Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, xtn napisał:

Z innej beczki, ciekawe, czy w nocy btc przeleci przez 40tys $. Tam mogą się duże stoplossy odpalić. 

można prosić tłumaczenie dla laika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SylwesterI. napisał:

można prosić tłumaczenie dla laika ?

Handlujący Bitcoinem (i innymi kryptowalutami) ustawiają na giełdzie zlecenia "stop loss", czyli gdy kurs spadnie poniżej zadanej kwoty, wystawia się zlecenie sprzedaży. I pewnie przy 40 tysiącach jest ich sporo, bo równa kwota to psychologiczna granica.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było impulsem do tego zjazdu ?

---

Ethermine.org nie wypłaca urobku... zawsze wysyłali co 0.005 ETH a teraz już 0.0055 i pending

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wysyłali od 0,05. Teraz od 0,1. Tobie jedno zero się dodało. Przy wysyłaniu 0,005 ETH opłaty zjadłyby dużą część urobku.

Ale zawsze możesz wejść na ich stronę i zlecić wypłatę ręcznie -> Settings -> Payment Method -> Request

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, SylwesterI. napisał:

można prosić tłumaczenie dla laika ?

Djcargo opisał o co chodzi.

Jak przebije na stałe 40tys to będzie pewnie powolne opadanie do 30tys z dystrybucja jak obecnie. Jakby złamali 30tys to można koszyki podstawiać na 10-15tys $ i tam gdzie dno bessy powinno być. Jakoś bardziej mi to wyglada na taki scenariusz niż na 100tys w 2022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SylwesterI. napisał:

tzn że co , nie będzie się opłacać ?

Będzie się opłacać trzymać btc do kolejnego cyklu ale przejściowo będzie bardzo niska opłacalność kopania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest - jak spada, to się zaczyna panika. Jak rośnie, to się zaczyna radosne alleluja :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, djcargo napisał:

Zawsze wysyłali od 0,05. Teraz od 0,1. Tobie jedno zero się dodało. Przy wysyłaniu 0,005 ETH opłaty zjadłyby dużą część urobku.

Ale zawsze możesz wejść na ich stronę i zlecić wypłatę ręcznie -> Settings -> Payment Method -> Request

Mam wypłaty przez Polygon/Matic:  0.005 ETH

----------

Został podniesiony limit wypłat na 0.01 ETH - W skrócie to wina debilnej gry Sunflower Farmers która przeciążyła sieć Polygon.

Powstało niezłe szambo.

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, BoloX napisał:

Co było impulsem do tego zjazdu ?

W Kazachstanie (gdzie jest większość koparek przeniosionych z Chin) są zamieszki, stan wyjątkowy, już nie tylko policja ale i armia na ulicach ... i WYŁĄCZONY INTERNET oraz dymisja rządu.

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mają neta to może total hashrate chociaż trochę spadnie i się pokopie więcej 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest średnio.
Puszczają kolejne poziomy na btc i etherze.
Albo to wytrząśnie cykorów z krypto albo idziemy skokami do piekła i ew widzimy się za rok-dwa.
Robi się coraz większy hazard i maleją szanse na to the moon niestety...
Co spadnie jest nadzieja że teraz już uklepane dno i dobija a to leci kolejne tysiące w dół... 

Niby znam ten mechanizm itp ale nie wiem czy jak nie puści 38/39k za btc to nie wyprzedam w  cholerę tego co nakopałem.
Pluję sobie w brodę że chociaż części nie puściłem po 65,67 czy potem po 65k. 

Swoją drogą u unie to zagrywka czy mam 5 czy np 12k ale takiemu Duńkowi  to mogła Tesla wypłynąć z kompa w ciągu 2 miechów ? 

3 godziny temu, koneser napisał:

Jak nie mają neta to może total hashrate chociaż trochę spadnie i się pokopie więcej 

Jak będzie spadać kurs po 8-10 procent na dobę bez   odbić, to średnio to pocieszające, chyba  ktoś  chce urobek trzymać kilka lat ;)
Niby była zwała kursy w połowie 2021 roku i jednak z  tego wyszliśmy ale może to już koniec tej bańki i będzie już tylko gorzej ?

