Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

na starych sterach podobnie , tylko częściej wyskakiwało że wykryto kartę lhr , teraz niby w nicehash na nvidi włączyłem inny rodzaj liczenia (octopus) i jak mu popuszczę limit mocy to niby bierze 280-290W ale niby liczy 92mhash ,no nie moc skacze co jakis czas do 332W i nie pokazuje w ogóle lhr

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal karty na pojedynczych batach . I przepnij może monitor pod rxa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty są zasilane z pojedynczych kabli i bez riserów

6efca6233b68.jpg

tak to wygląda

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pliki startowe w minerze. Można skonfigurować żeby każdy plik startował jedną kartę .

Niestety, osobiście nie wiem jak to jest, bo 6800xt, królewicz wypoczywa w pudełku od miesiąca :E

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nicehash nie mam plików startowych , on automatycznie odpala minery z tych w których pierw zrobił benchmark , ja mogę tylko ograniczyć które chcę a które nie , jak wybrałem różne to 6800xt zapierrnicza pełna mocą - 63.8/9 ii nvidia niby tak jak na screenie , a prrognozy na stronie , kiedyś na samej 6800xt pokazywały od 3000pln do 9000pln na samej 6800xt , teraz z dwoma kartami od 7000pln do 22000pln  rocznie

teraz od jakiegoś czasu pokazuje nawet 26000 rocznie :szczerbaty:

 

ps.

co za czasy , kupiłem nową kartę , zamontowałem i nie odpaliłem żadnej gry na sprawdzenie czy 3dsmarka , tylko od razu kopaczkę ?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, novi napisał:

 

Niestety, osobiście nie wiem jak to jest, bo 6800xt, królewicz wypoczywa w pudełku od miesiąca :E

bez sensu , czemu nie pracuje na nową kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie na stałe zegar ~1450 MHz za pomocą krzywej napiec , karta mocno skacze z mocą i pewnie się odbija o pl. Jaki model tego 3080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem 1425mhz przy 0.725V liimit mocy na 75% , teraz trzyma zegar zadany , nie skacze , pobiera 266W bez skoków i liczy 92mhash

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitu nie ruszaj, przy własnej krzywej to nic nie daje. Jaki masz model karty

pamieci na ile kręcone?

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigus 3080 lhr waterforce wb ( ta z blokiem jak od ekwb) zegar rdzenia teraz 1425 stały , pamięci dałem +1500mhz (w gpu-z pokazuje 1344mhz) limit mocy 75%

 

a druga to 6800xt liquid devil

a tych share accepted to powinno być dużo ? bo na 6800xt mam wyraźnie więcej

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz OC pamięci na rtx, zbyt wysokie będzie odrzucać shadery. 3080 powinna robic ok 100mhs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak zmniejszam to spada hashrate  , jak ustawię + 1350 1400 to jeszcze jest tak samo , jak mniej to już zaczyna spadać hashrate

 

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SylwesterI. napisał:

ale jak zmniejszam to spada hashrate  , jak ustawię + 1350 to jeszcze jest tak samo , jak mniej to już zaczyna spadać hashrate

 

Nic w tym dziwnego, zmniejszasz oc to zmniejsza się hashrate, masz za mocno podkręcone wiec jakaś cześć share ci odrzuca, zmniejszaj dopóki nie będzie odrzucać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejszyłem pamięć do + 1000 i żadnych różnic nie widzę , ani nie ma więcej share , hash rate teraz jest 88mhash , pobór mocy ten sam , a prognozy na stronie z średnio niby 16000pln na rok teraz pokazuje średnio 12000pln

 

na 6800xt przez 2h mam 750 share accepted , na 3080 mam 151 share accepted , tylko nie wiem jak to porównywać bo skrypty do kopania są inne

ale jako odrzuconych share to mi nie pokazuje ani jednego na jednej i drugiej karcie , może przy tym octopusie na nv liczy większe paczki , dla tego nie tak często ?

na nv trudność to niby 4,6G a na 6800xt trudność to 535M , czyli wycchodziło by że 9x trudniejsze zadanie ma nv , to może dla tego rzadziej wychodzą share accepted ?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kwestia odrzuconych szerów przez kopalnie.

Za wysokie OC, tylko że OC daje większy hashrate ><  wincyj PLN.

 

Rozkminiał ktoś jak się to realnie na ukop przekłada?

Czyli drobne odrzucenia sherów z Pola np. poziom 0,01 - 0.03 na dobę.

Czy obniżenie OC czyli zmniejszenie urobku zrekompensuje brak błędnych/odrzuconych szerów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chłopski rozum , to odrzucone share przez serwer po za mocnym oc wynikało by z błędów w obliczeniach paczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zienio napisał:

Zastanawia mnie kwestia odrzuconych szerów przez kopalnie.

Za wysokie OC, tylko że OC daje większy hashrate ><  wincyj PLN.

 

Rozkminiał ktoś jak się to realnie na ukop przekłada?

