wie czy w czerwcu 2022 nie skonczy się kopanie ETH i uj wie co potem.

Moim zdaniem średni interes, no chyba że do grania a przy okazji sobie coś pokopie> to czmu nie.

 

rtx a2000 70W @ 42-44mhash

brak sensu kupowania jakis LHRów

do tego bloczek wodny mozna ogarnac za 60-100zł i na paswynej chlodnicy uciągniesz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, duniek napisał:

rtx a2000 70W @ 42-44mhash

brak sensu kupowania jakis LHRów

do tego bloczek wodny mozna ogarnac za 60-100zł i na paswynej chlodnicy uciągniesz

 

Duniek po ile A2000 kupujesz?

Wydaje mi się że LHR oczywiście w normalnej kasie kupiony nie jest zły, inne algo kopie dużo lepiej nić A2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale staram się myśleć przyszłościowo;) i załóżmy, że w Czerwcu będzie koniec kopania ETH, więc LHR nie będzie już przeszkodą w miningu, bo przecież są inne krypto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mariuszgs napisał:

OK, ale staram się myśleć przyszłościowo;) i załóżmy, że w Czerwcu będzie koniec kopania ETH, więc LHR nie będzie już przeszkodą w miningu, bo przecież są inne krypto..

Chyba że wszystko j..... i koszt prądu będzie większy od dziennego urobku :)

Można tylko gdybać póki co :)

Ale 4kafle za 3060ti To przegięcie pały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...