Prąd coraz droższy, opłacalnosć spada, kursy lecą na pysk eh.... Oby to było zamierzone i odbiło ?

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, pablo-8511 napisał:

Kolejna ostra korekta i tyle.

Ostatnio to jedna wielka korekta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, jak skonfigurować nBminera, żeby korzystał tylko z 2 kart, a trzecią zostawił w spokoju ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

269798233_10404529632kuk73.jpg

 

PS
zrobilem proste wyliczenie na temat wodnego na 12 sztuk rtx a2000
proste blaszki + proste bloki z ali - jedna pompka dwei chlodnice

calosc kosztow jak samu zrobimy od 1600 w gore, dajmy na to 2k

za 2k dostajemy nizsze temp, cisze i extra 2mhash z karty - (24mhash total) dodatkowo taki blok mozna wykorzystac zawsze w nowych kartach, albo np zrobic blaszke na backplate 3090 i dodatkowo chłodzic w ten sposob memki z drugiej strony


 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, djcargo napisał:

Handlujący Bitcoinem (i innymi kryptowalutami) ustawiają na giełdzie zlecenia "stop loss", czyli gdy kurs spadnie poniżej zadanej kwoty, wystawia się zlecenie sprzedaży. I pewnie przy 40 tysiącach jest ich sporo, bo równa kwota to psychologiczna granica.

Jak juz tlumaczyc to prawidlowo :) 
"Stop Loss" to nie nie jest wystawienie zlecenia sprzedazy tylko zamkniecie na zadanym poziomie juz otwartej stratnej pozycji - aby nie stracic jeszcze wiecej.

Zapewne chodzilo Ci o zlecenie "Sell Stop"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dashek napisał:

Jak juz tlumaczyc to prawidlowo :) 
"Stop Loss" to nie nie jest wystawienie zlecenia sprzedazy tylko zamkniecie na zadanym poziomie juz otwartej stratnej pozycji - aby nie stracic jeszcze wiecej.

Zapewne chodzilo Ci o zlecenie "Sell Stop"

Tak, masz rację. Na Binance to się nazywa Stop-Limit. Ja sobie gdzieś ten "loss" zakodowałem, bo dobrze opisuje sytuację w wielu przypadkach :D

 

22 godziny temu, djcargo napisał:

Mam 3080 Ti, kopie w miarę stabilnie ok. 90 MH, ale T-Rex pokazuje 295W. Podpowie ktoś jak wyczarować 240W jak z tego nagrania?
 

https://youtu.be/x3yHTQ__TkA?t=343

Jakaś dobra dusza podpowiedziałaby jak zejść z watami, tak jak na tym filmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3080 Ti za diabła nie chce przekroczyć 82 MH (HiveOs, FlexPool i NBMiner). Próbowałem już najróżniejszych ustawień OC, ale nic z tego. Przez jakiś czas (ponad miesiąc) kopała 86-87 MH aż do dziś - robiłem czyszczenie koparki i po czyszczeniu ani kroku w górę. Macie może jakieś pomysły co może być nie tak?

Aha - tempy około 50 stopni, bez limitu PL, pobiera około 280W.

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy pamięci są istotne a nie rdzenia .. jak lecą kola 100 stopni to już czas na wymianę termopadów ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, foxymf napisał:

U mnie 3080 Ti za diabła nie chce przekroczyć 82 MH (HiveOs, FlexPool i NBMiner). Próbowałem już najróżniejszych ustawień OC, ale nic z tego. Przez jakiś czas (ponad miesiąc) kopała 86-87 MH aż do dziś - robiłem czyszczenie koparki i po czyszczeniu ani kroku w górę. Macie może jakieś pomysły co może być nie tak?

Aha - tempy około 50 stopni, bez limitu PL, pobiera około 280W.

Ja kopię T-Rex'em, a kartę ustawiłem: PL 80%, -200 Core, +1400 Mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość ukopu w 30 dni spadła o jakieś 40%.

ETH spadnie poniżej 3k i  winda w dół dopiero.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to celowe działanie instytucji? Wchodzą w nowy rok finansowy i zależy im bardzo, aby odkupić BTC i ETH jak najniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy zobaczymy spadki cen gpu, na razie sklepy w ogóle nie zareagowały. Sytuacja może się zmieni w następnym tygodniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...