Czyli drobne odrzucenia sherów z Pola np. poziom 0,01 - 0.03 na dobę.

Czy obniżenie OC czyli zmniejszenie urobku zrekompensuje brak błędnych/odrzuconych szerów.

 

Policz jaki % tracisz przez odrzucone share a jaki przez zmniejszony hashrate i będziesz wiedział czy się opłaca , ja mam nir więcej niż 0,01% dziennie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na ten czas odrzuconych share na 1 i 2 karcie mam 0 , tylko zastanawiało mnie czemu 6800xt ma 751 sharów a 3080 w tym samym czasie ma 151 , ale :

1. różne aplkacje kienckie dla 1 i 2 karty

2. różne serwery

3. i znaczne różnice w poziomie trudności

 więc wszystko może być ok , tylko się porostu nie znam , bo się nie znam i tak jak bym porównywał karty w zupełnie innych grach , a potem pytał czemu ta pokazuje więcej fps a ta mniej

tym bardziej że nicehash robi wypłaty do portfela co 4h i na tylko 6800xt wypłacał średnio po 2,2 pln na 4h (~13,5pln na dobę) a teraz minęło 3,5h z 2 kartami na raz już mam do wypłaty 4,5pln a  zostało jeszcze pół godziny , czyli dobije jeszcze te 50gr , oraz te pierwsze 4 godziny to było takie testowanie , a to zmieniałem klienta kopania , robiłem benchmarki w kopaniu , testowałem różne zegary , słowem z tych 4 h 1 godzinę na pewno straciłem , zakładałem że jak podwoję zarobek to będzie dobrze , a wychodzi na to że będzie blisko potrojenia , co prawda zużycie Energi też się potroiło , ale sumarycznie i tak finansowo wychodzi na to że będzie lepiej ponad 2 x na 6800xt+3080lhr razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 0 wadliwych ukopow, "stale" się pojawia raz na jakiś czas, ale to przez neta . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez 4 h na 2 kartach ukopał 5,22pln , te 4h to takie naciągane bo jak pisałem , robiłem testy , restarty , zmiany sterowników , ale niech będzie , czyli teoretycznie ukopał by 31zł na dobę , 970 na miesiąc , minus 270zł za prund za samą puszkę , to 700zł na miesiąc na czysto . wydaje mi się że nie jest źle , na  dzień dzisiejszy

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, SylwesterI. napisał:

przez 4 h na 2 kartach ukopał 5,22pln , te 4h to takie naciągane bo jak pisałem , robiłem testy , restarty , zmiany sterowników , ale niech będzie , czyli teoretycznie ukopał by 31zł na dobę , 970 na miesiąc , minus 270zł za prund za samą puszkę , to 700zł na miesiąc na czysto . wydaje mi się że nie jest źle , na  dzień dzisiejszy

Nie za bardzo masz co się cieszyć bo od 1 kwietnia 2022 prąd będzie kosztować około 1zł za 1kWh,i jeszcze jak bedzie wtedy bessa to już wtedy lipa z kopaniem.

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/ile-zaplacisz-za-korzystanie-z-tv-pralki-i-ladowarki-w-2022-r-ceny-przed-i-po/ptm4xwd

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2-3 tygodnie będę już na projekcie , wysłany przez firmę , która opłaca moje mieszkanie , samochód i rachunki , nikt tam nie robi afery o 50 czy 100 ojro więcej za  prąd , czy wodę , sam dogrzewałem sobie mieszkanie farelką od jesieni do końca roku , bo 20'C w pokoju to dla mnie zimno a i wietrzyć trzeba , ja z domu jestem nauczony oszczędzania, więc pralka czy zmywarka odpalana po zapełnieniu , ale koledzy na innych mieszkaniach potrafią odpalać pralkę codziennie / zmywarkę po każdym obiadku , nie wspominając o piekarniku co chwila , bo sieroty nie potrafią normalnego obiadu na kilka dni sobie w weekend zrobić tylko codziennie na zmianę pizza/makaroniki i inna chemia z kartonika do piekarnika,  telewizory były nie wyłączane tygodniami , nie wspominając o gaszeniu światła,  o rachunki to teraz się martwię , żeby mi  kobita nie marudziła , choć to ja płacę rachunki :szczerbaty:

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SylwesterI. napisał:

karty są zasilane z pojedynczych kabli i bez riserów

6efca6233b68.jpg

tak to wygląda

Jedna kartę puść na nbminer, a druga na nanominer, oczywiście na daggerhashimoto.

Z innej beczki, ciekawe, czy w nocy btc przeleci przez 40tys $. Tam mogą się duże stoplossy odpalić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko przez jakąś popierdółkę Kosowo .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xtn napisał:

Jedna kartę puść na nbminer, a druga na nanominer, oczywiście na daggerhashimoto.

Z innej beczki, ciekawe, czy w nocy btc przeleci przez 40tys $. Tam mogą się duże stoplossy odpalić. 

3080 w nicehash słabo u mnie kopie na daggerhashimoto , lepiej wychodzi octopus na nbminer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...